имаме проблеми със спането

  • 364
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здрвейте, скъпи майки.
Моят син е вече на 1 год и 7 месеца, но още от малък заспиваше на ръце, после заспиваше на нашия креват и го местехме, а сега - на неговото креватче, и аз със него докато заспи. Но той спи леко и не ми дава да се отделя от него. Стигна се дотам че спя свита при него. Мъжът ми се сърди и казва, че аз съм го научила така, че е глезльо и т.н. А детето се буди често, иска сок, иска да спи при нас и плаче. Освен това започна и прз деня да се тръшка, да се налага, да крещи. Дали има връзка с това че тръгна на ясла от септември, защото и с гърнето си имаме проблем - пищи и се дърпа от него и от памперсите. Моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 391
Действително ти си го научила да заспива по този начин.Грижовна  си и си искала всичко да е наред , да е спокоен през нощта. Сега обаче това вече е проблем. Единствения начин да го отучиш е свързан с много рев от негова страна и решимост от твоя . В началото го слагай  да спи,когато вече е каталясал и се опитай да го оставиш да заспива сам.Изпей му песничка ,кажи му лека нощ и излез от стаята. Ако  е много изморен ,само ще мрънка  .Ако плаче - не трябва да се връщаш в стаята ,освен ако  реве с пълна сила  и усещаш ,че няма да се успокои сам. Тогава ще трябва да се върнеш ,за да го успокоиш.

Дъщеря ми заспива сама от малка.За кратък период от време ,докато майка ми гостуваше, я беше научила да заспива ,ако има човек при нея. Но после пак се върнахме на старата схема ,като се наложи да се правя ,че не чувам как плаче в съседната стая,което си беше голямо изпитание ,признавам.  Сега само понякога мрънка ,но като цяло нямаме пролем.

# 2
  • Мнения: 5 362
Desi_slava ти е обяснила много хубаво.Подкрепям нейното мнение.Изисква се много търпение от твоя страна,за да има резултат всичко това.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 575
Моят син спи при нас на спалнята. Започна да заспива така, когато родих 2-то. Виж колко е голям, а още е така. Ще му мине. И мъж ми казваше, че аз съм го разглезила, но като му казах той да го научи да спи отделно и спря да ми натяква. Ами, не ми е кой знае какъв проблем, за мен е нормално да има такива периоди, ще минат. Няма до 30 да спи при нас.
Но е възможно и да е от яслите. Не знам кво ги правят там тия деца, но са стресирани със сигурност. А за памперса, Наско беше същият, крещи, бяга, не иска на гърне. Свалихме памперса след 2-та година.
 Hug

# 4
  • Мнения: 83
и ние имаме същия проблем със спането. Аз си признавам - виновна съм. Тръгнах на работа, когто дъщеря ми беше на 4 месеца и може би за да компенсирам времето с нея я приспивах на ръце, а послепо същата схема като теб Simple Smile. Сега Ивет е на 1г. 8м. и сме в абсолютно същото положение - вечер прекарвам по 1 ч, че и повече при нея преди да заспи. Пак ти казвам обаче, убедена съм, че го прави, защото се цял ден не ме  е виждала. Може би и при вас е така. Аз лично не смятам да променям нищо, а и на мен този час, които прекарвам само с нея ми е много приятен. Все някога ще премине Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт