Температура при бременност?

  • 743
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравейте,момичета!
Моля за съвет...имам лека температура/37,4/ и се чувствам много отпаднала,вие ми се свят.Надявам се да е само от преумора ,дано само леко съм настинала....тук има ураган цял ден и яко ме продуха вятъра като ходих до работа и обратно.
Та въпросът ми конкретно е какво мога да взимам в случая?Парацетамол пих преди час и още не ме е отпуснало.Ако се вдига температурата какво да правя?Опасно ли е за бебето такова състояние,това най/вече ме притеснява.... Cry

# 1
  • Мнения: 144
Може да изпиеш о6те един парацетамол,няма да ти навреди,а утре ако си о6те така-отиди на доктор!!!успех !

# 2
  • Мнения: 2 257
Пий много чай с лимон и мед (но не много мед), лимоните обаче ги приемай "на килограм", ако можеш. Не се тъпчи толкова с вит С, колкото с лимони и по 5 чая на ден поне. Завий се след горещия чай хубаво да се изпотиш и се преоблечи. Ако се влоши - по-добре питай лекар за местните позволени лекарства, дано не се стига до там обаче!

# 3
  • Мнения: 7 914
Последвай съвета на G&J само че изчакай с парацетамола...ако се повиши температурата тогава изпий още един Peace

# 4
  • Мнения: 122
Благодаря ви за съветите,златни сте Hug...с чай се наливам естествено,направо не мога да гледам тази кана вече Rolling EyesЛягам да спя и се надявам ,че сутринта ще се чувствам по-добре,че пак съм на работа.... Пожелавам ви лека нощ  и спокойни сънища Simple Smile

# 5
  • Мнения: 945
В момента един грип вилнее иz Германия, zаедно със урагана. Точно такива са му симптомите... температура около 37, отпадналост, сънливост. Преминава zа 5 дена. Аz вече го иzкарах, половинката също... Лекарства особено не помогнаха...

Така че по добре вместо на работа утре отиди на лекар и си вzеми болничен... Бърzо оzдравяване Hug

# 6
  • Мнения: 2 381
eli_dm, къде мери температурата (подмишница, под езика)? Казваш, че си ходила много също....
Питам, защото по време на бременност температурата е леко повишена.
Не съм съгласна със загряването в твоето положение. Тялото ти точно обратно трябва да бъде охладено. Мисля, че PolarFox беше споделила за вземане на хладки душове при такива случаи.
Знам, че Тайленола го водят подходящ за бременни, но все пак се консултирай с лекар.

# 7
  • Мнения: 2 257
Не съм съгласна със загряването в твоето положение. Тялото ти точно обратно трябва да бъде охладено. Мисля, че PolarFox беше споделила за вземане на хладки душове при такива случаи.
Точно и аз се замислих дали е добра идея да и казвам да се завива и изпотява в това положение, защото не бива да прегрява, но тук говорим за няколко минути, а не за дълго загряване и поддържане на висока температура при изпотяването, а и след преобличане тя се охлажда добре, но да - съгласна съм че трябва да се внимава с прегряването!
Освен това не всички чайове са добри по време на бременността - и за това също трябва да се внимава, eli_dm, че си още в много крехка бременност.

# 8
  • Мнения: 122
Здравейте отново...снощи неможах да дочакам  отговорите на Ники и Гери ,ами легнах да се наспя.Да ви споделя,че днес вече съм добре,температурата се изпари ,глава не ме боли,всичко е ок.Бях и на работа и се чувствах съвсем работоспособна.Странна работа,явно  е било нещо временно...

Мерси на всички за съветите! HugСамо не ми стана ясно какви са тия чайове,които не са полезни за бременни?
Ники1,температурата си я мерих под мишницата.Абе и аз така знам за темп. по време на бременност,дори това беше един от признаците  ,по които рабрах че съм бременна/варираше около 37 /.Но впоследствие това премина ...а вчера понеже почувствах тежест в главата като при температура ,реших да премеря и ето че имах.Незнам,като съдя по това как се чувствам днес,не ми се вярва да е този германски грип GrinningНадявам се наистина да не е нищо сериозно и да ми е минало....зная че съм в много рисков период и затова ми са притесненията...

На всички вас много здраве и да се пазите!  bouquet

# 9
  • Мнения: 7 091
Мерси на всички за съветите! HugСамо не ми стана ясно какви са тия чайове,които не са полезни за бременни?

Виж тези теми и ще разбереш кои са:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97172.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=11194.0;all

Общи условия

Активация на акаунт