течение в ранна бременност

  • 55 850
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 300
Момичета, объркана съм- на едно място чета, че в началото на бременността било нормално да се появи течение, даже то пазело от инфекции, а на друго място - че можело да предизвика инфекция нагоре по канала до матката. Лекарят ми пък вика, че като мина първия триместър тогава ще го видим и ако трябва ще го лекуваме.  При мен по-често е жълто, като сопол, в началото беше а и сега понякога просто бяло, като прозрачен белтък на яйце. Иначе няма сърбеж и миризма. Вие какво мислите по въпроса?

# 1
  • Мнения: 724
Аз съм 18 г.с. седмица и продължавам да имам течение от време на време.Според мойта доки е нормално.Не се притеснявай Simple Smile
Леко бременеене

# 2
  • Мнения: 11 003
От началото на бременноста си имам такова течение. Щом няма сърбеж, миризма и странен цвят, всичко е наред  Peace

# 3
  • Мнения: 5 026
Повечето жени през бременността си минават и през такъв период. След като редовно се консултираш с лекар, няма място за притеснение.

# 4
  • Мнения: 300
ама и вашето ли е сополесто? Embarassed

# 5
  • Мнения: 2 019
От началото на бременноста си имам такова течение. Щом няма сърбеж, миризма и странен цвят, всичко е наред  Peace
и аз бях така

# 6
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Преди да забременея никога не съм се оплаквала от течение. Още от самото начало на бременността ми се появи такова и знам, че е нормално да се засили секрецията на половите органи. Както казват другите момичета, щом няма мириз и/или сърбеж (което е показател, че има инфекция), няма място за паника!

# 7
  • Мнения: 4 700
нормално е. И при мен е то4но така, ту бйало, ту кафеникаво, не се притеснйаваи. Но се у4уджаи 4е лекарйат ти не иска да те прегледа. Аz сам в 12 седмица и ве4е са ми правили 3 вагинални прегледа. Ако бременноста ти прои4а нормално нйама никакав проблем.

# 8
  • Мнения: 1 243
и аз имах такова течние ,нормално е  Peace



# 9
  • Мнения: 429
Аз имах течение през цялата бременност, наблюдаващият лекар ми предписваше свещички на няколко пъти. Но, по правило - не е нещо опасно. Ти пита ли доктора си?

# 10
  • Мнения: 191
Аз през цялата бременност си имах течение. Правиха ми изследване и нямаше проблеми. Било нормално.

# 11
  • Мнения: 151
Аз през цялата бременност си имах течение. Правиха ми изследване и нямаше проблеми. Било нормално.
И аз бях така, няма страшно. Stop

# 12
  • Мнения: 300
може би не смее за сега да ме бърка, защото съм имала предишни помятания - той и бременността регистрира с коремен, а не с вагинален ултразвук.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 227
Ако имаш вяра на док, ок. Аз знам, че няма нормално течение по време на бременност, но и мен не подмина. Док ме излекува като ми обясни, че тъканите стават "късливи", ако имаш нелекувани гъби, т.е. по време на раждане има по-голяма вероятност от разскъсвания. Лека и безпроблемна бременност ти желая.  bouquet

# 14
  • Мнения: 683
От началото на бременноста си имам такова течение. Щом няма сърбеж, миризма и странен цвят, всичко е наред  Peace
и аз бях така
Аз също. Не се тревожи от сега.

# 15
И аз изкарах цялата си бременност с такова течение,доки няколко пъти ми изписваше ГИНКОДАКТАРИН и изчезваше за седмица-две а после пак си се появяваше.Ако няма миризма и сърбеж не е опасно,а само неприятно и некомфортно!Леко бременеене!

# 16
  • Мнения: 300
да бе, направо все едно съм се издухала в ежедневната превръзка, както в носна кърпичка с твърд секрет!  Embarassed

# 17
  • Мнения: 603
Съвсем нормално е. Не се притеснявай.
Гинекологът ще взема цитонамазка и ще се види какво точно е.

# 18
  • Мнения: 300
добре де, ама докато излезе тая цитонамазка няма ли опасност за развиващия се плод от някаква инфекция?
 newsm78

# 19
ами нормално е от промяната на хормоните ставало. но ако сърби или има миризма, трябва да се изследва.

# 20
  • Мнения: 4 621
Повечето жени през бременността си минават и през такъв период. След като редовно се консултираш с лекар, няма място за притеснение.
Peace

# 21
  • Мнения: 999
Аз имах такова към края на бременноста, било някаква гъбична инфекция /поне в моя случай/, изписаха ми някакви свещички и мина.
Не се притеснявай и лека preggo

# 22
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Някъде бях чела, че няма такова нещо като нормално течение при бременност. При мен например се оказаха стафилококи и тъй като гинекологът ми ми казваше да се подмивам с лайка и да не ми пука, накрая заради тази инфекция родих в седмия месец  Close още го проклинам този (да не го споменавам, че не тук е мястото). Така че ти си прецени, но знай, че не е съвсем безобидно, ако не е ясен произхода на течението. Успех   bouquet

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Някъде бях чела, че няма такова нещо като нормално течение при бременност. При мен например се оказаха стафилококи и тъй като гинекологът ми ми казваше да се подмивам с лайка и да не ми пука, накрая заради тази инфекция родих в седмия месец  Close още го проклинам този (да не го споменавам, че не тук е мястото). Така че ти си прецени, но знай, че не е съвсем безобидно, ако не е ясен произхода на течението. Успех   bouquet

Аз само искам да се включа с моя не малък опит.
И с двете бремености съм имала течения като при първата даже се промени по едно време и стана доста гадно е нямала съм досега проблем и родих здрави и доносени деца.
Сега съм във края на втория месец и ми направиха всички изследвания включително и цитонамазка и микробиология е чиста съм като бебе,а течението ми е точно такова бяло и сополесто като периодично се увеличава.
И все пак нищо не е за поценяване ако те смущава по добре си направи и без това задължителните сега изследвания.

# 24
  • Мнения: 300
няма как да си ги направя сама  Confused Ще трябва да изчакам до следващия преглед след седмица...

# 25
И аз много се бях притеснила да не стане нещо на бебка,но ме ужериха,че това е съвсем нормално течение,киселинността във влагалището се променяла и затова се получава.За да ти е по-удобно на теб си купи интимния сапун ЛАКТАЦИД,аз бях много доволна от него.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт