? за кърменето и цитрусовите плодове

  • 5 325
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 629
Знам, че докато кърмя не е добре да ям цитрусови плодове. Но се чудя дали мога да пия сокове от тях? Например от портокал може ли? А има ли сокове, които е по - добре да се пият от кърмещи жени?

# 1
  • София
  • Мнения: 985
Ами моята информация е че може, но не бива да се прекалява- разумно и с мярка. Действието на сока едва ли е по- различно от това на плода т.е. едва ли действа по-малко алергизиращо. Относно соковете, аз не съм им голям фен, защото витамин С се запазва в тях около 20 минути след направата им. Предпочитам да изям един плод, и да изпия една чаша вода.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 845
Н есе ограничавай прекалено, особено ако нямате никаква фамилна обремененост с алергии. Хапвай по малко и следи за състоянието на детето. Ако ти се стори, че реагира някак странно, опитай след известно време пак. В началото и за така се ограничавах, но не може прекалено, пък и не доставям разнообразна храна на своя организъм.

# 3
  • Мнения: 4 242
Леле убийте ме с камъни ако щете но това не го знаех. Embarassed  Embarassed  Embarassed  И въобще къде да прочета какво трябва и какво не бива да ям докато кърмя Confused:  Confused:  Confused:  Наскоро пак се бях изложила с темата за фъстъците Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 214
Кто родих и започнах да кърмя зълва ми, която е лекар ми даде доста дълъг списък с храни ,които не трябва да ям:цитруси,домати,боб,грах,зеле и т.н.т.
Никога не съм го спазвала newsm53

# 5
  • Мнения: 4 629
Мери, я кажи моля те какъв е случая с фастъците! Аз май ще се изложа по тази тема  Embarassed пропуснала съм я

# 6
  • София
  • Мнения: 1 845
Фъстъците са храна, към която също има голяма вероятност за алергии от една страна, а от друга,съдържаха нещо, чието разграждане натоварваше работата на бъбреците. Последното го бях чела някъде.

# 7
  • Мнения: 1 568
И аз оня ден за малко да си отровя детето от незнание  Cry
След няколкодневно ядене на филий с лютеница на крак, мъжа ми сготви страхотна манджа - месо с гъбки, една завъртянка такава, мммм вкусотия. И аз като се нахвърлих като прасе и се надумках с гъби като невиждала. На следващия ден бебка издивя - рев, писъци, не можем да я успокоим, ад! След консултация с педито се оказа, че е от мръсните гадни гъби!!! Хем не бяха консервирани от буркан, а пресни ... ама ... ето на! Да знаете да не ядете!
А списъка с храните дето не трябва да ядем е толкова дълъг, че най-добре да ни разпнат на кръст с по две тръби на циците и да ни дават от време на време хляб и вода /ама по 2 литра/ Laughing!
А цитруси според нашето педи можело да се ядат, ама ако след като ги обелиш ги измиеш добре. Вредното било в онова бялото под кората и се измивало с водата. Аз все пак не рискувам!

# 8
  • Мнения: 7 106
Момичета,
аз от всичко прочетено до сега по книгите и интернет, както и от всички обсъждани теми тук във форума, до сега по този въпрос, стигнах до следният извод: всичко прекалено е вредно.Значи, хубаво е според мен една майка на новородено бебенце, да спазва все пак някакви ограничения, защото все пак наистина почти всичко което ядем и пием преминава в кърмата.И след това постепенно да вкарва в менюто си по малко от "забранените" храни и да следи бебето дали реагира по някакъв начин - обрив, колики, неспокойствие.Ако няма проблем няма смисъл да се лишава от тази храна, особено сега, зимата, когато няма почти никакво разнообразие на пресни плодове и зеленчуци.
Та така мисля аз и до такъв извод съм стигнала от собствения си опит  Grinning !

Наскоро имаше подобна тема. Ето я .

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Спомням си,че като родих баткото,в болницата детските сетри много се караха за соковете от цитруси и твърдяха,че от това на бебетата аките ставали зелени Rolling Eyes
Но аз също знам,че няма някакви строги ограничения,особено ако бебето не е склонно към колики или алергии - май само с опит става ясно дали реагира към някакви храни в диетата на мама.Аз лично си ям абсолютно всичко - и бобови,и зеле,и гъби,и мандарини ям като невиждала - и слава богу,на бебка нищо й няма.Така че явно си е до индивидуална чувствителност,а не някакви общовалидни правила.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Абсолютно подкрепям казаното от Шали  friendship Има смисъл в ограничаването до известна степен, докато бебенцето е съвсем мъничко.Аз лично го правех, не толкова поради страх от алергии, колкото заради коликите на Ники.След 2-3- месеца започнах да ям всичко/и зеле, и варива, и цитруси/Досега ми е дал реакция само два пъти, и то само защото аз ПРЕКАЛИХ - единия път се скъса да пръцка от зеле, а втория се обрина леко по муцунката от мандарини.Толкоз.Ако се яде с мярка, а не мато мене Animal Pig , може от всичко!!!

# 11
  • Мнения: 6 243
Шали и Белинда са го казали много хубаво. Да не повтарям и аз същото. Само едно не забравяйте - кърменето е естествен процес. Което значи, че трябва да се впише естествено в нормалния ти начин на живот.
Цитат на: _smiley_
А списъка с храните дето не трябва да ядем е толкова дълъг, че най-добре да ни разпнат на кръст с по две тръби на циците и да ни дават от време на време хляб и вода /ама по 2 литра/ Laughing!

И хляба да е пълнозърнест, а водата да не е минерална Grinning

# 12
  • Мнения: 4 358
Пробвай - изпий една чаша сок и виж дали няма да се отрази зле на детенце (колики, обриви, разстройство).
Ако всичко е наред, можеш да пиеш, но не прекалявай с количеството!

# 13
  • Мнения: 1 246
МОМИ4ЕТА,АЗ МАЛКО СЕ ОБЪРКАХ...ЗА ЦИТРУСИТЕ ЗНАМ ОТ МАМИ ОТ БГ.4Е СА АЛЕРГЕНЕН ФАКТОР,НО ТУК ДАВАТ ПЪРВИТЕ СОК4ЕТА ОТ ПОРТОКАЛ И МАНДАРИНИ,РАЗРЕДЕНИ С МАЛКО ВОДИ4КА....ТА СЕ ЗА4УДИХ,ИСПАНСКИТЕ ПЕДИАТРИ НЕ СА МИ КАЗВАЛИ НИщО ЗА ЦИТРУСИТЕ.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Цитат на: Mila77
Предпочитам да изям един плод, и да изпия една чаша вода.

И да подскочиш няколко пъти, да се смеси Wink Шегичка.
Можеш да пиеш сок от цитруси, само умерено. В Библиотеката има една статия за диетата на кърмачката, спорта и отслабването, прочетете я.

Общи условия

Активация на акаунт