За загубите ни............................

  • 2 837
  • 29
  •   1
Отговори
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Всеки от нас е губил по нещо материално, къде по-малко,  къде по-голямо. Понякога неволно, понякога са открадвали. Скоро при посещение в къщи ми откраднаха от чантата портмонето с доста пари и личната карта на 2 дена. Знам коя птичка беше, но не мога да го докажа. Много ми беше тъжно и гадно и заради постъпка, и заради парите, че даже и заради портмонето.
Друга случка - изгубих си на морето пръстен, потъгувах няколко дни, но ми мина по-безболезнено. Тогава си казах: "Бог дал, Бог взел".  И така с моите премеждия.
  А вие да сте имали подобни случки?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Големи материални загуби не съм имала... крали са ми пари, губила съм, вътрила съм се с разни суми... майната му! Но за предметите със сантиментална стойност ми е криво.

# 2
  • Мнения: 179
 Губила съм,но ми е тъжно ,защото през годините загубих приятели/или поне си мислех ,че са такива/.Така пак заради материални загуби се принудих да прекратя отношенията си с един човек напълно.

# 3
  • Мнения: 1 364
Губила съм златна гривна, откраднаха ми златен пръстен.....здраве

# 4
  • Мнения: 4 965
Губила съм материални неща - пари, документи, бижута, апартамент (но това е друга тема). Особено ми е мъчно за едно най-обикновено златно пръстенче, което обаче ми беше подарък от баба ми за 16-тия ми рожден ден - дори си направих същото по поръчка, но новото за мен няма стойност.
Но... имало/нямало. Материалните загуби ми тежат, но преминават, докато от нематериалните ме боли и ще ме боли цял живот Cry.

# 5
  • Мнения: 1 753
Материалните загуби въобще не ме притесняват! Нервира се за известно време и ми минава, както се казва - здраве да е!  Peace За такива неща не трябва да се впрягаме, има къде-къде по-важни неща в живота!

# 6
  • Мнения: 12
Губила съм материални неща - пари, документи, бижута, апартамент (но това е друга тема). Особено ми е мъчно за едно най-обикновено златно пръстенче, което обаче ми беше подарък от баба ми за 16-тия ми рожден ден - дори си направих същото по поръчка, но новото за мен няма стойност.
Но... имало/нямало. Материалните загуби ми тежат, но преминават, докато от нематериалните ме боли и ще ме боли цял живот Cry.

Това все едно аз съм го писала. Много материални неща изгубих за няколко години, толкова много, че се казва "Започвам от 0". Във всяко едно отношение, но си повтарям, че само да сме живи и здрави, другото са само вещи или неща които няма да занесем на онзи свят. Но въпреки всичко ми е малко криво, че не съм била по-разумна. Нооооооо, да сме живи и здрави! Joy

# 7
  • Мнения: 4 621
Преди време ми откраднаха чантата в едно "лъскаво" кафе с всички документи, ключове за вкъщи, за кола, доста пари и т.н. Беше адски гадно - нямах пари да си платя сметката или да си хвана такси. Надявах се поне да ми изхвърлят личните документи, за да избегна разправиите около ваденето на нови, но не. Е мина ми. Пари се печелят и вещи се купуват. Има много по-важни неща, които не бих искала да загубя.

# 8
  • Мнения: 6 992
Тази седмица изгубих пръстен, който си донесох за спомен от Румъния и камък, който носех като медальон и значеше много за мен. Иде ми да се гръмна в момента, особено за камъка, той пръстенът си ми беше широк, макар че не съм очаквала да падне. Знам ,че ще си купя и нов камък, и нов пръстен, обаче....Не е същото, онези имаха значение, тези ще са просто покупки. А сега като гледам как и брачната халка шава нагоре-надолу....Май трябва да започна да ям повече.
За сравнение - губила съм телефон 2 пъти, крали са ми го веднъж, губила съм портмоне с лична карта 2 пъти - ми не ми пукаше много, просто отидох и си купих нов телефон, съответно извадих нова карта... Laughing По едно време се познавах почти лично със служителките на паспортната служба.

# 9
  • Мнения: 1 150
Много драматично заглавие   Mr. Green
Материалното не ме притеснява толкова, че да седна да го оплаквам. хваща ме яд, но доста често казвам майната му, пари се изкарват.
Има други неща, които като се загубят трудно се възвръщат  Peace

# 10
  • Мнения: 4 546
обирали са ме. не са ми взимали кой знае какво, и не съм съжалявала за вещите. но чувството е гадно - чувстваш се някак осквернен   Sad

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Преди време се тръшках, ревях седмици наред... не можех да мигна по цели нощи от мисли и притеснения...
Сега гледам малко по-филосовски на нещата. Те хора си отиват ей тъй, а аз да рева за вещи... някак ми е смешно.
Днес влязох тук: http://www.tsvety.net/ и наистина ревах... Не е честно... И защо?

# 12
  • Мнения: 1 485
Днес влязох тук: http://www.tsvety.net/ и наистина ревах... Не е честно... И защо?
smile3518И аз-няма да пиша по темата!

# 13
  • ново
  • Мнения: 5 934
Губила съм пари, златна гривна, златно синджирче. Откраднаха ми златен пръстен. Забравила съм ги...
На фона на нематериалните неща, които изгубих, хич не ми пука за материалните.

# 14
  • Мнения: 3 268
Губила съм неща с много голяма материална стойност,загубите на 2 пъти са ни довеждали до нулата,но откакто влизам във форума започнах да гледам по друг начин на материалните неща.Тук има толкова човешки страдания,толкова мъка,че наистина си пожелавам само да сме живи и здрави.

Общи условия

Активация на акаунт