Кокали :)

  • 7 964
  • 78
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Сетих се да споделя нещо на майките с по-малки бебета - 9 месеца и нагоре.
Можете да давате на съкровищата да глозгат кокали. Да, да - именно кокали. Значи, взимате големия кокал от пилешкото бутче, махате тънкия кокал от него, махате "капачката" с хрущяла отгоре (за да не се задави) - и го тикате в ръцете на бебето. Обожават да глозгат! Като поотраснат, може и малко месце да пооставяте по кокала.
Това е не само отлична чесалка за венците, но и се брои за храна за ядене с пръсти Wink
Бон апети с кокалите Wink

П.с. И да не ви притеснява, че като ви върнат кокала, може да е по-къс от оригинала Wink

(редактирана е възрастта за даване на кокал - 9 месеца, вместо 6)

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Това сериозно ли? Ти пробвала ли си?

# 2
  • Мнения: 717
В никакъв случай няма да забравя да пробвам като стигнем до месенцето. Като си го познавам какъв ми е лакомник според мен много ще се забавлява.

# 3
  • Мнения: 5 713
Може и да пробваме. Не е лоша идея Grinning

# 4
  • Мнения: 1 320

Опитайте и с праз или люспа от голяма глава лук. Обожават ги! newsm10

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Абсолютно сериозно. Сетих се, докато я гледах как ръфа кокал Wink
Давам отдавна.
Моята Мая просто обожава да гризе кокали, омазва се до ушите и е най-щастливото мъниче на земята, а виждам, че не само тя - всички мънчовци обичат да гризат кокали. Mr. Green

Поправка: трябва да е яло от даденото месо (да речем, телешко или пилешко) около седмица, преди да му се връчи кокала в ръчичка.

# 6
  • Мнения: 6 155
Цитат на: vessi

Опитайте и с праз или люспа от голяма глава лук. Обожават ги! newsm10


Как люспа от лук  #Shocked  Тва сериозно ли? Shocked

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
И това съм пробвала 1-2 пъти, като беше по-малка. В началото ядеше много охотно, но вече не ще... "Пали"! и отказва.
Не знам доколко е удачно...все пак лукът отделя етерични масла, които лютят.

# 8
Цитат на: verri_77
Може и да пробваме. Не е лоша идея Grinning
  НАПРОТИВ,МНОГО ЛОША ИДЕЯ  #Shocked ,ОСОБЕНО ЗА ВАШАТА ВЪЗРАСТ!?!... ОСВЕН ДА СЕ ЗАДАВИ ИЛИ ДА АСПИРИРА ПАРЧЕ ДРУГО ПЛОЖИТЕЛНО НЕ ВИЖДАМ!?! ЧЕ ТО И НА КУЧЕТА НЕ СЕ ДАВАТ!....ПЪК ИМА И НЕЩО,КОЕТО ВСЕКИ БИ ТРЯБВАЛО ДА ЗНАЕ :  В КОКАЛИТЕ СЕ НАТРУПВАТ МНОГО ОТ "ГАДОСТИТЕ",С КОИТО СЕ ТЪПЧАТ ПИЛЕТАТА !...  ignore2

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Охо, пак са ни дошли гости...  Mr. Green
Добре, всезнаещ госте - да кажем нещата така - в най-известната книга за кърмене на света, The Womanly Art of Breastfeeding в раздела Захранване гореспоменатият метод с кокали горещо се препоръчва.
Аз лично го "открих" и използвах далеч преди да прочета въпросната книга, но дали толкова стотици хиляди майки и лекари грешат, или пък ти си нещо в заблуда? Rolling Eyes

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: boo
Абсолютно сериозно. Сетих се, докато я гледах как ръфа кокал  
Давам отдавна. Няма нужда даже да яде вече месо, защото вие давате кокала оголен в началото.
Моята Мая просто обожава да гризе кокали, омазва се до ушите и е най-щастливото мъниче на земята, а виждам, че не само тя - всички мънчовци обичат да гризат кокали.

Тогава ще пробвам при следващото ядене на пиле! Само не знам как ще се конкурират с кучето! Grinning

# 11
Един съвет,Боо - намери някой,който знае с какво се хранят В БЪЛГАРИЯ /има огромна разлика със САЩ,например/бройлерите и къде се натрупват тези "благини"!....Ще ти подхвърля само една "троха" от тях - огромни количества антибиотици!.....Този някой може да е например ветеринарен лекар - той ще те светне!...

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Един съвет, госте: регни се най-накрая, да видим с кого имаме 'честта' да говорим.
Аз дълбоко се съмнявам, че по света пилетата маспроизводство се отглеждат различно от тук.
Колко ли ще да изяде от този кокал беззъбо или дву-три-зъбо бебе? Rolling Eyes
Добре деее, специално за теб - само кокали от домашни пилета, отгледани от баба на село. ppp

# 13
  • Мнения: 2 258
И аз давам на малката кокалчета и тя е много щастлива и доволна:)Случайно и дадох един ден без да съм чела,че се препоръчва-дойде ми отвътре;)Важното е ,че на детенце му харесва:)

# 14
Цитат на: Anonymous
Един съвет,Боо - намери някой,който знае с какво се хранят В БЪЛГАРИЯ /има огромна разлика със САЩ,например/бройлерите и къде се натрупват тези "благини"!....Ще ти подхвърля само една "троха" от тях - огромни количества антибиотици!.....Този някой може да е например ветеринарен лекар - той ще те светне!...


Със сигурност в Америка ги тъпчат с много повече антибиотици и хормони, отколкото в България. Ти сравнявала ли си българско и американско бутче???  А, ти можеш да си взимаш американски бутчета от магазина, щом смяташ, че са по-добри (ако изобщо имат вкус на пиле, а не на плява!) newsm11

Общи условия

Активация на акаунт