За уроки и предпазване от уроки

  • 13 077
  • 133
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Здравейте мами.
Искам да Ви попитам вярвате ли, че има хора, които могат да Урочасват децата Ви и как ги предпазвате от тях?
Аз по принцип не съм суеверна, но всички около мен ме съветват да сложа синьо мънисто в стаята, където спи бебка, метла зад вратата и какви ли още не. Вие какво правите по този повод?

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Аз не съм суеверна и не вярвам на такива неща. преди малко като погледнах видях, че на леглото на сина ми има вързан червен конец. Явно баба му го е вързала тайничко Simple Smile.
Според мен за такива неща трудно могат да се дадат съвети, просто прави това, което усещаш,че е правилно и добро за детето. Все пак колкото и да съм против тези неща ги намирам за безвредни.

# 2
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Ами няма лошо да му вържеш на детенце червен конец със мънисто на бебчето и моето бебе има нищо,че и аз не вярвам кой знае колко на такива неща Peace

# 3
  • Мнения: 314
и аз уж не съм суеверна,но синьо оченце съм сложила в количката.вярвам,обаче,че има хора с лоша енергия.гледам да не се вманиачавам,но не мога да кажа,че не вярвам въобще.

# 4
  • Мнения: 1 272
Ако ще се чувстваш по-добре, слагай сини очи, червен конец или метли. Аз не вярвам в такива "свръхестествени" сили.

# 5
  • Мнения: 1 382
Връзвахме червен конец профилактично, по скоро заради свеки и другите бабурляци из входа, но все падаше и спряхме Simple Smile

# 6
  • Русе
  • Мнения: 2 354
червен конец на ръчичката  Peace

# 7
  • Мнения: 8 505
Нужда от предпазване има този,който вярва уроки.Аз не вярвам.

Последна редакция: вт, 16 яну 2007, 10:35 от reflex

# 8
  • София
  • Мнения: 2 160
Аз също не вярвам в уроки, но когато Хриси беше не 2-3 месеца когато излизахме на разходка минавахме през едни цигански къщи. Циганките винаги я заглеждаха, и после тя по цяла вечер ревеше Незнам дали не е било от възраста или аз си втълпявам newsm78). Тогава майка ми ми каза ,че сигурно са я урочасали и тогава и вързах червен конец на ръката, и на количката закачих синио мънисто. Ами ,  май оттогава не е имала такива безпричинни ревове Praynig Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 107
и аз съм за червения конец, с мънистото внимавай да не го глътне бебчето

# 10
  • Мнения: 231
Аз също не съм суеверна, но вързах на моята беба червена гривна. Когато ни изписаха от болницата и свекито доиде в къщи върза синя панделка на креватчето, но сега като мине погачата съм решила да я махна Laughing, защтото не вярвам в такива неще, а тя като вярва да си връзва сини панделки на нейния креват.

# 11
  • Мнения: 46 508
Не вярвам в уроки, но не това е важното в случая Laughing искам само да ти кажа, че всякакви конци, мъниста и подобни предмети нямат място около и в/у детето, много лесно се поглъщат и са опасни, ако решиш да се водиш по акъла на някой, то ги слагай далеч от бебето, количката и леглото му!

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Здравейте мами.
Искам да Ви попитам вярвате ли, че има хора, които могат да Урочасват децата Ви и как ги предпазвате от тях?

Не, абсолютно не вярвам в това.
Така ги предпазвам.

# 13
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Таткото ни е много суеверен,така че си имаме червено конче със синьо оче. PeaceНе ми пречи щом това го успокоява. Peace
 

# 14
  • Мнения: 5 026
Вързала съм червен конец на ръчичката на бебо и това е!

# 15
  • Мнения: 11 003
Досега не съм се пазила от уроки с конци, мъниста и т.н. За в бъдеще също не смятам да се обременявам емоционално с такива страхове и свързаните с тях ритуали.

# 16
  • Мнения: 476
Не вярвам. И нищо не може да ме убеди, че едно мънисто или конец ще ми предпази детето.

# 17
  • Мнения: 3 456
Уроки, страхове, магии - всичко е в главата на човек !

# 18
  • Мнения: 1 004
Вярвам че има хора с лоши очи и че на някои това им влияе и почват да се чувстват зле.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
какво правя ли? ето това  Whistling

не вярвам, че ако някой може да причини зло на детето ми чрез магическа сила, някакво парче прежда, конец, пластмаса, стъкло и т.н. ще го спаси!

а конец на ръката ми изглежда супер нехигиенично хрумване! събира прах, мъхчета, лиги...

# 20
  • Мнения: 105
Не вярвам в такива неща и не бих вързала нищо на бебенцето, нито пък ще позволя на някой да го направи #2gunfire. Както е написала yanita , най-малко ми се струва нехигиенично и опасно за детето.
п.п Струва ми се че ще имаме разногласия с майка ми в това отношение Sad.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 823
Не вярвам на такива неща Naughty.

# 22
  • Мнения: 35 961
Здравейте мами.
Искам да Ви попитам вярвате ли, че има хора, които могат да Урочасват децата Ви и как ги предпазвате от тях?

Не, абсолютно не вярвам в това.
Така ги предпазвам.

взе ми го от "устата" - щях да напиша, че се предпазвам с невежество  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 167
Аз вярвам в уроките,затова винаги имам шише със светена вода.Често му "мия очите" и пръскам в къщи Peace

# 24
  • Мнения: 2 159
ужким не съм суеверна ама съм бързала червено конче на ръката на беба

# 25
  • Мнения: 49
Вярвам че има хора с лоши очи и че на някои това им влияе и почват да се чувстват зле.
На нашия бебок още като се роди баба му му върза червен конец със златна паричка.Ако не помага то поне и не вреди!

# 26
  • Мнения: 155
Абе и аз не съм уж от най-суеверните,но един два пъти като ученичка от бърза помощ без да установят какво ми е майками ме е карала да ми баят за уроки и набързо съм се изправяла на крака.Та от тези баячки знам да се слага някоя част от дрехите наобратно-основно потника.Е аз така съм правила на детето ми като беше бебе-а пък и ръбчетата не му убиваха-сега живот и здраве пак така ще правя.А дали има или няма едва ли някой може да каже и докаже.

# 27
  • Мнения: 391
Абе и аз не съм уж от най-суеверните,но един два пъти .....майками ме е карала да ми баят за уроки и набързо съм се изправяла на крака.Та от тези баячки знам да се слага някоя част от дрехите наобратно-основно потника.Е аз така съм правила на детето ми като беше бебе-а пък и ръбчетата не му убиваха-сега живот и здраве пак така ще правя.А дали има или няма едва ли някой може да каже и докаже.

И аз така.Потника на обратно ,когато  ми дойдеше наум.

# 28
  • Мнения: 216
Не вярвам на такива неща Naughty.
и аз Grinning

# 29
  • Мнения: 5 362
Никога не съм правила подобни неща,а и не вярвам.

# 30
  • Мнения: 1 367
здравейте,момичета! не знам дали темата вече не е обсъждана,тъй като не разполагам с достатъчно време да разгледам целия форум. ако е така,моля за извинение. За какво става дума. преди три дни у дома дойде "на бебе" една съседка,която аз,меко казано,не мога да понасям,но от елементарно възпитание поканих да влезе като се изтипоса на вратата с цветя за мен /поувехнали/ и подарък за сина ми /на 2,5 месеца/. не знам дали си въобразявам,но след като си тръгна,детето започна да плаче по начин,който досега не съм чувала. и до сега вече трети ден е така. не плаче непрекъснато,но е вял,отпуснат и по-малко гука и се усмихва. изхвърлих и цветята,и подаръка заедно с опаковката. може ли да има такова нещо като "лоши очи"?

# 31
  • Мнения: 46 508
... не знам дали си въобразявам ...

Въобразяваш си (защото жената ти е неприятна).

# 32
  • Мнения: 3 500
Аз не вярвам в подобни неща "уроки", "лоши очи" и пр. Досега Моника не е носила червен конец, а навсякъде й се радват различни хора и т.н. По-скоро вярвам, че има нещо като отрицателна енергия, която някои хора предават на другите, нещо като негативни емоции, а бебетата/децата ги усещат най-добре и винаги отреагират.Има някои хора, към които дъщеря ми протяга ръце с охота и им се усмихва, а други от които се дърпа и се крие.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 079
Вярвам донякъде в такива неща, но без разбира се да изпадам в крайности. Все пак сме майки, а не бабички.  Mr. Green
За твое успокоение му измий очичките на чешмата, когато усетиш нещо такова, ще "отмие" отрицателната енергия и бебо ще се успокои. А на хората, които са ти неприятни, не позволявай да доближават мъничето, за да не се терзаеш после излишно за глупости.
Винаги можеш да ги отбиеш учтиво. Twisted Evil

# 34
  • Мнения: 1 367
благодаря за мненията и съветите.като допълнение само да кажа,че въпросната жена е стара мома без деца и през цялото време докато беше у дома повтаряше,че тя е добричка и не урочасва,и че децата на приятелките й много я обичали. да ви кажа,не вярвам

# 35
  • Мнения: 46 508
steli76, отпусни се, гушни си детето, пей му! То усеща, че си притеснена, колкото повече се изнервяш, толкова и то ще реве! Не мисли за глупости, а се радвай на живота, какво значение има дали чуждите деца харесват старата мома  ooooh!

# 36
  • Мнения: 2 865
Аз пък вярвам, че има такова нещо като урочасване, въпреки че и аз не слагам червени конци.
Може да измиеш очичките на детето със светена вода от църква.

# 37
  • Мнения: 2 746
благодаря за мненията и съветите.като допълнение само да кажа,че въпросната жена е стара мома без деца и през цялото време докато беше у дома повтаряше,че тя е добричка и не урочасва,и че децата на приятелките й много я обичали. да ви кажа,не вярвам

И аз имам позната, която където и да ни срещнеше с бебо все това повтаряше.....Абе дивотии всякакви.

# 38
  • Мнения: 439
Аз вярвам.Моето мъниче е много добричко и въобще не плаче с две изключения от подобни посещения.И при двата аналогични случая се скъса не от реване,а от пищене(30 минути без да спира).Повече да не ги виждам тез  #2gunfire #2gunfire #2gunfireмоми с "зли очи".
Мила мии очичките със светена вода след всяко посещение,сложи му гривничка против уроки  и да носи някаква дрешка наопаки
Дано да не се повтаря,пази го от такива  Twisted Evil

# 39
  • у нас
  • Мнения: 5 715
и аз съм на това мнение, наистина има хора дори без да искат да урочасват. Особено, ако са били отбити и след това пак са сукали.

# 40
  • Мнения: 4 629
може ли да има такова нещо като "лоши очи"?

 Зависи дали вярваш. Ако не вярваш няма как някой да те убеди, че има. Или пък ако вярваш, че детето ти плаче 3 дни от "лоши о4и" няма как някой да те убеди в друго

# 41
  • Мнения: 4 629
Особено, ако са били отбити и след това пак са сукали.

За това да не се отбиват момичетата по никой начин, че ще се превърнат в урочастници. А момчетата може и да се отбиват по желание Stop

# 42
  • София
  • Мнения: 622
Особено, ако са били отбити и след това пак са сукали.

За това да не се отбиват момичетата по никой начин, че ще се превърнат в урочастници. А момчетата може и да се отбиват по желание Stop
Ама вие сега бъзикате ли се или си ги вярвате тези дивотии  #Crazy

# 43
  • у нас
  • Мнения: 5 715
всеки сам си решава

# 44
  • Мнения: 4 629

Ама вие сега бъзикате ли се или си ги вярвате тези дивотии  #Crazy

Ти как мислиш?

# 45
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Тази тема ме накара искрено да се разсмея Mr. GreenКакто ти е писала Никол гушни си бебето и се радвай на живота.А пък това за отбиването,сукането и дрехата наопаки няма да го коментирам!

# 46
  • Мнения: 585
АЗ пък вярвам . Аз самата бях уручасана на 8 или 9 години и имам много лоши спомени . Около десет дни бях ни жива ни умряла ,а на вид изглеждах ужасно при това всички изюследвания ми бяха о кей накрая лекар каза на баба ми да ме заведе да ми баят против уроки . Не се намери баячка но и каза на баба ми как и тя сама го прави  вкъщи  почувсвах се добре 5 минути след процедурата по баене . Спомням си само че се пускаше вода по дръжката на вратата или подръжката на метла и с нея се измиваха очите на детето , но на мен ми чупиха и яйце на главата в съд с вода ама трябва да питаш баби точно как . Друго за което се сещам е че може да завдеш детето в църквата и да ми четат специална молитва срещу уроки , магии  , ще тидадат и светена вода , може и в къщи да наръсиш . А в църквата можеш и четирдесятница да му пуснеш / 40 дни ще споменават името му в ежедневните молитви в храма /

# 47
  • София
  • Мнения: 17 592
А не ти ли е хрумвало, че е по-вероятно детето да усеща ТВОЕТО състояние на духа? И че му вредиш, като измисляш такива глупости? Лоши очи, лоши ръце, ааа... да. Има миризливи крака.

