Бясна съм на Нелбо Инженеринг и Топлофикация!!!!!!!!!

  • 24 764
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
Пускам материал от Нюз.бг

Публикуване: 23.01.2007, 14:23

Топлинни счетоводители "бият отбой"
news.bg


Уважаеми абонати, поради технически проблем фактурираните сметки за отопление и топла вода за декември 2006 година са на база прогнозни данни.
Отчетите и реалната консумация не присъстват в известията.
Корекциите на начислените суми ще бъдат отразени във фактурите за януари 2007 година.
Моля да ни извините за причиненото неудобство.


Съобщения с този текст се появиха на редица жилищни сгради в столицата, където отчетите се правят от фирмата за топлинно счетоводство Нелбо Инженеринг.

Появиха се обаче вместо бележките със сметките за парно и топла вода за месец декември.

По този начин най-вероятно фирмата прави опит да спести ужаса на своите абонати при вида на начислените суми, какъвто преживяха огромен брой други клиенти на Топлофикация.

Въпросът е осъзнаването на тази техническа грешка дали е дошло, след като прокуратурата обяви, че започва проверка на топлинните счетоводители, или преди това.

Днес градският прокурор Николай Кокинов информира, че ще се гледа дали математическата формула, по която се формират цените за топлото, което плащаме всички ние, не ощетяват потребителите.

При доказване обаче на нарушения няма да може да се търси автоматично претенции за надвзетата сума от българската държава, а за това ще трябва да се приложат механизмите на гражданското право, отбеляза Кокинов.

Което означава, че мнозина ще бъдат поставени пред дилемата - да платим и да не ни го върнат, или въобще да не плащаме.

Междувременно стана ясно, че от средата на миналата седмица експерти на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране извършват проверка в „Топлофикация-София" ЕАД за начина на образуване на сметките за топлинна енергия през настоящия отоплителен сезон.

В отговор на постъпилите в ДКЕВР жалби от потребители за високи сметки за топлинна енергия  председателят на Комисията проф. Константин Шушулов е издал заповед на 17 януари за назначаване на работна група, която да извърши проверка в дружеството.

Експертите на ДКЕВР ще проверят коректността при отчитането на показателите, формиращи сметките на абонатите.
Проверката трябва да приключи в началото на следващата седмица, но при необходимост нейният срок може да бъде удължен.

 Информация за резултатите от проверката ще бъде дадена след нейното приключване и обобщаване на констатациите от страна на експертите, уточняват от ДКЕВР.



източник: http://news.ibox.bg/news/id_925473228

# 16
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Искам да попитам, гледа ли някой новините и там какво казаха.Къде трябва да се подават жалби ли, що ли нищо не чух и изобщо трябва ли?Аз съм писала тук там, но искам ако някъде са съобщили и там да го направя.
Благодаря!

# 17
  • Мнения: 3 818
А пък в новините тази вечер казаха, че в нашия град махат топломерите и се връщат към стария начин на отчитане- на кубатура Shocked

# 18
  • София
  • Мнения: 2 623
А пък в новините тази вечер казаха, че в нашия град махат топломерите и се връщат към стария начин на отчитане- на кубатура Shocked

Още в самото начало бях убедена, че това
рано или късно ще се случи.
Абсолютно всички фирми за топлинно счетоводство
са машини за пари и са абсолютно безмислени.
Единственото, което правят е да ограбват хората
и нищо повече. Защо мисля така ли ?
Ами замислете се  Wink

# 19
  • Мнения: 2 700
Къде трябва да се подават жалби ли, що ли нищо не чух и изобщо трябва ли?

Не съм гледала новините, но адресите, които ми дадоха от Федерация на потребителите са:

ТОПЛОФИКАЦИЯ СОФИЯ
Ул. “Ястребец” № 23

НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ
жк. Изгрев
ул. Тинтява № 15-17

МИНИСТРЕСТВО НА ИКОНОМИКАТА И ЕНЕРГЕТИКАТА
Ул. “Триадица” № 8

ДЪРЖАВНА КОМИСИЯ ЗА ЕНЕРГИЙНО И ВОДНО РЕГУЛИРАНЕ
Бул. “Дондуков” № 8-10

# 20
  • София
  • Мнения: 1 057
След като две седмици се опитвах да се свържа с тях за информация, нервите ми не издържаха и отидох на място да вдигна скандал. Ефект нямаше, но поне изпуснах парта  Mr. Green
Затова предлагам на вниманието ви няколко телефона за връзка с тях, както и и-мейл:
969 12 23
969 12 24
969 12 26
Телефон на техниците: 969 12 25
e-mail: office@nelbo.com

# 21
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Оххххххх Lukan, и аз ходих и к'во от това.Този който ме посрещна така се държа арогантно, че....След това ходи и мъжо, та той малко ги постави на място, ама само дакато си тръгне, тъй че ефекта е май нулев.Затова писма и писма май му е майката, знам ли!
Не на място, ама бързам, че да излезна от стаята - едно гости искаш ли да ми направите с малкия?Сама съм.

Аз съм писала на всичките горепосочени по няколко пъти, с изключение на последния адрес, но за сметка на него съм писала до кмета на София .Дано този път хване декиш Praynig
Благодаря ти solaris

# 22
  • Мнения: 3 818
А пък в новините тази вечер казаха, че в нашия град махат топломерите и се връщат към стария начин на отчитане- на кубатура Shocked

Още в самото начало бях убедена, че това
рано или късно ще се случи.
Абсолютно всички фирми за топлинно счетоводство
са машини за пари и са абсолютно безмислени.
Единственото, което правят е да ограбват хората
и нищо повече. Защо мисля така ли ?
Ами замислете се  Wink

Така е, права си. А и още нещо. В момента системата е такава, че абсолютно нищо не ми пречи да си откача радиаторите, да си закача такива, които нямат топломери, и като свърши отоплителния сезон да върна тези с топломерите, а съседите да ми плащат отоплението.
Аз лично от позицията на човек, който ползва парното усилено, предпочитам варианта с кубатурата. Но какво ще правят тези, които си изключват парното през зимата, това ми е чудно... Thinking

# 23
  • Мнения: 3 479
А пък в новините тази вечер казаха, че в нашия град махат топломерите и се връщат към стария начин на отчитане- на кубатура Shocked

Още в самото начало бях убедена, че това
рано или късно ще се случи.
Абсолютно всички фирми за топлинно счетоводство
са машини за пари и са абсолютно безмислени.
Единственото, което правят е да ограбват хората
и нищо повече. Защо мисля така ли ?
Ами замислете се  Wink

Така е, права си. А и още нещо. В момента системата е такава, че абсолютно нищо не ми пречи да си откача радиаторите, да си закача такива, които нямат топломери, и като свърши отоплителния сезон да върна тези с топломерите, а съседите да ми плащат отоплението.
Аз лично от позицията на човек, който ползва парното усилено, предпочитам варианта с кубатурата. Но какво ще правят тези, които си изключват парното през зимата, това ми е чудно... Thinking

Не мисля, че връщането на старата система на плащане на кубатура е по-добра. Тогава пък съвсем няма да е ясно за какво се плаща и как се изчислява. Живеем в апартамент 120 кв.м. Разположението ни е от югоизток до югозапад. Холът ни е с огромни прозорци и изцяло южен. Като пече слънце през зимата температурата става 26 градуса при едва работещо парно. Като ми е много горещо спирам парното изцяло, а в къщи ходя по къс ръкав и боса. Така знам, че топломера не отчита. Ако се плаща на кубатура парното ще си работи, аз ще проветрявам и ще плащам на вятъра.
На мен ми е по-интересно как се определя колко енергия е необходима за загряването на 1куб.м. вода newsm78. Бихте ли споделили какво пише на вашите бележки?

# 24
  • Мнения: 2 700
Така е, права си. А и още нещо. В момента системата е такава, че абсолютно нищо не ми пречи да си откача радиаторите, да си закача такива, които нямат топломери, и като свърши отоплителния сезон да върна тези с топломерите, а съседите да ми плащат отоплението.

Напълно си права. В нашия блок има трима бивши (а може и настоящи) служители на Топлофикация, които точно това правят. Знаем ги кои са, но те държат ключовете от абонатната и освен това са в комбина с кварталния техник. Ако системата на топлинно счетоводство се задържи (или ако както казвате не се мине отново на кубатура), след две години идва мой ред да стана домоуправител и  смятам да сменя фирмата, така че да се отчита ежемесечно. Сигурно ще се озорят всеки месец да слагат и свалят радиатори Mr. Green

# 25
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Solaris И това не помага.При нас се отчита всеки месец и какво от това.Ако не ги пускат вътре както и правят повечето съседи, а оставят бележки/да, вярно е, че те идват и през работното време на хората да проверяват и това е голямо оправдание/, те си пишат нещо си ей така наизуст и готово.Да му мислят, честните ползватели.

А колкото до кубатурата и аз го мъдря тези дни как ще да става.Нашия апартамент не голям, но не е и малък т.е. не ползваме все още всички стаи.Може би трябва да е в като някакви нови апартаменти казва съпругът ми виждал топломера се слага не на радиатора, а на входящата тръба или нещо такова.
Ох, то е ясно, че така ще го измъдрят, че пак да е за тяхно благо, но поне малко от малко да спрат измамите от съседите и топлинното счетоводство!

# 26
Здравейте!

Телефони на #2gunfireНелбо Инжинеринг #2gunfire в София (всички които знам):

969 12 12 - уж основен
969 12 13
969 12 14
969 12 15
969 12 16
969 12 17
969 12 18
969 12 19
969 12 20
969 12 21
969 12 22
969 12 23
969 12 24
969 12 25 - за техниците, май и клиентския отдел е тук, не съм сигурен...

(тези които не съм посочил за какво са, май са административни)

Техниците си казаха (насаме), че в офиса не обичат да вдигат телефоните. Можете да ги намерите на ул. Тинтява № 15-17, това е близо до бул. Драган Цанков (вижда се от моста, а можете да тръгнете и от автогара Юг пеша - аз така ги намерих) - три сгради една до друга - те са в средната, отгоре на сградата си има голяма табела с тяхното име и знак. Клиентския отдел е на партерния етаж, от входната врата веднага вдясно. Вътре са всичко на всичко две момичета и едно момче. С мен се държаха мило и любезно, но и аз набързо бях.

Успех! #2gunfire

# 27
Ами и аз да се оплача.И ние сме към Нелбо и вече 7месеца живея на квартира в Света троица и нито веднъж не са ни отчели топломер и топла вода,а сметки се трупат ли трупат и то какви все ни пишат база и ние си плащаме.Ма то правилно са казали българина е като брашнян чувал колкото повече го тръскаш толкова повече пуска.В момента водомера показва 579 а базата за януари е 609 е кажете докога така.Как може да подминават вратата ми толкова време.Нестига че лишавам детето си от храна заради тях,а те продължават със същите номера.До медии писах и нищо.Оф писна ми .

# 28
  • Мнения: 4 509
Аз бях дотук с финансирането на техническите грешки и джакузитата и ще си изчакам чинно изравняването.
По принцип одобрявам всякакви бойкоти срещу Топлофикация Mr. Green, обаче да не стане като в моя случай преди две години: не знам коя е счетводната фирма в Надежда (вече не живея в Сф и  съм забравила), но и аз така бях решила, че твърде много пари съм им платила и реших да си чакам изравняването. Е, направиха го, оказа се, че наистина съм платила повечко. Ура!, казах си, ще връщат пари. Да, ама не! Оказа се, че за периода, в който съм спряла да плащам и за предишни забавени сметки ДЪЛЖА ЛИХВИ #Crazy и следователно те не само нямало да ми върнат остатъка, ами съм дължала и още. Ясно ми беше, че ме менкат, ама хич не ми се занимаваше с тъпаците, а и май вече бях бременна. Но сега съм си казала, че ако и тук в Бургас се опитат да ме преметнат, ще ги стрелям!  #2gunfire

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
И ние сме към НЕЛБО - живеем в "Х. Димитър".Много съм доволна от тях ! Просто нямам никакви възражения, сметака на база ни е 28 лв за декември - дори се притеснявам, че сега с реалните данни ще ние по-височка,естествено! Много ми е удобно това ежемесечно отчитане на топломерите - защото си плащам месец за месец за реалното ми потребление! И после няма - нито да додавам нито да ми връщат ! Дори и да ни няма в къщи - оставяме на вратите бележки с номера на топломера и данните му - пак ги приемат!

Общи условия

Активация на акаунт