Указания за съхранение на кърма

  • 214 419
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
момичета да ви попитам и аз нещо.тъй като ми остават някъде около 30мл кърма след ядене мога ли да я съхранявам в хладилника до следващото кърмене и после с второто изцеждане да ги събера на едно и тогава да замразя и съхраня за повечко време. newsm78
Можеш, да Simple Smile
Ако количеството на прясноизцедената кърма е по-голямо от вече охладената, можеш първо да я охладиш известно време в хладилника и после да я долееш и замразиш. Също ако доливаш кърма към вече замразена - количеството на доливаната да не е по-голямо от вече замразената и първо да е охладено, за да не разтопи замразената кърма (повторно замразяване не се препоръчва).
Въпреки това, може да искаш да замразяваш малки порции - 30-60 мл, надписани с количество и дата. Така ако се наложи да се размрази порция, ще се размрази за по-кратко време, отколкото ако количеството е голямо (и бебето ще чака по-малко за храна), а и ако не я изпие, няма да те е яд да хвърляш ценната течност Simple Smile

# 31
  • Мнения: 11
Здравейте, бихте ли могли да ми помогнете със следното питане:

искам да замразявам изцедена кърма, кърмата изцеждам с помпата на Авент и преливам в контейнерче за съхранение, въпросът ми е трябва ли преди всяко изцеждане (и съответно добавяне на нова кърма в контейнера) да стерилизирам помпата или е достатъчно просто да я измия хубаво със сапун? Благодаря предварително за помощта!

# 32
  • Мнения: 85
Аз лично не стерилизирам помпата преди всяка употреба.Стерилизирам я веднъж на ден, понякога и веднъж на два дни.Преди употреба я измивам със сапун и гореща вода.

# 33
  • Мнения: 2 641
Аз лично не стерилизирам помпата преди всяка употреба.Стерилизирам я веднъж на ден, понякога и веднъж на два дни.Преди употреба я измивам със сапун и гореща вода.

И аз така само дето я мия с веро и вода.

# 34
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен!
Изчетох всичко,но не открих отговор на въпроса ми.......!!!Ще се радвам,ако някоя мама може да ми отговори.Доизцеждам се след всяко кърмене,като кърмата съхранявам в хладилник и до 24 часа от първото изцеждане я давам на бебчо/дохранваме се/.Затоплям я като поставям шишето с кърмата в съд с почти завряла вода.Проблема е,че след това по стените на шишето и по бибата започват да се събират малки бели парченца,а веднъж изцяло се пресече.......!!!!!Не зная какво да правя newsm78За сега давам,но всеки път се питам дали не правя грешка.Иначе малкия си я пие с наслада.Не ми се иска да хвърлям кърма.Пробвах в по-хладка вода да затоплям,но резултата е същия.Иначе с току що изцедената не се получава така.Кажете ми какво да правя и дали въобще трябва да се притеснявам?

# 35
здравейте на всички искам да ви питам нещо по повод съхраняване на кърмата - мога ли да съхрънявам прясно изцедена към количеството останало от предишни изцеждания като я държа в хладилника и след 24часа ще я замръза във фризера и след като я размрадя има ли опасност от пресичане. Много благодаря предварително Simple Smile

# 36
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен!
Изчетох всичко,но не открих отговор на въпроса ми.......!!!Ще се радвам,ако някоя мама може да ми отговори.Доизцеждам се след всяко кърмене,като кърмата съхранявам в хладилник и до 24 часа от първото изцеждане я давам на бебчо/дохранваме се/.Затоплям я като поставям шишето с кърмата в съд с почти завряла вода.Проблема е,че след това по стените на шишето и по бибата започват да се събират малки бели парченца,а веднъж изцяло се пресече.......!!!!!Не зная какво да правя newsm78За сега давам,но всеки път се питам дали не правя грешка.Иначе малкия си я пие с наслада.Не ми се иска да хвърлям кърма.Пробвах в по-хладка вода да затоплям,но резултата е същия.Иначе с току що изцедената не се получава така.Кажете ми какво да правя и дали въобще трябва да се притеснявам?

