Фалшиви банкомати?

  • 1 651
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Нали сега много се тръби, че имало много банкомати, на които било сложено у-во, което проследява всичко, свързано със сметката ти, взима ти пин-кода и след това ти теглят парите...
Чувала съм, че тези банкомати имат нещо монтирано допълнително към мястото, където се слага картата.
Днес отивам да тегля пари от нашия банкомат и гледам, че там, където е картата, има едно допълнително зелено пластмасово нещо, където да поставиш картата.
Та се зачудих...дали е нещо, поставено от самата банка, като защита, или ни е хакнат банкомата. newsm78
Някой виждал ли е подобно чудо?
Снимах го даже с телефона си, може и снимката да кача, като я сваля...
Питам, защото най-често използвам този банкомат и не искам да ме ограбят  #2gunfire #Cussing out

# 1
  • Мнения: 2 891
Щом се притесняваш, смени банкомата. Доколкото си спомнаям от един репортаж по ТВ, те монтирт устройството вътре в плъзгача за картата и по този начин, когато я пуснеш вътре те копират картата. Обади се ако искаш и на банката, на която е банкоматът.

# 2
  • Мнения: 2 047
  Имаше едни снимки и това устройство изглеждаше точно като допълнително сложено, личеше че не едно цяло с отвора за картата.

# 3
  • Мнения: 2 751
  Имаше едни снимки и това устройство изглеждаше точно като допълнително сложено, личеше че не едно цяло с отвора за картата.
Точно такова е...само да се оправя с детето и ще сваля и пусна снимката.
Ако има някой запознат, да каже какво мисли по въпроса. Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 51
Това е мейл, който бях получила преди време, имаше и снимки, на които се вижда как изглеждат въпросните устройства. Опитвах се да кача снимки, но не успях. Може ли някой да ми обясни на лични?
Мой колега изгоря с доста пари, най-вероятно благодарение на такова устройство Sad

От известно време получаваме непрекъснато информация от други банки за намерени на техни банкомати скимиращи устройства (Устройства, които копират карти) и монтирани камери за заснемане на ПИН кода. Най-честите проблеми са регистрирани на банкомати във Варна и София.

Няма универсален начин за разпознаване, просто трябва да огледаш добре отвора на съответния
банкомат преди да си пъхнеш картата и ако ти се стори съмнителен, или видиш нещо прикрепено към
отвора, по-добре не я използвай на този банкомат.
Най-общо трябва да си представиш, че отвора е нормално да изглежда като все едно виждаш стена
с един отвор в нея, т.е. като едно цяло с отвор, а не като сглобена машина /имам предвид банкомата/
със залепени/сглобени отделни части, както е на снимката.
Дано не попадаш на такива, но ако все пак ти се случи да се съмняваш, че имаш неправомерни транзакции/
движения по сметката, веднага се обърни към банката-издател на картата ти.     

Моля ви обръщайте внимание винаги, когато ви се наложи да ползвате който и да е банкомат,
да няма прикрепено подобно устройство, защото то копира цялата информация от магнитната
лента на картата ви и може да я препечати върху празна такава и да злоупотреби с нея

# 5
  • Мнения: 2 751
Ето, качвам снимка от телефона ми, не е много качествена...

Това зеленото е доп. устройство, което е монтирано на нашия банкомат. Има нарисуван катинар отгоре...
Някой виждал ли е такова?  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 891
За първи път виждам такова нещо закачено за банкомат. Не бих си сложила картата вътре Wink

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
обадете се и питайте банката

# 8
  • Мнения: 2 751
За първи път виждам такова нещо закачено за банкомат. Не бих си сложила картата вътре Wink
Ти да не мислиш, че си я сложих  Joy Joy Joy
Ще им се обаждам утре на тея от ОББ  newsm78

# 9
  • Мнения: 2 751
обадете се и питайте банката
Да, ще се обадя.
Понеже не съм теглила пари от поне 2 седмици, се чудех, дали не са някакви нови джаджи, но се оказва, че никой не е виждал такова нещо  newsm78

# 10
  • Мнения: 2 751
Обадиха ми се днес от ОББ.
Това били нови у-ва против измамите  Laughing
Браво, че реагираха толкова бързо на писмото ми!  newsm10

# 11
  • Мнения: 2 180
А да знаете тия банкомати, при които отвора е от светещите /дето премигват/, дали са по-сигурни? Аз вече тегля от такива, защото ми се вижда по-добре. Иначе картата ми е на ОББ, а предпочитам да дам по-голяма комисионна, но да ми е по-спокойно. За справка комисионната за карти на ОББ през банкомат на ОББ е 0.10 лв., а през всеки друг- 0.45 лв.

Общи условия

Активация на акаунт