Задграничните паспорти

  • 5 684
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 891
Здравейте пътуващи мами  Sunglasses
Имам един въпрос към вас. Предстои ми пътуване до Англия, а ми е изтекъл задграничния паспорт. Мислите ли, че ще трябва да си извадя нов или мога да пътувам само с лична карта.
Предварително благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 663
Най- добр да си изкараш, защото въпроса е спорен.Мои познати бяха в същото положение и си изкараха за по-сигурно

# 2
  • Мнения: 2 891
И аз така си мисля. Просто се чудех дали мога да спестя процедурата, защото и без това трябва да се разправям с картите за здравните осигуровки. Разбрах от новините, че с тях е лудница.

# 3
  • Мнения: 3 622
Ще ходим на гости в Лондон на 1 февруари и брат ми няма задграничен паспорт - досега не си е вадил. Аз звънях до Английското посолство в София и от там ми казаха по - добре да имаме задгранични паспорти. Така че те съветвам да си извадиш.

# 4
  • Мнения: 2 891
Благодаря!

# 5
  • Мнения: 1 893
Аз се върнах преди два дни от Холандия, трядват си задгранични паспорти.

# 6
  • софия
  • Мнения: 376
това и за пътуване със самолет ли важи,че ми предстои полет до Италия,а нямам задграничен паспорт.

# 7
  • Мнения: 86
 Здравейте, аз работя в транспортна фирма и ви казва,. че със сигурност ви трябват задгранични паспорти с най-малко 6 месеца до срока на изтичане на паспорта. Тия където ги разправят, че нямало да се минава с паспорти, а само с лични карти не е вярно.

# 8
  • софия
  • Мнения: 376
благодаря!Значи няма да ми се размине,а да питам още нещо,ако знаете
задграничен паспорт по постоянен адрес ли се издава или може и в друг град.
Ама как го обясних и аз дано сте ме разбрали.Имам предвид,ако адреса на личната ми карта е в гр.Сливен,а аз живея в София,йможе ли от тук да си извадя такъв?

# 9
  • Мнения: 3 491

Ама как го обясних и аз дано сте ме разбрали.Имам предвид,ако адреса на личната ми карта е в гр.Сливен,а аз живея в София,йможе ли от тук да си извадя такъв?
На "Мария-Луиза" не става ли вече? Там преди издаваха паспорти на хора отвсякъде, поне за бързата процедура беше така.

# 10
  • Мнения: 463
Имам предвид,ако адреса на личната ми карта е в гр.Сливен,а аз живея в София,йможе ли от тук да си извадя такъв?

здравей, rosij, аз съшо като теб съм от сливен и живея в софия и за съжаление като трябва да си вадя нещо, от тук все ме пращат да си ходя до сливен.

а иначе по темата - не мога да повярвам, че още искат да си показваме международните паспорти  Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes защо??? нямат такова право. валидна лична карта си е напълно достатъчна

# 11
  • Мнения: 959
Ами явно личните ни карти все още на са по европейският стандар и за това ни искат и задгранимните паспорти
Между другото преди 2 години пътувах с една английска група в Испания и на границата всичките англичани си показаха техните задгранични паспорти и ми казаха че зад градица пътуват винаги с тях, а не с лични карти, така че мисля че винаги ще си пътуваме със задграничните паспорти, но това най-добре ще покаже времето Hug

# 12
  • Мнения: 5 475
Две членки на ЕС (Ирландия и Обединеното кралство) са в ЕС, но са решили да останат извън шенгенската зона.Затова гражданите им пътуват с паспорти. Peace

Ето ви малко инфо.

Шенгенското споразумение е договор, първоначално подписан  от седем страни-членки на ЕС— Белгия, Холандия, Люксембург, Франция, Германия, Португалия и Испания.
Пълното изпълнение на споразумението започва през юли 1995 г. с премахването на контрола по съвместните граници между шест от подписалите споразумението страни.
В Шенгенското споразумение се включват и други страни и през 2004 г. участващите в споразумението страни са общо 15: Австрия, Белгия, Германия, Гърция, Дания, Италия, Исландия, Испания, Люксембург, Холандия, Норвегия, Португалия, Финландия, Франция и Швеция. Тези страни са част от т.нар. шенгенска зона или шенгенско пространство. Другите дванайсет страни-членки на ЕС (България, Естония, Кипър, Латвия, Литва, Малта, Полша,Румъния, Словакия, Словения, Унгария и Чехия) са всъщност членове на Шенгенското споразумение, но процедурите няма да се изпълнят преди 2007 г. или по-късно, като датите за прилагане на Шенгенското споразумение са различни за всяка страна.


Съпругът ми е италианец и пътува из цяла Европа(дори и в някои страни ,извън ЕС,като Хърватия) само с лична карта,като се има предвид ,че италианските лични карти са едни от най-елементарните като изработка...
 

    Така,че предполагам и с бг лична карта ще може да се пътува,но след известно време.Инстанциите тук са бавни...трябва да им се даде малко време. Wink Peace

# 13
  • софия
  • Мнения: 376
благодаря ви момичета
След разговори с посолства и министерства,се оказа,че по принцип може,но не е желателно поне още няколко месеца,за да няма проблем е необходимо да си имаш паспорт.
По другия въпрос,за издаването на такъв ДА ЖИВЕЯТ ВРЪЗКИТЕ,упях да уредя да ми направят тук,така че в петък е готов,в неделя пътувам.

# 14
  • Мнения: 884
Здравейте пътуващи мами  Sunglasses
Имам един въпрос към вас. Предстои ми пътуване до Англия, а ми е изтекъл задграничния паспорт. Мислите ли, че ще трябва да си извадя нов или мога да пътувам само с лична карта.
Предварително благодаря   bouquet

Трябва , душко,трябва ! Ама нали си инат и не вярваш!  Joy

Общи условия

Активация на акаунт