за 25 годишните и не само за тях

  • 9 612
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 492
Така почти на 25 г. съм и всеки път  тръгна ли да си купувам крем за лице ми препоръчват , някоя от сериите против бръчки !!! Rolling Eyes
 Twisted EvilИ всеки път следва един спор с продавачки / аптекарки на тема " Нужно ли е да се мажеш с нещо толкова силно , ако кожата ти видимо няма никакви признаци на стареене и не е ли по - добре да поотложиш тежката артилерия , за времето когато найстина ще ти трябва " !
И всеки път аз си излизам с някое по - леко кремче и всеки път ме гледат странно , а днес даже имаха наглостта да ми кажат - Еми вие чакайте да ви се появат , пък тогава се мажете !
Та след последната опаковка на Userin - Hydro balance минах на  Vichy - Oligo 25  !
Вие откога се мажете с нещо по " сериозно " ? Thinking    Наскоро в интервю на Венета Райкова прочетох , че тя се маже с дневен , нощен и околоочен крем против бръчки още от 21 г !!! newsm78

# 1
  • Мнения: 863
ами аз все още не съм преминала на крем против бръчки и смятам да из4акам още някоя и друга година,струва ми се малко  рано  newsm78 всъщност на 26 съм и все още ползвам разни овлажняващи крем4ета Peace

# 2
  • Мнения: 4 668
Венета Райкова точно ,  не може да ми бъде критерий за нищо  Mr. Green
Аз се мажа с обикновен крем Нивеа Визаж - хидратантен някакъв . Почти на 30 г. съм и смея да твърдя , че изглеждам по - млада от някой десетокласнички  Wink Така че , важно е кремът да ти понася и да се чувстваш добре с него , а и гените не са за подценяване ...
Колкото до продавачките - ами това им е работата - да си пробутват стоката !

# 3
  • София
  • Мнения: 2 160
Аз съм на 27 и ползвам съвсем обикновен крем за лице, само че е с UV Mr. Green. Иначе само за около очи ползвам крем , който е : За първите бръчици. Мисля , че това е напълно достатъчно Naughty. И въобще не се вързвам на продавач-консултантите , които се опитват да ми пробутат крем примерно 30+ или 35+ Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 5 622
Против бръчки едва от тази година. Сега съм на 29  Peace преди това предимно с хидратантни, а зимата и с по-плътни. Олиго на Виши съм го ползвала, да. Единият беше малко по-плътен, те бяха май дватакива, но като цяло съм забравила подробностите около тези кремове. ИНАче съм ползвала на Ла рош посе, галеник, Виши. От тази година минах на тежката артилерия, надява се да не съм подранила и да влияя позитивно на кожата си

# 5
  • Мнения: 2 492
Против бръчки едва от тази година. Сега съм на 29  Peace преди това предимно с хидратантни, а зимата и с по-плътни. Олиго на Виши съм го ползвала, да. Единият беше малко по-плътен, те бяха май дватакива, но като цяло съм забравила подробностите около тези кремове. ИНАче съм ползвала на Ла рош посе, галеник, Виши. От тази година минах на тежката артилерия, надява се да не съм подранила и да влияя позитивно на кожата си

И аз смятам така да процедирам , поне до 28 - 29 по леки кремчета , защото почна ли от сега после с какво ще се мажа - лунен прах ?!? Laughing

# 6
  • Мнения: 2 039
Аз съм на 26г. и сега за първи път си купих крем за около очи,който е против бръчки на Диор.Страхотно ми пасва!Иначе за лице ползвам Гарние,оше не ми е време за силен крем за лице.То от очите се почва,за там не правя компромис  Naughty Обаче преди 2 г. си бях взела крем за около очи,по-силен,и не го понесох-щипеше ми.Значи сега ми е дошло времето!

# 7
  • Мнения: 2 492
Аз съм на 27 и ползвам съвсем обикновен крем за лице, само че е с UV Mr. Green. Иначе само за около очи ползвам крем , който е : За първите бръчици. Мисля , че това е напълно достатъчно Naughty. И въобще не се вързвам на продавач-консултантите , които се опитват да ми пробутат крем примерно 30+ или 35+ Twisted Evil

И аз си ползвам околоочен на Userin Hydro balance - взех ги едновременно с крема за лице , но той свърши , а от този за очи има доста , а се мажа всеки ден ! Thinking
Зоната около очите е и първата , която дава признаци , че не сме на 18 .
Все си казвам , ето утре ще си взема слънчеви очила и всеки път си оставам без тях , присвивайки очи ... направо си ги прося бръчиците ! Confused

# 8
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
На 28г съм и ползвам Euserin hidro balans,но според мене не е до крема,а до кожата.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
Няколко пъти съм пробвала кремове за около очите и не ми действаха добре.Щипеше ми,а понякога дори ме болеше и кожата ми оставаше чувствителна доста време.Откзах се от тях засега.На 25 години съм,мисля да почакам с тях още малко,пък,както каза Леи,ще им дойде времето и на тях Laughing
Иначе ползвам медицинската серия за чувствителна кожа на Балеа и съм много доволна засега Peace

# 10
  • Мнения: 184
Наскоро в интервю на Венета Райкова прочетох , че тя се маже с дневен , нощен и околоочен крем против бръчки още от 21 г !!! newsm78
венета е журналистка от години и всеки ден я гримират за снимки с големи количества пудра - а това изсушава страшно много кожата.