Не се притеснявай, това не е пресичане. Малките бели парченца са каймак от кърмата, който не се е затоплил достатъчно, тъй като кърмата е била в хладилника. Пробвай да затопляш по-продължително време, като разклащаш хубаво от време на време, така че да се смеси добре и да се изравни темпратурата. В един момент кърмата ще стане изцяло течна и хомогенна, както и леко топличка като температура. Тогава белите топченца няма да се появяват след това. Успех! Sunglasses

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 10:03 от whitie

# 37
  • Мнения: 193
zdarveite mami:)
bebka e v kuvioz ,a az zamraziavam karma,veche 15 konteinera ,a i niamammiasto veche vav frizera,moje li da zapochna ot nai-staroto kontinerche da go razmrazia i da go mapalna i taka da gi varta ?

# 38
  • Мнения: 216
Четох в едно упътване на помпичка "Авент", че не може да се слага нова кърма при вече замразена. Аз си реших проблема с мястото, като слагах кърмата в найлонови пликчета за фризер, така става много по компактно, но не знам дали е правилно. Но съм давала от тази кърма и не съм имала проблеми. Събирах така около 2 месеца, докато детето ми се прибере от болницата (тъй като е недоносено), взех назаем втори фризер от приятели. Накрая след около 11 месеца изхвърлих всичко.

# 39
  • Мнения: 47
Zdraveite,mam4eta! Estestveno,4e i az sam s pitane,makar 4e nau4ih stra6no mnogo ot informaciata tuk...Thanks!!!
  Ima li problem da se sahraniava izcedenata karma v pvc butilki ot bezalkoholno ili boza,koito predi tova sa izmiti dobre s vriala voda?
Kazvali sa mi ,4e niama problem,no vse pak...neznam....

# 40
  • Мнения: 34
Здравейте! Искам да попитам защо като размразя кърма и я затопля се появяват парцалчета в нея. Размразявам я в хладилник, после я оставям на стайна температура и постепенно я затоплям в хладка вода и накрая в топла за да достигне температурата. Според мен правя всичко както трябва, но се появяват тези парцалчета и не смея да го дам на бебето. Някакви съвети и предположения  newsm78

# 41
  • Мнения: 143
Аз бях замразила около половин фризер с кърма и в крайна сметка я изхвърлих. При размразяване ми миришеше и изглеждаше малко странно. Дадох няколко пъти на бебо, ядеше я, но се притеснявах да не му стане нещо.

# 42
  • Мнения: 372
Вкусът и мирисът на кърмата се променят при замразяване в хладилник, някои бебета даже отказват замразена кърма.

Цитат
"Други майки докладват за сапунен мирис на тяхната кърма след размразяването й. Тези промени в мириса се приписват на промените в мазнините на млякото, свързани със съхранението му в саморазмразяващ се хладилник- фризер. Не е открито това да вреди на бебето.

Понякога миризми от хладилника или фризера може да проникнат в съхраненото мляко. За да се избегне това бъдете внимателни при избора си на съд за съхранение (прегледайте информацията по-горе), обмислете поставянето на сода за хляб в отделението, където съхранявате кърмата, изхвърлете старите остатъци и се уверете, че всички нови храни са покрити и затворени добре и проверете дали хладилника или фризера ви е настроен на достатъчно ниска температура. "


Aко те притеснява нещо може просто да опиташ кърмата - не трябва да има кисел вкус. Най-вероятно е била съвсем годна. Моята бебка се е случвало често да си похапва замразена кърма. В контейнер сякаш повече мирише от фризера отколкото ако се замразява в торбички. Аз ползвам торбички Лансинокс (а преди това контейнери авент)

# 43
  • Мнения: 63
на нас ни казаха да даваме кърма до 6 часа от изцеждането. а за замразяване някъде в нета четох до три месеца а в една книга на Спок пише за три седмици максимум. А отговора на докитата е като имаш кърма давай прясна, така е с по-добри качества.

# 44
  • София
  • Мнения: 38 395
И на мен не ми харесва вкуса на престояла кърма, но бебчо я хапва.
Понякога разреждам зеленчукови пюрета с изцедена кърма.

Общи условия

Активация на акаунт