Една тема за сериалчетата...

  • 3 299
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Много се забавлявам със сериалчета от тези, които траят по 20 минути и в които има млади хора , в чиито живот тече страшен купон.  По Фокс предимно ги дават.
Обаче ми прави впечатление, че ако се абстрахирам от това, че се разтоварвам не мога да повярвам за какво става въпрос.
Самотни , над 30 годишни хора, които се държат инфантилно и се вълнуват от неща, които ми се струват малоумни. Безкраен пубертет.
Али Макбил е инфантилна истеричка, Грейс е пълно , безцелно куку, Хоуп и Фейт, Дарма и Грег, дори Приятели. Тези сериалчета имат ли изобщо връзка с някаква реалност?

И случайно ли е, че Анатомията на Грей обра толкова лаври - там май все пак се случват някакви по-реални неща.

На който му се обсъжда ....

# 1
  • Мнения: 803
Както ти самата казваш - разтоварват те.
Според мен с такава цел са правени, да се посмеем 20 минути с нещо, което не блика от особени поуки или съдържание. Аз лично не виждам да имат някаква в/ка с реалността, но и защо да имат?
Аз лично ги пускам за фон, докато правя нещо друго. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 920
Дебъра е истеричка, която мрази секса - да се чудиш как ги е заченала тия 3 деца - под упойка ли, и непрекъснато навиква мъжа си.
Пеги непрекъснато обяснява на Ал какъв е мухльо и децата възприемат това поведение. Дасе чудиш какъв семеен модел налагат.
Мърфи Браун е изключително нагла, нахална и умира да прецака приятелите си.

# 3
  • Мнения: 2 070
За мен си права...
Аз също ги гледам с цел разтоварване, консуматорски един вид. В Али все пак се засягат и важни психологически и обществени проблеми, макар и по този леко забавен и доста преувеличен начин. В Сексът и градът също. Към Приятели и Дарма и Грег отдавна ми мина интереса, много едно и също става там...
До момента фаворити са ми  Малкълм, Спешно отделение и Сексът и градът, Али гледах с удоволствие честно казано.
Малоумщини от сорта на Бъфи, убийцата на вампири и Ясновиката Тру, не ги схващам просто. Малоумно е и Модна къща по БТВ, но го зяпам за фон, зарибяващо е явно, но няма връзка с реалността и главния мозък.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 070
ооо, да, Женени с деца е много смешно на моменти, но и там досадно по един и същ начин се въртят нещата, а и визуално всички са ми направо гнусни, хехе.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
От изброените от теб сериалчета + още няколко не мога да гледам дори и 1м., ако ще и под смъртна заплаха да съм  Sick ooooh! Tired.
Чудя се от каква душевна болест трябва да страдаш, че да можеш да ги гледаш?!  Thinking

# 6
  • Мнения: 6 167
според мен въпросът за 'посланията' в тези сериалчета е важен.
защото аз мога да разбера и да спра телевизора, или просто да се хиля,
но дъщерята на приятелката ми тинейджърка почти е попила поведението на али макбийл (която между другото никъде в сериала не яде, например, с което предава и други послания), което вече е проблем.

от друга страна сериали като Лост, Отчаяни съпруги, Призън брейк , които са сюрреалистични също се приемат добре.

остават реалните сериали - нещата от живота, които според мен набират скорост ( Анатомията на Грей е единия).
онзи ден златен глобус взе сериал, за който казват, че човешки и реален.

та така. мисля, че освен да ни разтоварват тези сериалчета имат и друга цел.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 828
Обожавам да гледам сериали, да живее нета, че дава възможност да се дърпат цели сезони и да се гледат на куп  Party
От излъчваните по ТВ-то гледам Приятели, е не ми омръзва този сериал и това си е  Grinning
И другите ги заглеждам, като няма какво да правя, послания не търся, разтоварвам се  Peace

# 8
  • Мнения: 7 474
Един от сериалите , който има връзка с действиетлноста за мен е "Всички обичат Реймънд"  Mr. Green Mr. Green Ей този мога да го гледам по цял ден  Laughing
Приятели , Дарма и Грег нещо не са ми интересни хич , пускам ги само при крайна нужда , ако няма друго  Thinking
Медицинските сериали ми харесват много, може би защото са по-реални. Peace
Малкълм, Женени с деца, Бъфи са ми направо отврат Sick

# 9
  • София
  • Мнения: 5 828
Гледате ли Монк по БТВ?
Изпуснах първите 2-3 серии, но след това го загледах и се зарибих, не е лош.

# 10
  • Мнения: 3 423
Другарки,
почти не разбирам за какво иде реч.
Простете малоумието ми.
Познати са ми само Сексът и градът,
Отчаяните съпруги, Приятели и CSI.
Но мога и без тях.
Виж, това, че Али Макбийл не яде, е видно.
Горкото създание, дето получава пари да играе.
Сигурно много го боли, докато ходи.
А Харисън Форд го убива и му излизат синки.
Ох, сиромаси!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Майката на Малкълм е моят идол!

# 12
  • Мнения: 2 253
Сериалчетата-по-добрите сапунки....
И при много пълномертажни филми не се разбира за какво става въпрос и къде е посланието...Сериали бол-за всеки по нещо...Да се гледат и да им се подражава или само за забавление...или"ама аз такова да гледам-ниВгаш"...си е индивидуално....
 Иначе и аз се забавлявам с 3-4 от тях-лошо няма!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Моето обяснение е, че ние гледаме това, от което имаме нужда, но не можем да го изживеем в действителност (било поради липса на време за всичко, било поради връзките и изборите, които сме направили до този момент и т.н) или за да подсилим изживяването на същите тези неща в реалността (ако филмът съвпада с нашия живот). Тук за екщъни не се споменава, но, например, много мъже (може би и жени) ги следят, за да задоволят потребността си да се бъхтят и гърмят, грубо казано. По подобен начин може да се разгледат любовните сериали или фантастиката или леките тийнейджърски комедии и пр. Как ще си ги изконсумира човек, си зависи от него - но да подражаваш на идоли си е период от развитието на всеки ...
Аз рядко гледам сериали, но за мен е интересно развитието на някаква ситуация или герои, които имат някакви качества, които имам и аз или по някакъв друг начин са ме грабнали от пръв поглед.

# 14
  • Мнения: 6 155
Гледам Сексът и градът, Отчаяните съпруги,  CSI.
Също Приятели, Женени с деца, Дарма и Грег - разтоварват ме, хиля се, добре ми е. Имам нужда да гледам точно неща несвързани с реалността Confused
Али макбийл не мога да го понасям  Sick

Общи условия

Активация на акаунт