А ще покажете ли своите кухни???

  • 153 078
  • 885
  •   1
Отговори
# 675
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Я, да ви питам, имате ли сложен в кухните полиетиленов ботуш?
На старата ми кухня не е имало такъв ботуш. Къде точно се слага не разбрах? За почистване на плочките на стената ли става въпрос? Полиетиленов ботуш не е ли найлонов чувал? ooooh!

# 676
  • Мнения: 329
До sirenПрегледах темата назад и се чудя как ви излизат толкова ефтини кухните, като имам предвид цената на механизмите , за които пишете. Споделете изгодни цени на плотове и отговарящи на сравнително добро качество.


Аз имам само два одцедника. Мисля струваха по 100лв, и един механизъм със  100% за 26лв. Останалите за чекмеджетата са по 3лв., а пантите лев и нещо.Не съм претрупвал с много механизми - повечето вземат излишно място. Моя плот е титан - мат и струваше 27лв./л.м., т.е. режат ти, колкото ти трябва. Има много добър гумен водобран. За гръб избрах теракота. по- лесно се поддържа и  е по- устойчив.Гледах да съчетая нещата цветово Simple Smile Успех!

За плот титан цената е много изгодна, каква дебелина е и от къде е купен, ако си в София?
А колкото до цвят вратите са ми фурнирован MDF тъмна череша, а корпуса ПДЧ в същия цвят, мисля за нещо бежово, пясъчно, защото и аспиратора ми е в такъв цвят.

# 677
  • Мнения: 957
Я, да ви питам, имате ли сложен в кухните полиетиленов ботуш?
На старата ми кухня не е имало такъв ботуш. Къде точно се слага не разбрах? За почистване на плочките на стената ли става въпрос? Полиетиленов ботуш не е ли найлонов чувал? ooooh!

Не между плота и плочките, а най-долу до пода. Нахлузвал се на, как се казвааа....цокъл май се казва. Като разлееш нещо на пода да не се намокри цокъла на кухнята и да цъфне, особено ако е ПВЧ.

# 678
  • Мнения: 230
Я, да ви питам, имате ли сложен в кухните полиетиленов ботуш?
На старата ми кухня не е имало такъв ботуш. Къде точно се слага не разбрах? За почистване на плочките на стената ли става въпрос? Полиетиленов ботуш не е ли найлонов чувал? ooooh!

Не между плота и плочките, а най-долу до пода. Нахлузвал се на, как се казвааа....цокъл май се казва. Като разлееш нещо на пода да не се намокри цокъла на кухнята и да цъфне, особено ако е ПВЧ.

Потърси някъде из нета снимка да покажеш какво имаш точно предвид, че нали аз съм си майстора и нещо не мога да схвана къде трябва да стои по дяволите?

# 679
  • Мнения: 650
Струва си търсенето! А за плот някаква идея ?

идеи много, зависи ти какво искаш? ако питаш мен трябва да е матов, а не гладък. трябва да е контрастен спрямо останалите мебели, които ще го заобикалят. много зависи дали го осветява директна слънчева светлина или е само с вътрешно осветление. и най-вече зависи от мястото, където ще стои. има различни размери 3660х600 4100х600 4200х600. това са плотове с един объл ръб, а има и двустранно обли. гърба към плота ще е добре да е същия цвят, шарка, десен. цените са спрямо магазина, от който го взимаш кой му е дистрибутора.

ако имаш нещо конкретно давай на лични да не друсаме темата с излишни коментари
тук не мога да разбера каква е връзката със светлината и останалите мебели Laughing-според мен има цена/ качество / поддръжка пропорция -а цвета и лъскавината би трябвало да има избор и това зависи от собственото предпочитание. Мисля че Сирен пита по скоро кои плот си заслужава. Тук е много интересно мъжете  като правят кухните ползват ли ги LaughingСпоред мен този които ползва тои си избира кухнята Peace

# 680
Тук е много интересно мъжете  като правят кухните ползват ли ги

Simple Smile Simple Smile Естествено, че ги ползваме.Simple SmileSimple Smile Нали и ние някъде трябва да се храним Simple SmileSimple Smile

До siren

От Пловдив, но мисля, че и в София трябва да има представителство на завода в Бургас на Kronoshpan
Плота е 3см. заоблен челно. Много лесна поддръжка. Мисля,че ще се връзва с тъмната череша. За цвета на абсорбатора - от тези на Фабер за класическите кухни ли?

# 681
  • Габрово
  • Мнения: 336
Здравейте!
До сега само четях темата и събирах идеи. Чудесни кухни имате всички  smile3501 Поздравления!
От всичко видяно и прочетено в главата ми е пълна каша, но все пак достигнах до този проект

Някои елементи липсват все още, цветовете са приблизителни. Малко ми е скучна, но не знам какво точно й трябва  Thinking Приемам всякакви идеи и критика  Hug

Имам и един въпрос - допълнителното малко корито на мивката необходимо ли е или не?

# 682
Я, да ви питам, имате ли сложен в кухните полиетиленов ботуш?
На старата ми кухня не е имало такъв ботуш. Къде точно се слага не разбрах? За почистване на плочките на стената ли става въпрос? Полиетиленов ботуш не е ли найлонов чувал? ooooh!

Не между плота и плочките, а най-долу до пода. Нахлузвал се на, как се казвааа....цокъл май се казва. Като разлееш нещо на пода да не се намокри цокъла на кухнята и да цъфне, особено ако е ПВЧ.

Потърси някъде из нета снимка да покажеш какво имаш точно предвид, че нали аз съм си майстора и нещо не мога да схвана къде трябва да стои по дяволите?

Мммм ДА. Майсторе:), става въпрос за едни подобни на силиконови профили ленти, които се поставят отдолу на цокъла на  кухните с ЛПДЧ материал.
Наистина предпазват от раздуване, но то няма да се получи след месец или два. Добре е да има, но ако кантовете са 2мм (на цокъла отдолу) може и без тях. При алуминиевия цокъл те се намушкват на специален жлеб.

# 683
  • Мнения: 230
Мммм ДА. Майсторе:), става въпрос за едни подобни на силиконови профили ленти, които се поставят отдолу на цокъла на  кухните с ЛПДЧ материал.
Наистина предпазват от раздуване, но то няма да се получи след месец или два. Добре е да има, но ако кантовете са 2мм (на цокъла отдолу) може и без тях. При алуминиевия цокъл те се намушкват на специален жлеб.

За това ли става дума или аз бъркам?

# 684
  • София
  • Мнения: 2 210

За това ли става дума или аз бъркам?

Моите са по-различни- прозрачни са, по-широки, подобни на силикон. Довечера ще ги снимам. Но пазят само от случайно пръснала вода и пр. Миналият месец ми изби сифона и не можах да си предпазя долните гредички от леко раздуване Sad

# 685
  • Мнения: 957
Ех, толкова ли е трудно да се разбере!!! НЕ става въпрос за водобранната лайсна, която стои между хоризонталния плот и гърба на кухнята. Най-долу, там където кухнята се опира в ПОДА, там се слагало нещо си ( майсторът ми го нарече ботуш), което трябвало да има изолираща функция (да не цъфне ПВЧ-то) ако например се излее вода на пода или ако пода се бърше с по-мокър парцал. Та значи въпросът ми беше дали вие имате такова нещо във вашите кухни и пази ли наистина, защото моя майстор не ми сложил.
Ето тук една снимка, за да е по-ясно за къде точно става дума  http://good-times.webshots.com/photo/2574126110098507968ctZyZT

# 686
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Сега разбрах. Нямам и няма да имам. Не мисля, че ще предпази много.

# 687
  • Мнения: 479
Нашият майстор каза, че не ни препоръчва такава силиконова лента, понеже бързо почернявала - хващала лесно мухъл, а също и нямало особена полза от нея. Но мисля, че той спомена, че основната функция на тази лента е да уплътнява по-добре от прах, а не толкова да предпазва от мокрене  newsm78
По-важно е лайсните, които са под шкафовете да са на щипки и да могат да се свалят, за да се чисти отдолу. Но то вече май навсякъде така ги правят.

Само да добавя, че майсторът ни е близък приятел и не би спестил инфо за нещо, ако то наистина е практично.

# 688
  • Мнения: 3 835
Ето я и моята кухня-бокс. Правихме я преди ок.4г., доволна съм, харесвам си я, и ми е удобна. Hug
Снимките са ужасни, за което се извинявам. ooooh!


               

# 689
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Ето я и моята кухня-бокс. Правихме я преди ок.4г., доволна съм, харесвам си я, и ми е удобна. Hug
Снимките са ужасни, за което се извинявам. ooooh!
Ауу, страхотна е, много ми харесва. Ако помниш как се казва по-светлия цвят на шкафчетата, много ще те обичам. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт