Почна хреме

  • 1 278
  • 6
  •   1
Отговори
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
мами помагайте!
днес на малката й тръгна хрема, не е запушен носа, направо си текат сополи, искам да предотвратя по-силната хрема, вече два пъти 'хващаме' хрема и все по две седмици се влачим, кажете какво да дам, цяла сутрин давам Стеримар и капки Резоксин, но ефект няма, ако някоя мама има по-ефикасен метод да каже, ще съм много благодарна

# 1
  • Мнения: 408
Ние бяхме така преди да сложим ваксината Акт-хиб. Всяка хрема траеше по две седмици, лошото е че никога не се разминавахме с АБ. Откакто поставихме ваксината на 30.10.06. два пъти се разсополиви, но за по 1 ден се оправя. Пръсках й с Олинт само преди да си легне, че да й се отпуши нослето и й давах калциев глюконат сироп по препоръка на микропедиатър. Също и витамини. Дано продължаваме в този дух, пожелавам и на вас бързо оправяне  Peace

# 2
  • Мнения: 1 800
При хрема промивам нослето със Стеримар или Нисита, издухва колкото може и капя по 2 капки Тобрекс или Макситрол във всяка ноздра.

# 3
  • Мнения: 983
Ами сополите много бързо спират от Калиум бихромикум 9ch - хомеопатично е, топченцата се разтварят в около две лъжички вода, дава се 3-4 пъти на ден по 5 топченца. При нас действа.

Капките Олинт, не са ли за над 2 год. възраст.... newsm78

# 4
  • Мнения: 189
Ох, и ние сме със сополи, без никакви други признаци поне засега. Само, че не изтичат напред, а се стичат по гърлото. Сега се чудя да я давам ли на ясли или да я спра. Слагам физ. разтвор, но май не помага. Кажете какво да правя?

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 726
При хрема промивам нослето със Стеримар или Нисита, издухва колкото може и капя по 2 капки Тобрекс или Макситрол във всяка ноздра.
Антибиотик не се капе в нослето просто така.
Капки Виброцил или Мукосептонекс. И повече вит Ц за пиене.

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 10:36 от tony_nm

# 6
  • в баира
  • Мнения: 861
Днес ми препоръчаха за децата един хомеопатичен спрей за носа - Euforbium compositum. Не съм го ползвала, но със сигурност ще го купя. Споделете, ако някой от вас го е ползвал.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт