Преди забременяване....

  • 1 136
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте на всички!   Wink

Преди година забременях, но в 10 г.с. бебето падна  Cry
Знам,чи повечето от вас не са се подлагали на някави специални изследвания и не са спазвали каквито и да е било хранителни режими,
 но все пак има ли нещо, което бъдещата майка е желателно да направи?

Благодаря предварително на всички!

# 1
  • Мнения: 2 005
Трябва най-вече да си спокойна и в никакъв случай да не свързваш едната бременност с другата.Защото всяка си има своите особености. NaughtyХубаво е 3 м. преди да започнете да правите бебо да започнеш приема на фолиева кисилина,това е добре за теб и за плода.Приема се и в първите месеци на бременноста.Важното е да си спокойна.УСПЕХ!  bouquet

# 2
  • Мнения: 268
здравей suzi_toni! не е задължително, но е добре да отидеш при своя гинеколог и да поискаш обикновените изследвания /аз така направих - всъщност само й казах, че искам да забременея и доки сама ми ги назначи/ - микробиология /за бактерии/ и цитонамазка, може да си направиш и тест за хламидия, т. като е много опасна инфекция, а в 80% от случаите протича без симптоми /или поне така съм чувала/. ако пушиш, е добре да намалиш цигарите, а също и да не прекаляваш с алкохола /като това важи и за бъдещия татко!/. а каква е била причината за аборта? ако знаеш, ще ти помогне да предотвратиш повторно подобно развитие на нещата! най-вече се зареди с търпение и приятни мисли! успешно бебеправене ти пожелавам и дано скоро се похвалиш!   bouquet

# 3
  • Мнения: 851
Придържам се към съветите на ivalina73 и neli82: Опитай се да си спокойна, да не мислиш за това и то ще стане  Grinning Няма никакви хранителни режими - ядеш си каквото ти е вкусно  Simple Smile
А за тази случка  забрави!!!!!!! Такива неща за съжаление се случват, но много е важно да не обременява съзнанието ти!!!!!!!!  ::

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 14:56 от DesiT

# 4
Благодаря за окуражаващите думи!  Hug

neli82, аз също съм от Русе:) Ти при кой лекар ходиш, ако не е тайна? И има ли някой за който вече не искаш и да чуеш? Аз определено не искам да стъпвам повече при Груева  Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 268
ооо да! преди 4 години ходих при Груева за първи и последен път -  #2gunfire! сега ходя при д-р Тонева. Да чукам на дърво, много съм доволна. Тя е завеждащ лекар на русенската онкогинекология и е много добър диагностик, а отношението й е много приятелско. Една моя приятелка ме заведе преди много време, и засега д-р Тонева не ми е дала повод да искам да я сменя! Много е важно да имаш доверие на гинеколога си, но и сама да се интересуваш и да питаш за всичко! дано да съм била полезна!  Hug

# 6
  • Мнения: 660
Здравей мила, suzi_toni!  Hug

И аз като теб миналата година загубих едно бебе, но в 17 г.с. Мисля, че сега преди следващо забременяване е добре да се направят някои изследвания... поне аз така направих - минах на микробиология, цитонамазка... другата седмица отивам да ме изследват за хламиди, защото това причинява инфекция, която често е причина за спонтанни аборти. Освен това понякога е причина и за извънматочна бременност. Прегледаха ме и с вагинален ултразвук. Пия фолиева киселина и дори от 10 дена не съм пушила!!!!!  newsm68 Дано издържа де!
И това мисля, че е абсолютно достатъчно.
Пожелавам ти успех и скорошно забременяване и лека безпроблемна бременност!!!   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравейте на всички!   Wink

Преди година забременях, но в 10 г.с. бебето падна  Cry
Знам,чи повечето от вас не са се подлагали на някави специални изследвания и не са спазвали каквито и да е било хранителни режими,
 но все пак има ли нещо, което бъдещата майка е желателно да направи?

Благодаря предварително на всички!

Аз мисля, че е добре да си спокойна и задължително фолиева киселина.  Naughty Не разбрах едно - след спонтанния аборт прави ли си изследвания? Понякога може да се дължи на някой вируси или бактерии (сбъркана съм с терминологията), които протичат без признаци , но могат да доведат до спонтаннен аборт пример - хламидии, микоплазма...май и цитомегаловирус и токсоплазмозата (тя прилича на настинка). Примерно мойта гинеколожка ми пусна изследвания за микоплазма, защото каза, че 70% от спонтанните аборти се дължат на нея, а по принцип няма симптоми.

Просто мисля, че е хубаво да се посъветваш с лекар и той да прецени дали да ти препоръча изследвания за тези болести.

Пожелавам ти скоро да видиш двете чертички и да имаш лека и безпроблемна бременност! Hug

П.С. Надявам се да съм помогнала, но пак казвам - мисля, че трябва да се направят някакви изследвания за всеки случай, но най-добре е лекар да прецени какви.  PeaceКазвам това понеже съм малко склонна да си правя изследвания и преди да започнем бебеправенето какво ли не направих - стерилна урина, токсоплазмоза, рубеола (2 пъти, защото имаше съмнения в резултата), микробиология и микоплазмата , всички си бяха в норма де...но гинеколожката ми каза, че е излишно и по-добре да се спра малко... Crazy

# 8
  • Мнения: 3 640
Здравей, suzi_toni!
Ние сега започваме със сериозните опити за забременяване и по този повод изчетох сума неща из форуми, сайтове, книги, списания и прочие. И май се вманиачих повече отколкото трябва  Crazy
Приемането на Фолиева киселина е задължително и е добре да се направят някои от препоръчваните изследвания. Виж това: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/757/68/
От всичко прочетено и от консултациите ми с моя лекар, мога да кажа, че особено важни са, цитонамазката, която така или иначе гинекологът ти трябва да ти прави задължително веднъж годишно, микробиологичните и тестът за хламидия.
Ако имаш домашен любимец или често си в контакт с някакво животно, особено котка, е добре да си направиш и изследването за токсоплазмоза.
Кръвната група е хубаво да я знаеш, но по-важен е резус фактора.
Най-добре е наистина да се посъветваш с добър гинеколог, който може да ти даде и направления за съответните изследвания. Дано съм била полезна.
Желая ти успех в правенето на бебе и само най-хубави изживявания от тук нататък!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт