Вдигат таксата за детска градина с 8 лв.?

  • 3 379
  • 69
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 814
Току що една мама ми каза,че таксата от 40 става на 48 лв.?Утре ще питам нашата госпожа,някой друг да е чул нещо по въпроса?Влизало в сила от февуари.То като прибавим охрана,хигиенни материали... ooooh!

# 1
  • София
  • Мнения: 903
днес нашата директорка ми каза , че ще вдигат таксата, но не разбрах с колко. Можеш да видиш на сайта на столична община - тя каза, че там имало новата наредба за детските градини.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 814
Ами явно явно жената нещо се е объркала, защото намерих това в сайта на столичен общински съвет

  Приложение № 2

Такси за ползване на детски ясли, детски кухни, детски градини, домове за социални грижи, лагери и други общински социални услуги

1. за ползване на детски ясли и детски градини:

- седмични – 48,00 лв. на месец; 

- целодневни – 40,00 лв. на месец;

- полудневни групи, при което е осигурено хранене на децата – 15,00 лв. на месец;

- полудневни групи, при което не е осигурено хранене на децата – 10,00 лв. на месец;

2. за ползване на детски кухни - 1,00 лв. на ден.

3. за ползване на общежития от ученици - 10,00 лв. на месец.

4. за настаняване в заведение или помещение за отрезвяване - 25,00 лв. на ден.


И може би се е подвела по това- седмични – 48,00 лв. на месец;  ,но за по-сигурно утре ще питам,да не би тази информация да е стара. Thinking

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Е това вече ще е върха на наглостта,и без това таксите в София са най-високи,пък сега и още ще ги увеличават. #Cussing out #Crazy

# 4
  • Мнения: 382
Да се надяваме,че е само слух,защото вече наистина ще е нагло Crossing Arms

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
Няма увеличение на таксите за целодневните детски градини за територията на София. Остава таксата 40 лева. Naughty
Но има промяна в наредбата за привилегиите ....  Tired
За това има специална тема  и тук няма да я разисквам. Confused

# 6
  • Мнения: 5 468
За това има специална тема 
Дай линк към тази тема, моля те.

# 7
  • Мнения: 3 886
ААААА гати (извинявам се)ЕВРОПЕИЦИТЕ. #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Crazy #Crazy newsm78всичко дигнаха не е нагло а направо позорно.Дано е лъжаили просто клюка

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Снощи,когато мъжът ми вземал малката от ясла му съобщили за новата разпоредба,че вече ще плащаме 50% от таксата ако детето отсъства по неуважителни причини.
  Уважителните причини е ако детето е болно.Т.е,когато лятото реша да го отведа на море или пък реша през грипния период да се погледат с баба докато отминат епидемиите ще трябва да плащам.Вие какво мислите за това!? newsm78

# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
В нашата Детска градина се плаща такса 10 лева задължително + 1 лев за всеки присъствен ден. 10-те лева си остават независимо дали детето е било на градина и един ден.

# 10
Мисля, че е така и в нашата градина, само дето можеш като родител да напишеш молба до директорката на градината, "да ти разреши" отстъствията. Но това ми беше казано още при записването от самата директорка. Спомена, че е било нареждане от министреството.

# 11
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Досега ставаше с молба,от тук нататък само с бележка от лекар Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 4 865
при отсъствите по не-медицински причини в продължение на повече от половината дни за месеца, се дължи такса в размер на 50%. това е от новата разпоредба на общината. при нас имаше родителски срещи с всички групи, за да обясни директорката всички промени.

според мен има логика.

# 13
  • Мнения: 1 111
  Според мен е справедливо.Беше ми много чудно когато разбрах, че ако детето не посещава ДГ не се плаща такса.А заема мястото на друго дете, което би посещавало и би плащало.

# 14
  • Мнения: 1 734
Това е нещо ново за мен, но е добре защото ще се запази мястото на детето. За всички ДГ ли се отнася или индивидуално?

Общи условия

Активация на акаунт