Знаете ли как се прави "Дунапренка"?

  • 9 329
  • 4
  •   1
Отговори
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
         Здравейте, момичета! Преди време в къщи майка правеше т.нар. "дунапренка", нещо като кекс, обаче се слагаше и царевично нишесте, и като се разреже, наподобява вътрешността на дунапренена гъба? С търсачката не открих нищо, благодаря предварително! Peace

# 1
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Ето
4 яйца,1ч.ч. захар,1 бакпулвер,1 ванилия,1 и половина пакетче нишесте.
Всичко се обърква като кекс и се пече около 10-15 минути в намазнена и набрашнена тавичка.
 Само не мога да се сетя преди около 20години (аз го знам оттогава) колко грама беше 1 пакет нишесте, защото сега всичко е с намален грамаж. Май бяха по 100грама.

# 2
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Спомням си дунапренката на мама,лека и пръст.Тя я правеше с два цвята нишесте, нямам спомен пшенично ли е било или царевично, и ставаше много интересна отвътре - жълта на малки червени точици.Ето ви рецептата от тефтера на мама:
6 яйца, 1 ч.ч. захар, 2 пакета нишесте,1 бакпулвер,1-2 ванилии.Пече се 15-20 минути и отгоре се поръсва с пудра захар.
Пробвала съм да я правя с два цвята нишесте, но не можа да ми се получи този ефект на двата цвята.И на консистенция не можах да я докарам.Дунапренката затова е дунапренка - като я стиснеш, тя се сплесква и като отпуснеш си заема първоначалната форма.

# 3
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
   Благодаря!!!newsm47

# 4
  • Мнения: 382
Нишестето трябва да е пшенично,без подсладители,и да е равно на 200гр общо(сегашните грамажи на пакетчетата варират от 40гр до 80гр)така че го претеглете предварително.Освен това се добавя и 1/2 ч.лъж.сода бикарбонат.

Общи условия

Активация на акаунт