Защо хората смятат жените за тъпи?

  • 5 649
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 677
Та..Преди да ме изядете с парцалите,да ви припомня,че темата ми е инспирирана/баси и думата/,от една друга темичка..
Въпросът ми е,смятате ли,че жените,като обобщен образ,са по-тъпата част от човечеството?
Или тва е измислица на мъжката половина?И ако не е така-защо не е?И как е-по равно ли е тъпотата?
Жените или мъжете имат са дали повече за развитието и прогреса на света,в който живеем?

Снимки и видео няма да прилагам..
Мнението ми по-късно..

# 1
  • Мнения: 495
мисля, че инспирацията /как пък я измислих и аз  Crazy/ нещо ти куца логически  Grinning  Wink, т.е. връзката между едното и другото
но е възможно да не виждам връзката, защото съм жена  newsm78  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 416
Смятам, че жените са по-тъпата половина от човечеството. И да, дали сме по-малка лепта за световния прогрес...  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 625
А какво имаш предвид като казваш "хората"?

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мъжката половина вместо да се чуди каква тема да измисли, да вземе да обели малко картофе за вечеря и ако остане време - да опере.

Егати фалософите се навъдихте.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Искам да отоговроя, но съм затъпяла и малко трудно формулирам изреченията си (това не го казвам иронично).
Мисля, че мъжете и жените имат различни...насочености и потребности, откъдето и различен тип реализация май.
В някои области жените изглеждат по-тъпи, по- малък принос към световното развитие имат вероятно защото са заети да създават и изграждат поколение, докато мъжете се празнят и после тръгват да завоюват територии или да откриват физични закони.  Grinning

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Мъжката половина вместо да се чуди каква тема да измисли, да вземе да обели малко картофе за вечеря и ако остане време - да опере.

Егати фалософите се навъдихте.


 thumbsup Точно!

# 7
  • Мнения: 3 447

В някои области жените изглеждат по-тъпи, по- малък принос към световното развитие имат вероятно защото са заети да създават и изграждат поколение, докато мъжете се празнят и после тръгват да завоюват територии или да откриват физични закони.  Grinning
Понеже мъжете нямат възможност да укротяват ревящи диванета, укротяват други природни стихии... комплексари, кво да ги правиш  Simple Smile
Тъпи са и едните, и другите, но по различен начин и в различни аспекти.

# 8
  • Мнения: 1 673
Светът е мъжки, определено! Но той би бил едно голямо нищо без жените!

За мен мъжете са по-умни, с по-логична мисъл, но пък жените са по-упорити, постоянни и търпеливи. Обобщено през моите очи. Иначе изклЮчения пред очите ми-бол! Grinning

# 9
  • Мнения: 7 110
Може би защото все още не са измислили как да имат деца без фалософите.

# 10
  • Мнения: 4 555
Аз ще отговоря сериозно, понеже за друго днес не ми е ден.
Мъжете и жените са се развили в съвсем различни насоки, според дейностите, в които е трябвало да се специализират. Развили са различни умения, които могат да бъдат от полза в различни области.
Няма смисъл да използваме аргумента за кой с какво е допринесъл за науката и прогреса, защото един бегъл поглед към историята ще ни покаже, че до съвсем скоро жените изобщо не са имали право (или избор) да ходят на училище! Как да станат учени, как да открият нещо, с какво да допринесат? Освен с това, че са родили и отгледали въпросните учени и откриватели де...
Още повече, че щом само мъже са ходили на училище, науката е започнала да се развива в сфери, в които мъжете и техният начин на мислене са по-добри. Затова и на жените им е трудно да се докажат в тези области.
Не е минало достатъчно време, тепърва има да се види какво биха могли да постигнат жените, когато им се даде шанс на образование.

# 11
  • Мнения: 293
Реза, много, много добро Joy Party

Та сещам се за една реклама на що беше, maggi ли там - със слогъна: Ако жените не си губеха времето в готвене  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 309
Ами,мисля да те ям с парцалите,но по-добре да не те почвам Mr. Green Twisted Evil
Заглавието ти е формулирано кофти...хората vs жените -  Нали знаеш,ако ли не,да знаеш - Господ разбрал грешката си,като създал мъжа и решил да сътвори жената Peace
Лично аз не страдам от комплекси,че еди кой си пол или раса ме превъзхожда в нещо и с нещо...
Ако се събудиш един ден жена,ще разбереш сам отговора и няма да ти се иска да си мъж Peace Joy

# 13
  • Мнения: 2 032
Тони, а сестра ти защо е к*pва?

# 14
  • Мнения: 7 723
Хората нещо са се пообъркали- изобщо не сме тъпи  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт