А ще покажете ли своите кухни???

  • 153 152
  • 885
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 154
А това е моята кухня, но все още като проект http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2022683


 newsm78 Прилича на моята - само дето тази вкъщи е в зелено и венге  - иначе моделът е абсолютно същият. Може би сте поръчали в една фирма на Пиротска?  Thinking

# 616
Искам и аз да споделя как измислихме нашата кухня.
Тази идея излиза евтино и бързо.За хора,които като нас не разполагат с повече средства.
При нас нещата седят по следния начин:понеже ще правим нова куня,но все още събираме парички,а трябваше да се нанесем във жилището търябваше да отремонитираме старите шкафове в кухнята.
Сменихме само вратичките и залепихме фолио на плота и стената.
Е не е като новите,нооо докато стане новата и с това се задоволяваме.
Има къщи с къде по-хубави и подредени кухни,но някой може да почерпи идейка от нашата скромна кухничка. Embarassed
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=120499&photo=2

# 617
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
На снимките не личи, че  е фолио. Много интересно ми стана, защо сте сложили по две дръжки на горните вратички?

# 618
На снимките не личи, че  е фолио. Много интересно ми стана, защо сте сложили по две дръжки на горните вратички?

Малко се объркахме като пробивахме отворите за дръжките и станаха малко повече и затова за замазване на положението сложихме по още една дръжка Embarassed

# 619
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Въпрос към tumbavw: Откъде взе механизмите Haffele, от Черни връх ли? Имаше ли там и ъглови механизми за кухненски шкафове - въртящи и изтеглящи? (питам, понеже виждам, че и ти имаш ъглов шкаф, не може да не си го мислил  Wink)

ДИКАМ Д Там можеш да провериш за ъглов изтеглящ и въртящ. Аз също бях мислил за тях ама щеше да ми легне доста солено да взема 2та от тях  с  пътните до Стара Загора. Взех си само вагонетката за вграждане от тях, щото нямаше на 2м тук в Ст.З.

Благодаря ти, ще мина да видя!  Simple Smile От фирмата, която ни прави кухнята, казаха, че ще ни сложат такъв изтеглящ (500 кинта е  Shocked Money), но е турски и реших - така и така ще се дават пари, поне да е качествен.  Peace

# 620
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Здравей, Зъхи. Всички механизми на Haffele ги закупих от магазин в Пловдив на ул.Гладстон. Права си, че мислих за въртящ се механизъм за долния ъгъл Simple Smile, но там е газовата бутилка. Мисля, че  механизъма за ъгъл с изтегляне може да събере много повече неща. Да си призная честно такъв видях на мостра в една проектантска къща и останах много удивен. Всичко излиза извън шкафа. Мисля, че е много по-престижно, оригинално и функционално от въртящите.
П.П. В магазина харесах и механизма "дъска за гладене". Мисля, че ще е много практичен и полезен.
Там имат всякакви в наличност, ако се налага доставка става за 2-3 дни и се заплаща при получаването Simple Smile
За съжаление незная къде в София имат магазин. Може да попитам, ако желаеш?

Да, моля те, питай, ако ти е удобно!  Praynig Мерси!  Hug Ние сме се спряли на изтеглящ, че при въртящия остава неизползвано много голямо пространство, но искаме да е качествен, за тия пари...

# 621
Мисля, че в четвъртък, ще мога да напиша адрес и телефон на магазина в София.
Абсолютно си права, че въртящите "изяждат" място.

# 622
  • Мнения: 294
Здравейте, най-накрая и мойта кухня е готова като проект newsm44
Ето:


Искам да помоля за помощ при избора на цветове. Значи стените и пода са в леко сиво с бяло.
Аз много си харесвам бордото и избеления дъб, но се чудех как да ги съчетая.
Приемам всякакви предложения и за цветове и като цяло Simple Smile
  bouquet  bouquet  bouquet

# 623
  • Мнения: 479
slato, ето идея:
горните шкафове-избелен дъб с кантове-бордо;
долни шкафове-бордо;
заоблените, отворени рафтчета и горе и долу-бордо;
ако горе има витрини, понеже не личи от проекта - вътрешността на шкафовете-бордо, за да прозира п/з стъклото;
плота-светъл, може би като стените/пода
успех и я покажи готова!

# 624
  • Мнения: 294
мерси за предложението Hug
Да има витринки, но естествено съм ги забравила - това са долните хоризонтални - и от ляво и от дясно Simple Smile

Плот съм си харесала един в сиво, но мисля, че ще се върже с дръжките на шкафоете и може би ще е добре newsm78 - харесахме го, защото е с хубава капкосъбираща ивица от долу.  За съжаление само сивото беше по-свестен цвят другите бяха много шарени. Плота е на фирмата Wodego или нещо подобно:)

# 625
  • Мнения: 479
slato, я да те питам защо са ти толкова вратички на най-горния ред?
Аз бих ги направила точно 2 пъти по малко - все пак там, горе се бърка най-рядко.

И една идея, ако искаш още повече шкафове, може пералнята да се изтегли максимално към
мивката и така вдясно ще можете шкафа да го направите отгоре до долу (както сега е мУдернУ), а горната част на шкафа да е витрина
И заоблените рафтчета може (май) да са по-тесни или да ги няма- то какво толкова ще слагаш там newsm78

# 626
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Отнодно котлоните на печката ,няма да се пускат ,а само фурната.Между плота и печката ще има  челна дъска.
ще ползвам газовия котлон над самата печка,той е вграден в плота
То се подразбира, че няма да ги пускате, но все пак е възможно детето да врътне ключа, както няколко пъти е правило моето дете. Така, че недей да разчиташ, освен, ако по друг начин не сте обезопасили котлоните.
Аз моите също нямаше да ги ползвам,но синът ми ги ползва и запали терасата както имаше плот отгоре.Така че ще е добре да измислиш някакво решение за копчетата
Иначе поздравления много ти е свежа кухнята.

# 627
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Отнодно котлоните на печката ,няма да се пускат ,а само фурната.Между плота и печката ще има  челна дъска.
ще ползвам газовия котлон над самата печка,той е вграден в плота
То се подразбира, че няма да ги пускате, но все пак е възможно детето да врътне ключа, както няколко пъти е правило моето дете. Така, че недей да разчиташ, освен, ако по друг начин не сте обезопасили котлоните.
Аз моите също нямаше да ги ползвам,но синът ми ги ползва и запали терасата както имаше плот отгоре.Така че ще е добре да измислиш някакво решение за копчетата
Иначе поздравления много ти е свежа кухнята.
Може би ние не разбираме правилно. Челната дъска сигурно ще скрие копчетата. Thinking

# 628
  • БГ
  • Мнения: 351
Slato моята кухня е със същото разположение и с комин в ъгъла.старите ми шкафове бяха така и едната вратичка към мивката не се отваряше и не ми беше удобно.Сега новите ми ги направиха с някаква чупеща се, двете ъглови се отварят заедно и е по удобно.
 ох, не знам дали ме разбра, ако те интересува сте питам как се казва.
При нас комина е облицован с плоскости с цвета на шкафчетата,а между долния и горния ред шкафове е същото като плота,от проекта не ми е ясно за гръб какво имаш плочки или ще слагаш плоскост защото има значение за цветовете
и аз като с oxyjenia мисля че не са удобни тези рафчета в ъгъла на долния ред
и за цвтовете бордо и избелен дъб  Peace

# 629
Здравейте Slato, с коя програмка е правен проекта за кухнята, защото аз съм още в начален етап и искам да се пробвам да измисля нещо.    newsm53

Общи условия

Активация на акаунт