А ще покажете ли своите кухни???

  • 153 124
  • 885
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 7 430
....дойде и моето време да поискам съвет Wink

Момичета - дайте си мнението за кухнята ни, т.е. за проекта.
Все нещо не ми харесва, все нещо сменям ooooh! Мислехме, че уж е голяма 2.5/2.5м, а накрая като сложихме уредите не остана място.
Най-много ме вълнува плочките какъв цвят да са newsm78



Може да критикувате и да предлагате bowuu

# 856
  • Мнения: 2 575
Дидка - веднага забелязвам нещо, което май не е много функционално - това зад мивката е прозорец, нали? Ако е така, когато миеш и пръска вода, то той ще е постоянно в капчици  newsm78
А за кои плочки питаш - за пода ли?

# 857
  • Мнения: 7 430
Дидка - веднага забелязвам нещо, което май не е много функционално - това зад мивката е прозорец, нали? Ако е така, когато миеш и пръска вода, то той ще е постоянно в капчици  newsm78
А за кои плочки питаш - за пода ли?


Да Peace а за мивката и аз не искам да е там, но няма къде да я сложа другаде Tired

# 858
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Страхотен цвят, любимият ми. Тези 3 дупки в дъното за какво са?   newsm78

Дупки казваш предполагам на кръговете на вратата? Те са от матирано стъкло и се връзват с едни други , които не се виждат на снимката. А иначе срещу тях е само отражението им върху стената.

Да, но каква им е целта, вижда ли се вътре и какво точно представляват, шкафове ли? Защото съм виждала и да си скриват и пералните и хладилните със шкафче с кръгла дупка там където е пералнята за да се следи прането без да се отваря. Дано съм го обяснила добре. Това ми допада, ако въпросния уред не се съчетава с интериора.

Ами да - разбрах какво имаш предвид Laughing
При нас не е такъв случая - нищо конкретно не крием с кръговете - просто е дизайнерско решение. В самото помещение, което е заедно с трапезарията, има още една плъзгаща врата със същия дизайн ( с дупките), а и между трапезарията и хола в стената има кръгъл голям отвор, който е облицован с малките кафяви плочки от облата стена на кухнята - така че кръгове доста си имаме  Joy
Дано съм го обяснила  newsm78

Да, разбрах сигурно изглежда страхотно цялостния интериор. Peace

# 859
  • Мнения: 22 786
Дидка - веднага забелязвам нещо, което май не е много функционално - това зад мивката е прозорец, нали? Ако е така, когато миеш и пръска вода, то той ще е постоянно в капчици  newsm78
А за кои плочки питаш - за пода ли?


Да Peace а за мивката и аз не искам да е там, но няма къде да я сложа другаде Tired

Мислиал лин си да вградиш пералнята под фурната?Така ще се освободи много място на плота и можеш да направиш разместване.На майка ми в кухнята ще го правим така.

# 860
  • Мнения: 1 449
Между фурната и хладилника шкаф ли е? Какъв, с издърпващ механизъм?

# 861
  • Мнения: 7 430
Между фурната и хладилника шкаф ли е? Какъв, с издърпващ механизъм?

Да, позна Wink

Деси, благодаря за предложението - щом може Peace

# 862
  • Мнения: 22 786
Между фурната и хладилника шкаф ли е? Какъв, с издърпващ механизъм?

Да, позна Wink

Деси, благодаря за предложението - щом може Peace

Всичко може,зависи от този,който ще прави кухнята.Повеето фирми,обаче не са особено гъвкави,защото работят с модули,а не по размери на клиента,акто често казват.

# 863
  • Мнения: 11 309
Мислиал лин си да вградиш пералнята под фурната?Така ще се освободи много място на плота и можеш да направиш разместване.На майка ми в кухнята ще го правим така.
Това не е лоша идея, но как ще се понесат вибрациите на пералнята и самата фурна? Да не стане някой сакатлък.
И така ще и се освободи мястото в ъгъла и може да сложи там примерно въртележка, а самата мивка да дойде на мястото на пералнята, както е сега.

# 864
  • Мнения: 1 465
Дидка, как бих могла да видя кухнята ви? Или това, което другите виждат? Къде има линк? Упс, сега видях картинката Naughty Първият път я нямаше newsm78
oxyjenia, има логика, в това което си написала и ще помислим още. Иначе, за мивката да е в дъното, ме притеснява, че 1) имам почти 2-метров мъж и ако мие нещо/той доста ми помага/, ще трябва да се сгъва почти на две, а няма как да сложим шкафовете по-нагоре, защото искам да имам максимален брой такива. Не искам нищо да ми стои навън, нали все пак е отворена към хола и ако ми дойдат гости да не гледат панаири вкъщи. И втората причина е, че ми писна все да мия каквото и да е гледайки стената пред мен, а ако мивката е до плота, ще ми е доста по-интересно. Laughing Ох ама и аз съм една - моите мотиви са все нелогични. Rolling Eyes
А плота ще го прави фирмата строител, която в момента строи блокчето, където е и нашият апартамент. Така ни го представиха по проект още в самото начало и трябва да погледна колко ще е висок. newsm78
Благодаря много за съветите, все пак ще помисля и над тях.  bouquet

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 14:32 от Pollia

# 865
  • София
  • Мнения: 1 103
Някъде в началото на темата бях пуснала картинка с проекта на моята кухня, а тук е вече готова http://www.bgphoto.net/photos/7264/o633118990928281250.jpg

# 866
  • Мнения: 4 202
Някъде в началото на темата бях пуснала картинка с проекта на моята кухня, а тук е вече готова http://www.bgphoto.net/photos/7264/o633118990928281250.jpg

Много е свежа!  newsm10

# 867
  • Мнения: 479
Дидка, ето предложения за плочките:
 - Сигурни ли сте, че искате плочките да свършват пред барплота така, 4е да се виждат от хола? Според мен по-добре ще е да не се виждат - да свършват точно под шкафа;

-Може да са комбинация 4ервено и сиво, вместо 4ерв./бяло

-Може да не са подредени шахматно, а така /видях го при едни бани и ми хареса идеята/:
В центъра на кухнята правите един четириъгълник или квадрат с размери примерно 4х4 или 4х5 плочки от единия цвят, напр. червени, а в периферията, до шкафовете продължавате с другия - бял или сив. Т.е. получава се нещо като квадрат в квадрата, съотв. правоъгълник в правоъгълника. Дано ме разбереш..

А сега въпроси :
На каква височина от пода е второто ниво на плота;
Колко е широко това второ ниво;
Колко см. от него се "подават" като козирка от гърба на шкафа към барстол4етата?

# 868
  • Мнения: 479
Иначе, за мивката да е в дъното, ме притеснява, че 1) имам почти 2-метров мъж и ако мие нещо/той доста ми помага/, ще трябва да се сгъва почти на две, а няма как да сложим шкафовете по-нагоре, защото искам да имам максимален брой такива. Не искам нищо да ми стои навън, нали все пак е отворена към хола и ако ми дойдат гости да не гледат панаири вкъщи. И втората причина е, че ми писна все да мия каквото и да е гледайки стената пред мен, а ако мивката е до плота, ще ми е доста по-интересно. Laughing Ох ама и аз съм една - моите мотиви са все нелогични. Rolling Eyes
А плота ще го прави фирмата строител, която в момента строи блокчето, където е и нашият апартамент. Така ни го представиха по проект още в самото начало и трябва да погледна колко ще е висок. newsm78
Благодаря много за съветите, все пак ще помисля и над тях.  bouquet

Е, защо, няма нелогични причини. Всеки от нас има опит с някаква конфигурация кухня и знае какво го дразни и какво му пречи. Наистина мивка на такова място си е една жива наблюдателница-и детето можеш да надзираваш, и ТВ можеш да гледаш и т.н.  При нас това пространство е 100-110см и ако имам мивка там това, което мия просто няма да има къде да го сложа - шкафовете ми са по-назад. При вас е по-широчко - ако можеш да навреш съдомиална отдолу може и да удариш бинго  Wink така и така ще имаш изведени тръби дотам заради мивката Naughty
а за височината - пиши ми ако я измериш-може и на лични Heart Eyes

# 869
  • Мнения: 7 430
А сега въпроси :
На каква височина от пода е второто ниво на плота;
Колко е широко това второ ниво;
Колко см. от него се "подават" като козирка от гърба на шкафа към барстол4етата?

Ето размерите Peace

1.20см е висок барплота, 50см широк, от които 20см към столчетата, незнам обаче дали ще запазим тези размери, и дали ще са практични.

Това за подредбата на плочките много ми хареса - и аз исках да не са на зиг-заг, но се чудех какво точно да е Wink

Общи условия

Активация на акаунт