някой да е раждал скоро нормално в ...

  • 2 084
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 473
здравейте на всички. интересувам се за подробности и моля някой да сподели ако е раждал нормално във Вита - София - за приемането, за отношението на персонала, как преминаха нещата, кога ви дадоха бебето за парво кърмене, кога най-рано разрешиха на таткото да види детето и др. предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 9 990
Следя там втора бременност, с първата  все още  бяха в старата сграда, нямаха родилно.Ще ми бъде интересно и на мен да прочета.

# 2
  • Мнения: 192
И аз следя там бременността си. Скоро си мислех да питам доки има ли случай на нормално раждане в тая болница, щото от 5 месеца само за планирано секцио слушам... Rolling Eyes
Качвала съм се в родилно - изглежда човешко, стаите - тип хотелски, тишина и спокойствие цари. Wink

Няма да раждам там.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Ще се включа,въпреки,че раждах със секцио във "ВИТА"/по медицински показания/,бях там 5 дни и мога да разкажа нещичко.Преди мен са ти казали-чистичко,хотелски тип,храна от хубав ресторант,супер любезен и спокоен персонал.По въпроса за таткото-съпруга ми го "приеха" заедно с мен и ме изчака да родя-той седеше в стаята и гледаше телевизор.Бебето ти го дават веднага и седи при тебе,колкото си пожелаеш-взимат го само да го мият и сменят памперса,ти си го храниш/Естествено ,ако искаш-и това те питат/.Свиждания се позволяват по цял ден без ограничения-мъжа ми през цялото време беше с мен и бебето,до късно вечерта/не знам как е за други роднини,ние преценихме,че ще видят бебо на изписването,но по принцип има стъкло откъдето да го покажеш/.Три дни след мен имаше жена,родила нормално и не забелязах някаква разлика от това,което ти разказвам..Много красив момент е изписването във"ВИТА"-имат специална зала,болницата осигурява торта и шампанско събира се екипа да ви изпрати и наистина  остава незабравим спомен!
Каквото и да решиш-успех, мноооого леко раждане и едно здраво бебче! newsm30

# 4
  • Мнения: 473
благодаря ти за информацията, аз съм решила че ще раждам там, за сега нормално... много странно обикновенно за изписването родителите носят по нещо за почерпка, а тук те ти организират тържество - и вие нищо ли не занесохте, предполагам сигурно само цветя... И друго да те попитам помагат ли ти с напътствия за кърменето? мерси

# 5
  • Мнения: 9 990
За кога си ти и при кой евентуално смяташ да раждаш?

# 6
  • Мнения: 9 894
... много странно обикновенно за изписването родителите носят по нещо за почерпка, а тук те ти организират тържество - и вие нищо ли не занесохте, предполагам сигурно само цветя... И друго да те попитам помагат ли ти с напътствия за кърменето? мерси

тук аз ще ти отговоря - да, наистина има шампанско и торта, и е готино изписването, а ние специално нищо не купихме май....на мен бяха донесли бонбони и цветя и оставихме част от тях за персонала.
За кърменето много помагат - настояваха да кърмя, всички акушерки ми обръщаха внимание, лекарката ми също. Не само напътствия - ми направо ме цедяха в началото, докато тръгне кърма, слагаха бебето правилно, учиха ме....доволна съм.

# 7
  • София
  • Мнения: 505
При приемането - бръснат и правят клизма - акушерката беше много внимателна, а след клизмата ти дават кърпа и сапун, за да се измиеш. - Аз лично раждах с операция, но тази процедура е еднаква и при двата вида раждане! Wink

От отношението на персонала аз съм много доволна - лекарката идваше всеки ден да ме преглежда, а акушерките при започването на смяната им идваха да се представят, да попитат как се чувствам и дали имам нужда от нещо. В стаята има телефон и можеш по всяко време да ги извикаш, като отделно те минават от време на време да видят как се чувстваш.

Храната ти я носят в стаята, като ти си я избираш предварително.
Чаршафите ги сменят ежедневно, нощниците също - аз дори по две-три на ден сменях!

Таткото видя бебето веднага след края на операцията.

За първо кърмене след нормално раждане нищо не мога да ти кажа, но след секцио аз си го взех при мен на следващия ден след като се раздвижих и повече не го върнах /взимаха ми го само за миене и смяна на памперс, преглед от педиатър и вземане на кръв/. По принцип бебето не стой при майката и го носят на 3 часа за хранене, но ако искаш може да си го държиш при теб - аз така направих, защото много държах да е само на кърма и да го храня на поискване.
За кърменето не знам дали обясняват, понеже на мен това ми е второ дете и не съм имала нужда от помощ.




# 8
  • Мнения: 9 990
Кажете и за финансовата част нещо, много моля.....Не се съмнявам иначе в любезността на персонала и обгрижването.Щом до сега ме гледат като писано яйце, какво остава за периода след раждане... HugТити и бла-бла, кой ви изражда?

# 9
  • София
  • Мнения: 505
На мен д-р Кълвачева ми прави секциото.

На изписването платих 1800 лева, до края на този месец от болницата трябва да ми възстановят 400 лева, защото съм здравноосигурена, т.е. ще ми излезе 1400 лева за 5 дни престой.

# 10
  • Мнения: 9 990
На мен Кълвачева ми следи втора бременност и съм решила, че ако ще плащам, ще съм при нея, разбира се.Ще помисля още малко, имам още малко време.Иначе и аз така бях чула, че се възстановяват някакви пари от ЗК.Сумата май е по-малка от другите частни клиники, не съм сигурна, но така ми се струва?Но ти си секцио, аз смятам-нормално, ако нещо не се обърка разбира се...

# 11
  • София
  • Мнения: 888
Аз ще раждам, във Вита всеки момент нормално. Д-р Кълвачета ще изражда бебето. Наистина там са много внимателни и татито ще пр исъства на самото раждане. Не се и съмнявам, че за 1500лв ще се грижат като пиленца за нас Mr. GreenКато родя ще разказвам. Лекарката каза,че слагали обезболяващи при нормално раждане. Ако има някой родил нормално там да каже как  стой въпроса с обезболяващите там Hug

# 12
  • Мнения: 473
аз следя бременността си при д-р Илиева и съм страшно доволна, такъв професионалист и човек с невероятно отношение към пациента и децата не съм виждала, не се пропуска изследване и при нужда имам постоянна вразка по тел. съвсем скоро ми е раждането и затова се интересувах от подробности... за нормално цената е 1500 лева и касата ти връща 390 лева ако не се лъжа и излиза 1100 лева за 3 дни престой ако всичко е наред при теб и детето... единственото което незнам е дали в тази цена при нормално влиза епидурална упойка ако искаш. Някой дали знае?

# 13
  • Мнения: 9 990
Петрова-да не забравиш, като родиш да кажеш, ей!То бебето ще ти е на 1 място, няма да ти е до форум може би, но аз ще те дебна тогава Laughing HugДа знаеш!Като ти гледам лентичката съм 4 седмици след теб-тамън на време да взема кардиналното решение.1500 ли е нормалното раждане?Какви обезболяващи ще ти слагат? или още не си разпитвала.Аз съм на консулт чак след 7.02., защото Кълвачева излиза в отпуск май....та тогава ще разпитам, пък винаги е толкова натоварено пред кабинета,че все ми е неудобно да бавя с такива въпроси...

# 14
  • София
  • Мнения: 888
Петрова-да не забравиш, като родиш да кажеш, ей!То бебето ще ти е на 1 място, няма да ти е до форум може би, но аз ще те дебна тогава Laughing HugДа знаеш!Като ти гледам лентичката съм 4 седмици след теб-тамън на време да взема кардиналното решение.1500 ли е нормалното раждане?Какви обезболяващи ще ти слагат? или още не си разпитвала.Аз съм на консулт чак след 7.02., защото Кълвачева излиза в отпуск май....та тогава ще разпитам, пък винаги е толкова натоварено пред кабинета,че все ми е неудобно да бавя с такива въпроси...
Лентичката малко ми изостава - в 38-та седмица съм и се очаква да родя всеки момент- с разкритие съм  3см и почти изгладена шийка:)Като стане работата ще се похваля разбира се и ще разказвам LaughingОбезболяващите влизат в цената. Но незнам дали ще мога да се възползвам от епидуралната, че тя нали се слага при 5см разкритие Laughing

# 15
  • Мнения: 9 990
Лелееее, ами, стискам палци, не се съмнявам, че си в добри ръце, Кълвачева е страхотен специалист и вдъхва увереност и спокойствие...Успех, то ще се чуе....да... HugАз съм 31 седмица почти, започнах на тонове сега през две седмици и така....

# 16
  • Мнения: 473
ле,ле то при теб май нещата са напреднали... и си стоиш вкъщи ... при какво разкритие ти казаха да дойдеш в болницата... аз съм в 40 седмица и нямам контракции и нищо не усещам и все ми се струва че ще изпусна момента в който трябва да отида навреме....

# 17
  • София
  • Мнения: 888
ле,ле то при теб май нещата са напреднали... и си стоиш вкъщи ... при какво разкритие ти казаха да дойдеш в болницата... аз съм в 40 седмица и нямам контракции и нищо не усещам и все ми се струва че ще изпусна момента в който трябва да отида навреме....
Еми на мен ми е втора бремнност и  мисля, че би трябвало да знам кога да тръгна към болницата. То контракциите не можеш да ги сбъркаш. На първото раждане си стоях вкъщи с болезнени контракции докато не видях чиста кръв по себе си и чак тогава тръгнах към болницат. Добре направих, защото родих за по - малко от час от влизането и оформянето на документите. Сега пак ще тръгна колкото се може по - късно към болницата, за да си спестя излишното стоене в предродилна зала, но ще тръгна по - рано от предишния път, защото казват, че второто по- лесно се раждало и се страхувам да не родя по пътя Laughing

# 18
  • Мнения: 9 894
На мен д-р Кълвачева ми прави секциото.

На изписването платих 1800 лева, до края на този месец от болницата трябва да ми възстановят 400 лева, защото съм здравноосигурена, т.е. ще ми излезе 1400 лева за 5 дни престой.


също при Кълвачева, също ми върнаха 360 лв от общо 1800. пенелопа, хич не си спестявай въпросите - за разлика от други лекари и болници, тук ти отговарят на всички въпроси, затова и има опашки.
стискам палци на всички ви, очакващи Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011

Ние,разбира се занесохме почерпка и цветя за акушерката,все пак ще видиш,че там са любезни не  само по задължение!За кърменето помагат много-имах запушени каналчета на едната гърда и те веднага реагираха-извикаха лекар и ми биха инжекции,казаха ми какво да правя/това ми е първо раждане и нищо не знаех/.По принцип бях малко шашната от всички емоции и постоянно задавах въпроси на които забравях отговорите-проявиха безкрайно търпение да ми обесняват за кърменето отново и отново..... #Crazy

# 20
  • Мнения: 133
РОДИХ на 5.01 ,нормално раждане при др. Кълвачева.всичко мина много леко и имам само хубави спомени от престоя в болницата. няма да говоря за материалната част-хигиена, храна и т.н. - всичко беше перфектно. ще кажа за отношението на всички- който и да попиташ за каквото и да е ти обясняват и то не с една дума, помагат за кърменето. оставихме накрая за акушерската стая 2 плика да се почерпят, въпреки че никой нищо не е намекнал, но аз лично исках да благодаря за вниманието.платихме 1100 лв., защото те вече на компютъра директно проверяват дали си осигурен и казаха че касата не им е правила проблеми да не им изплаща парите. на изписването носихме само един огромен букет за докторката, нищо друго. само едно нещо- аз отидох на 5-ти,за да ми предизвика раждането, защото др. нито веднъж не ми вдигна тел. когато я търсех и честно казано бях притеснена ако тръгна инцедентно през нощта каква ще е организацията.и нещо друго - Кълвачева им е най- натоварената докторка, провери за Илиева, мисля че тя би имала повече време да се ангажира с теб. иначе от Кълвачева съм супер доволна-до голяма степен тя ускори раждането, иначе бях с епидурална- тя влиза в цената

