Мами в Италия - част 37

  • 10 561
  • 276
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 388

А на мен един приятел на мъжа ми, който е архитект и има детенце на около 2 годинки ми каза, че сме имали право на по 300 еуро през последните 3 месеца от бременността. Ако си работеща, ти ги дават към заплатата, ако не -ходиш да си ги вземаш. Има ли такова нещо и знаете ли как стоят нещата?

за първи път 4увам такова неЩо.



И аз, затова и питам  Wink

# 31
  • Мнения: 3 388
Ми при нас работи само единият !
Трябваше да представя ИЗЕЕ направено от ЧИЗЛ , че сме с нисък редит .
То не , че е така де щото шефа му плаща повече , но това са подробнасти .


Ами и при нас единият работи! Но сигурно по-важно е какъв е дохода, който те считат за нисък, за да ти дадат финансова помощ  newsm78 ...

# 32
  • Мнения: 6 167
Ами нали уж след 15 страници беше отварянето на нова тема?

Сонита, майчинството е 5 месеца /два преди и три след раждането/ - голяма фрегатура, дето се вика.

Абсолютна фрегатура! ....


е това е едната причина поради която ще работя с мъжа си.


# 33
  • София
  • Мнения: 6 794
Здравейте!
Детенце е по-добре, днес само ми го показаха през стъклото, защото има грипна епидемия, да не стане така, че точно ще му излекуват вирусната пневмония и да лепне грип.  Confused Нищо, аз съм щастлива, че е по-добре, няма значение, че не го пипнах. Още е на кислород, но казаха, че сутрин и вечер пробват да махат кислорода вече, т.е. до 1-2 дни най-вероятно ще е в стая и ще се гушкаме постоянно.  Praynig
Влади, строявай си мъжа да помага. Няма не искам, не мога. Казваш му, или му връчваш в ръцете каквото има за свършване и толкова.  Crossing Arms Малко, или много всички подлежим на "дресировка", като измии 5 пъти чиниите вечер , на 6тата няма да има нужда да му напомняш. Пък дори и да се налага да казваш всеки път, все е помощ. Моят мъж не беше пипал малко бебе, ама ела да видиш как се научи, къде ще ходи.

# 34
  • Мнения: 2 379
Здравейте.

Днес ходих да подавам документи за шофьорска книжка и в момента съм просто нок-аут Confused Sick Close
1) Документите се подават на едно единствено място в София в квартал ... ъъъъъ ... мисля, че "Дианабад" се води. Качвам се аз на трамвая, който навремето ходеше по тия места, обаче се оказа, че вече не продължава, а стига само до парк-хотел "Москва", понеже оттам нататък се кòпа за метрото. (Познайте за колко години кòпане иде реч Twisted Evil). Питам хората "А сега как?" - "Ами има един автобус 413, но по-добре да си тръгнете пеш, че той идва на 30 мин - 1 час." - "Аха, добре!"
Тръгнах аз и ходих, ходих, ходих, стигнах.
2) Главно управление КАТ е гадно, разбъркано и циганско място!!! На мястото, където се подават документи са въвели една безумна система, така че да се редиш на 4 опашки Shocked 2 от тези опашки и гишеминавания могат спокойно да се избегнат без да се наруши процедурата, ама нà - "РЕД"!
3) След като се наредих на 2-3 опашки и попълних разни неща, вече дойде и моят ред да подавам документите ... Докато чаках, забелязах, че все си намират причина да върнат хората било за едно или за друго. Е, и на мен не ми се размина Confused След като всичките ми документи бяха ок и нямаше за какво да се хванат ... не харесаха снимката ми!!! Става дума за снимка от фото, а не собственоръчно правена на домашен принтер примерно! Пратиха ме да се снимам пак, наблизо било имало фото!!!
4) Излязох навън и тръгнах да търся фотото. Питах хората наоколо, обаче всеки си имаше собствена версия къде се намира и се оказа, че във всеки случай хич не е много наблизо. Обикалях, обикалях, търсих, търсих, изморих се безумно, коремът ме заболя и не го намерих. Върнах се да моля леличката от гишето да ме приеме с тази снимка като този път й казах да обърне внимание, че съм бременна в 7ми месец и че всички тези обиколки ми струват доста усилия. Началниците нямало било да знаят за моето положение и щели на нея да й се карат! Началниците ще седят да разглеждат моята снимка, разбирате ли?! Shocked Приключихме с фразата "Такъв е РЕДЪТ" и пак ме пратиха по живо, по здраво.
5) Излязох пак вече напълно отчаяна и безпомощна. Седнах на пейката на една градинка да се нарева едно хубаво (за да съм подобаващо подпухнала на снимките Close)! И само да ви кажа, че не съм някоя истерична бременна, която реве за щяло и нещяло. Много съм си спокойна даже и май днес за първи път капитулирах. Поседях си там, поплаках си. В един момент вдигнах очи да се огледам къде съм ... Какво да ви кажа? В градинка бях, ама все едно бях на сметището Sick Торбички, опаковки и какви ли не гадости се валяха по земята около мен. Улиците, обграждащи градинката, бяха из основи разкопани и недооправени Sick Дойде една баба с малката си внучка едва проходила и детето започна да си играе в пясъчника. Ровеше с лопатката в пясъка и за нула време изрови хиляди фасове Confused
6) Тръгнах си от там и поднових търсенето на фото. След още много ходене намерих някакво. Платих близо 10 лева, за да ми извадят снимки за 5 минути. На тези снимки имам супер окаян и блед вид и според мен много по-малко отговарят на действителността, отколкото ония, които ми отхвърлиха!!!
7) Аре пак ходене, за да се върна в циганския КАТ и да подновя реденето на опашките. Посрещна ме същата служителка със 24 каратова усмивка: "Ааааа, ама вие ходихте да се снимате!"...
8 ) Това е. След 2 седмици трябва пак да ходя ТАМ, за да си прибера книжката готова.
9) Едва 3 следобяд е, а аз вече съм като пребита Tired
10) МНОГО се радвам, че след месец си тръгвам!

Разбрах, че старата тема се е появила. Отивам да ви чета там.

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 15:13 от piccolina

# 35
  • Мнения: 6 167
KAT e едно от най-гадните места, на което съм попадала.  #2gunfire
просто стисни зъби и си вземи книжката.
после няма да ги видиш тия олигофрени.
аз с това се успокоявам.. последно имах преживявания с тях
по прехвърляне на коли, прегледи и тн.
егаааааси процедурите, егааааси подкупите,
егааааси конспирациите. ( извинете за езика).
какво й беше на снимката!?

ани, ти се успокой само, почини си , няма никакъв смисъл да се занимаваш.
просто си вземи книжката. поне е една опашката следващия път. май.

# 36
  • Мнения: 3 388
Клеми, радвам се че мъничето се оправя лека-полека. Дано скоро си ги гушкаш здравичко  Hug
Ани, ходенето по институции в Милано често пъти никак не е по-малко изнервящо  Peace

# 37
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Дребосъ4ко,егати кофти късмета си имала....  Confused Я вземи да си по4инеШ добре сега.Аз на твое място нямаШе да обикалям така като лудите а Щях да вдигна скендъл и да искам да извикат на4алника.... Еееееех,Бългерия,еееееех Ивропа....Радвам се,4е идваШ след месец тук и Ще си доизкараШ бременността на спокойствие  #Cussing out #2gunfire

# 38
  • София
  • Мнения: 6 794
Ани, много кофти преживявка, наистина.  Confused Аз пък не съм имала проблеми с книжката, не знам, даже не помня на 4 гишета да съм се редила, май само на 2  newsm78, освен за 10 месеца да има промяна в РЕДА.  #Cussing out И снимката не са ми връщали. Абе тегли им една майна и това е, няма смисъл да им се нервираш. А аз ще се опитам да дойда довечера за печатницата, ако успея за 1 час да се придвижа с маршрутката до там.

# 39
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Клеми радвам се,4е Дани е малко по_добре. Дано се оправи по_бързо дуШи4ката и да си го приберете в къЩи. HugНе искам да си мисля какво ти е. Никол как е? Къде из4езна майка ти?

# 40
  • София
  • Мнения: 6 794
Никол е вече почти здрава, пие още антибиотик, още една седмица ще я държим вкъщи, то и без това има грипна епидемия. Мама е тука, пише, ама рядко. Да ви кажа онзи ден бях много зле, като не ме пуснаха при него и не ми дадоха почти никаква информация и бях ... ама от вчера живнах като го видях. Като му махнат кислородната палатка и го приведът в стая с мене ще съм най-щастливия човек на света! Hug

# 41
  • Мнения: 3 425
Ето ме и мен:)

Пиколинке,не се разстройвай за глупости...реви си като ти се реве и тва е...дано имаш повече късмет,че кой каза,че тук идиотщини кат тази не се случват  Whistling

Денис,колко е пораснала малката кукла  Heart Eyes  и ти си във форма...май само аз останах дебела ужас  Close

Клеми,супер новинки:)Нямам търпение да се гушкате вече  Hug

Аз не съм чувала за никакви премии за бебета...ние намазахме от Берлускони от предизборната кампания!

Наоколо съм:)


# 42
Добър ден  Wink

Клеми, дръж се   bouquet

Сонита, не разбрах в какво се състои фрегатурата  newsm78 Иначе точно днес излезе подробен анализ на ИСТАТ за ниската раждаемост в Италия. Причините са доста по-комплексни.

Лени, наистина ли мислиш, че мацките с частен биснес са по-облагодетелствани  newsm78

# 43
  • Мнения: 1 100
Клеми, мила , много хубаво, 4е мъни4ето е ве4е по добре, дано скоро да си го гуШнеШ. нека това да му е първото и последното сериозно раболяване.  Praynig Радвам се, 4е и каката е по добре Hug

Ех, Пиколин4е, не се ядосвай ми и им тегли една м....а и не ги мисли пове4е. Брех. много изпростяли в този Кат, не съм имала досега проблеми, но сигурно е 4иста слу4айност Twisted Evil

Пък по идиотЩини итал. администрация хи4 не се дава на онази в бг мисля Rolling Eyes

Що се отнася  до премии  за бебета: и аз такова 4удо не съм полу4авала, то и за да "заслужиШ" неЩо доходът трябва да е супер нисък....

Мерси за комплиментите за моя бонбон мацки Flutter

Кала, я кажи как е твоя малък мъж, какво прави Wink

# 44
  • Мнения: 6 167
gioia, в никакъв случай не мисля, че собствения бизнес облагодетелства Stop
конкретната ни ситуация обаче е много  добре преценена и за нас това е най-доброто решение.



Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 17:14 от Lennie

Общи условия

Активация на акаунт