Бабини илачи против кашлица?

  • 7 238
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 751
Кали, температурата също е начин на организма да се пребори с болестта, нали знаеш?
Бързо оздравяване на Калоян!
Знам, но при него стига до 39, не мога да не предприема мерки, защото той видга много високи темп., до 40 е стигал...
Оказа се вирус.
Сега му давам лука с мед.
Пие го, поне това  Shocked

# 31
Ето една рецапта и от мен :250мл бира , 100г небет шекер (мед) , 1 лимон - добре измит , смлян илинастърган с корите (без семките ) се варят 30 мин. на водна баня. Прецажда се и се взема по 1 суп. лъжица през 15 , 30, 60 мин. в зависимост от силата на кашлицата . Ефектът се засилва, ако се добавят 2 с. л-ци мастика ,ром или коняк .Алкохолът има съдоразширяващи свойства , благодарение на което "отпушва" спастично свитите бронхи.

# 32
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Ето една рецапта и от мен :250мл бира , 100г небет шекер (мед) , 1 лимон - добре измит , смлян илинастърган с корите (без семките ) се варят 30 мин. на водна баня. Прецажда се и се взема по 1 суп. лъжица през 15 , 30, 60 мин. в зависимост от силата на кашлицата . Ефектът се засилва, ако се добавят 2 с. л-ци мастика ,ром или коняк .Алкохолът има съдоразширяващи свойства , благодарение на което "отпушва" спастично свитите бронхи.
Тази рецепта е много ефикасна,пробвах я лично, но вкуса е доста гадничек,моят син отка да я го пие.

# 33
  • Мнения: 32
Ооох,и ние имаме кашлица.Днес една възрастна детегледачка ми каза следната рецепта за кашлица и мисля и аз да я направя тази вечер-1 с.лъжица мед и 1 ч.лъжица смляно индийско орехче се смесват и се намазват гърдичките на детето,така да преспи.Много помагало.Дано съм била полезна.

# 34
  • Мнения: 2 751
Ооох,и ние имаме кашлица.Днес една възрастна детегледачка ми каза следната рецепта за кашлица и мисля и аз да я направя тази вечер-1 с.лъжица мед и 1 ч.лъжица смляно индийско орехче се смесват и се намазват гърдичките на детето,така да преспи.Много помагало.Дано съм била полезна.
Внимавай с меда, да не се обрине..
И не го прилагай при темп., че е загряващо...
Успех!   bouquet

# 35
  • софия
  • Мнения: 379
мното ефикасна рецепта - чай от лайка се подслажда с 3-4 лукчета, но от билковите и малко мед. действа като бонбони голия - веднага дишаш по-леко. за деца на 1год!

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Преди да намажете гърдичките с мед ги намажете с мас или зехтин понеже меда е доста силен и може да се зачерви много местото. После върху меда може да се сложи и хартия, за да не се цапат дрещките.
За загряване е подходящ "Пулмекс бебе" кремче май за деца над 6 месеца. Също много загрява.
Забелязала съм, че на Силви не и действат бабините илачи, можеби почвам процедурите късно - незнам...

# 37
  • Мнения: 2 751
Забелязала съм, че на Силви не и действат бабините илачи, можеби почвам процедурите късно - незнам...
Този път и на Калоян не подействаха  newsm78
Пие сега АЦЦ кидс-сироп и спря да се дере през нощта  Rolling Eyes
Може би беше в тежка фаза и не подействаха нещата, които опитах, макар, че бях доста настоятелна  newsm78

# 38
  • Мнения: 2 936

 така наречените синапени лапи.


аз съм чула че е доста опасно с тези синапени лапи  Rolling Eyes ако не направиш пропорциите както трябва,направо горят кожата...

за кашлица съм чула чай от листа от подбел

# 39
  • Мнения: 189
И моята Василена е с кашлица. От вторник не е на ясли. През деня не кашля много, но през нощта направо се дере. Пробвах рецептата с мед, зехтин, ракия и канела. Мисля, че я хванах още в началото, но това не помогна. Изписаха ни Амброксол, Фитолор и Суметролим. Аз обаче Суметролима не го взех. И може би там ми беше грешката, защото днес я водих при докторката и тя каза, че е започнало да слиза надолу. Изписа ни Цефзил, от който се обрина още от първия прием. Така, че колкото и да се опитвах да избегна антибиотика днес го купих.

# 40
  • Мнения: 747
Чай от:
семки+ кочани и кори от дюля и/или ябълка;
орех, счукан заедно с черупката;
люспи от лук (не е задължително, разваля се вкуса);
щипка (колкото муха) бял тамян (този, църковния).
Подслажда се със сладко от борови връхчета. Може и със сироп от бъз.
Бонбонките с евкалипт също е хубаво да смуче.

Общи условия

Активация на акаунт