Как да разнообразя закуската?

  • 551
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте на всички имам малък проблем.Детенцето ми е на 1г.и3м. а вече незнам какво да и давам за закуска.Вече й омръзна да яде попара и кус-кус.Педиатйра каза че може да яде вече всичко,но аз нямам идея какво да и давам.Дали става вече от купените закуски,моце ли да пие боза,затова не питах.Моля помагайте.Предварително благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Защо не пробваш със стандартното: филия със масло и нещо си отгоре и чайче.

# 2
  • Мнения: 124
Не е ли малка за филийки,не знам .Мойе да я пробвам утре

# 3
  • Мнения: 2 897
А овесени ядки със сиренце и малко масълце,или пък с настъргани плодове?Моето дете ги харесва много ,приготвени по този начин.

# 4
  • Мнения: 999
аз давам филийки с детцки пастет, също и с медец. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 663
Елда, просо, киноа- все зърна, които се варят и може да ги даваш като попарата с масло и сирене.  Напоследък ги правя с масло и мед -много се хар4ат, или пък във водата слагам и пар4енца нарязана ябълка или круша, и пак с масло и мед.Също и грис може или пък цареви4но брашно, което се разтваря във вода без варене и стават хубави каши, които пак могат да се комбинират с масло и сирене(нещо като ка4амак) или плодове.

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Мартина е на 1г и 2 м и давам за закуска просо, овесени ядки, кус-кус, макарони със сирене, попара, филия с масло и сирене,или с шунка, или с пастет, или с кашкавал /не виждам за кое да е малка, ако е за дъвченето-тя дъвче отдавна/, банички домашни, плодове, кремчета разни и разнообразни, и готови на Данон, и домашни.

# 7
  • Мнения: 999
забравих да напиша че давам и Корн Флейкс или зърнен или с медец

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056
Още една идея от мен :
Аз разтварям бисквити (може обикновени, но Мъри много обича "Закуска",щото са сладки) с кърма ( но може и с друго мляко или вода) да стане кашичка и добавям намачкан банан или настъргана ябълка (може всякакви плодове).Става много вкусно, дори и аз си правя да ям Embarassed

# 9
  • Мнения: 2 897
Забравих да допълня,че давам още елда и просо.Хапва ги с голям апетит Peace

# 10
  • Мнения: 1 382
Кисело мляко с бисквити и някакъв плод, овесени ядки с плод. Мисля, че сте малки за филии, но може и да греша Wink

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Мони закусва попара, овесени ядки с плод или с масло и сирене, домашна юфка пак с масло и сирене. Филии яде само ако ние закусваме това, и то хапва 5-6 хапки, не би изяла цяла филия, нищо че може да дъвче. Баничка домашна също харесва, но пак по малко.

# 12
  • Мнения: 118
Филия още не съм предлагала , но е  яла  домашни  кифлички  ,тутманик, нещо  което  може сама да държи . И на мен ще е полезна темата

# 13
  • Мнения: 3 447
Моето много обича мюсли. В началото му давах от обикновените фини овесени ядки, сега му давам на Нестле, има различни видове и са мекички. Обикновено добавям и плод. Правя ги с прясно мляко, вече му давам. Разни видове корнфлейкс също яде, както и козунак с прясно мляко - като попара. Печени сандвичи - с кашкавал, със сирене и яйце, с кайма... Солени кейкове също му правя понякога.

# 14
  • София
  • Мнения: 481
Зависи дали предпочиташ да наблегнеш на здравословното хранене. Тъй като на мен все повече ми отказва полезните неща за сметка на другото, старая се поне да е домашно приготвено.  В момента за закуска и следобедна закуска давам такива неща:  корнфлекс- натурален с мляко, овесени ядки (с масло и сирене; с кисело мляко; с настърган плод), качамак с масло и сирене, грис (с масло и сирене; с мляко; с плодово пюре  ), кисело мляко с бисквити, филия с масло и шипков мармалад, плодово пюре с извара, топли сандвичи (с кашкавал; с филе и кашкавал; кайма и кашкавал), домашна баница (с тиква; със сирене; със спанак и сирене) и айрян, домашен кекс с айрян, бисквитена торта, макарони на фурна, кус-кус с масло и сирене. Попара никога не сме яли- не обича,  и това е.

Общи условия

Активация на акаунт