Инициатива за по-добро мед.обслужване в АГ отделенията в цялата страна!

  • 3 759
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 384
                       Късно попаднах на тази тема , момичета,но все пак ще взема отношение.Да се оплакваме на омбудсмана е все едно да се оплачем на арменския поп.Като си представя колко глупава е ролята му и как никой ама никой не е получил нищо положително от него.
                        Според мен освен петиция,трябва и даване гласност на проявените случаи на некадърност и безхаберие,на некомпетентност и ....... не мога да намеря думи за да изразя възмущението си.
                       А за съда не сте прави - трябва да ги съдим дори да не успеем да спечелим делата.Създаваме им неудобство и ги притесняваме.Аз съдя вече 4-та година МД - София и все пак нито един експерт не отрече вината,намериха се хора,които изразиха ясно становище по нашия въпрос.Сега чакам да видя какво ще каже прокурора и се надявам,че по новия НК делото ще влезе в съда.Тогава ако трябва ще викам и медиите ,но това трябва да спре.И сега всеки ден се сблъскваме с разплакани майчини очи /и не само майчини/ и безумни лекарски грешки.
                      Някои казват,че отиват на късмет.Късмета помага само тогава когато няма никакъв проблем.Яви ли се обаче и най-малкото проблемче и лекарската грешка е в кърпа вързана.Кой може да гарантира ,че в хода на раждането няма да се наложи бързо и точно решение и тогава лекаря ти вика "аз не те познавам" или изобщо го няма.
                     Изживял човек ужаса веднъж питам :"как няма да си плати след това ?" Ще плати и още как,но много често се оказва,че отново попадаш на некадърник.
                     Така,че аз съм за вашата петиция и ако има проект или идеи пишете и на лични - включвам се.

# 46
  • Мнения: 15
Благодаря за подкрепата DIDIA!
Напълно споделям мнението ти. Аз явно вървя по твоите стъпки и също не възнамерявам да спра! Напротив,  всеки ден ще карам всеки некадърен и безотговорен лекар да  мисли как ще се държи утрешния ден в болницата със своите пациенти. Да усеща, че постоянно им дишам във врата. Това, което ми причиниха, това от което ме лишиха не се забравя, не се прощава и затова ще се боря да спася поне още едно бебе от зла участ и още една майка да жадува за своята рижба. Българските лекари са невероятни  специалисти, но истината е, че между тях има и такива, чието място е извън гилдията и  се налага кадърнитр лекари да прикриват престъпните им дейсрвия. С петицията за АГ Русе се цели както качствено медицинско обслужване за пациентите, така и възможност на истинските професионалисти да получат нормална обстановка за упражняване на професията.
Ще се радвам да обменим "опит".

# 47
  • Мнения: 73
Здравейте момичета!побиват ме тръпки като виждам,колко много са случаите на безхаберие,безчувственост,арогантнос,мързел и алчност!много пъти съм писала,че алчноста убива днес децата ни още с първия поет дъх!Вярно е има хора и "хора",доктори и "доктори",но длъжни лио сме ние да страдаме заради вторите и ще позволиме ли други нищо неподозиращи бъдещи и настоящи МАЙКИ,да пострадат,зради нашето мълчание!Небива да потвърждаваме мнението,че българина гледа само на него да му е добре,пък комшията да мре!Знаете ли аз всеки ден мисля и се чудя дали тези случаи си остават само в нашата обшност и форум!моля се тази инияцитива да прелее в нещо по-голямо и гласа ни от мъка да се чуе!ДАЛИ НЕ ДЪЛЖИМЕ ТОВА НА ХИЛЯДИТЕ ДЕЧИЦА УБИТИ ОТ БЕЗХАБЕРИЕ!аЗ СЪМ С ВАС МОМИЧЕТА И В МЪКАТА ВИ И В БОРБАТА ВИ! #Cussing out #2gunfire Peace

# 48
  • Виена
  • Мнения: 1 247
emsski,
позволи ми да изразя мнение по отношение на подписа ти. Мисля, че в тази тема е мястото на подобно мнение. Стига анонимност! Стига недомлъвки. Напиши имената на кретените, виновни за трагедията ти. Нека първи ние, в този форум, напуснем удобната сянка на анонимността. Тези гадове си имат имена и всички трябва да ги прочетем и да знаем кои са престъпниците, които са се клели с Хипотратова клетва и вместо да помагат във всяка ситуация, с бездействието си или с безхаберните си намеси са довели до предпоставките едно бебе да не живее, а живота на майката, на близките да бъде белязан докрая на дните с болката от загубата. Не докторите са убили твоето бебенце. Докторите са се опитали да му помогнат. Убили са го престъпниците, за които човешкият живот е просто бизнес... Напиши имената им. Ако не ги знаеш, намери начин да ги научиш.
Няма ли някой адвокат да се включи в темата?... Вече май имаме нужда от по-компетентни и професионални мнения и насоки. Само емоцията не е достатъчна, ако искаме реално да променим ситуацията. Колко още бебета трябва да станат ангелчета, колко още майки ще продължат живота си в страх от миналото, който сковава надеждата за бъдещето?
Една консултантка, която посещавам тук отвреме на време преди няколко дни ми каза: "Не забравяй, никой не го иска от тебе. Но твоето сегашно бебе има право на свое място в сърцето ти. Пусни го!" Не мога да ви опиша как се почувствах...

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 19:46 от Renny

# 49
  • Мнения: 73
Рени съгласна съм с теб!Относно подписа си днес го смених,не защото ме е страх,а защото днес е ден за прощаване и искам поне днес да прости душата ми,онова което ми причиниха!Не е тайна за никой,че докторите в МД са анонимни,никой не носи бач с името си,защо незная,незная също защо никой от екипа не ми се представи,аз името на "доктора' го разбрах от документите,казва се Емил филипов!!!опитвам се да простя,но ми е трудно......Господ е казал:"Защото,ако вие простите на човеците съгрешенията им то и небесния ви Отец ще прости на вас."/матея 5:14/ и още ''Не съдете за да не бъдете съдени''''Защото с каквато съдба съдите с такава ще ви съдят,и с каквато мярка мерите с такава ще ви се мери''/матея 7;1 и 2/кажете ми момичета как да простя,как прощавате вие и вярваме ли в това че сме по правия път?простете ми !!!

# 50
  • София
  • Мнения: 3 123
emsski,много съжалявам за случилото се.Чудя се,защо точно Филипов те е израждал-та той не се занимава с бременни,до колкото знам,а с операции.
 Аз съм невероятно доволна от него,както и още няколко мимичета(пишат в Зачатие).Благодарение на операцията,която ми направи,аз успявам вече 2 пъти да забременея(е губя бебетата,но това няма общо с него).Отношението му също беше прекрасно.Освен това не съм платила нито лев(за разлика от лекарите в Шейново,който искаха 400 лв. за тази операция),а когато майка ми искаше да му даде 100 лв. за благодарност,той не ги прие и каза,че го обиждаме така.
 Не знам момичета,всичко е много субективно.За едини един доктор е страхотен,за други същият е ужасен.

# 51
  • Виена
  • Мнения: 1 247
emsski,
не че ще забравиш някога. Както много пъти съм споделяла, можем само да се надяваме някак да привикнем с мъката си и да продължим живота си. С цитатите от Новия завет, ме подсети, че в първите най-ужасни за мен месеци след загубата на бебето, намерих утеха чрез разговорите с един свещеник. За другите не знам, но на мен вярата в Бог ми помогна сякаш да намеря мотив и сили да продължа напред. Религията е страхотен морален коректив, който помага на обърканите души да не преминат на тъмната страна. А ние сме точно такива. Болката ни заслепява и е напълно нормално да се чудиш как и дали някога ще простиш... Та ние сме хора все пак... При това сме майки, които са останали да живеят след децата си. По-голяма болка от това човечеството просто не познава. Не зная как да те утеша, дали изобщо има утеха двъщност... Но, както ми казва мо свещеник, Бог е преценил, че така ще е по-добре за детенцето ти. Сега не ти е дадено да разбереш, но един ден непременно ще узнаеш защо се е случило така... Един ден, когато бъдете заедно във вечността. Вярвай в това, дано ти стане по-леко да свикнеш с липсата. Все пак какво е един кратък човешки живот в сравнение с цялата вечност...
А за доктора - не съди по това какво пише на документите. И на моите документи не пише името на дежурния доктор, при когото раждах. Но всеки ден благодаря на Бог, че попаднах на него като чета ужасиите, които са се случили с повечето момичета тук.
Прегръщам те! Пожелавам ти издържливост!  Hug 

# 52
  • Мнения: 73
Благодаря ти Renny,искам с тази иницитива да промениме нещо,па макар и малко да е то,защото това ни дава надежда,че един ден нашите дъщери няма да страдат,като нас!защото зная,колко болка изпита моята майка,заради мен и дори само заради това,бих се борила Hug

# 53
  • Мнения: 6
Момичета стига сме си чесали езиците, стига сме се оплаквали и сме се самосъжалявали! Действия трябват тук, ако не се задействаме ние, нито Станишев, нито Първанов ще ни обърнат внимание ( как ли пък не след като запореден път урязоха здравеопазването)! Така, че кой поема инициативата да създаде някаква организация? Ако всяка от нас превлече вниманието на някои институции ( медии, министерства), ако излезем на улицата, може би нещата ще се променят или поне ще започнат да се променят!
Предложения има ли?

# 54
  • Мнения: 6
Отново да се включа:
Анета мисля, че петиция пусната по интернет не е достатъчна, колко такива вече подписвах ... Мойто предложение е да се организира някаква манифестация-протест в София, пред министерството на здравеопазването, но преди това да се информират медиите и да се знае защо е тази манифестация-протест ...
Другото ми предложение, което така или иначе мисля да го свърша е да се привлече вниманието на европейските медии, върху създаденото положение на корупция в българското здравеопазване, както и върху отношението на правителството към състоянието на медицинските заведения ... Недопустимо е в една европейска страна здравеопазването да е корумпирано и занемарено до такава степен ...
Това е от мен за сега...
Аз не съм преживяла никакви загуби за сега... Запозната съм с историята на Маргарет и не мога да остана безразлична към това, което и се е случила ... Четох и други истории и вярно e също така че за някои от тях не може да се съди до каква степен са обективни и да се взима страна без да сме запознати с гледната точка на втората страна ... Но вярвам, че има много неща, които трябва да се променят в нашето здравеопазване, като се започне от поведението на нас пациентите! Пациентите, които трябва да се научим първо да не си плащаме под масата и второ да не си мълчим, а да си търсим правата!

# 55
  • Мнения: 73
Aз съм за това предложение!Стига са се държали като с парцали в най-хубавите ни мигове!!! Peace

# 56
  • Мнения: 869
Подкрепям ви

# 57
  • Мнения: 5 362
Подкрепям ви напълно!

Общи условия

Активация на акаунт