Защо хората смятат американците за тъпи?

  • 4 792
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • USA
  • Мнения: 559
Съгласна съм с блажка - процентно съотнесено сигурно нещата са същите като в България. Аз също тук не съм попадала на тъпи хора. Явно си зависи от средата.

Несериозно е да кажеш, че близо 300 милиона хора са тъпи. Между които доста са лидери в научни области. Това за общата култура също не е вярно - има си хора, които я имат и такива, които я нямат. Както и в България.

# 16
  • Мнения: 156
Ами ако направят анкета с участниците от Биг Брадър съм убедена,че и те нямат понятие що е туй явление триъгълник вписан в окръжност.
Разликата е,че ние учим много и страшно разнообразни неща.Например нямаме право да си избираме предметите-до 11 клас учим физика,химия и т.н,докато те учат някакви съвсем базисни неща.Както е споменато в поста на Буба за тях не е странно известен сърдечен хирург да не знае неща от обща култура.Това обаче не значи за мен,че са тъпи,а просто-тясно специализирани.

# 17
  • usa
  • Мнения: 2 113
не можах да го изгледам това до края, доскуча ми. но се замислих откога знанието на религията в израел е показателна за мъдростта и образоваността на един човек  newsm78

# 18
  • Мнения: 3 491
Ами ако направят анкета с участниците от Биг Брадър съм убедена,че и те нямат понятие що е туй явление триъгълник вписан в окръжност.
Не знам, не гледам Биг Брадър, така че не съм в състояние да изкоментирам.  newsm78 Просто изборът на културни слоеве и алтернативи е прекалено голям, и за всекиго има място и ниша, без да има взаимно настъпване и сравнения на тема "кой е по-по-тъп".

# 19
  • Мнения: 156
Ами ако направят анкета с участниците от Биг Брадър съм убедена,че и те нямат понятие що е туй явление триъгълник вписан в окръжност.
Не знам, не гледам Биг Брадър, така че не съм в състояние да изкоментирам.  newsm78 Просто изборът на културни слоеве и алтернативи е прекалено голям, и за всекиго има място и ниша, без да има взаимно настъпване и сравнения на тема "кой е по-по-тъп".

Да ти кажа не ти и трябва,защото аз чак се замислих дали е мит само,че българите сме умни и интелигентни

# 20
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Да ти кажа не ти и трябва,защото аз чак се замислих дали е мит само,че българите сме умни и интелигентни.
 Абсолютен мит е!

# 21
  • Мнения: 7 837
Има и тъпи.
Но много повече, предпочитам да се чувствам щастлива, живея спокойно и пр., отколкото да знам, кой е Кастро или да решавам аритметична прогресия за секунди. За спокойствието ми, не може да допринесе безсмисленото тупане в гърдите, колко съм умна... Иска се нещо друго за това...

# 22
  • Мнения: 5 622
Има и тъпи.
Но много повече, предпочитам да се чувствам щастлива, живея спокойно и пр., отколкото да знам, кой е Кастро или да решавам аритметична прогресия за секунди. За спокойствието ми, не може да допринесе безсмисленото тупане в гърдите, колко съм умна... Иска се нещо друго за това...

Точно така е. За съжаление и не в полза на Бг, но е така.... Rolling Eyes

# 23
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Тъпи, тъпи, ама що народ се реди в 5ч. сутрин пред посолството, за да достигне американската си мечта и бъде един от многото "тъпи американци"
Язък че българите сме толкова умни, като не сме прокопсали особено много....

# 24
Аmи и аз тоза се 4удя...
Ако направите едно изследване из няколко софийски крайни квартала ло6о 6те ви стане...изоб6то откъде у българина това саmо4увствие,4е е най-уmен на света идея си няmаm никаква.Сигурно от някое такова изследване.

# 25
  • София
  • Мнения: 630
Едно е да си невеж и съвсем друго да си тъп Wink.

# 26
  • Мнения: 5 622
Едно е да си невеж и съвсем друго да си тъп Wink.

Не съм особено съгласна. Умен невежа..някак не се връзва.....

# 27
  • Мнения: 2 792
 Ами това е типично нашенски навик- да генерализираме и да обобщаваме, тъпи, умни, ръбати и всякакви други видове определения, не могат да бъдат национална черта.....

# 28
  • Мнения: 7 837
И тъй като, за момента се движа само сред "тъпаци", да споделя малко манталитет (макар и в по-малък град) - никой не свири за най-малкото нещо, докато шофира; на автобусната спирка може да има 20 човека, но ако има 5 места в автобуса, се качват точно толкова, никой не се блъска като за последно; всеки чинно чака, дори и на дългите опашки, без да прережда, дори и възрастните хора чакат; рядък случай е да се видят боклуци, фасове и носещи се из въздуха торбички; паркира се само на позволените места и т.н. и т.н.
Всеки ти се усмихва насреща поздравява те, дори и лицемерно да е, поне не виждаш намусени физиономии...
Тъпота, невежество, да в някои случаи... Но и гражданско общество все пак  Grinning

# 29
  • Мнения: 10
Наистина американците са леко тъпички и нямат голяма обща култура.В някои от щатите където има предимно фермери(разбирайте селяндури,ама буквално селяндури) не знаят кой е президента на сащ.Питайте едно 10 годишно Българче и ще ви даде правилен отговор.Но колкото и да са "тъпи" а ние толкова "умни" сме със светлинни години назад от тях.Българина избива комплексите си като каже,че е по- умен от "тъпият американец".Тъпият американец живее нормален живот и не се притеснява от сметките за тока,а "умният българин" мизерства в повечето от случаите.Но Американците имат много добра образователна система.В Сащ не се учи толкова подробно всичко а само най-общото което да им е полезно в живота,ако някой иска да се насочи в някоя област сам си избира предмите като стане на определената възраст.А в България от 1 до 12 клас децата ни са претрупани с различни предмети в които е обеснено всичко на неразбираем език все едно ще стават физици,биолози,литератури,музиканти и кво ли още не.Трябва да взимаме пример от Американците и другите развити страни,направо да плагиастваме от тях.Но за съжаление скъпи Мами,това не зависи нито от мен нито от вас.Преди години по ефир 2 имаше едно предаване с водещ Тодор Колове-"Кога ще ги стигнем Американците".Е аз ще ви отговора,никога няма да ги настигнем освен ако те не настигнат нас Joy

Общи условия

Активация на акаунт