А ще покажете ли своите кухни???

  • 153 140
  • 885
  •   1
Отговори
# 555
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
................ Аз също бих взела такава маса, но се притеснявам дали няма бързо да се разбрица, като не е на 4 крака  newsm78
Майка ми има такава маса и може да се разтяга, стабилна е Peace. Не знам колко е вярно, но имала крак - "пачи крак".

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 17:05 от valja

# 556
  • Бургас
  • Мнения: 702
Evgenia, поздравления за хубавата кухня! Наистина трябва да направите продължение  4ааак до тавана Wink

Аз искам да те питам доволна ли си от този модел трапезарна маса, имам в предвид с един крак по средата. Достатъчно ли е здрава - откога я ползвате, ползвате ли я в разтегнат вид. Аз също бих взела такава маса, но се притеснявам дали няма бързо да се разбрица, като не е на 4 крака  newsm78
 А може и координати на фирмата за масата и столовете да пуснеш ако имаш - столчетата са доста интересни като модел  Laughing

Много съм доволна и от масата и от столовете, (не са комплект). Масата е стабилна,  преживяла е  2 пренасяния с разглобяване, но не й се е отразило по никакъв начин. (Специално за теб направих 2 снимки отдолу, за да видиш конструкцията и ги добавих към аблума). Разтегляме я като имаме гости, лесно и бързо.
За съжалиние координати не мога да дам - и масата и столовете са купувани от мебелни къщи, а не от фирмен магазин при това преди 5-6 години (леле кога мина толкова време!). Единствено помня, че  столовете бяха модел "Свети Валентин", а материалът - парен бук.  Избрахме ги, защото старото ни жилище беше доста тясно, а те са компактни и могат почти напълно да се приберат под масата, когато не ги ползваме. И освен това си паснаха на масата  Grinning

# 557
  • Мнения: 63
.

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 02:24 от Daria_B

# 558
  • Мнения: 230

Абе искам да ви питам каква е тая програма дето я ползвате за моделиране на тези кухни?
Аз използвам KitchenDraw v5.0, адски лесна и удобна за такива дейности. Дори сега имам 2 предложения за направата на 2 кухни, само трябва да ида взема размера и да питам клиентите какво точно искат.
Ето тук съм показал модела на моята кухня, а ето тук съм показал сглобената кухня пак от мен.

# 559
  • Мнения: 479
Специално за теб направих 2 снимки отдолу, за да видиш конструкцията и ги добавих към аблума)

  Избрахме ги, защото старото ни жилище беше доста тясно, а те са компактни и могат почти напълно да се приберат под масата, когато не ги ползваме. И освен това си паснаха на масата  Grinning

Благодаря!   bouquet  Аз не си падам по големите, тежки трапезарии и точно, защото е компактно ми харесва идеята. Просто разтягаш при нужда - и готово! Иначе всеки ден да обикаляш маса 160/90 и още 6 стола покрай нея..... мерси - не е за мен  Wink

# 560
  • Мнения: 479
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=117515  Момичета това е примерен проект цветовете също но трябва всичко това да е в кухнята .Вратата ще е по навън в коридора а щкафовете до нея съм ги сложила вместо бар плот който трябва да е извит или остър.Приемам всички предложения.

Не става мн. ясно какво точно е помещението - само кухня, или отворено към хол. Пусни скица на апартамента ако искаш.
На страната, от която е правена снимката ще има ли стена ? Ако там ще е хол, по- добре да размениш местата на мивката и пералнята и да 'сбуташ' пералнята в ъгъла, че да не бие на очи, гледайки от хола към кухнята. Или пък да прибереш пералнята в шкаф, ако това ще и е мястото.

# 561
  • Мнения: 63
daria b, би ли пуснала малко снимки.Интересно ми е как изглежда синьото в кухнята, защото и на мен ми предстои поръчка на кухня, а синьото ми е от любимите цветове.Благодаря предварително. baby_neutral

На weekend-a ще снимам и ще пусна снимки. Ето на една друга мама синята кухня

в една тема за къщите съм пуснала линк към снимките на почти цялата ми къща.
ето кухнята:
http://family.webshots.com/photo/2297543840044214055FUwaQb

# 562
  • Мнения: 16
Daria B благодаря ти, много ми хареса,съчетанието на цветовете е страхотно и изглежда много уютно Peace .Ще чакам снимки   smile3509и от теб! Би ли попитала приятелката си от какъв материал са направени кухненските шкафове и коя фирма и я е правила, също и ламината ми хареса- какъв е и последно впросче  Confused:от къде са купили диваните?Като цена - диваните и кухнята? Много Въпросчета   Confused: Confused: ConfusedEmbarassed станаха, но дано не те затруднявам. За първи път мога да кажа, че ми харесва конкретна кухня и трапезария!!!  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 16:14 от juli

# 563
  • Мнения: 479
Мура, искам да те питам дали е удобно така, като котлоните са ти точно до фурната, без да имаш поне малко/10-15см/ плот отдясно. Удобно ли е за готвене, имам впредвид - когато тенджерата е отгоре, да бъркаш вътре с дясната ръка /или още не си готвил Wink /
В моята кухня отдясно е комина и ми се ще да залепя вляво до него 4 котлона  и отгоре да е ширма. Та чудя се дали да оставям място отдясно, което хич не ми се ще, или по-вдясно да сложа газовите котлони, които по-малко ще ползвам. Само да не се окаже впоследствие, че повече ще ползвам тях  Sick
То едно описание му дръпнах - надясно-наляво - дано си ме разбрал ти, както и останалите - и от тях очаквам коментар  Laughing

# 564
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Мура, искам да те питам дали е удобно така, като котлоните са ти точно до фурната, без да имаш поне малко/10-15см/ плот отдясно. Удобно ли е за готвене, имам впредвид - когато тенджерата е отгоре, да бъркаш вътре с дясната ръка /или още не си готвил Wink /
В моята кухня отдясно е комина и ми се ще да залепя вляво до него 4 котлона  и отгоре да е ширма. Та чудя се дали да оставям място отдясно, което хич не ми се ще, или по-вдясно да сложа газовите котлони, които по-малко ще ползвам. Само да не се окаже впоследствие, че повече ще ползвам тях  Sick
То едно описание му дръпнах - надясно-наляво - дано си ме разбрал ти, както и останалите - и от тях очаквам коментар  Laughing
Точно и аз това се чудя в момента.  newsm12 Единственото място за печката се пада отляво на стената, така котлоните, които използвам са точно до нея/стената/ и не знам как ще е "когато тенджерата е отгоре, да бъркаш вътре с дясната ръка"?
Мура някой те беше питал, колко ти излезе кухнята без уредите, но явно съм изтървала отговора. Би ли отговорил още веднъж.  newsm53

# 565
  • Мнения: 230
Мура, искам да те питам дали е удобно така, като котлоните са ти точно до фурната, без да имаш поне малко/10-15см/ плот отдясно. Удобно ли е за готвене, имам впредвид - когато тенджерата е отгоре, да бъркаш вътре с дясната ръка /или още не си готвил Wink /
В моята кухня отдясно е комина и ми се ще да залепя вляво до него 4 котлона  и отгоре да е ширма. Та чудя се дали да оставям място отдясно, което хич не ми се ще, или по-вдясно да сложа газовите котлони, които по-малко ще ползвам. Само да не се окаже впоследствие, че повече ще ползвам тях  Sick
То едно описание му дръпнах - надясно-наляво - дано си ме разбрал ти, както и останалите - и от тях очаквам коментар  Laughing
Точно и аз това се чудя в момента.  newsm12 Единственото място за печката се пада отляво на стената, така котлоните, които използвам са точно до нея/стената/ и не знам как ще е "когато тенджерата е отгоре, да бъркаш вътре с дясната ръка"?
Мура някой те беше питал, колко ти излезе кухнята без уредите, но явно съм изтървала отговора. Би ли отговорил още веднъж.  newsm53

За готвенето вече го правим от момента, в който вързах аспиратора. Нещо не мога да ви разбера питането. Котлоните се регулират от самата фурна, ако това ви въпроса доста са удобни по този начин монтирани, а и аз исках да е там фурната. И нали ми е модулна кухнята мога да си я преместя когато си поискам и под самите котлони. Само да поискам!

Относно питането колко ми излезе, ето отговора: 700 лв уреди за вграждане, 2200 дървената част, и това е без да плащам на майстор да ми я сглобява.


П.П. За мен това си ми е гордостта, всичко сам си направих, без грам чужда помощ.

# 566
  • Мнения: 63
Аз всъщност не познавам тази мама, цитата е от тази тема, някъде по първите страници мисля. Просто бях запомнила синьото  Simple Smile  Ако yanita още чете темата сигурно ще ти отговори на въпросите. Или я попитай на ЛС.

# 567
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
въпроса ми беше: Удобно ли е да бъркаш в тенджерата, когато стената от дясно е само на десетина см.

# 568
  • Мнения: 479
въпроса ми беше: Удобно ли е да бъркаш в тенджерата, когато стената от дясно е само на десетина см.

Myра, чисто функционално питаме - дали е удобно да се готви на котлон, който е непосредствено до стена - при теб до котлона е фурната, но практически е все едно дали е стена или фурна. Просто удобно ли е да се готви на тези котлони, които се падат в ъгъла между гърба на кухнята и фурната ти?

# 569
  • Мнения: 86
Мура, искам да те питам дали е удобно така, като котлоните са ти точно до фурната, без да имаш поне малко/10-15см/ плот отдясно. Удобно ли е за готвене, имам впредвид - когато тенджерата е отгоре, да бъркаш вътре с дясната ръка /или още не си готвил Wink /
В моята кухня отдясно е комина и ми се ще да залепя вляво до него 4 котлона  и отгоре да е ширма. Та чудя се дали да оставям място отдясно, което хич не ми се ще, или по-вдясно да сложа газовите котлони, които по-малко ще ползвам. Само да не се окаже впоследствие, че повече ще ползвам тях  Sick
То едно описание му дръпнах - надясно-наляво - дано си ме разбрал ти, както и останалите - и от тях очаквам коментар  Laughing
Точно и аз това се чудя в момента.  newsm12 Единственото място за печката се пада отляво на стената, така котлоните, които използвам са точно до нея/стената/ и не знам как ще е "когато тенджерата е отгоре, да бъркаш вътре с дясната ръка"?
Мура някой те беше питал, колко ти излезе кухнята без уредите, но явно съм изтървала отговора. Би ли отговорил още веднъж.  newsm53





Да ви отговори човека, който готви. За сега готвя на левите котлони. Боравя и с двете ръце, така че не ще бъде проблем за мен да бъркам и с лявата ръка. Мисля, че няма да ми пречи стената на шкафчето. Единствено ме притеснява малко  топлина и пръските при пържене как ще се отразят на покритието. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт