За феновете на Тери Пратчет!

  • 6 934
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Я да се заплюя и аз при групата на Шаро. Сега чета на дребната "Джони и умрелите", че нещо се е стресирала на тема "страх ме е да не умра" и явно има ефект. На мен ми идва малко детска, но явно е трябвало да попадна на нея преди 25-6 години, тогава щеше да е тамън.
Иначе съм фен на "Света на Диска"(каквото е излизало на български, в оригинал не се осмелявам), виж "Номите" и те ми идват инфантилни.
Найка, "Хеликон" разчистват някакви складове май, защото имаше доста от първите издания на Тери Пратчет, почти съм сигурна че видях "Еманципирана магия".

# 76
  • Мнения: 1 065
е, как съм пропуснала  Grinning
започнах с Морт по време на бременността ми и не съм спирала.  Жътварят малко ме поизмъчи, но може да не съм била в подходящо настроение. обожавам вещиците и стражата  Heart Eyes. а от номите много се кефя на това, че били като нас- двама дърпат, трима бутат и петима дават съвети (съвсем не цитирам точно, щото не ми се рови, но беше в този смисъл)
много ме зарадвахте

# 77
  • София
  • Мнения: 2 845
 Rolling Eyes как да го кажа!
ами бройте ме и мен
аз по случайност - почти
работата е там, че години наред гледам около мен някви хора истерясват с Пратчет, а аз все не мога да стигна до него
пък си викам миналата година :аааайде, да видя какво му е толкова култовото: и казах на един приятел с пълен набор от книжките да ме почва
и той ми даде Морт
и се почна  Crazy
така, че бройте ме и мен

п.п. само ще вметна,че аз котка нямам, ноооооооооооо Автентичната котка е невероятна книга!!! все още се намира по книжарниците Simple Smile))

# 78
  • Мнения: 188
 бройте ме и мен

аз съм от първите фенове на Тери Пратчер
дори в училище ми викаха Ерик, защото четях въпросната книга в часовете.
Беше големия формат с много картинки и отначало ме спукваха от бъзици, че чета  детска книжка с рисунки  Grinning
беше преди 12 год. - марееее... ooooh! колко съм стара  ooooh!

# 79
  • Мнения: 6 472
аз търся също някои загубени.. но първи издания (на бг), с които не вярвам някой да иска да се раздели.

И все пак, вариант е и да си изтеглите от нета, примерно от Недотам официалният сайт на Тери Пратчет.

Знам, че си е друго. Но мога да се жертвам да препрочитам на монитор вече четена книга, ако я нямам пред мен.

Чеснова, специално за теб бих се разделила с някои от книжките, които ми се дублират, стига да ги имам Grinning Когато се запознахме с мъжа ми се оказа, че и двамата притежаваме пълна колекция и сега доста ги имаме по две Grinning

# 80
  • Мнения: 293
Де ги намирате тез мъже, бе!  ooooh!
Явно аз съм бляла при проверката по интереси - кат го питах какво чете..  ми каза, че обичал да си купува hicomm - без коментари, моля Mr. Green

Вчера Найка ми оправи един бая ми ти гаден ден, като ми предложи Малки богове, първото издание. Корем не ми остана от влачене за благодарност Blush

Ами не знам. Казвайте си - какво да продавам / заменям за липсващи книги.
И довечера ще си погледна какво ми липсва от най-любимите.. всъщност, ще копна един списък на наличното у мен - някой може да си хареса нещо, с което бих се разделила (Музика на душата или Последният континент, примерно Simple Smile )

# 81
  • Мнения: 6 472
Ако някой се присети за нещо дето му липсва, аз съм добро другарче и ще помагам, ако мога Grinning
Пък ако на някой му се повтаря първата книжка от поредицата за Номите, няма да му се разсърдя Mr. Green Една позната взе "Масклин" да я чете и от тогава, вече 3 години ни вест ни кост Sad

# 82
  • Мнения: 843
Де ги намирате тез мъже, бе!  ooooh!
Явно аз съм бляла при проверката по интереси - кат го питах какво чете..  ми каза, че обичал да си купува hicomm - без коментари, моля Mr. Green

Вчера Найка ми оправи един бая ми ти гаден ден, като ми предложи Малки богове, първото издание. Корем не ми остана от влачене за благодарност Blush

Ами не знам. Казвайте си - какво да продавам / заменям за липсващи книги.
И довечера ще си погледна какво ми липсва от най-любимите.. всъщност, ще копна един списък на наличното у мен - някой може да си хареса нещо, с което бих се разделила (Музика на душата или Последният континент, примерно Simple Smile )

      Стига бре:-)) Удоволствието е мое:-)

Ако някой се присети за нещо дето му липсва, аз съм добро другарче и ще помагам, ако мога Grinning
Пък ако на някой му се повтаря първата книжка от поредицата за Номите, няма да му се разсърдя Mr. Green Една позната взе "Масклин" да я чете и от тогава, вече 3 години ни вест ни кост Sad

       Ще направя списък на липсващото ми...  и също  какво съм видяла наоколо. И без това скитам с щерката:-) 

# 83
  • Мнения: 2 085
'98-ма прочетох "Интересни времена", оттогава съм сред феновете Hug

# 84
  • Мнения: 147
Една позната взе "Масклин" да я чете и от тогава, вече 3 години ни вест ни кост Sad
И при мен така, само че беше "Автентичната котка". Ама си я купих пак и още не мога да и се нарадвам.
А иначе и мен мъжо ме зариби.

# 85
  • tardis
  • Мнения: 329
И мен мъжа ми ме зариби, преди старателно подминавах този автор отдалече, с предубеждението, че е за малки деца Laughing

последно прочетох "Истината", малко ми беше скучно отначало, но по-нататък - става. Много реалистично описва медийния свят  Tired

# 86
  • Мнения: 3 647
зарибихте ме  наново почнах да ги купувам
 Embarassed иначе ги четях в електронене вариант
 Twisted Evil
п.п сега си купих жетваря

# 87
  • София
  • Мнения: 545
Включвам се и аз!  Laughing
Ето и някой от любимите ми:

Кърито е нагорещено до червено кубче лед.
...
Дърводелството не звучеше многообещаващо- дървото води някакъв си, проклет живот, пък и има склонността да се цепи.
...
Светът е едно смешно, старо местенце, където никой не бива да е чак толкова горд, че да откаже предложената му прекрасна люта пирожка.
...
Той погледна на погледа, също като заек, нощно време, който се опитва да издържи на светлината от фаровете на чудовищен камион с 16 колела, шофьорът, на който е чешит, дето от дванайсет часа кара на кофеин и надхвърля даже тахомерите на Ада.
...
Би убил за една пура и би стигнал чак дотам да нанесе телесна повреда за един смачкан фас.
...
Всепризнато от всички философи е, че най- краткото време, за което може да се случи всичко е хиляда милиарда години.
...
Всичко от "Морт"

Общи условия

Активация на акаунт