аз лично не се мажа все още с нищо Wink

# 11
  • Мнения: 1 558
Аз съм на 26 и половина.
От време на време се мажа с гел за околоочния контур и леко кремче за лице, но не всеки ден. Иначе според мен зависи от кожата - сухата кожа се нуждае на тази възраст от повече грижи, защото на нея първа почват да личат бръчиците и тогава мазането с крем  от по-ранна възраст е задължително - по добре да се предотвратят бръчките, отколкото като се получат да се чудим как да го махаме.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 176
на мен още ми е рано, но смятам също, че си е до ген, начин на живот ако щеш...
Хубаво е да се грижим за кожата си-но, не да се вманиячаваме по кремчета за бръчки Party

# 13
  • Мнения: 1 254
Water Fairy, остави ги т.нар. консултантки, нали знаеш, че напоследък максимата е "да продадем по-скъпия продукт".
Напълно си права, че колкото по-рано се третира кожата с концентрирани продукти, толкова по-малко реагира на третиране в по-късна възраст, а освен това намалява собственото си въпроизводство,когато отвън и се привнасят множествоп активни съставки.
Като цяло, ако нямаш още бръчици, трябва да се насочиш към проукти, които поддържат кожата добре хидратирана, за да не губи еластичност. Продукти с колаген и малки количества хиалуронова киселина, с превес на екстракти, са подходящи до около 30 годишна възраст точно с тази цел. Противно на погрешните мнения, че колагенът е "тежка артилерия", истината е, че това, което той прави е не да прибавя колаген в клетките (това е мноооого далеч от истината  Mr. Green ), а да подобрява обменните процеси и да овлажнява добре. Wink
Можеш по-скоро да се ориентираш към хидратиращи маски за лице 1-2 пъти седмично, отколкото особено хранителни кремове. За да запазиш кожата си по-дълго свежа и млада, лятото не пропускай продуктите с фактор, спф 15 е достатъчен в средно-статистическия случай, освен, ако кожата не е предразположена към пигментации. Например, ще ти предложа няколко продукта като пример:
- Мисля, че Олиго 25 не беше нищо особено катот състав, а точно поддържаща емулсийка ... Май някъде му имах състава  Thinking Ако имаш време, може да ми го препишеш (този на латински) и ще ти кажа.
- Например можеш да използваш една от тези 2 маски на AVON - Хидратираща - Бразилска дъждовна гора (СПА) или Хидратираща с алое и авокадо, от зеленичките серии.
- на AVON серумът с бял чай (но този в помпичката, а не в ампулките) ще ти се отрази добре също като поддържаща серия Simple Smile
- наш продукт (Талодерма  Blush ) - бих ти препоръчала Нощният ни крем около очи за цяло лице, тъй като е с екстракти и Ихтиоколаген, без съществени мазнини, заради областта около очите, и е особено подходящ.
- Ройбос Лечител - околоочен гел с Ройбос (само в магазините на Лечител) - на цяло лице, вкл. очички, под другите продукти за лице Simple Smile Направо е   bouquet
И така например ....
И каквото и да си избереш - ако все още нямаш нужда от агресивна козметика, просто не я използвай! Това, че Венета Райкова използва дневен, нощен и около очи пр/в бръчки от 21 годишна показва или,че е имала нужда Wink, или че е прекалено ужасена от истината, че един ден всички поостаряваме, или че си е нямала никаква представа как да постъпи.
Също така, почистващи маска от хума и някакво етерично масло (негов дермален разтвор) , НО според типа кожа, задължително!, са много благотворни и помагат на кожата да се запази за по-дълго млада.  Hug

  bouquet кожа и всичко добро!

# 14
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз съм на 25 и кожата ми е мазна и все още няма бръчки. Даже пъпки ми излизат преди мензис.
А доколкото знам тези кремове са по-мазни, представям си как няма да ми допаднат.

Мойто впечатление е, че е по-важно да гледаш тип кожа, а не възраст.
Защото една позната е колкото мен, но кожата и е една тънка, прозрачна, но има бръчици.

Е, аз пък си имам пъпки от време на време.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт