Жена ми не желае да общува с моето дете! Помощ!

  • 9 046
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
Благодаря за съветите!  Heart Eyes

Искам пак да отбележа:Проблемите са много преди да се роди бебка, дори Лили не бе още бременна!  

Аз съм достатъчно толерантен човек, вече две години давам шанс на връзката ни. За всеки случай се появи и бебчо, да ме мотивира допълнително!  Wink Не бързам да режа с ножа, никой не е тръгнал да умира и да се тръшка! На Мари съм обяснил, че не живеем в перфектен свят. Най-важното е, че има и Мама, и Тати, които много я обичат! И това е най-важното! Тя има достатъчно примери около себе си (които и аз съвсем тенденциозно посочвам) на деца без татко или майка, деца изоставени от родителите си. Ходили сме и специално в Дом за деца в неравностойно положение да направи малко разлика и да бъде по-земна и реалистична в желанията и очакванията си. И, че не е възможно всички да я обичат, така както Мама и Тати. Разбира детето и приема ...

Мари има силно изострено чувство за справедливост, което се опитвам да поддържам постоянно! Тя страда от това, че преди са се разбирали прекрасно с Лили, а сега тя е толкова студена. Тя казва: " ... Тате, аз правя всичко, което ми кажеш, не се сърдя на забележките и, когато съм сбъркала нещо. Аз съм много по-добра от преди, а тя се държи, по същия начин, без промяна. Защо? Не е честно! ...". Тя иска поне мъничко от предишната Лили и полага много усилия за това. Прекалено много ли иска според вас?

Ами ако и аз започна да се държа хладно, студено и дистанцирано с нейното дете! В края на краищата, аз не искам Лили да бъде майка и на Мари! Искам само, когато и прави забележка за нещо, да го прави с благ тон, а не хладно и студено. Не с присвити устни и очи, не с ирония и сарказъм. В края на краищата Лили няма никакви задължения към Мари. Нито и готви, нито и прислугва нещо. За всичко се грижа само и единствено аз. Мари е научена сама да си пере бельото и чорапките. И чиниите мие, и парцала хваща, без да съм и обещал награда за това ...

Г-жа Смутена-Засрамена, не случайно пиша тук, а не при "Татковци". Радвам се на вашите коментари, на вашите критики. Някои от тях приемам, с други ми е трудно да се съглася. И мисля, че това е нормално. В никакъв случай не мисля, че сме перфектни. Не!

Поздрави!

# 31
  • Мнения: 4 414
- Режим няма за нищо на света да налагам на детето си! Мари знае, че сърцето на татко е винаги отворено за него, докато е добро и съзнателно дете;
признавам, че не съм прочела цялата тема и съжалявам, ако ще повторя нещо...
Не виждам каква е връзката на любовта с режима Thinking  Ако и налагаш някакви правила, значи, че не я обичаш ли?! Всяка къща си има правила и всеки, който пребивава в нея се съобразява с тях. Те важат за всички. Децата обичат да знаят какво да правят и как да се държат и това трябва да им се каже/покаже, а не да се оставят сами да се сетят...защото те нямат нашия социален опит. Това не означава като сбърка да и се навикаш. Означава от една страна да не и даваш възможност да сбърка, като и обясниш ясно и приятелски нещата и от друга - да я насърчаваш, когато се държи както трябва.

Понеже преживяхме една драма с една баба, която идва и си отива, когато си иска в нашата къща, именно защото много обича внучето си, ще ти кажа от личен опит, че това е супер изнервящо. Може би за жена ти също е изнервящо, когато му се иска на детето да идва...ами тя може да има други планове...а и един гост, бил той и много близък, винаги разстройва ритъма на семейството. И тогава всички дребни неща започват да те рдазнят... Решението кога Мари да идва зависи от семейството на майка и от твоето семейство. Не може това да определя едно 8 годишно дете! Освен всичко друго, колкото и да е добра и възпитана, скоро ще разбере /ако още не го е направила/, че това е чудесен начин да ви манипулира и когато не и оттърва при единия, ще ходи при другия. Сърцето на татко ще е винаги отворено за нея и това се доказва по много и различни начини...а и в сърцето на татко има и други хора /и това е съвсем нормално/, за които също трябва да се помисли.Това не означава, че Мари ще е пренебрегната! Мисля, че е достатъчно голяма и може да разбере тези неща, ако и се обяснят по подходящ начин.
Между другото, има една книга, казва се "Всичко е в думите" на една френска авторка...има интересни и полезни неща за това как да разговаряме с децата си и как да им поднасяме неприятните за тях факти, така че да не ги нараним и да имат ефект.
сложна е ситуацията, в която си попаднал, но не е неразрешима.
успех ти желая  bouquet

# 32
  • Мнения: 1 559
- Режим няма за нищо на света да налагам на детето си! Мари знае, че сърцето на татко е винаги отворено за него, докато е добро и съзнателно дете;
признавам, че не съм прочела цялата тема и съжалявам, ако ще повторя нещо...
Не виждам каква е връзката на любовта с режима Thinking  Ако и налагаш някакви правила, значи, че не я обичаш ли?! Всяка къща си има правила и всеки, който пребивава в нея се съобразява с тях. Те важат за всички. Децата обичат да знаят какво да правят и как да се държат и това трябва да им се каже/покаже, а не да се оставят сами да се сетят...защото те нямат нашия социален опит. Това не означава като сбърка да и се навикаш. Означава от една страна да не и даваш възможност да сбърка, като и обясниш ясно и приятелски нещата и от друга - да я насърчаваш, когато се държи както трябва.

Понеже преживяхме една драма с една баба, която идва и си отива, когато си иска в нашата къща, именно защото много обича внучето си, ще ти кажа от личен опит, че това е супер изнервящо. Може би за жена ти също е изнервящо, когато му се иска на детето да идва...ами тя може да има други планове...а и един гост, бил той и много близък, винаги разстройва ритъма на семейството. И тогава всички дребни неща започват да те рдазнят... Решението кога Мари да идва зависи от семейството на майка и от твоето семейство. Не може това да определя едно 8 годишно дете! Освен всичко друго, колкото и да е добра и възпитана, скоро ще разбере /ако още не го е направила/, че това е чудесен начин да ви манипулира и когато не и оттърва при единия, ще ходи при другия. Сърцето на татко ще е винаги отворено за нея и това се доказва по много и различни начини...а и в сърцето на татко има и други хора /и това е съвсем нормално/, за които също трябва да се помисли.Това не означава, че Мари ще е пренебрегната! Мисля, че е достатъчно голяма и може да разбере тези неща, ако и се обяснят по подходящ начин.
Между другото, има една книга, казва се "Всичко е в думите" на една френска авторка...има интересни и полезни неща за това как да разговаряме с децата си и как да им поднасяме неприятните за тях факти, така че да не ги нараним и да имат ефект.
сложна е ситуацията, в която си попаднал, но не е неразрешима.
успех ти желая  bouquet

Абсолютно съм съгласна...Съжелявам ,но и на мен няма да ми е приятно ако синът на мъжът ми идва и си отива когато му кефне(на 6 год. е).И честно,малко ме дразнят изказванията ти,ама няма да подчертавам....говориш някак много странно за дъщеря си Мари.
Когато синът му дойде в нас,тои е на гости...тои си има дом,там кадето е майка му.И когато е в кещи се съобразява с мен,помага ми ако му кажа(учтиво естествено),пази тишина когато малката спи,прибира си играчките(защото такъв е редът в къщи,които си направи боклук си го чисти..аз не съм слугиня).И ако аз направя забележка за нещо,мъжът ми е зад мен,защото ако не е,това означава ,че не сме никакво семеиство,ако се получават разногласия в негово присъствие.Обичам го,но редът се спазва.
Не оправдавам жена ти,но и ти не мислиш рационално...,и ако искаш да си запазиш семеиството,трябва да се съобразиш малко с жена си..защото тогава ще има още едно неориентирано дете като Мари,т.е. малката и сестричка.
Незнам,малко объркано го написах...стискам ви палци да се разберете.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 917
- Режим няма за нищо на света да налагам на детето си! Мари знае, че сърцето на татко е винаги отворено за него, докато е добро и съзнателно дете;
признавам, че не съм прочела цялата тема и съжалявам, ако ще повторя нещо...
Не виждам каква е връзката на любовта с режима Thinking  Ако и налагаш някакви правила, значи, че не я обичаш ли?! Всяка къща си има правила и всеки, който пребивава в нея се съобразява с тях. Те важат за всички. Децата обичат да знаят какво да правят и как да се държат и това трябва да им се каже/покаже, а не да се оставят сами да се сетят...защото те нямат нашия социален опит. Това не означава като сбърка да и се навикаш. Означава от една страна да не и даваш възможност да сбърка, като и обясниш ясно и приятелски нещата и от друга - да я насърчаваш, когато се държи както трябва.

Понеже преживяхме една драма с една баба, която идва и си отива, когато си иска в нашата къща, именно защото много обича внучето си, ще ти кажа от личен опит, че това е супер изнервящо. Може би за жена ти също е изнервящо, когато му се иска на детето да идва...ами тя може да има други планове...а и един гост, бил той и много близък, винаги разстройва ритъма на семейството. И тогава всички дребни неща започват да те рдазнят... Решението кога Мари да идва зависи от семейството на майка и от твоето семейство. Не може това да определя едно 8 годишно дете! Освен всичко друго, колкото и да е добра и възпитана, скоро ще разбере /ако още не го е направила/, че това е чудесен начин да ви манипулира и когато не и оттърва при единия, ще ходи при другия. Сърцето на татко ще е винаги отворено за нея и това се доказва по много и различни начини...а и в сърцето на татко има и други хора /и това е съвсем нормално/, за които също трябва да се помисли.Това не означава, че Мари ще е пренебрегната! Мисля, че е достатъчно голяма и може да разбере тези неща, ако и се обяснят по подходящ начин.
Между другото, има една книга, казва се "Всичко е в думите" на една френска авторка...има интересни и полезни неща за това как да разговаряме с децата си и как да им поднасяме неприятните за тях факти, така че да не ги нараним и да имат ефект.
сложна е ситуацията, в която си попаднал, но не е неразрешима.
успех ти желая  bouquet

Абсолютно съм съгласна...Съжелявам ,но и на мен няма да ми е приятно ако синът на мъжът ми идва и си отива когато му кефне(на 6 год. е).И честно,малко ме дразнят изказванията ти,ама няма да подчертавам....говориш някак много странно за дъщеря си Мари.
Когато синът му дойде в нас,тои е на гости...тои си има дом,там кадето е майка му.И когато е в кещи се съобразява с мен,помага ми ако му кажа(учтиво естествено),пази тишина когато малката спи,прибира си играчките(защото такъв е редът в къщи,които си направи боклук си го чисти..аз не съм слугиня).И ако аз направя забележка за нещо,мъжът ми е зад мен,защото ако не е,това означава ,че не сме никакво семеиство,ако се получават разногласия в негово присъствие.Обичам го,но редът се спазва.
Не оправдавам жена ти,но и ти не мислиш рационално...,и ако искаш да си запазиш семеиството,трябва да се съобразиш малко с жена си..защото тогава ще има още едно неориентирано дете като Мари,т.е. малката и сестричка.
Незнам,малко объркано го написах...стискам ви палци да се разберете.


megan79 накара ме да се замисля за някои неща и честно казано ми стана мъчно...Защо домът на детето на съпруга ти да е там където е майка му, нали съпруга ти му е баща...Защо делите така децата си? Детето на съпруга ти е длъжно да се съобразява с теб...Съгласна съм по принцип, но някак си нито една биологична майка не го казва по този начин... Представи си че един ден се разделиш със съпруга си и твоето собствено дете му ходи на гости. Ако прочетеш тези думи казани от новата съпруга за твоето собствено дете, няма ли да те заболи?

# 34
Благодаря ви за съветите!  Heart Eyes

Съжалявам, ако ви дразня с изказваниятя си! Не съм търсил провокация, споделям нещата, така както ги виждам. Вие ми помагате да погледна ситуацията от други ъгли.

Осъзнавам, че има разминаване между желания, очаквания и реалност. Всеки от нас, от най-малкия до най-големия, е имал определено, малко оптимистична представа за съжителството ни. Но-о-о-о-о, действителността е по-различна! Явно! Всеки от нас трябва да го осъзнае и да смъкне малко летвата надолу. Иначе няма да се получи.

Режим няма как да бъде наложен, защото Мама често пътува в чужбина и Мари остава принудително за по-дълги периоди в къщи. За нищо на света не бих я оставил да живее през това време с партньора на Мама, само защото трябва да се спазва някакъв режим.

Жена ми се дразни от това, че с бившата ми съпруга си говорим често. А ние общуваме единствено заради Мари. Разговорите ни прочтичат, като между приятели, а не хладно и студено. Това може би я учудва и донякъде притеснява. Ако не беше детето, аз поне нямам никакво желание да общувам с нея. Просто нямаме други допирни точки, освен Мари - това е. И може би жена ми вижда Мари, като един троянски кон в нашите отношения. 

Обичам жена си, имам търпение, имам желание и съм оптимист, че с повече мъдрост и малко повече компромиси, нещата ще се оправят. Дължим го на децат си, дължим го и на себе си!

Поздрави!       

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Моя гледна точка:
От изброените тук лица могат да се идентифицирам единствено с Мари, като дете на разделени родители, чиито баща има второ семейство.
Тъжен татко, искам да ти кажа, следното - втората съпруга на баща ми се появи доста рано в живота ми, за съжаление не след раздялата на родителите ми. Тя беше една от основните фактически причини за нея. Моят татко е бил "голямата й любов" в училище, след неуспешен първи брак за нея се превръща в истинска обсесия. Години на преследване, в първите от които е била и повод за смях от страна на баща ми и негови приятели. Но с много упорство и постоянство постигна своето.
Имах пълното основание да не уважавам и приемам човек разрушил семейството ми.
Но тази жена със сравнително скромен потенциал и произход прояви истинска толерантност и търпимост към мен. Независимо от броя и времетраенията на "гостуванията ми".
Нещо повече - СЪЗДАДЕ УСЛОВИЯ ДА ИЗГРАДЯ ОТНОВО ПЪЛНОЦЕННА ВРЪЗКА С БАЩА МИ!
НИКОГА не е поставяла под съмнение дали аз съм част от него или не. И защото дъщеричката ти е още малка, да ти кажа от нейно име - независимо при какви обстоятелства - ТИ винаги ще бъдеш част от нея, болезнена или допълваща, за добро или за зло. ЛИПСАТА ТИ винаги ще бъде част от нейния живот.
Разбира се, когато се появи брат ми /винаги говоря така за него, от самото му раждане. Никога не ми е е бил "полубрат" или нещо друго и заслугата за това е на майка му/, та тогава, разбира се, майка му постави неговите материални интереси на първо място над моите. Заради неуредени с развода въпроси. Но вече беше създава достатъчно добра атмосфера, за да не искам да я разруша, за да поискам сама, доброволно и предварително да декларирам, че се отказвам от неща, над които имах права - в името на общата ни хармония, на спокойствието и щастието на баща ми и заради любовта която изпитах към новороденото слънчице и която впоследствие стана взаимна.
Не съжалявам и грам! Имам целия свят в очите на един полувъзмъжал тийнейджър, който ме боготвори така, както малко братя и сестри отрасли заедно се обичат. И забележи без да знае и стотна от историите отпреди появяването му на бял свят и моите "жертви" в негово име.
Тази идилийка, която ти описвам си имаше цена - много трудно финансово детство, спорадични обвинения от страна на майка ми.
Сигурно и Д./втората съпруга/ е платила своята малка или голяма цена, заради присъствието ми в живота й.
Но финала е heppy end и за нея и за мене.
Основното ни занимание сега е да пием дълги кафета, да се радваме на хлапето и "дуднем" по адрес на баща ми.

Запомни, никога нямаше да й простя нито миналото, нито ако беше застнала между мен и баща ми.
И на него нямаше да простя.
По-важното е, че и той нямаше да й прости.
Знаеш как с годините се натрупват негативи и накрая каручката се преобръща.
Не знам какво очаква настоящата ти спътничка?!
Има мъже, които с лекота забравят децата си и при най-малка външна намеса / Ще ме извинят някои дами тук, но в отношенията - ти и детето ти - именно тя е "външен", трети фактор/. А ти очевидно не си от този тип мъже.

Обясни на партньорката си ясно как стоят някои принципни неща, за да може и вашето детенце да расте в окръглен и пълноценен свят и да среща само обич и положително отношение.

Когато мисля за това как бих живяла с партньор със собствено дете, усещам как на моменти ситуацията ще ми е в тежест, ще има неща, които ще ме дразнят. Но знам и със сигурност едно, че ако го обичам и държа на него ще се уча на поведение не от майка си /и затова има история/, а от "мащехата си"!

p.s. Извинявам се за дългия пост

# 36
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз пък не виждам защо да е нереално Мари да има свой ДОМ и при мама и при татко. Реалността е такава, каквато си я направиш, да, понякога с цената на компромиси. Имам познат, чиято дъщеря живее 6 месеца при единия родител, 6- при другия/защото са от различни градове/. Правилата в съответния дом се определят от всички живущи в него, а за възпитанието  имат принос и новите партньори, но тежката дума е на мама и тати.
Не мога да приема като оправдание за промененото отношение на Лили към Мари дребните й прегрешения, които Тъжен татко е посочил в първия си пост. Първо, това е 7-8 годишно дете и второ- дори и да не е толкова добра, внимателна и справедлива, колкото баща й я описва не е това начинът да се променят нещата. Също така не приемам и предположението на тези, които смятат, че проблемът е в хаотичните посещения на Мари. В крайна сметка не те посещават родителите ти или бабата, която искала да помага, а детето на мъжа, който обичаш. Защо изобщо посещенията му да се приемат като на гост, а не като част от семейството!?
Не мога да намеря друго обяснение за поведението на Лили, освен евентуална ревност от детето и/или майка му. Може би жената се чувства несигурна в твоите чувства, Тъжен татко. Не казвам, че има основания, но не е зле да помислиш как да я увериш, че сърцето ти е голямо и там има място за всички. Поговорете за страховете й и желанията й, а ако толкова се налага може и да помолиш Мари да прибере моливите, да не буди Ива и т.н. Не знам какво точно сте се споразумяли, като сте решили да се съберете, но явно не всички карти са били сложени на масата.

# 37
  • Мнения: 1 559
megan79 накара ме да се замисля за някои неща и честно казано ми стана мъчно...Защо домът на детето на съпруга ти да е там където е майка му, нали съпруга ти му е баща...Защо делите така децата си? Детето на съпруга ти е длъжно да се съобразява с теб...Съгласна съм по принцип, но някак си нито една биологична майка не го казва по този начин... Представи си че един ден се разделиш със съпруга си и твоето собствено дете му ходи на гости. Ако прочетеш тези думи казани от новата съпруга за твоето собствено дете, няма ли да те заболи?

Да и на мен ми е мъчно за детето,при условие че и там където е при майка си(незнам какъв дом му е изградила тя,в предния бях ходила и беше някаква кочина),незнам дали може да се каже че му е дом(не ми се коментира)...И виждам че синът му не расте в средата ,която трябва да расте,....но е така...тук той е на гости

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 09:32 от megan79

# 38
  • Мнения: 920

Жена ми се дразни от това, че с бившата ми съпруга си говорим често. А ние общуваме единствено заради Мари. Разговорите ни прочтичат, като между приятели, а не хладно и студено. Това може би я учудва и донякъде притеснява. Ако не беше детето, аз поне нямам никакво желание да общувам с нея. Просто нямаме други допирни точки, освен Мари - това е. И може би жена ми вижда Мари, като един троянски кон в нашите отношения. 

Да, татко, така е. И на мен ми беше чудно в отношенията с бившия ми мъж. Тя го разведе, тя е победителката, но изпитва ревност. Когато се видим ме гледа сякаш аз съм й изяла закуската. Когато говорим по тел. винаги познавам дали тя е до него.

Говорете си, когато я няма, не пред нея.  И в това отношение трябва да има режим, освен естествено, когато е нещо спешно.

# 39
Благодаря ви за съветите, момичета!  Heart Eyes  Hug

Благодаря ти, elsi за дългия и сърдечен пост! Твоятa история е един прекрасен пример за мен! Радвам се от сърце, че всичко е приключило с happy end!  Grinning

Определено мисляlilfi, че жена ми има нужда от повече доказателства, че в сърцето ми има място за всички! Ще работя сериозно по този въпрос!

Благодаря ви!  Heart Eyes

Поздрави!



 

# 40
  • София
  • Мнения: 903
Аз не съм разведена и нямам доведени деца,и сигурно някои ще кажат, че говоря така защото незнам за какво става въпрос, но според мен изказванията, че детето на мъжа ( в случая)  си е вкъщи при майка си, а при баща си е на гости, никак НЕ СА ПРАВИЛНИ. Как може детето да е гост в дома на баща си? Ако ще говорим така, то и бащата може да каже, че детето на съпругата му е гост в неговия дом, нали? newsm78.

Това, че сегашната му съпруга се сърди, че той общува с бившата си, също е много глупаво - защо пък не? Та той е живял с нея, обичал я е, имат общо дете, трябва ли да се сърдят и да се подминават като се видят на улицата?  newsm78

А иначе съм съгласна, че всички трябва да спазват реда в дома - и неговото, и нейното дете. Не трябва да има разделяне на децата на твои и мои, а отношението да бъде еднакво и към двете. Смятам, че само така може да се постигне съгласие и хармония в отношенията.  Ако една настояща съпруга се опита да обтегне отношенията между баща и дъщеря му от предишен брак, смятам, че този брак е обречен. Един добър баща никога не би се отказал от детето си , независимо от мнението на настоящата му жена.

Така, че в случая мисля, че трябва всичко това много добре да се обсъди между партньорите, да се определят някакви правила, които да важат за всички и да се избегнат дребните заяждания и ревност, за да запазят семейството си и да не поставят някой ден  и общото дете в подобна ситуация.

Тъжен татко, от сърце ти желая успех!    Hug  Дано успееш да се разбереш със съпругата си ,  да запазите добрия тон в отношенията си и заедно да се радвате на ВСИЧКИТЕ си деца.

# 41
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз живеех с нашите докато сина ми стана на 7-м месеца
сега живея с мъжа ми
моя дом е тук при мъжа ми с децата
дома на родителите ми също ми е дом... но там вече съм на ГОСТИ!
това е - не мога да ида когато си поискам - може да не е удобно
и се съобразявам
както казах и моя дом е отворен и е дом за моите родители, но пак не става да се идва и да си отиват като в хан
това опазва нервите на всички
това по спора

а по въпроса - явно има проблем в партньорката... едно за мен е явно - не е проблема в дребнавите неща - някъде по-дъбоко е - след като в началото е било прието детето....
Татко, ти сигурен ли си, че жена ти няма повод да ревнува - или тя винаги е била такава
аз докато не хванах мъжа в прегрешение - не съм му държала сметка
но после става трудно да овладееш дори глупави и нереални страхове

# 42
  • София
  • Мнения: 903
аз живеех с нашите докато сина ми стана на 7-м месеца
сега живея с мъжа ми
моя дом е тук при мъжа ми с децата
дома на родителите ми също ми е дом... но там вече съм на ГОСТИ!
това е - не мога да ида когато си поискам - може да не е удобно
и се съобразявам
както казах и моя дом е отворен и е дом за моите родители, но пак не става да се идва и да си отиват като в хан
това опазва нервите на всички
това по спора


Catnadeen, съгласна съм с теб. Но все пак тук става въпрос за едно 7 годишно дете, а не за възрастен човек. И таткото е уточнил, че бившата му жена често пътува - трябва ли тогава детето му да остава с втория си баща, вместо да отиде в дома на истинския си татко.   newsm78 А иначе в твоя случай наистина е така - все пак когато човек навърши определена възраст той се отделя от семейството и създава свое семейство и свой дом. Аз също се чувствам вкъщи само когато съм си у дома и не приемам дома на родителите си за "свой" дом, но мога да отида винаги когато поискам ( дори без предварително предупреждение), ако имам нужда от това и никой няма да ми се разсърди. Защото все пак ако човек не може да разчита на родителите си да го подкрепят в труден момент, тогава на кой друг ... newsm78


# 43
  • Мнения: 1 559
Аз не съм разведена и нямам доведени деца,и сигурно някои ще кажат, че говоря така защото незнам за какво става въпрос, но


Да Таня,точно това щях да кажа. Peace

Та той е живял с нея, обичал я е, имат общо дете,


За това също може да се поспори.Не отчиташ ли че сме хора,и всеки може да сбърка. ooooh!И има деца,които не са правени с любов,а са просто грешка.Но бащата не е изрод,и не може просто така да го отхвърли ,а го приема и го заобичва като такова.

# 44
  • Мнения: 473
Аз не съм разведена и нямам доведени деца,и сигурно някои ще кажат, че говоря така защото незнам за какво става въпрос, но


Да Таня,точно това щях да кажа. Peace

Та той е живял с нея, обичал я е, имат общо дете,


За това също може да се поспори.Не отчиташ ли че сме хора,и всеки може да сбърка. ooooh!И има деца,които не са правени с любов,а са просто грешка.Но бащата не е изрод,и не може просто така да го отхвърли ,а го приема и го заобичва като такова.


Ти ве4е прекали.То бива злоба ама 4ак такава като твоята няма.И къде про4ете 4е детето му е грешка.По4вам да си мисля 4е твоето е грешка.И имайки предвид  4е пишеш постоянно в самотни а пък твърдиш колко си щастлива в семейството си и да коментираш как "бившата "на твоя не била добре с нервите и (пъп4асала).Май ти така изглеждаш не тя. И тъпотията 4е искаш да разбереш "бившата" как мисли затова и посещаваш този форум.Имаш голям проблем meqan79.С риск модератора да ме смъмри ти го казах.Ходи на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт