До мамите раждали секцио

  • 3 049
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 264
Всичко зависи от анестезиолога. И двата пъти раждах с пълна упойка. Първият път беше кошмар - не виждах, сякаш потъвах и изплувах, умирах от студ, болоше ме и треперех, пак от студ. Вторият път беше при друг анестезиолог и всичко беше супер - излязох много бързо от упойката и се чувствах така сякаш никога не са ми слагали упойка. А това, че със спинална виждаш бебчето веднага, не е кой днае каква екстра - донесоха ми бебчето два часа след като излязох от упойката, така че ... А знаете ли какви са рисковете при епидурална и спинална упойка?! Направо могат да ви се изправят или да ви побелеят косите. Пред вероятността да остана парализирана за цял живот, колкото и малка да е, предпочитам пълната упойка. Освен това питах моя позната анестезиоложка дали би се подложила на някоя от упойките които се слагат в гръбначния стълб. Нейният отговор беше кратък: Не! Коментара оставям на вас!

# 61
  • Мнения: 298
Аз също мисля, че всичко зависи от професионализма на анестезиолога и от това дали работят с качествени медикаменти.
Аз си избрах секциото да е с пълна упойка- много съм страхлива и исках направо като се събудя да си видя бебенцето. Много съм доволна-никакви неприятни ефекти. Много бързо се възстанових от упойката и се разприказвахме с другата мама в реанимацията. Доста познати имам раждали в същата болница със секцио и с двата вида упойки- никоя  е нямала проблеми. Просто явно анестезиолога много си разбира от работата.
Моят съвет е, ако имаш познати раждали в болницата, която и ти си избрала-разговаряй с тях-доволни ли са, как е преминало всичко, неприятни ефекти и всичко каквото те интересува. После си реши сама как искаш. Желая ти късмет Peace

# 62
  • Мнения: 1 063
Всичко зависи от анестезиолога. И двата пъти раждах с пълна упойка. Първият път беше кошмар - не виждах, сякаш потъвах и изплувах, умирах от студ, болоше ме и треперех, пак от студ. Вторият път беше при друг анестезиолог и всичко беше супер - излязох много бързо от упойката и се чувствах така сякаш никога не са ми слагали упойка. А това, че със спинална виждаш бебчето веднага, не е кой днае каква екстра - донесоха ми бебчето два часа след като излязох от упойката, така че ... А знаете ли какви са рисковете при епидурална и спинална упойка?! Направо могат да ви се изправят или да ви побелеят косите. Пред вероятността да остана парализирана за цял живот, колкото и малка да е, предпочитам пълната упойка. Освен това питах моя позната анестезиоложка дали би се подложила на някоя от упойките които се слагат в гръбначния стълб. Нейният отговор беше кратък: Не! Коментара оставям на вас!
Хайде да не сме толкова крайни и категорични и просто да споделяме опита си Peace Hug
Относно това дали е екстра или не, да видиш бебето си току-що родено и вече измито и облечено- при всеки е различно, но за мен си беше голяма екстра, защото беше кулминацията на деветте месеца,които прекарах в надежди и страхове!
А знаеш ли какви са рисковете от пълната упойка-от това да не се събудиш изобщо и до това да е увредено детето/за сведение познавам дете увредено от такова раждане-разбира се по думите на майката, а не от епикриза/?!
Нищо лично и се надявам, че не те обиждам, но и двата вида раждания си имат плюсовете и минусите! Hug

# 63
  • Мнения: 3 069
Бях със спинална упойка и какъвто съм си карък по средата на секциото започна да ме отпуска...казвам на доктора а той"Това е от дърпането" аз започвам да стена вече и той чак тогава се сети да проверо мога ли да си движа краката...
И така се разбра, че с десния крак щях да ритна операторката по носа Laughing
Сега ми е смешно но тогава хич не ми беше....пуснаха ми нещо в системата и хем бях будна, хем не помня нищо.Татито ни е снимал всичко а на мен половината моменти ми се губят Whistling
Поискай си ПЪЛНА упойка!!!
На мен не ми сложиха защото имах екстрасистоли на последните две кардиограми и беше опасно за сърцето.Иначе и аз щех да бъда с пълна.

# 64
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Спинална всичко чуваш нищо не виждаш.Последствия никакви.

# 65
  • Мнения: 1 317
Раждах със спинална упойка и преди операцията бях меко казано ужасена от това, което предстои. Сложиха ми упойката, но много ме беше страх. Емоцията беше огромна не само заради операцията, а и защото беше навръх Нова Година и отвън се чуваха гърмежи и бомби все едно сме на бойното поле Simple Smile В един момент се постреснаха акушерките, защото пулса ми беше 160 удара и от емоцията и вълнението малко не можех да си поема въздух. В този момент зазвуча по радиото в операционната Химна на България и ми показаха малката душичка!
От този момент нататък нищо нямаше значение! Излязох от упойката след може би 2-3 часа, движех си краката без проблем и не съм треперила. Според мен е по-добрия вариант.
Успех и се настрой положително - много ще ти помогне   Hug

# 66
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз раждах с епидурална упойка и помолих да ме приспят. Всъщност ми предоставиха избор и аз предпочетох да спя.
С пълна упойка имам операция на яйчници. Не ми се ще да я преживявам отново.

Общи условия

Активация на акаунт