Какви са пак тези приказки на топлофикация за бомбастични сметки?

  • 2 105
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Получихте ли вашите сметки? Ние още не сме, но след днешния репортаж още отсега се замислям дали да не си спрем парното. Не стига че ни окрадоха предишните шефове и не се чува нищо за връщане на пари ами и при това топло време ако имаме да плащаме стотици левове парно ми се струва че и новите шефове ни крадат докато ни гледат в очите.

# 1
  • Мнения: 2 353
  Не успях да хвана новините. Какво е станало?

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ами някаква от фирма за топлинно счетоводство разправяше че цените се били вдигнали но не сме ги усетили по-рано защото било топло и сега ще ги усетим. Твърдеше че няма грешка в цените. Обаче един приятел е получил сметка 120 лв а живее сам и по цял ден е на работа така че парно почти не пуска.

# 3
  • Мнения: 101
Вальо Топлото се завърна Sad или има достоен заместник.И аз се притеснявам,още не са ни дошли сметките.

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Сутринта слушах по БТВ някакъв тъпанар от асоциацията на фирмите за топлинно счетоводство. Така режеше и обясняваше как нищо конкретно не може да отговори за големите сметки и колко са прави да ни взимат парите без да вършат каквото и да било че побеснях. Мисля още днес да подхвана първо Нелбо да ги питам защо не дойдоха в края на декември да ни отчетат топломерите и защо като плащаме 6 лв на уред годишна такса досега не е дошъл нито веднъж техник давиди дали са изправни.
После смятам и с топлото да се разправям.

# 5
  • Мнения: 2 818
Нашата сметка за миналия месец е саааамоооо 265лв, от което ми идва направо да ги съдя. Имам чувството, че си ги измислят тия сметки според това,колко пари им трябват, а не колко си изразходвал  #Cussing out
И май ще имаме развод с тях. Какво се плаща, ако не искаш да си техен клиент? И може ли да спреш парното, но не и топлата вода? Намерих информация само, че трябва да ги уведомиш един месец предварително... Процент от общото потребление ли се плаща? Ние сме на последен етаж, това дали има значение?

# 6
  • Мнения: 2 700
Мисля още днес да подхвана първо Нелбо ......

Онзи ден бях пуснала в Клюкарника тема точно за Нелбо. И да са ти били дошли, пак нямаше да си получиш реалната сметка, защото поради "техническа  грешка" (цитирам) сметките за декември не са на база отчет, а на база предходна година. Съветват (цитирам) да си платим сметките, а във февруарските фактури щели да направят изравняване.
А за жалби, ако имаш свободно време да ходиш по институции, ще ти пусна адресите, до коит трябва да пишеш. НО, както ме информираха от Федерация на потребителите, трябва да се занесат лично (в 21 век), за да им се даде входящ номер.

P.S. Сметка на неотопляем апартамент 55 кв. за декември 249,99 лв.

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
А за жалби, ако имаш свободно време да ходиш по институции, ще ти пусна адресите, до коит трябва да пишеш. НО, както ме информираха от Федерация на потребителите, трябва да се занесат лично (в 21 век), за да им се даде входящ номер.

P.S. Сметка на неотопляем апартамент 55 кв. за декември 249,99 лв.


Имам и времето и желанието. Казвай къде да ходя? Отивам на място и на място ще пиша жалби и ще вдигам скандали.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 798
Получих си сметката за декември месец- 250лв. Ползвам парно в 3 стаи на 3 степен. В сравнение- миналата година бях с парно в 3 стаи,но на 6 степен и имах 110лв. Обяснението беше, че съм имала някаква изготвена от тях самите база, на основата на потреблението ми миналата година. Ако искам, да си намаля базата, трябжа да представя подписите на всички съседи. Тия са луди!  #2gunfire

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
днес си полу4их нашата Close

320 лв. за 85 кв./м апартамент.При миналогодишни около 150 лв. Wink
4 работещи радиатора .

тия ве4е прекалиха CloseЩе им платя 4ак лятото като си видя изравнителните Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 7 798
И аз обмислях този вариант, но чух, че имали огромни лихви, ако платиш накрая.  Rolling Eyes Някои дали знае, нещо повече?

# 11
  • Мнения: 2 891
Нашата сметка за миналия месец е саааамоооо 265лв, от което ми идва направо да ги съдя. Имам чувството, че си ги измислят тия сметки според това,колко пари им трябват, а не колко си изразходвал  #Cussing out
И май ще имаме развод с тях. Какво се плаща, ако не искаш да си техен клиент? И може ли да спреш парното, но не и топлата вода? Намерих информация само, че трябва да ги уведомиш един месец предварително... Процент от общото потребление ли се плаща? Ние сме на последен етаж, това дали има значение?
Ние сме под наем, парното ни е спряно, а топла вода имаме. Радиаторите не са откачени, просто сме ги информирали, че няма да го ползваме. Вярно е, че трябва да подадеш декларация. Остава задължението да плащаш за проверката на топломерите и да допускаш фирмата да направи изравняване или в този случай, да удостовери, че потреблението ти е нула. Ако решиш, можеш да отвъртиш кранчетата и на същото това изравняване да платиш изразходването на куп. На края на всеки отоплителен сезон, на бележките на топлофикация, на които са предоставени данните за изравняването има отрязък, който когато попълниш ги известяваш за решението си. Пускат се в кутии в касите на Топлофкация.
Надявам се, че ти бях полезна  Grinning

# 12
  • Мнения: 2 700
Имам и времето и желанието. Казвай къде да ходя? Отивам на място и на място ще пиша жалби и ще вдигам скандали.

Сори, но сега се включвам. Ето адресите:
ТОПЛОФИКАЦИЯ СОФИЯ
Ул. “Ястребец” № 23

НЕЛБО ИНЖЕНЕРИНГ
жк. Изгрев
ул. Тинтява № 15-17

МИНИСТРЕСТВО НА ИКОНОМИКАТА
И ЕНЕРГЕТИКАТА
Ул. “Триадица” № 8

ДЪРЖАВНА КОМИСИЯ ЗА ЕНЕРГИЙНО
И ВОДНО РЕГУЛИРАНЕ
Бул. “Дондуков” № 8-10

# 13
  • Мнения: 5 370
Моята стратегия е ясна - плащам когато и по колкото мога.
Да си гледат работата, да не кажа по-тежка дума какво ДА ГО.
Въобще не виждам за какво толкова се притеснявате?
НЕ сме се хванали-не сме ги осъдили.
Ако някой успее от тях да ми разясни КАК ТОЧНО си формират сметките-ще го сложа губернатор на Калифорния.

# 14
  • Sf
  • Мнения: 808
Ако някой успее от тях да ми разясни КАК ТОЧНО си формират сметките-ще го сложа губернатор на Калифорния.

Не можеш! Бате АРни е непобедим. По-добре сложи го на Мейн, че там поне зима има и парно трябва да е арно  Mr. Green

За протокола - нямаме парно, че е нова жилищна сграда и май няма да сключваме дом съвета договор с Топлокожодерия Simple Smile Декември - ток - 3 радиатора и бойлер - 140 лв.

# 15
  • Мнения: 656
Преди малко си проверих сметката: При напълно спряно парно сметката за м. декември е 127,70лв. Shocked

# 16
  • София
  • Мнения: 6 559
Считам, че нашите са нормални - 60 лв за октомври, 88 за ноември и 113 за декември. апартамент 87 кв.м., но съм обявила че топлим 1/4 от максимума, защото денем ни няма. Миналия отоплителен сезон платихме към 600 лв за цял сезан и 120 доплащане

# 17
  • Мнения: 899
Ние сме под наем. Сметките ни се формират на база миналогодишните, също така и на база обща сметка на блока, а чух, че имало и увеличение - 30%.

Миналата година за декември сметката беше 36 лв. За ноември 30.
Тази година за ноември - 88 лв, за декември 117. Close

По цял ден ни няма, парното е само вечер за час-два, на 3.

Нямам идея какво може да се направи, казват, че после ще връщат, при изравняването. Ама бах мааму, не го ползваш, а то нараства ли нараства  Confused

# 18
  • Мнения: 6 417
Мдааа, аз живеех до миналия месец в боксониера има - няма 35 кв, един радиатор на 2-3 и в сметките (около 120 лв.) Колкото единици имах изразходвани от мен, също толкова имах от тези, които разпределят на абонатите от блока. Баси тарикатите.  Shocked

# 19
  • Мнения: 492
За три стаи отопление и 5 кубика вода - 240 лв #2gunfire

# 20
  • Мнения: 101
Признавам,че успяхте да ме уплашите с вашите сметки EmbarassedЛеле,направо нямам идея на нас колко сметка ще ни дойде Shocked

# 21
У дома сметката за октомври е 184лв., а за ноември - 324  #2gunfire #Cussing out

Това е ненормално.. А от Бруната казват, че понеже сме били само 30% ползващите парно, та всичко на наш гръб #Cussing out

# 22
  • Мнения: 9 990
75 лв сметка за НИКАКВО ползване на парното.Не съм пускала от началото на отоплителният сезон, така беше и миналата година, защото нали на база се изчислява.Та-за подгряване и топла вода/ да го кажем на право-за тръбите и топлата вода/-около 30 лв, което приемам за нормално-сотаналите 40 от какво са????От вдигнатите цени?Не ми ги обяснявайте на мен тия-това е все едно да вдигнат цената на ракията, аз да отида на пазар и да НЕ СИ КУПЯ ракия и въпреки това да я платя на касата, не мислите ли? Thinking

# 23
  • Мнения: 560
Аз няма да кажа нищо по темата  smile3505,защото ще псувам много цветущо,дълго и неприлично.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 460
75 лв сметка за НИКАКВО ползване на парното.Не съм пускала от началото на отоплителният сезон, така беше и миналата година...

Същото е и при нас:           сградна инсталация и имот - 41,25 лв
                                     енергия за подгряване на вода 6 куб.метра - 32,62 лв
                                     обща дължима сума- 73,87лв в това число и ДДС 20% - 12,31лв
                                  -----------------------------------------------------
                                     сума за плащане:                                                      73,87 лв

# 25
  • Мнения: 1 808
Тия хора съвсем полудяха!!!! #2gunfire #2gunfire
Свекърва ми има 11кубика!!!! топла вода за м. декември, а са по цял ден на работа +двойна сметка!!! 300лв.!!!
Тия хора Просто прекалиха!!!!  #2gunfire #2gunfire

# 26
  • Мнения: 9 990
75 лв сметка за НИКАКВО ползване на парното.Не съм пускала от началото на отоплителният сезон, така беше и миналата година...

Същото е и при нас:           сградна инсталация и имот - 41,25 лв
                                     енергия за подгряване на вода 6 куб.метра - 32,62 лв
                                     обща дължима сума- 73,87лв в това число и ДДС 20% - 12,31лв
                                  -----------------------------------------------------
                                     сума за плащане:                                                      73,87 лв

За съжаление не пазя миналогодишната сметка, за да сравня. НО съм 150% сигурна в спомените си, че и миналата година по това време парно НЕ СЪМ ПУСКАЛА, което след изравняване и засичане в края на сезона е отразено и тази година БИ СЛЕДВАЛО сметките ми да са на база миналогодишните.Или бъркам?Т.е,аз не позлвам парно, плащам си чинно за тръби и топла вода и въпреки това ИМАМ сметка за самото парно.Нали тези тъпи винтили точно за това ги сложихме-да си направиш САМ сметаката кога и как да ползваш?Това, че другите не се греели, а ти им плащаш е тъпо оправдание, не виждам логика в него.Защото аз самата НЕ СЕ ГРЕЯ!И плащам.....

# 27
  • Мнения: 86
Ох идва ми да се самоубия. Пребирам се вчера взимам сметката и какво да видя 234,70 лв.  ShockedРадиатори не сме пускали ама ииизобщо. Топлим се на ток и имаме за цял месец 57 лева е кое му е реалното на това тъпо парно незнам

# 28
  • София
  • Мнения: 15 460
75 лв сметка за НИКАКВО ползване на парното.Не съм пускала от началото на отоплителният сезон, така беше и миналата година...

Същото е и при нас:           сградна инсталация и имот - 41,25 лв
                                     енергия за подгряване на вода 6 куб.метра - 32,62 лв
                                     обща дължима сума- 73,87лв в това число и ДДС 20% - 12,31лв
                                  -----------------------------------------------------
                                     сума за плащане:                                                      73,87 лв

За съжаление не пазя миналогодишната сметка, за да сравня. НО съм 150% сигурна в спомените си, че и миналата година по това време парно НЕ СЪМ ПУСКАЛА, което след изравняване и засичане в края на сезона е отразено и тази година БИ СЛЕДВАЛО сметките ми да са на база миналогодишните.Или бъркам?Т.е,аз не позлвам парно, плащам си чинно за тръби и топла вода и въпреки това ИМАМ сметка за самото парно.Нали тези тъпи винтили точно за това ги сложихме-да си направиш САМ сметаката кога и как да ползваш?Това, че другите не се греели, а ти им плащаш е тъпо оправдание, не виждам логика в него.Защото аз самата НЕ СЕ ГРЕЯ!И плащам.....
Миналата година при същото положение и за същия период бележките бяха за 35- 38  лева сума за плащане.

# 29
  • Мнения: 9 990
ОК-30 лв ми е топлата вода и тръбите......съгласна съм...ама тези 75 сега за какво са?Дори с увеличението не би трябвало да е толкова. newsm78

# 30
  • Мнения: 46 510
Нашата сметка още я няма, някой знае ли телефона, на който  мога да я проверя по абонатен номер  Praynig

# 31
  • Мнения: 2 700
някой знае ли телефона, на който  мога да я проверя по абонатен номер  Praynig

Заповядай - 958 01 55

# 32
  • София
  • Мнения: 2 104
днес си получих сметката, бясна съм #Cussing out
215 лв за гарсониера 47 кв.м.
тия луди ли са!!!
винаги съм била съвестен платец, но сега просто няма да платя, това е положението
мисля си , че е време за някакъв протест, с който просто да бъдат пометени, да сте чували да се организира подобно нещо???

 #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 33
  • Мнения: 5 370
днес си получих сметката, бясна съм #Cussing out
215 лв за гарсониера 47 кв.м.
тия луди ли са!!!
винаги съм била съвестен платец, но сега просто няма да платя, това е положението
мисля си , че е време за някакъв протест, с който просто да бъдат пометени, да сте чували да се организира подобно нещо???

 #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ако ние сами не си го органайзим-няма кой, душата. Confused
По-горе бях писала, че моят начин на протест е да плащам когато мога.
И без това достатъчно са ни цакали, както и ппдозирахме, преди да избухме аферата ВАЛЬО ТОПЛОТО.
П.С. То да е само той-с мед да го намажеш.......... ooooh! #2gunfire

# 34
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
На нас сметките за парното ни ги отчита Нелбо инженеринг. В събота мина момичето пак да описва показания. Запитах за високите сметки за топлите месеци. Тя каза, че е нормално, защото радиаторите не се включвали, а ТЕЦът така или инче си подавал топлоенергия. Та тази въпросна ТЕ се разпределяла като такса сградна инсталация. Мадамата каза, че при новите абонатни станции трябвало да има датчици, които отчитат външната температура и да регулират топлоподаването. Ама май-май макинките не работят.... newsm78 И що ли да работят?! Нали Топлофикация така си изкарват сметките.
Та аз специално смятам да се поинтересувам. Щото ползваш-не ползваш парно, плащаш за това, че инсталацията бичи.
И на мен ми писна да плащам за тоя, дето клати гората. smile3515

# 35
  • Мнения: 781
Радиаторите ни са откачени. Ползваме само топла вода- за подгряване този месец 45лв. сравнен с миналата година 16лв............

# 36
  • Мнения: 4 195
Въх като ви чета и аз побеснявам, не знам за вас. Ето положението при нас - етаж от къща, с 5 големи стаи и постоянно включен радиатор, бойлер, перални - всичко се ползва на макс. Плюс камина - на месец по 2 кубика дърва - сметка за ток - 165 лв. като сметна и парите за дърва и ги разделя на месеците за които нис тигат - по 45 лв на месец за дървата - та 210 ги скалъпих - но ми е безбожно топло, пералнята я съсипва, бойлеря рядко изключвам, готви се по три пъти на ден щот сме един болюк народ и пак ми е по - евтино отколкото на вас.
МОя съвет към всички, ама всички българи - просто не им плащайте, ама никой, нито една сметка - много, ама много бързо ще ви намалят сметките. Не казвам, че е евтино -но 250 лв за една гарсониера - айде стига бе, чак толкова тъпи ли изглеждаме newsm78

# 37
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Получих си сметката за декември месец- 250лв. Ползвам парно в 3 стаи на 3 степен. В сравнение- миналата година бях с парно в 3 стаи,но на 6 степен и имах 110лв. Обяснението беше, че съм имала някаква изготвена от тях самите база, на основата на потреблението ми миналата година. Ако искам, да си намаля базата, трябжа да представя подписите на всички съседи. Тия са луди!  #2gunfire
Имам абсолютно същия проблем и твърдо съм решила нищо да не плащам, докато не ми се обясни този парадокс #Crazy  #Crazy  #Crazy

# 38
  • Мнения: 54
те май сметките навсякъде са надути , ходихме питахме и ни обесниха че са били реални сметките пенсиите във входа не пускали парното и така ние които се топлим плащаме подадените еденици на сградата (разделяли се били на всички )ама аз пак не мога да се съглася !!!!!Едениците ни са много по-малко от предния месец а сметката ни е по- висока ! Абе ако се надигнем всички може и да постигнем нещо  newsm78ама не може така да ни клатят с тези сметки (то май и те не могат да ти ги обеснят) подаването било с 50 % повече , че мен какво ме интересува те другият месец могат да кажат че е 70% абеееееееееееее #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 39
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Днес ходих до Нелбо да се разправям на място. За който не знае офиса им е на толкова сбутано и неудобно място и толкова далече от транспорт че да не иде никой до там. Добре че бях с колата и то мъжа ми ме закара защото вече е ходил и знае къде е. Иначе щях да се лутам два часа. Въпреки това имаше 20 пенсии дето да се разправят за парното. И  да ви кажа изобщо не се хабете да звъните. Докато бях там (50 мин.) телефоните се разбиха да звънят и никой не вдигна телефон.
Та какво ми обясниха. Една единица от топломера се умножава по 1.02 да кажем, според големината на радиатора и след това по 10 ст за декември и по 7 ст. за януари. Значи ние имаме 500 единици * 1.02 = приблизително и закръглено на 700 * 0.7 = 49 лв ми е парното. Значи до 161 лв остатъка е сградна инсталация и вода. С две думи живеем в небостъргач и сме се удавили.
 

# 40
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
не знам дали се е`ава Топлофикация, или фирмите за топлинно счетоводство. тия също са ми мнооого съмнителни. Thinking

# 41
  • София
  • Мнения: 1 074
Ето моя разказ.
След получени сметки за неотопляем апартамент (в  квартала и не се предлага топла вода!) октомври - 66 лв., ноември - 253 лв., декември - 342 (!!!) лв. не издържахме и пуснахме жалби в Техем, Топлофикация и Министерство на икономиката.
След месец: от Топлофикация две страници отговор с обяснение защо ни е такава сметката според кои закони и каква е изразходваната (уж) енергия в блока, следва прост и ясен отговор без заобиколки: "Няма да ви преизчислим сметката"
от Техем: "Дължите пари, изобщо няма да ви отговорим" (оказа се, че ВЕДНЪЖ не им било платено за годишна такса.
От Министерството: нищо, дори няма отговор.
Включително пуснахме до "24 часа" жалба, защото уж се бяха похвалили, че вместо ощетените ще заведат дело, но не би.
Така че като ходите да пускате жалби - това са отговорите. Изобщо не им дреме.
Не ги ли виждате надутите пуяци,  че те дори една дума на кръст не могат да кажат, само крещят по всеки опонент, поради липса на каквито и да било аргументи.
И "плашат" хората, че ако няма Топлофикация ще се мре. Жалко, че горките пенсионери се връзват и от немай къде плащат, те не могат просто да повярват, че държавата може тенденциозно да ги ощетява.
Е, хайде да помислим... Вакуум в природата на нещата не съществува. Ще изчезне Топлофикация и ще се появят да речем 5 други дружества в конкуренция помежду си.
А докато има такива нещастници, които реално не само че не могат да ми докажат, че съм изразходвала такава енергия, а ме карат да се настройвам срещу съседите си да вървят там където им е мястото - в небитието и в затвора!

А за съседите, дето уж крадяли. Кой е идиот да си надуе на максимум радиатора, ако е решил да краде, само и само да натовари съседите да му платят сметката. При условие че просто ще пукне от жега при тези температури!

# 42
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
В нашия блок нали идваха да гледат дали се краде. Не намериха крадци. От 21 само 5 апартамента имаме парно и то не в целите апартаменти. Другите още преди топломерите са отписали парното и са решили въпроса с камини и радиатори.
А и да има наистина при тези Т кой е луд да краде топло.

Нещо се говори че топлофикация ще фалира скоро та се чудя дали да плащам сметки или да чакам да фалират. Какво ли ще стане като фалират а ние им дължим пари?

# 43
  • София
  • Мнения: 8 932
Докато такива лайци като Кърлев ни представляват, все ще ни лъже топлофикация. Вчера при Милен Цветков изби рибата с тия водомери на радиаторите.
Иначе за протокола, нашето парно последните два месеца е колкото миналогодишното, като отчитам повишението на цените ме устройва.

# 44
  • Мнения: 5 370
Ето моя разказ.
След получени сметки за неотопляем апартамент (в  квартала и не се предлага топла вода!) октомври - 66 лв., ноември - 253 лв., декември - 342 (!!!) лв. не издържахме и пуснахме жалби в Техем, Топлофикация и Министерство на икономиката.
След месец: от Топлофикация две страници отговор с обяснение защо ни е такава сметката според кои закони и каква е изразходваната (уж) енергия в блока, следва прост и ясен отговор без заобиколки: "Няма да ви преизчислим сметката"
от Техем: "Дължите пари, изобщо няма да ви отговорим" (оказа се, че ВЕДНЪЖ не им било платено за годишна такса.
От Министерството: нищо, дори няма отговор.
Включително пуснахме до "24 часа" жалба, защото уж се бяха похвалили, че вместо ощетените ще заведат дело, но не би.
Така че като ходите да пускате жалби - това са отговорите. Изобщо не им дреме.
Не ги ли виждате надутите пуяци,  че те дори една дума на кръст не могат да кажат, само крещят по всеки опонент, поради липса на каквито и да било аргументи.
И "плашат" хората, че ако няма Топлофикация ще се мре. Жалко, че горките пенсионери се връзват и от немай къде плащат, те не могат просто да повярват, че държавата може тенденциозно да ги ощетява.
Е, хайде да помислим... Вакуум в природата на нещата не съществува. Ще изчезне Топлофикация и ще се появят да речем 5 други дружества в конкуренция помежду си.
А докато има такива нещастници, които реално не само че не могат да ми докажат, че съм изразходвала такава енергия, а ме карат да се настройвам срещу съседите си да вървят там където им е мястото - в небитието и в затвора!

А за съседите, дето уж крадяли. Кой е идиот да си надуе на максимум радиатора, ако е решил да краде, само и само да натовари съседите да му платят сметката. При условие че просто ще пукне от жега при тези температури!

 Shocked Shocked ТИ ме разби, ако съм на тебе, ще заведа дело направо в Старбург, сериозно ти говоря. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт