Ужасен грип!!!

  • 2 217
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 254
Много е гаден! Без апетит, висока температура, разива се скоростно за два три дена слиза в гърдичките...Мъничето е вече на антибиотик (Формилид).
Някой да е чувал за този антибиотик? Детето изобщо не го понася (гаден на вкус и консистенция). Опитах се да спра вируса със стандартните неща (Нурофен, Стеримар, Мукоплант, даже Зиртек, Калциев сироп и кво ли не..)
Освен това според мен наистина от въздуха дойде....нито сме имали контатки с болни дечица, нито сме ходили някъде с много хора...странна работа ви казвам...Подсилвайте имунната система и дано не ви хване.

# 1
  • Мнения: 91
Да наистина не е приятен на вкус ,но моите деца след 2 месеца кашлица и смяна на 2 антибиотика,накрая се повлияха именно от този антибиотик,разбира се заведох ги при друга лекарка,различна от тази,която ни предписа първите два.Колко време го пие?Моите за 2-3 дни се повлияха,но трябва да се изпие до край.
Скорошно оздравяване!

# 2
  • Мнения: 254
Благодаря Мози! Втори прием беше сутринта Blush надявам се да помогне наистина..До край да се изпие значи 7 дена или 10? Звънях на пожар в събота в поликлиниката и имах късмет, че точно нашата педиатърка беше дежурна....но забравих да я попитам колко време да го пие:( Ще звънна през седмицата пак де Wink

# 3
  • Мнения: 88
Антибиотика е много добър, но триабва да се пие минимум 7 дни , за да има желания ефект.Успех и скорошно оздравяване.

# 4
  • Мнения: 485
Пихме  антибиотика миналия месец и съм много доволна. Това е словенския вариант на Клацида.

# 5
  • Мнения: 254
Ами моят изобщо не иска да го преглътне този антибиотик:( Не знам какво да правя..На вас на гранули ли си остана?

# 6
  • Мнения: 636
И ние сме с грип - и двете, като на втория ден дребната вече беше направила гнойна ангина. Само че сме с аугментин.

# 7
  • Мнения: 91
Да, и нагарча,аз лично го опитах,ама е по-добре на вкус от Клацида,еднакви са само че на различни фирми.Бибун ,дали да не го слагаш в сок - не знам.И моите деца не го "харесваха".

# 8
  • Мнения: 254
Ако го сложа в сок няма да го изпие на точния час...той си пиива малко като му сложа сокче и си го разнася напред назад и след малко пак и така...и ме е страх после да не би да ми откаже и соковете.....понеже и без това малко вода пие...абе голяма драма Simple Smile)
Привечер пак ще ходим по лекари да го чуят, че много хрипти и ще обсъдя нещата около приема на антибиотика.
Благодаря на всички, които отговориха на постинга ми.

# 9
  • Хасково
  • Мнения: 992
Колкото повече разреждате антибиотика толкова повече горчи!
Опитай да го даваш със спинцовка, не с лъжица./той Фромелида всъщност си е със спинцовка а Клацида е с лъжица/.

# 10
  • Мнения: 254
Забравих да кажа, че грипът започва с неспирна хрема...текат сополите като вода.
NadiaNGX давам го със спринцовка, но малкият хитрец просто не го гълта, а го държи в устата и го изплюва (ревейки) и ако недай си боже го глътне просто повръща леко и готово няма антибиотик:))) Ще се пробваме да го сменим май.

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Bibun
Цитат
Опитах се да спра вируса със стандартните неща (Нурофен, Стеримар, Мукоплант, даже Зиртек, Калциев сироп и кво ли не..

 - Изводът ти е правилен: Използвала си Стандартните неща, но..... Неработят.

 - За "Нестандартните" неща - виж
Тук:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130836.0

 и Тук:
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.160

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Fromilid, не, не и пак не.
Нискоефикасен е за моя син. Не съм доволна.

# 13
  • Мнения: 19
този грип ни умори кажете някакви бабини рецепти протиж пожращане

# 14
  • Мнения: 254
Та да продължим сагата с грипа:
Антибиотикът го спряхме. Температурата я няма, но още се сополиви много леко.
Най-лошото е, че диша тежко и го водих на дофтор да му чуе гърдичките....(и там имаше сага, но друг път за това да не досаждам) и сега сме на Вентолин два пъти на ден по 2.5 мл.
Мукопланта го продължаваме....а пък съм решила  да му взема Армакс (сребърна вода за нослето), защото този Олинт дето го пръсках не може повече от пет дена.
Бабини съвети за грипа не знам да ли ще помогнат (доста е бърз в развитието си освен това не е простуда все пак), но всеки си решава сам.
А този господин с хомеопатията  - мисля, че трябва да се заведе детето на хомеопат когато е здраво....и да се започне с подсилване на организма и дълго пиене на илачи, та като качи 38.5 Т да не изпадаме в истерия, а да бъдем подготвени за това.

# 15
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
А този господин с хомеопатията  - мисля, че трябва да се заведе детето на хомеопат когато е здраво....и да се започне с подсилване на организма и дълго пиене на илачи, та като качи 38.5 Т да не изпадаме в истерия, а да бъдем подготвени за това.

 - Това наистина е така - да не се чака последния момент.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт