Избор на противозачатъчни

  • 5 167
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 896
Днес с една колежка си говорихме за противозачатъчните - тя е решила да взима пак, след пауза от няколко години. Аз покрай нея също се замислих и при следващия гин. преглед ще си говоря с моята лекарка, но искам да питам и вас кое е водещо при избора на противозачатъчни, какво трябва да се има в предвид? Ако пиете някаква конкретна марка, защо? 

# 1
  • Мнения: 2 936
ами зависи от нивото хормони...
аз съм пила няколко пъти най-леките ... така да се изразя и пак не се чувствах добре!
една приятелка имаше хормонални проблеми-окосмяване,пъпки по лицето и пиеше Диане 35-много силни,от тях качи над 10кг.
така че посъветвай се с лекар,преди да решиш каквото и да било!

# 2
  • Мнения: 817
Трябва лекаря да ти ги предпише!
Аз лично пих марвелон(май така се казваха) и не бях качила килограми от тях.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Аз никога не съм пила противозачатъчни, но от мои познати съм чувала, че Логест били доста добри - нямали странични действия, а и регулирали цикъла

# 4
  • Мнения: 5 362
ами зависи от нивото хормони...
И аз така мисля.
Но все пак след преглед при лекар,той ще ти каже и предпише подходящите за теб противозачатъчни.
Аз например,пиех Регулон доста време-нищо ми няма,никакви нежелани и странични ефекти.

# 5
трябва твоят лекар да ти ги изпише. има такива които са много силни (диане 35) и са в случай на хормонални проблеми. той най-добре ще знае от какво имаш нужда.

# 6
  • Мнения: 350
Здравей Гуш, преди да забременея пиех Диане 35, регулират цикъла, акнето, окосмяването, а аз лично не съм си променила теглото пиех ги година и половина с прекъсвания за почивка на организма. Бяха предписани от личния ми генеколог. Нека да те види лекар и той да ти препоръча, както виждаш на различни хора едни и същи лекарства им влияят различно.

# 7
  • Мнения: 4 621
ами зависи от нивото хормони...
Доста време пих противозачатъчни и основното при избора ми беше да са възможно най- ниско дозирани. Никога не съм имала проблеми Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 896
ами зависи от нивото хормони...
аз съм пила няколко пъти най-леките ... така да се изразя и пак не се чувствах добре!
една приятелка имаше хормонални проблеми-окосмяване,пъпки по лицето и пиеше Диане 35-много силни,от тях качи над 10кг.
така че посъветвай се с лекар,преди да решиш каквото и да било!

какви бяха при теб страничните ефекти? в какъв смисъл не се чувстваше добре?

# 9
  • Мнения: 1 701
А как се определя нивото на хормоните? Някакви изследвания ли се правят?  newsm78

# 10
  • Мнения: 5 026
Аз съм пила Диане и нямаше никакви странични ефекти. Но като се замисля-май ми се поразшириха вените,откакто ги пих. Няма безвредно противозачатъчни  Naughty

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз никога не съм пила противозачатъчни, но от мои познати съм чувала, че Логест били доста добри - нямали странични действия, а и регулирали цикъла
Имат, имат - аз не можех да спя от болки в гърдите през втората половина на цикъла с тях.
Съгласна съм с мнението, че няма безвредни противозачатъчни.
Гуш, предвид че доколкото си спомням, имаше някакви проблеми (вероятно метаболитни), задължително трябва да се консултираш с гинеколог и да огледате нещата от всяка гледна точка, за да решите кои ще са подходящи.
За съжаление никакви изследвания не правят - най-често решават на базата на това чий търговски представител е минал най-скоро през кабинета Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 3 499
Ползвала съм противозачатъчни лепенки "Евра".Много съм доволна.

# 13
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Аз пия Жанин-доволна съм,нямам странични ефекти/но моя приятелка ми сподели,че и се гади от тях/.Препоръча ми ги моят гинеколког. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 896
Ползвала съм противозачатъчни лепенки "Евра".Много съм доволна.

Поразрових се за инфо, защото изглежда удобно - прилага веднъж в седмицата, обаче реално тялото получава 60% повече естроген, отколкото при прием на орални противозачатъчни, което води до повече стр.ефекти. Явно отпада като вариант, за мое огромно съжаление.

Hormones from patches applied to the skin get into the blood stream and are removed from the body differently than hormones from birth control pills taken by mouth. You will be exposed to about 60% more estrogen if you use ORTHO EVRA than if you use a typical birth control pill containing 35 micrograms(mcg) of estrogen. In general, increased estrogen exposure may increase the risk of side effects.

Ти нямаше никакви стр. ефекти, или?

Общи условия

Активация на акаунт