Ако ЦС не е достатъчно?!

  • 3 582
  • 19
  •   1
Отговори
Момичета, имам нужда от съвет!  Cry
По принцип ЦС ми е доста оскъдна, а се пробваме за бебе и не използвам никакви спец. кремчета, защото вътре имало съставки, които убиват плувците...  #Crazy За това любимия използва слюнка, но според мен ефектът й при плувците ще е същия, като при кремчетата... не знам... така мисля  Rolling Eyes
Ще съм ви много благодарна, ако някой сподели идеи, какво може да се използва за овлажняване при секс, а да е безобидно за опашатковците?!

П.П. ... и бабини девитини ме интересуват  Joy

# 1
  • Мнения: 820
RayOfFire, не съм голям специалист, но мога да споделя това което съм чела в интернет. Доколкото знам цервикалната слуз, коята се отделя преди овулация не е същото нещо, което се отделя при полова възбуда. Хубаво е да не използвате слюнка за овлажняване, защото в слюнката се съдържат бактерии, които се потенциално опасни за сперматозоидите. Преопръчва се даже двойките да се въздържат от орален секс пак по същата причина. Мисля, че може да използвате някой овлажняващ гел или друг метод е партньорът ти да бръкне с пръстче и да вземе малко от облажняващата слуз, а също така да положи повече усилия за да те възбуди максимално. Embarassed

Относно оскъдната фертилна слуз, за да се установи дали има преживяемост на спермитата се прави така нареченият посткоитален тест, мисля, че може да се проверят и хормоните.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 819
Консултирай се с лекар.
Липсата на ЦС се счита за причина за стерилитет.
ЦС се влияе от хормоните, много е вероятно да имаш хормонален проблем.
Най-обилна е ЦС във фертилните дни- това са 4-5 дена около овулацията.
През другото време е нормално ЦС да е оскъдна и влагалището сухо.
 

# 3
  • Мнения: 2 261
Бях чела някъде точно за този проблем се пие сироп,от типа за отхрачване.Действал незнам как точно беше. EmbarassedНякой друг да помогне ,ако се сеща. Hug

# 4
  • Мнения: 2 120
Да някои пият сироп `Мукосолван`.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 819
 Със съставка Гуаифенезин, но го няма у нас...Именно тази съставка увеличава ЦС.
Мукосолван - не е същото

# 6
Хормоните ми са ОК, микробиологията също..., според мен количеството ЦС е малко, защото си стои "горе", а не се стича по целия канал и дори навътре да е влажно, проникването до там е толкова затруднено, че ми трябва някакъв допълнителен овлажнител... Ако някой разбра нещо, браво!  Joy  Преди да започнем опитите за бебче ползвах бебешко олио - само външно и всичко си беше наред, но после ме изплашиха, че не било полезно за тази област и вероятно убивало плувците и т.н. и сега ...  newsm78
Във вазелина, който се продава в аптеките също ли има агресивни съставки?!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Четох тук из форума незнам дали не беше в библиотеката  newsm78 за Мукосолвана, че той е безобиден и втечнява всички секрети включително и ЦС и помага на плувците да оцелеят.
Не знам дали е съвпадение но в месеца в който забременях, значи около края на менструалния ми цикъл се разболях не много лошо и за кашлицата използвах нарочно Мукосолван, пих го около 5 дни и след това настъпи Овуто ми, определено ЦС беше по обилна от обичайното, а после се оказа че най-накрая и на мен ми се е случило чудото.

Така че пусни търсачката и прочети за Мукосолвана, мисля че няма да ти навреди. И успех. Дано по-скоро ти се случи и на теб чудото.  Hug  bouquet

Забравих да ти кажа че като начин на дозиране, пишеше че може да се започне още от края на Менструалния ти цикъл и да продължи да се пие до настъпване на Овуто (абе разбирай около 10-тина дена), според дозировките които са дадени на опаковката на сиропа. Ако не се чувстваш сигурна консултирай се с лекар или гинеколог.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 09:21 от 6u6on4eto

# 8
Благодаря ти шушонче!
Ще потърся сироп за кашлица със съставката, която каза Денис и ако не намеря ще си купя Мукосолван...
Притеснена съм вече, защото сме решили, че ако не стане до април ще правим вътрематочна, а така ми се искаше да стане по естествен (и непринуден) начин  Sad

# 9
  • Мнения: 11
Хормоните ми са ОК, микробиологията също..., според мен количеството ЦС е малко, защото си стои "горе", а не се стича по целия канал и дори навътре да е влажно, проникването до там е толкова затруднено, че ми трябва някакъв допълнителен овлажнител... Ако някой разбра нещо, браво!  Joy 
И аз съм чела че при някои жени е точно така и по-трудно използват този показател за фертилност. Мисля че няма проблем да ползвате обикновена вода, с която да навлажните. Може съвета ми да ти се стори глупав, но при нас помага в дните след овулация, когато съм суха, но все още продължаваме с опитите.   Hug

# 10
  • Мнения: 268
denis е права, че Гуайфенезин е съставката, която ти трябва, и че сироп съдържащ Гуайфенезин в България не се продава, НО! У нас се продава Гуаифенезин на таблетки, изписва се за кашлица и има точно търсения от теб ефект! Мукосолван е отхрачващ, но действа конкретно на белите дробове /или поне така съм чувала  newsm78 и то от хора, които разбират повече от мен/ и страничните му ефекти могат да причинят тотално пресъхване на цервикалния секрет. Мисля, че това беше подробно разисквано в тема от подфорум "проблемно забременяване", ще се опитам да я намеря и ще ти пусна линка към нея! Успех в бебеправенето   bouquet

# 11
Много благодаря Нели, още сега ще слезна в аптеката да проверя за тези хапченца  Laughing За този месец сигурно няма да стане, защото чакам О. всеки момент, но поне за другия ще се заредя веднага след М.  Flutter

# 12
  • София
  • Мнения: 35 819
denis е права, че Гуайфенезин е съставката, която ти трябва, и че сироп съдържащ Гуайфенезин в България не се продава, НО! У нас се продава Гуаифенезин на таблетки, изписва се за кашлица и има точно търсения от теб ефект! Мукосолван е отхрачващ, но действа конкретно на белите дробове /или поне така съм чувала  newsm78 и то от хора, които разбират повече от мен/ и страничните му ефекти могат да причинят тотално пресъхване на цервикалния секрет. Мисля, че това беше подробно разисквано в тема от подфорум "проблемно забременяване", ще се опитам да я намеря и ще ти пусна линка към нея! Успех в бебеправенето   bouquet
Моля те, кажи ми, как се казват тези таблетки  - аз питах кого ли не /преди 3-4 години/, и май последно преди 2 год. и още не внясяха нищо с тази съставка.

# 13
  • Мнения: 268
denis самите таблетки се казват Guaifenesin. Моя приятелка ги пи преди доста време за кашлица, бяха й предписани като добавка към някакво друго лекарство.. тя живее в софия /не знам ако ги има дали ги има  в цялата страна или са нещо рядко срещано/... обаче и аз не съм проверявала, така че не мога да дам 100% гаранция... в София трябва да ги има най-малкото, то че в другите градове винаги чакаме да дойде от там, е ясно.. Дано да ги има!   Praynig Стискам ти палци denis дано да ги намериш!   bouquet и пиши после какъв е резултата!  Hug

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Защо не пробваш гела Глайдгелен - на мен ми го препоръча АГ, има антибактериално действие и много добре овлажнява, а ине е мазен

Общи условия

Активация на акаунт