Бременни и майки от проблемното 2007

  • 40 825
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 989
Първо бих искала да се извиня, че се намесвам във вашата темичка.
Нивеар, ти не беше ли с операция за отстраняване на септум в матката преди да забременееш? Поправи ме ако греша, но съм останала с впечатление, че беше с двурога матка. Ако е така се надявам, че си се консултирала с лекаря, който те оперира относно вида на раждането. Казвам го, защото и на мен ми правиха хистероскопия преди 2 месеца за изрязване на такъв септум и преди 2 седмици на контролния преглед питах док дали мога да раждам нормално при евентуална бременност. Отговорът беше, че е прекалено рисковано, защото можело да се получат много лоши разкъсвания, които после ще е много трудно да се оправят. Държа да подчертая, обаче, че на мен ми рязаха и влагалищен септум, а не само септум в матката и че аз съм с две шийки, така че това може да не се отнася за случаи като твоя, но все пак те съветвам да го обсъдиш с лекаря си ако не си го направила. Успех!  Hug

# 751
  • Мнения: 547
Нивея,мила,то не останало.Моят син се роди в МД.Оперира ме д-р М.Яков-баща.Не съм чула да се занимава само със секцио за това можеш да го потърсиш.Аз съм доволна от него.Бебо плаче.После ако искаш ще пиша по-подробно.

# 752
  • Мнения: 2 641
Радвам се че се включи Джи Джо Simple Smile като че ли беше вчера когато ти беше пред подобна дилема...още помня колко беше объркана за раждането. Всичко мина успешно обаче - аз това се успокоявам като се сетя за теб!

Моля те разкажи по вече за раждането ти и най вече за това кое наклони везните в полза на МД и Яков.

# 753
  • Мнения: 547
Нивея,доц. Конова ми беше препоръчала да говоря с д-р Александров и той да направи секциото.Само че при разговора ни по телефона той се държа много несериозно.Без да ме познава изобщо не пожела да отида на преглед и да обсъдим раждането,а ми каза да си избера една дата след 20.08. /защото до 19.08 бил в отпуска/ и да отида да извади бебето.Не се почувствах сигурна при такова отношение и тогава се обадих и си запазих час при д-р Яков.А той пък ме спечели с това че е много спокоен и внимателен.Изслуша ме и за разлика от бургаските гинеколози беше наясно с проблема АФС и терапията с аспирин протект.Клиниката е нова,условията са чудесни.От персонала не харесах само една от акушерките,но момента беше много натоварен.За 4 дни се родиха 23 бебета и акушерките търчаха между родилна зала и операционната и нас вече родилите ни бяха оставили през повечето време да се оправяме сами.Например в деня на раждането 2 часа нямаше кой да ни свали системите когато свършиха,а ни раздвижиха чак в 24ч. /трябваше това да стане в 16 часа/ и то защото настоях някой да дойде,защото много ми се ходеше до тоалетната.Ама ти вече трябва да решиш,защото в 38 г.с. човечето може и да те изненада.Моята дата за секцио беше 28.08.,но на 27.08 малкото беше тръгнало да се ражда.Докато бях на запис на тоновете ме изловиха че съм с контракции и разкритие и ме задържаха през ноща в клиниката.То обаче търпеливо изчака часа,който бяхме определили.Каквото и да решиш ти желая леко раждане и бързо възстановяване.А това което ще изпиташ когато ти покажат мъничето не мога да го опиша.Прекрасно е. Hug

# 754
  • София
  • Мнения: 7 242
Пожелавам ви весела Коледа, изпълнена с детски смях! Здрава, щастлива и успешна Нова година! И нека тази темичка се препълни от майчета!!!



П.С. Това е Теодорка Grinning

# 755
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Честито Рождество Христово!
Желая на всички много здраве и любов, и дано в тази тема се включат все повече момичета.


# 756
  • Мнения: 1 951
Темата беШе иzпаднала на 5 страница  Confused

Въпреки проблемите искам да се zапиШа официално  Grinning

Освен това предлагам някоя от родилите мами да пусне нова тема, таzи вече не е актуална, а и е доста дългичка....

# 757
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Освен това предлагам някоя от родилите мами да пусне нова тема, таzи вече не е актуална, а и е доста дългичка....
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257446.0

Общи условия

Активация на акаунт