Защо 3-мес. бебе почна да изсуква по 60мл?

  • 408
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 845
Храним се през 3-4 часа. Според зависи. Не плаче от глад, не дава признаци, че е гладна. Ако я оставя сама понякога откарва и по 6 часа без мрън -мрън. И си заспива.
На няколко пъти я виждам, че изцедена кърма изяжда по 50-60, а трябва по 130. Като гледам какво количество кърма има в едната ми гърда, не ми се струва възможно да хапва повече от 80-100 при  сучене.
Как се наяжда това дете изобщо? И възможно ли е да е толко ва "малко" гладна?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 796
Най-напред, защо й даваш изцедена кърма, а не я слагаш да суче?
Възможно е да не е толкова гладна, ако суче по-начесто. Вече не е новородено и ако е гладна, няма да ти остави никакво съмнение.
А от гърдата ти може да изяде двойно и тройно количество, без ти да знаеш Simple Smile Бебетата са най-ефикасната помпа и най-съвършения уред за цедене не може да ги замени. Механизмът на сукане е коренно различен от този на цедене. Той е различен и от този на ядене от шише, така че може просто да предпочита да яде от теб, а от биберона - колкото да не е без хич Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами някога се налага-няма ме. И таткото се вижда в чудо!
А но го виждам как с лъжичка ще дава 13мл.

# 3
  • Мнения: 503
Воо е напълно права за това, 4е бебето може да изсуква много пове4е от гърдата, отколкото от шише, може просто да не оби4а шишета Wink .
Ако се притесняваш оба4е, махни бибата(ако даваш)! Струва ми се, 4е в друга тема беше писала, 4е даваш биберон. Според мен той може да е при4ината!
Ние имахме подобен проблем - когато Мила стана на 5 месеца, запо4на да су4е на 3.5-4 4аса и за 1 месец наддаде само 250 грама Shocked !!!  Тогава видях, 4е тя се е нау4ила да си сму4е палеца, и когато усети глад, вместо да су4е, пъха пръста в устата, и залъгва глада, докато стане непоносим, и едва тогава су4е. Запо4нах да я кърмя много по-4есто, при най-малкия признак за глад (напр. върти се и 'су4е' въздуха) и следващия месец ве4е вси4ко беше наред, наддадохме нормално, пък и се оту4ихме от смукането на палеца Wink .
Опитай да махнеш бибата и да кърмиш по-4есто, мисля, 4е това ще помогне, ако все пак се притесняваш, дали се храните добре.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 845
Благодаря за отговорите и успокоението.
Наистина мисля да намаля до минимум бибата, направо си я махам. обаче гледам и чувам, че си е намерила ръцете.
Даже понякога предпочита да си осмуче ръцете, а не харесва гърдите ми Shocked та чак и съм обидена понякога,че ме пренебрегва така.

Общи условия

Активация на акаунт