Бебчо спи при мама - правилно или не?

  • 3 327
  • 101
  •   1
Отговори
# 90
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Бебчо е на 3 месеца почти и спи при мен. Спрях да се терзая за отговора трябва или не, просто защото той не желае да спи самичък в студеното легло  Wink

# 91
  • София
  • Мнения: 3 677
Вили1 -аз съм от майките привърженички на това,бебето да си спи в леглото.Моето дете  е спало щяла нощ може би 3-4 пъти за година и половина.Ставала съм дори и по 20пъти на нощ.Много рядко съмм го оставяла да плаче и то не за много дълго
Да вземала съм го при нас...дори наскоро бях писала за това как свикна и не искаше да си легне в неговото легло
Отскоро започнахме да го приучваме отново -и то да заспива сам, а не на ръце...получава се и то доста по-бързо и без много рев...дори снощи спа без да се събуди изобщо
Съгласна съм че детето диктува начина ти на поведение,но и мисля че с търпение и постоянство може да се моделира
 Hug

# 92
  • Мнения: 56
Мили момичета , вече писах виждането си по темата тук и продължавам с интерс да я следя.
Искам да попитам - лъже ли ме усещането или пък тези мами , който пишат че е по-добре всеки да си има легло са мами на малко будещи се нощем деца или на съвсем кротки бебета и другите мами , който не са имали този късмет и са ставали поне по пет пъти на нощ са спали с децата си и защитават тезата за съня с бебето . Обяснението е много просто и за едните и за другите - просто не те а бебето в края на краищата диктува нещата.
Така ли е или не ?
Аз например спя с бебето си , защото нямам сили да ставам на всеки половин час или 20 минути .Не съм против това да го правя , не съм и против тези ,който не го правят.
Мами неспящи с децата си - по колко пъти се будеха нощем вашите бебета , как процедирахте , оставяхте ли ги да плачат или не ?
Може би е добре да пусна нова тема , но се чудя дали ще продължавате да четете тази  newsm78 е ще преценя в последствие.
Мили мами , моля  разкажете !  Hug


Все едно това е мое изказване.Абсолютно подкрепам тезата ти.Просто не издържам да ставам и лягам през пет секунди,нито пък мога да го оставя да реве пък и да реве не виждам кой ще спечели.Понякога уж го слагам на кошарата ,а сутринта в нашето легло,даже не помня кога ми е писнало да ставам и съм го взела при нас.

# 93
  • Мнения: 3 356
Това с неспящите деца ми е болна тема.Рядко има един два дни в месеца,през които да спи сравнително спокойно.Но аз по наивик си се будя.Случва се и на 10-20 мин да се буди,друг път на по-големи интермали.Понякога реве,понякога си търси биби,понякога майка си, има случаи,когато направо се изправя в леглото и тръгва на някъде.Случвало се е и зверски да пищи,та да не можем да го укротим по един час.Да не говорим,че и като спи,не е спокоен,не търпи завивки,цяла нощ е игра на отвий ме-завий ме.
Не го оставям да плаче.Защото разсъни ли се-поне един час играе и прави просто чудеса в стаята.Понякога ми идва в повече ,и будя баща му.

# 94
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Вили1,ти си абсолютно права.Сега си дадох сметка,че нещата всъщност опират до самото бебе.Примерно аз съм абсолютен противник на спането с бебето,но моето бебе спи цяла нощ и се събужда по-късно от нас.но колкото и да съм против си представям ситуацията-по цяла нощ да плаче и никой да не се наспива,ако тогава решението е да го гушкаме при нас,мисля,че много бързо бихме се предали newsm78.
newsm10Това все едно аз съм го писала. newsm10

# 95
  • София
  • Мнения: 2 671
За портокола - моето бебе е на 8 м. и спи при мен откак стана на 3м. Нито съм искала да спи при мен, нито ми е лесно, но това е единственият начин малкият да спи.

Наблюдението на Вили1 ме накара да се замисля. Да - вярно е, че започнах да го взимам, защото стигнахме до момент, в който го приспивах по 7 пъти и пак не заспиваше, а гушнех ли го при мен - на момента се унасяше. Но, от друга страна - преди да започна да го взимам при мен се будеше един единствен път нощем. Откак спи при мен - първо го взимах докато заспи и се унесе, после по цяла нощ, - се буди все по често. Отначало освен в 3, започна да става и в 1, после и в 11, после и в 4, а в момента практически не спи, ако не съм до него.
Убедена съм, че не се буди от глад, защотото единствената нощ, когато баща му го гледа, си е изкарал без ниакво сучене...

Освен че съм много-много уморена от това нон-стоп будене /аз спя леко и трудно заспивам, та реално цялата нощ  Tired /, много се тревожа да не се отрази на съня на детето ми за в бъдеще. И честно казано не знам как ще го преживея, ако продължи още дълго...

А и нещо малко в страни от темата - настаняването на бебето в спалнята накара съпругът ми да се изнесе от нея и това донякъде се отразява на отношенията ни, за съжаление...

# 96
  • Мнения: 742
Аз също подкрепям Вили1 Peace

сега виждам двусмислие в поста-та бебетата не идват с упътване за използване и всеки сам си го съставя-не не могат да бъдат разглезени,пък и дори да могат няма да ги глезим като станат на 15 сега му е времето.ние спим заедно и на мен ми много приятно.

Много добре казана и ние спи така.  PeaceСега сме доближили нейното легло до спалнята(като сме махнали решетката) и от време на време спи в него.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На 3 години е и все още си спи при нас.Лятото си спи в неговото легло , но зимата си го взимам при нас

# 98
  • Мнения: 2 952
    Въпросът трябва да е-бебчо спи ли при мама и тати , защото мама  спи при тати , или не  Grinning ...
Та  НИЕ  сме против тази практика.Детето си спи само в стая , спокойно и несмущавано, защото така  го научихме.На нас също ни е удобно и вечерите са ни спокойни(към 8 вечерта батериите са изтощени на малкия разбойник , сърцето ни е той), сами сме в края на напрегнат ден, поемаме глътка  въздух , това е почивката , която чакаме и двамата - вечер , заедно ....Защото според НАС има един друг вид отношения освен  родители-деца и това са съпруг-съпруга.....това е основата на семейството.....от там всичко почва...Така мислим НИЕ.  Simple Smile

# 99
  • Мнения: 2 040
Вили1, може би си права .. дъщеря ми въобще не се събуждаше през ноща, затова не съм видяла никакъв проблем с това да ставам по 100 пъти на нощ и си спеше в креватчето  ..  Peace

# 100
  • Мнения: 4 451
И аз мисля, че не е правилно. Макар, че докато кърмих спеше при нас защото ми беше по-удобно. Вместо да ставам да кърмя, така полузаспала и подавах гърдата и тя си сучеше. Хем веднага заспиваше, хем и аз си поспивах. Добре, че после лесно свикна с кошарата. Но има по-тежки случаи.

# 101
  • Мнения: 3 092
VND спомням си твоята тема за малкия разбойник  Laughing и много се радвам че успяваш да го научиш да спи сам , но все пак той е на 1г и 5 м , мисля си че тогава комуникацията помежду ни би била малко по-възможна , дори как да кажа бих могла да и говоря , тя да разбира може би не всичко , но поне част от  нещата , може би няма да мине без рев и сълзи , но пък сега е бебе и не мога да направя нищо  Cry
Вие мами , спящи с децата си мислите ли , притеснявате ли се от момента , в който ще трябва да ги накарате да си спят сами в леглата си  Sad или не newsm78
Пускам нова тема , за да не оспамвам тази  Wink

Общи условия

Активация на акаунт