Като имаш лоши чувства към човека - ами, не го кани в дома си. А ако го каниш - поне не разсъждавай как бебето ще плаче. Непременно ще му вмениш идеята...

# 48
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Има миризливи крака.



Много си права Peace

# 49
  • Мнения: 5 362
Не вярвам на подобни неща Naughty

# 50
  • Мнения: 4 447
Аз пък вярвам, че има такова нещо като урочасване, въпреки че и аз не слагам червени конци.
Може да измиеш очичките на детето със светена вода от църква.

И аз така. То не само от очите, а от мисли и енергия. Вземи светена вода отцърквата и измийочичките на детенцето. Една майка НЕ си въобразява и винаги познава, клога детенцето й не плаче,както преди. Урчасала го е. Sad

# 51
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
имам една колежка,която като влезе в стаята и така ми изпива енергията и така ме заболява главата,че не искам да я виждам.така,че смятам,4е е  напълно възможно да има такива хора.гледай да избягваш подобни хора да имат контакт с беб4ето ти.

# 52
  • Мнения: 5 475
Аз не вярвам в подобни неща "уроки", "лоши очи" и пр.
 По-скоро вярвам, че има нещо като отрицателна енергия, която някои хора предават на другите, нещо като негативни емоции, а бебетата/децата ги усещат най-добре и винаги отреагират.

И аз съм на същото мнение. Peace
Между другото подобна реакция има и у животните. Peace
Имах куче,което когато му се радваха определени хора ,подвиваше опашка (от страх)и се е случвало дори да се напишка..

# 53
  • Мнения: 4 621
... не знам дали си въобразявам ...

Въобразяваш си (защото жената ти е неприятна).

Peace И аз мисля така

# 54
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не знам дали има "зли очи", но има хора с отрицателна енергия.

Наплюнчи си палеца, и мини веждичките на детенцето, като изричаш успокоителни думи.

Не знам дали ще махнеш уроките, ако е въобще има такива, но ти ще се успокоиш, и ще повярваш, че си ги махнала.

# 55
  • Мнения: 1 596
здравейте,момичета! не знам дали темата вече не е обсъждана,тъй като не разполагам с достатъчно време да разгледам целия форум. ако е така,моля за извинение. За какво става дума. преди три дни у дома дойде "на бебе" една съседка,която аз,меко казано,не мога да понасям,но от елементарно възпитание поканих да влезе като се изтипоса на вратата с цветя за мен /поувехнали/ и подарък за сина ми /на 2,5 месеца/. не знам дали си въобразявам,но след като си тръгна,детето започна да плаче по начин,който досега не съм чувала. и до сега вече трети ден е така. не плаче непрекъснато,но е вял,отпуснат и по-малко гука и се усмихва. изхвърлих и цветята,и подаръка заедно с опаковката. може ли да има такова нещо като "лоши очи"?

абсолютно е възможно,за жалост.
тези неща се усещат,аз имим една такава приятелка......близка ми е.
винаги като ми подари нещо,го изхвърлям.......това е усещането ми.не мога да го променя.
от много години сме приятелки,приятно ми е с нея,обаче имам чувството че ми завижда.
та аз така правя,хвърлям нещата които ми подарява и моля Бог да ми прости ако греша.

# 56
  • Мнения: 4 965
2-3 страници по-назад има тема за уроките.
Прочети я.
 Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 451
 Противно на широкоразпространеното вярване всъщност хората с лоши очи не са зли такива или хора, които завиждат и т.н. Лоши очи са светлите очи. Може някой добронамерен и близък да урочаса детето ти.

# 58
  • Мнения: 60
Вярвам в такива неща и то много! Имаме си едни гадни комшийки, които като видят племеника ми и уш много му се радват, а детето после пищи и неможем да го успокой! В такъв случай му мием очичките със Светена вода и всичко се оправя!Пробвай и ти така! Успех!

# 59
  • Мнения: 197
Не знам дали има такова явление, но е достатъчно да се обезпокоиш за нещо и детето да усети. А и на тази възраст, че и до 9-10 месеца децата не се кефят много на непознати, които им се надвисват и почват "ой, ой, пу, пу, боц, буч, бузи...". Може да си вземеш някакво синьо  мънисто ако това ще те успокои, а колкото до възпитанието и любезността - това е най-сигурния начин да ви се качат на главата.

# 60
  • Мнения: 7 418
Лоши очи са светлите очи.
  Да,бе! hahaha
  Тогава да не стъпваме по северните държави(Норвегия,Финландия......),че там процента на лошите очи е 99,9%!
  1.Емоциите и мислите на майката влияят на детето!
  2.Всеки човек може да довлече нещо отрицателно,като енергия,включително и най-близък(и мама ,и тати,уви).
  3.Доброто побеждава злото!Бъдете наистина добри,ама наистина!Усещайте сила в добрината си!Тогава доста от лошите енергии ще се отблъскват от вас!
    Има ли някой повярвал в думите ми?

# 61
  • София
  • Мнения: 1 252
и аз съм на това мнение, наистина има хора дори без да искат да урочасват. Особено, ако са били отбити и след това пак са сукали.
Невероятно е как млади хора имат средновековно и закостеняло мислене. Това са бабини деветини.
Аз с гордост мога да заявя, че съм от отбитите и отново засукали като бебета и мога да ви уверя, че нямам нито лоши очи, нито урочасвам. Винаги съм била заобиколена от бебета и деца, защото имам огромно семейство - по ваша логика да съм ги изтрепала с поглед още преди години. На всичко отгоре вече съм и майка и се чудя как ли е оцелял синът ми с тези ми "урочасващи" очи.
Никога не съм слагала на сина си червен конец или синьо мънисто (известно като "окото на Дявола"). Срещат ме често познати и непознати хора и се радват на детето, но никога не съм си мислела, че могат да ми го урочасат. И не са ми го урочасвали. Факт е, че детето е плакало, но винаги съм търсила реалната причина за плача, а не съм хуквала по баячки и врачки, или да започна да го мия с мръсна вода минала през бравата или през метлата  Sick.

Слава Богу имам си здраво и щастливо момченце.

# 62
  • Мнения: 374
Вярвам в тези неща дотолкова, доколкото Бебка изпадаше в лоши настроения, когато и аз се изнервях при срещата с неприятни за мен хора.пък и си личи веднага кой се радва искрено на детето и кой злобее. Дъщеря ми е с много сини очи и често ме спират хора да й се радват. Естествено има и такива със завистливи погледи, които няма как да се скрият. За свое успокоение и за успокоение на мъжа ми след среща с такива хора измивам очичките на малката със светена вода.

# 63
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Може би не е рационално в традиционния смисъл на думата, но и аз вярвам в отрицателната енергия и в нейната циркулация. afwitch Има хора, дето са отвъртяли кранчето докрай! Не искам да се срещам с тях и те да виждат мойта бебка, камо ли пък да я докосват. Нямам магическа формула с/у уроки, обаче, освен МНОГО МНОГО ЧИСТА ЛЮБОВ, ВЯРА И НАДЕЖДА! newsm76..

# 64
  • Мнения: 1 367
съгласна съм за хората с отрицателна енергия или така наречените енергийни вампири.общуването с тях някак изтощава.имам такива познати.може би въпросната съседка е точно такъв тип.не знам дали има или няма лоши очи,но измих очичките на детенце поне 100 пъти със светена вода от църква.аз също мразя,когато се надвесят над него и започнат да го заплюват,уж за да не го урочасат.колкото до мнението на една мама,че светлите очи урочасват,не съм съгласна.аз съм със зелени очи и никога не съм урочасвала дете,на което съм се радвала.може би защото винаги съм се радвала от сърце...

# 65
  • Мнения: 2 891
благодаря за мненията и съветите.като допълнение само да кажа,че въпросната жена е стара мома без деца и през цялото време докато беше у дома повтаряше,че тя е добричка и не урочасва,и че децата на приятелките й много я обичали. да ви кажа,не вярвам

Хммм, всичко това ми се струва безмислие... Съжалявам, ако съм обидила, но не съм суеверна!

Не, цялата тема ми се вижда безумна!!!

# 66
  • Мнения: 2 677
... не знам дали си въобразявам ...

Въобразяваш си (защото жената ти е неприятна).


 Peace
Отпусни се и не се връзвай на подобни щуротии и суеверия!

# 67
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Не знам дали има "зли очи", но има хора с отрицателна енергия.


И аз съм на това мнение,просто не контактувай с тази жена и намокри бебчо със светена вода Peace

# 68
  • Варна
  • Мнения: 773
естествено че има уроки.Аз като малка съм била доста урочасвана и сега дъщеря ми е така. Помагат някои неща, да не обяснявам че пак ще каже някой че са глупости.

# 69
  • Мнения: 326
Противно на широкоразпространеното вярване всъщност хората с лоши очи не са зли такива или хора, които завиждат и т.н. Лоши очи са светлите очи. Може някой добронамерен и близък да урочаса детето ти.
А във Русия като почти всички, да не казвам всички са със светли очи това означава ли че са лоши хора?  Там например имат за лоши очи кафявите.  А по темата, мисля че съществуват  лоши хора, които  урочасват

# 70
  • Мнения: 393

абсолютно е възможно,за жалост.
тези неща се усещат,аз имим една такава приятелка......близка ми е.
винаги като ми подари нещо,го изхвърлям.......това е усещането ми.не мога да го променя.
от много години сме приятелки,приятно ми е с нея,обаче имам чувството че ми завижда.
та аз така правя,хвърлям нещата които ми подарява и моля Бог да ми прости ако греша.
[/quote]
 Peace  Peace  Peace
Мога да кажа същото за себе си!!! И аз вярвам, че някои хора могат да ти навредят със завистта си, какво остава за беззащитно и толкова чуствително същество!
Аз знам, че трябва да застанеш зад вратата и да имзивеш лицето му три пъти отгоре надолу с малко водичка!

# 71
  • Мнения: 177
Да кажа нещо и аз, била съм урочасвана преди години, болката в главата ми беше ужасна. Ако има начин заведи сина ти на баячка и отидете в накоя черква попа да му прочете Киприянова молитва.

# 72
  • Мнения: 2 616
За да се успокоиш-сложим един буркан, в който си счупила едно яйце до леглото или под леглото на мъника за през нощта, яйцето обира лошата енергия, на сутринта изхвърли всичко в тоалетната  и пусни водата. И те са ти казали момичетата-изплакнои му лицето на мъника със светена вода ако имаш.

# 73
  • Мнения: 7 418
  Звънене със звънци изгонвало негативни енергии!
  Сдобий се със звънчета(за риболов или китайски ,например).И бебето ще ги харесва.Гаранция! Peace

# 74
  • Мнения: 1 212
Вярвам донякъде в такива неща, но без разбира се да изпадам в крайности. Все пак сме майки, а не бабички.  Mr. Green
За твое успокоение му измий очичките на чешмата, когато усетиш нещо такова, ще "отмие" отрицателната енергия и бебо ще се успокои. А на хората, които са ти неприятни, не позволявай да доближават мъничето, за да не се терзаеш после излишно за глупости.
Винаги можеш да ги отбиеш учтиво. Twisted Evil

Съвпада с моето разбиране за нещата!  Peace

# 75
  • Мнения: 9 990
Да кажа нещо и аз, била съм урочасвана преди години, болката в главата ми беше ужасна. Ако има начин заведи сина ти на баячка и отидете в накоя черква попа да му прочете Киприянова молитва.

А преди това не пи ли един аналгин поне? newsm78
Я прибавете и тази темичка при Оная, Другата ooooh!

# 76
  • Мнения: 1 230
А дали е възможно да се разболявате и този особен плач да не такава мистерия...Може да не са ви донесли уроки, а просто някой вирус - наскоро забелязах, че хората които нямат деца не им идва на ум, че могат да ни разболеят и си идват на гости когато си поискат Confused

# 77
  • Мнения: 1 367
не,няма никакъв вирус.ходихме преди няколко дни на консултация и прегледът показа,че бебчо е напълно здрав. Laughingфакт е обаче,че вече не плаче така Laughing

# 78
# 79
  • Мнения: 2 652
Да ви кажа, считам, че суеверието е характерно за нискоинтелигентните ... но все пак - има някаква негативна енергия от някои хора, която може би влияе. Затова, бъди позитивна, избий си лошите мисли от главата, всичко може да е едно обикновено съвпадение. Ако ще се успокоиш - вържи на бебчо едно червено конче на китката и ще видиш, че всичко ще се оправи на момента.

# 80
  • Мнения: 1 367
по принцип не съм суеверна и имам претенциите за средно интелигентна жена.но когато се отнася до детето ми,съм склонна да отдавам значение до известна степен на тези неща.разбира се,с мярка.например не изчаках да минат въпросните 40 дни,преди да си покажем носовете с бебчо навън.излязохме на около 30 дни,и то защото преди това беше студено.не съм слагала под леглото си метли и разни други боклуци,както съм чувала да се прави от родилката,но не знам с каква цел... newsm78.да не изброявам още.просто съобщавам фактите-детето заплака по нов начин след посещението на тази жена.както и да е,вече всичко отмина Laughing

# 81
  • Мнения: 2 936

... без да искат да урочасват. Особено, ако са били отбити и след това пак са сукали.


 #Crazy
е ,това също не го бях чувала.... Crazy

# 82
  • Мнения: 2 652
по принцип не съм суеверна и имам претенциите за средно интелигентна жена.но когато се отнася до детето ми,съм склонна да отдавам значение до известна степен на тези неща.разбира се,с мярка.например не изчаках да минат въпросните 40 дни,преди да си покажем носовете с бебчо навън.излязохме на около 30 дни,и то защото преди това беше студено.не съм слагала под леглото си метли и разни други боклуци,както съм чувала да се прави от родилката,но не знам с каква цел... newsm78.да не изброявам още.просто съобщавам фактите-детето заплака по нов начин след посещението на тази жена.както и да е,вече всичко отмина Laughing
Супер, щом всичко вече е наред! И гледай по възможност да избягваш тази жена.

# 83
  • Мнения: 208
За съжаление има "лоши очи " , дори и хората да не са с лоши намерения .На мен ми се случи няколко пъти ,след разходка или посещение в къщи , бебчо започва да плачи безутешно и нервничи, което е нехарактерно за него. В такъв случай просто му измивам личицето със светена вода и всичко се оправя.
 Аз лично хващам много уроки , надявам се бебче да не е като мен.
 Не съм суеверна ,на съм страдала от това и знам , че съществува.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Аз пък вярвам, отскоро, след като се случи на моето дете  Sad Преди месец без никаква причина (не беше болна) се промени изведнъж, четири дни беше като омагьосана, рев нон-стоп през нощта, като беше будна не ме пускаше да стана без нея, и само лежеше отпусната отгоре ми. Не искаше да върви, да играе, нищо, при положение че иначе не се спира. Погледа й беше помътнял, мога и снимка да ви пусна. Мъжът ми я заведе при една баба, като се върнаха след половин час - беше си предишното дете, вярвайте ми, промяната беше огромна.
Миналата седмица се случи същото, само че мина по-бързо..
Така че не е редно да се подигравате на хора които вярват в уроки и подобни, защото те са го изпитали, и знаят за какво става въпрос...

# 85
  • Мнения: 128
И аз не вярвам на такива неща, но една приятелка води бебето да му леят куршум и след това каза че се е успокоил и е спрял да плаче. Мъжа ми казва просто му е било време да спре  Wink.  Но и аз като се приберем от разходка ако плаче му мия очичките на течаща вода и се успокоява. Така че нищо не ти пречи да му измиваш очите, това си е и от хигиенна гледна точка, със сигурност навън е прашно.

# 86
  • Мнения: 3 376
Да ви кажа, считам, че суеверието е характерно за нискоинтелигентните ...
Много силно казано,моля те не поставяй такива етикети на хората.
Ами  и аз не вярвах много,ама само "бабините деветини" ми помогнаха.В началото след като започнахме да извеждаме малкия забелязахме с мъжа ми,че след като се приберем започва да плаче много силно,чак пищеше,а той е спокойничък по принцип и никога не беше плакал така.Бяхме срещнали много познати по пътя и всеки му се радваше.Пробвахме какво ли не,повярвайте наистина всичко,дори и светена вода,но той не спираше да плаче.Накрая се сетихме какво ни беше посъветвала моята баба/няма да казвам,че съвсем ще ме заклеймят някои/ и детето се успокои и заспа.След това ни се случи още няколко пъти и само това ни помагаше,а сега винаги го правим като се прибираме от някъде.
Бабини деветини или не,но е факт,че децата нямат толкова силна енергийна защита колкото нас и са много по податливи.
Моята свекърва ми е разказвала,че и мъжа ми е бил така като малък,но след като са го кръстили нещата са се успокоили.

# 87
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Има и лоши очи, и лоши глави, и болни мозъци  Peace

# 88
  • Мнения: 4 965
Има и лоши очи, и лоши глави, и болни мозъци  Peace

Колкото повече чета, толкова повече се убеждавам в това. Mr. Green

# 89
  • Мнения: 2 652
Да ви кажа, считам, че суеверието е характерно за нискоинтелигентните ...
Много силно казано,моля те не поставяй такива етикети на хората.
Ами  и аз не вярвах много,ама само "бабините деветини" ми помогнаха.В началото след като започнахме да извеждаме малкия забелязахме с мъжа ми,че след като се приберем започва да плаче много силно,чак пищеше,а той е спокойничък по принцип и никога не беше плакал така.Бяхме срещнали много познати по пътя и всеки му се радваше.Пробвахме какво ли не,повярвайте наистина всичко,дори и светена вода,но той не спираше да плаче.Накрая се сетихме какво ни беше посъветвала моята баба/няма да казвам,че съвсем ще ме заклеймят някои/ и детето се успокои и заспа.След това ни се случи още няколко пъти и само това ни помагаше,а сега винаги го правим като се прибираме от някъде.
Бабини деветини или не,но е факт,че децата нямат толкова силна енергийна защита колкото нас и са много по податливи.
Моята свекърва ми е разказвала,че и мъжа ми е бил така като малък,но след като са го кръстили нещата са се успокоили.

Не съм искала да обидя никой, не си цитирала, но по-нататък се съгласявам, че наистина има лоши енергии. И всеки по свой си начин се опитва да се справи с тях - връзва кончета, слага звънчета, светена вода и т.н. или изобщо не им обръща внимание. Според мен целта на всички тези, да ги нарека обреди, е човек да повярва, че действат и сам да си създаде защитна позитивна енергия. Всичко е в главата в крайна сметка.

# 90
  • Мнения: 2 616
Да ви кажа, считам, че суеверието е характерно за нискоинтелигентните ...
Много силно казано,моля те не поставяй такива етикети на хората.
Ами  и аз не вярвах много,ама само "бабините деветини" ми помогнаха.В началото след като започнахме да извеждаме малкия забелязахме с мъжа ми,че след като се приберем започва да плаче много силно,чак пищеше,а той е спокойничък по принцип и никога не беше плакал така.Бяхме срещнали много познати по пътя и всеки му се радваше.Пробвахме какво ли не,повярвайте наистина всичко,дори и светена вода,но той не спираше да плаче.Накрая се сетихме какво ни беше посъветвала моята баба/няма да казвам,че съвсем ще ме заклеймят някои/ и детето се успокои и заспа.След това ни се случи още няколко пъти и само това ни помагаше,а сега винаги го правим като се прибираме от някъде.
Бабини деветини или не,но е факт,че децата нямат толкова силна енергийна защита колкото нас и са много по податливи.
Моята свекърва ми е разказвала,че и мъжа ми е бил така като малък,но след като са го кръстили нещата са се успокоили.

На мен пък ми е интересно какво ви е казала бабата, ако щат да ме заклеймяват. Ако ти е неудобно да пишеш тук, ще се радвам да споделиш на ЛС.

# 91
  • Мнения: 2 891
Спрете, моля!!! Не е реално!!!

# 92
  • Мнения: 1 367
EASpirit,и на мен ми е интересно да разбера какво те е посъветвала баба ти.и не мисля,че някой би те заклеймил.в крайна сметка всеки сам си избира в какво да вярва и в какво не,нали така?все пак,ако наистина се притесняваш,пиши на лична.

# 93
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не знам на кого баба му какво е казала,но аз ще ви споделя какво ми каза една жена,която се има за интелигентна.Повода е,че на дъщеря ми всички и се радват понеже е много кротка и си седи тихо в количката.
Четете внимателно:
цитирам по памет
"Като се прибереш се пипаш по п........а  и след това пипаш детето и казваш през п.......а ми оттатък"-така трябва да се премахне урочасването
Като го чух това без малко да ми изскочат очите от орбитите.Съжалявам,но който иска да се бута където иска,за мен това са абсолютни ненормалщини.

# 94
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не знам на кого баба му какво е казала,но аз ще ви споделя какво ми каза една жена,която се има за интелигентна.Повода е,че на дъщеря ми всички и се радват понеже е много кротка и си седи тихо в количката.
Четете внимателно:
цитирам по памет
"Като се прибереш се пипаш по п........а  и след това пипаш детето и казваш през п.......а ми оттатък"-така трябва да се премахне урочасването
Като го чух това без малко да ми изскочат очите от орбитите.Съжалявам,но който иска да се бута където иска,за мен това са абсолютни ненормалщини.



newsm65  Това на мен едната ми баба ми го каза  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 1 555
Не знам на кого баба му какво е казала,но аз ще ви споделя какво ми каза една жена,която се има за интелигентна.Повода е,че на дъщеря ми всички и се радват понеже е много кротка и си седи тихо в количката.
Четете внимателно:
цитирам по памет
"Като се прибереш се пипаш по п........а  и след това пипаш детето и казваш през п.......а ми оттатък"-така трябва да се премахне урочасването
Като го чух това без малко да ми изскочат очите от орбитите.Съжалявам,но който иска да се бута където иска,за мен това са абсолютни ненормалщини.



Ооо, това и на мен много често бабите ми го казват, относно синът ми  Laughing направо ме е срам да ги слушам, а то едни издокарани и наперени бабета

# 96
  • Мнения: 9 990
Да ви кажа, считам, че суеверието е характерно за нискоинтелигентните ...
Много силно казано,моля те не поставяй такива етикети на хората.
Ами  и аз не вярвах много,ама само "бабините деветини" ми помогнаха.В началото след като започнахме да извеждаме малкия забелязахме с мъжа ми,че след като се приберем започва да плаче много силно,чак пищеше,а той е спокойничък по принцип и никога не беше плакал така.Бяхме срещнали много познати по пътя и всеки му се радваше.Пробвахме какво ли не,повярвайте наистина всичко,дори и светена вода,но той не спираше да плаче.Накрая се сетихме какво ни беше посъветвала моята баба/няма да казвам,че съвсем ще ме заклеймят някои/ и детето се успокои и заспа.След това ни се случи още няколко пъти и само това ни помагаше,а сега винаги го правим като се прибираме от някъде.
Бабини деветини или не,но е факт,че децата нямат толкова силна енергийна защита колкото нас и са много по податливи.
Моята свекърва ми е разказвала,че и мъжа ми е бил така като малък,но след като са го кръстили нещата са се успокоили.

Обикновено след повечко рев бебетата заспиват, уморяват се, нормално е да се случи и без ритуалите ви, повярвай Laughing
И на мойто се радват, на двете даже, гледат ги и кофти хора и пресилено се радват, на някои даже им личи как завиждат-вика им се на такива-лоши хора просто Laughing.На децата ми до момента баба не им е врачувала и светена вода не съм им носила.Пореват, пореват, пък спрат.Едното я за сладолед се тръшкало, другото просто има колики Hug

# 97
  • Мнения: 393
Не знам на кого баба му какво е казала,но аз ще ви споделя какво ми каза една жена,която се има за интелигентна.Повода е,че на дъщеря ми всички и се радват понеже е много кротка и си седи тихо в количката.
Четете внимателно:
цитирам по памет
"Като се прибереш се пипаш по п........а  и след това пипаш детето и казваш през п.......а ми оттатък"-така трябва да се премахне урочасването
Като го чух това без малко да ми изскочат очите от орбитите.Съжалявам,но който иска да се бута където иска,за мен това са абсолютни ненормалщини.

Joy Joy JoyЕй тази щуротия не я бях чувала.

# 98
  • Мнения: 208
 А на това , което сега ще ви споделя какво му казвате?
  Мъжът на моята приятелка , като каже "браво,  колко е кротък и как въобще не плаче никога , не е като нашия ревльо" поне час след това , бебче плаче без причина.
 Като каже "...е поне спи цяла нощ , за разлика от нашия гладник" , Ади се буди поне 2 пъти.
 Това е всеки път за всичко , съвпадение ли е това?

# 99
  • Мнения: 686
До миналата година и аз не вярвах,но когато Рали започна да реве посред нощ и то в съня си-повярвах.Ревеше,но не отваряше очи,не можехме и да я събудим.Плачеше часове наред,дни наред, сутрин беше много изморена,ние също.Пръскахме със светена вода,михме очички и какво ли още не.Когато продължи да плаче я заведохме на една баба която чете за уруки.Тя успя да успокои детето.
Иначе като беше бебе и слагах в креватчето иконичка,да я пази

# 100
  • София
  • Мнения: 3 676
Сина ми все още има гривничка със синьо манисто.Незнам дали помага,но и не вреди
Склонна съм да вярвам в урочасването...

# 101
  • Мнения: 46 508
А на това , което сега ще ви споделя какво му казвате? ...

Ще кажа:
- че, ако ти самата си чула думите, ставаш неспокойна, нервна и го предаваш на детето, което от своя страна плаче и т.н.
- ако през деня е изживяло нещо ново (дори без ти да забележиш или пък го приемаш за обикновена случка), ако е било на място, на което ходи рядко или с хора, които не вижда всеки ден, тогава нощем го изживява пак и пак, защото е превъзбудено, независимо дали емоциите са били приятни или не.


До миналата година и аз не вярвах,но ...
 

И София го мина това- сънища, от които се стряска, без баби, баене и четене  Peace

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 907
Има червен конец на ръката и синец под матрака на креватчето, за да не го изяде.

# 103
  • Мнения: 114
До преди 10 години не вярвах на такива глупости.Ама като ми мина през главата и когато една баба ми помогна от тогава вече не съм толкова скептично настроена.И дъщеря ми съм водила да и баят и има полза.Който не вярва на такива работи греши.

# 104
  • Мнения: 365
И вярвам и невярвам в урочасването, но съм повече склонна да приемам така наречените уроки за лоша енергия и много се дразня като започнат да ме съветват за води през метлата, за сапун под прага и още куп глупости. Въпреки това Ния има червено конче с оченце, но съм го сложила по-скоро за успокоение на всички около мен (а и за мен), че съм взела предпазна мярка. Единственото нещо, което съм направила целенасочено и то на своя глава беше да и закача малка иконка на креватчето и нека Господ ми я пази!

# 105
  • Мнения: 576
Никога не съм връзвала конци по ръцете, на леглото и т. н..... Не вярвам в тия неща. Вярвам единствено в Бог!

# 106
  • Мнения: 1 367
А на това , което сега ще ви споделя какво му казвате? ...

Ще кажа:
- че, ако ти самата си чула думите, ставаш неспокойна, нервна и го предаваш на детето, което от своя страна плаче и т.н.
- ако през деня е изживяло нещо ново (дори без ти да забележиш или пък го приемаш за обикновена случка), ако е било на място, на което ходи рядко или с хора, които не вижда всеки ден, тогава нощем го изживява пак и пак, защото е превъзбудено, независимо дали емоциите са били приятни или не.
Е,ама всеки път ли така?Ако е веднъж-два пъти,да приемем,че е съвпадение.Но щом се случва често...Малко извън този случай-да си призная,изпитвам някакъв страх,когато мои познати,стари моми без деца,се радват на бебчето ми.Струват ми се неискрени и пресилени някак си...


До миналата година и аз не вярвах,но ...
 

И София го мина това- сънища, от които се стряска, без баби, баене и четене  Peace

# 107
  • Мнения: 1 367
нещо пак не се оправих с цитатите....някой може ли да ме светне как се цитира само определен ред или дума,а после отдолу се пише коментар? newsm78извинявайте,ама за пореден път не стана

# 108
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Когато човек вярва на такива щуротии - му се случват такива "свръхестествени" уроки и т.н.

# 109
# 110
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Пропуснах да добавя, че Калината я кръстихме точно когато беше на 2 месеца и половина bishop. Избързахме толкова, за да не я лишаваме от ангел-хранител   angel008, според препоръката на един поп.

Сега тя си е защитена от всякакви уроки и лоши енергии и няма нужда от червени, жълти, пембени конци, нито пък от сини мъниста. Но си признавам, че, бидейки крайно суеверна, и аз бях й пристегнала ръчичката с червен конец от мартеница, н'мъй срам.
Embarassed Embarassed Embarassed

# 111
  • Мнения: 105
Аз също вярвам. Имаме червен канец

# 112
  • София
  • Мнения: 850
Лично аз, не вярвам в подобни небивалици. Това с кончетата и мънистата няма никакво разумно и логично обяснение. Смешно ми е като видя сини очета в колички и не давам да слагат червено конче на ръчичката на Емката smile3534

# 113
  • софия
  • Мнения: 636
вярвам, че има хора, които излъчват негативизъм и завист. Бебоците не знам какво би ги опазило - вярата на мама в доброто и красивото. На бебка съм вързала на количката червен конец и синьо мънисто, но по детето мисля, че категорично не е добре да се връзва нищо - та нали тя лапа всичко! На който ме су ходи до Пирогов може да слага мъниста и др.неща по дечицата. Те обикновено бабите са по тая част, ама наште слава Богу ме слушат и не казват за такива неща. Това, което ползвам да предпазвам е да мия очичките на бебка със светена преварена вода, която ми даде попа на 40 иия ден и на Цветница. Според мен Бог пази най-добре.

# 114
  • София
  • Мнения: 622
вярвам, че детето ще е по-спокойно и щастливо при една спокойна майка и ако това се изразява в поплюване, ръсене на вода насам-натам,вързване на конци, мъниста, баене и всякакви такива ритуали, защо не. Предизвиква усмивка, но поне не вреди. Аз съм от спокойните и без помощни средства.

# 115
  • Мнения: 772
Вярвам че има хора с лоши очи и че на някои това им влияе и почват да се чувстват зле.
Подкрепям абсолютно!За успокоение на бабите бебка има червен конец на ръката Rolling Eyes

# 116
  • Мнения: 1 919
 newsm78 аз съм за червен конец..дори аз самата нося

# 117
  • Мнения: 3 376
цитирам по памет
"Като се прибереш се пипаш по п........а  и след това пипаш детето и казваш през п.......а ми оттатък"-така трябва да се премахне урочасването
.


Ееее,моля те това и на мен ми го препоръчаха това #Crazy #Crazy #Crazy

Иначе  това което ми каза моята баба беше-вземаш две чаши вода/кафени например/  и в едната наливаш малко вода.След това три пъти през бравата на вратата преливаш водата от едната чашка в другата и накрая я преливаш още един път през главата на детенцето,но така че да му я намокри къвсем лекичко и след това както ти е влажна ръката се минават и очичките,а накрая се изхвърля в мивката под течащата струя.
Това е,много лесно и бързо и при нас винаги има мигновенен ефект.
IvelinaKancheva,Steli76 чак сега влязох в тази тема отново,извинявайте за закъснелия отговор.

# 118
  • Мнения: 483
цитирам по памет
"Като се прибереш се пипаш по п........а  и след това пипаш детето и казваш през п.......а ми оттатък"-така трябва да се премахне урочасването
.


Ееее,моля те това и на мен ми го препоръчаха това #Crazy #Crazy #Crazy

Иначе  това което ми каза моята баба беше-вземаш две чаши вода/кафени например/  и в едната наливаш малко вода.След това три пъти през бравата на вратата преливаш водата от едната чашка в другата и накрая я преливаш още един път през главата на детенцето,но така че да му я намокри къвсем лекичко и след това както ти е влажна ръката се минават и очичките,а накрая се изхвърля в мивката под течащата струя.
Това е,много лесно и бързо и при нас винаги има мигновенен ефект.
IvelinaKancheva,Steli76 чак сега влязох в тази тема отново,извинявайте за закъснелия отговор.



Аз не виждам НИКАКВА разлика м/у това да се хванеш за ...и т.н. и да преливаш води през брави  #Crazy #Crazy #Crazy
СМЕШНО  Joy hahaha hahaha hahaha

С каквато и вода да измиеш очичките бебето ще спре да плаче, защото се стряска от контакта с водата...Пробвай Simple Smile

# 119
  • Мнения: 3 376
Едно нещо не мога да разбера драга Mama E -защо има такива хора като теб които са длъжни да изкажат "компетентното" си мнение,демек на всяка манджа мирудия.
Виждам,че не си заинтересувана от темата,не те вълнува,не вярваш в уруки и т.н. и тогава питам  се аз-що чиниш в тая тема? newsm78 Че и ме съветваш какво да правя без да съм те помолила за това.
За хиляден път ми се иска да изкрещя-има КЛЮКАРНИК,върви там и моля не се заяждай!Това се отнася и за всички други като теб такива,които влизат,подхилкват се ехидно и понеже са или твърде комплексирани навън в живота или никой не им зачита мнението решават,че точно това е мястото да си излеят негативната енергия и да се направят на интересни.

# 120
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, как веднъж поне не ми се случи нито на мен нито на децата ми да им стане нещо.
Нито конци, нито очи, нито води и яйца, нито сме кръстени, живеем си добре и без тях, а иначе ползваме услугите на лекарите, ако не се чувстваме добре.

# 121
  • Мнения: 574
Ами аз сложих на Симона червен конец със синичко мънисто Peace

# 122
  • София
  • Мнения: 3 787
Не съм слагала нищо.Не вярвам в такива неща и не смятам,че така ще предпазя детето от нещо Naughty

# 123
  • Мнения: 483
EASpirit , първо извинявай но не съм искала да те обидя лично! Не те познавам и съм сигурна че си прекрасна мама Simple Smile
Коментирах твоя постинг защото смятам че и двете неща са смехотворни... Казвам мнението си и то е точно по темата.
Когато родих дъщеря си майка ми и свекърва ми се втурнаха да и връзват червени конци по ръцете, независимо че никоя от тия "загрижени баби" не се сети да и купи едно легълце, ами спа един месец в едно скъсано плетено кошче подпряно на два стола #Cussing out #2gunfire до като не уредихме едно легло на старо. Мотаха ми се бабите 5 дни в къщи и бяха толкова агресивни към мен (в смисъл не ми даваха да махна глупавия конец), че аз трябваше да млъкна, нали бях млада и пълна с уважение към възрастните. Joy Е, махнах го в първата секунда в която се изнесоха. Дъщеря ми е на 8 години и никога не е била по-различна от което и да е дете...
Смятам че всички тези суеверия идват от средата в която расте човек...Човек сам си причинява нещата които му се случват. И определено смятам че хората които вярват в уроки, са просто хора с ясно изразена параноя. Ако си склонен към параноя я ще си мислиш че някой ти мисли лошото, я те гледат извънземни, я някой иска да те убие...ей такива разни...Параноята която те хваща е свързана със ценностната ти система и вярвания...по-скоро се посъветвайте с лекар ако страха от уроки е много силен и ви пречи на ежедневието, ако е слаб...то всеки живее с паранои малки Simple Smile Мен например ме е страх да не умра  Joy

# 124
  • Мнения: 2 807
Не вярвам в уроки, но не това е важното в случая Laughing искам само да ти кажа, че всякакви конци, мъниста и подобни предмети нямат място около и в/у детето, много лесно се поглъщат и са опасни, ако решиш да се водиш по акъла на някой, то ги слагай далеч от бебето, количката и леглото му!

 newsm10

# 125
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Само ще ви замоля да не се дрънкате в темата.

# 126
  • Мнения: 171
Не бих казала, че отричам съществуването на зли енергии или пък енергийни вампири, но смятам, че именно вярата, че можем да станем досегаеми, ни прави жертви. Аз за себе си съм изработила следната тактика - рационално отхвърлям възможността, че някой може да ми причини нещо лошо с мисъл, защото според мен неверието и положителната нагласа формират астрален огледален образ, който има силата да връща насочената срещу нас лоша енергия.
Чувала съм също за техники срещу магии и енергийни вампири, които се състоят именно в това: представяш си, че си заобиколен от огледала, представяш си насочената отрицателна енергия като лъчи, изпратени към теб, които като достигнат огледалата, се връщат обратно към този, който ги е изпратил.

# 127
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Хм... от една страна не вярвам, а от друга не мога да се начудя на логиката "Може да нямаш лоши мисли, а да имаш лоши очи". Ако приемем, че лошата енергия може да се предава, то тя може да бъде предадена, ако я има. Не може цвета на очите да генерира такава просто ей така!  Thinking

Аз самата съм със светли очи, досега никой не си е крил детето от мен. Предполагам не съм урочасала никого.  Joy

И още един въпрос- защо никой не казва нищо за светлооките мъже?

# 128
  • Мнения: 2 891
И още един въпрос- защо никой не казва нищо за светлооките мъже?

Защото те те оглеждат по друга причина  Mr. Green

# 129
  • Мнения: 4 965
И още един въпрос- защо никой не казва нищо за светлооките мъже?

Защото те те оглеждат по друга причина  Mr. Green

 Joy
  bouquet

# 130
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз донякъде съм склонна да вярвам и му "мия очите" когато се наложи Simple Smile

# 131
  • Мнения: 1 367
dorka76,тактиката ти е чудесна!

# 132
  • Мнения: 350
Задължително червен конец на ръчичката . Аз нося от 5 години и съпруга ми от тогава - постоянно. Като поотрасне ще и сложа и синьо мънисто.  Peace

# 133
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз съм й вързала червен конец със синьо мънисто.

Общи условия

Активация на акаунт