# 21
  • Мнения: 473
исках още нещо да попитам... носих те ли си превръзки или лигнин в болницата или оттам ви дадоха?

# 22
  • Мнения: 9 894
там отидох само с личните си тоалетни принадлежности като чехли, гребен, четка за зъби, телефон..... те дават всичко - и лигнин, и каквото трябва още.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
там отидох само с личните си тоалетни принадлежности като чехли, гребен, четка за зъби, телефон..... те дават всичко - и лигнин, и каквото трябва още.
Да,дават абсолютно всичко за теб и бебето-все пак не е държавна болница,където наскоро научих,че трябва да си носиш дори  чинии и прибори за хранене?????????? #Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 1 555
Извинявам се, че се намесвам в разговора, но искам да попитам - доволни ли сте от женската консултация? Видях, че пакета струва 390 лв.? Какво включва? И заплаща ли се нещо от здравната каса? Благодаря! Hug

И много приятни емоции и леко разждане на кандитат-мамите, които очакват този момент скоро!  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
Извинявам се, че се намесвам в разговора, но искам да попитам - доволни ли сте от женската консултация? Видях, че пакета струва 390 лв.? Какво включва? И заплаща ли се нещо от здравната каса? Благодаря! Hug

И много приятни емоции и леко разждане на кандитат-мамите, които очакват този момент скоро!  bouquet
Аз съм изключително доволна от ЖК-ходих при Д-р Цанов,който впоследствие ме оперира/секцио/.Пакета включва всички изследвания на майката/в началото и в края на бременността,СПИН,васерман,кръвна картина,урина,кр.група ,имаше и други май Embarassed/,записи на тоновете на бебето,ехограф на всяка консултация/в последните месеци са по-чести/.Вече съм позабравила доста неща и тази информация в никакъв случай не е пълна-съжалявам.Но можеш да отидеш до "ВИТА" и на регистратурата ще ти дадат нещо като оферта за ЖК-там е описано абсолютно всичко по месеци доста подробно и дълго.Мисля,че може по здравна каса,но не знам точно какво поема,понеже аз бях изцяло платено.newsm10

# 26
  • София
  • Мнения: 1 555

Много благодаря, nikij1979. По принцип съм здравноосигурена и мислех да си взема все пак направление, но да ходя главно при д-р М.Райчева, пък тя не работи със здравната каса. Но сега такива хубави неща пишете за Вита, а и 390лв. са си доста прилична сума. (мисля, че при плащане за всеки преглед с ехограф и за всяко изследване задължително сумата е доста по-голяма). Аз отдавна съм си я харесала тази болница, защо само и д-р Райчева не работи вече там.
  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
Не я познавам Д-р Райчева.Със сигурност е доста по-евтино/мисля,че на пакета ЖК правят отстъпка 30 процента/ и ехографския преглед излиза около 17 лв.-доколкото знам и в най-мизерните поликлиники е 25лв.Всички изследвания също са с отстъпка при пакета.след всяко посещение на регистратурата ти дават отчетна бележка какво точно са ти приспаднали при това посещение и колко ти е остатъка.И аз съм здравно осигурена,но по време на забременяването ми имах напълно откачена лична лекарка,която 3 месеца не ми даде направление за гинеколог и аз се отказах от полагащото ми се държавно здравеопазване за което си плащам всеки месец и нямам нито една пропусната вноска/някой ме беше изпреварил и е сложил тази откачалка в черния списък #2gunfire/

# 28
  • София
  • Мнения: 888
Момичета кажете нещо за д-р Илиева. Чух,  че е много добра. Д-р Кълвачева излезе в отпуск от вчера и тя ме свърза с д-р Илиева ако  започне раждането. Какви са отзивите ви за нея Simple Smile

# 29
  • Мнения: 9 990
Същите като за Кълвачева HugСпоко!Аз понеже вчера успях да я хвана Кълвачева, а постоянно и е изключен телефона, че е за операция влезнала-та все за теб си мислех..... Embarassed

# 30
  • София
  • Мнения: 888
Същите като за Кълвачева HugСпоко!Аз понеже вчера успях да я хвана Кълвачева, а постоянно и е изключен телефона, че е за операция влезнала-та все за теб си мислех..... Embarassed
Аз нормално ще раждам:)Уж с епидурална,ако  остане време за нея:)Кълвачева ми каза още преди повече от десет дни,че ще раждам всеки момент, ама нещо не предвиди както трябва Laughingискаше да ми предизвика раждането преди отпуската, но тъй като имам още време до термина реших да оставя на бебето да си излезе само,когато прецени.Така че може и при Илиева да раждам. Кълвачева ме предупреди,че е мног добра и да не се притеснявам.Ама друго е да получиш информация от мами:)

# 31
  • Мнения: 9 990
Ми аз чух, че спешни операции имала, та затова....
Хайде-стискам палци, пък то не се знае-може и да си я дочакаш и Кълвачева, както е тръгнало HugИлиева  е добра, наистина, не се притеснявай!

# 32
  • София
  • Мнения: 8 931
Майчета, сори за off-а, но къде се намира тази Вита, където им е поликлиниката или на друго място?

# 33
  • Мнения: 9 894
на Подуене - ето и карта:
http://www.vita.bg/pagebg.php?P=4

Боже, чак аз взех да я мисля Петрова, дето ни съм я чувала , нито виждала. Хайде, Петрова, дано всичко е благополучно Simple Smile

# 34
  • Мнения: 6
И аз стискам палци на Петрова! И чакаме да разказва как е минало всичко.
Аз също съм решила да раждам при д-р Илиева и ще ми е изключително интересно да науча всяка подробност.
Утре съм на консултация при нея и сме се разбрали да си поговорим за раждането. Така че ако има нещо интересно непременно ще ви разкажа!

До скоро!   bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 505

ronieta превръзки незнам дали дават, защото аз си носих, но лигнин със сигурност дават от там. Аз си носих само джапанки, паста и четка за зъби и чорапи, които така и не обух, защото в болницата е много топло!

Ивон аз си плащах всеки преглед отделно - не съм ползвала пакета, но си взимах направление от личната лекарка за изследванията на кръв и урина и те ми излизаха безплатни.

Petrova_ леко раждане!

# 36
  • Мнения: 146
Здравейте!
Аз родих с таткото, нормално в Майчин дом, без уговорка с лекар. Всичко мина супер, 5 часа. Платихме 40 лв за семейно раждане.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 011
Petrova,не се притеснявай излишно,щом са те насочили към друг толкова добър лекар,няма страшно!И аз исках да раждам по-рано ама бебо не мислеше така и изкарах почти до термина без никакви контракции и разкритие,страх ме беше само да не тръгне през ноща,но моят доктор ми вдъхваше страхотно спокойствие и аз не се притеснявах въобще-дори и ако се наложеше да раждам при друг доктор по спешност.Споко,хората си знаят работата във"ВИТА".При който и да родиш ще се убедиш в това!
Леко раждане и да разказваш после!  bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 888
Petrova,не се притеснявай излишно,щом са те насочили към друг толкова добър лекар,няма страшно!И аз исках да раждам по-рано ама бебо не мислеше така и изкарах почти до термина без никакви контракции и разкритие,страх ме беше само да не тръгне през ноща,но моят доктор ми вдъхваше страхотно спокойствие и аз не се притеснявах въобще-дори и ако се наложеше да раждам при друг доктор по спешност.Споко,хората си знаят работата във"ВИТА".При който и да родиш ще се убедиш в това!
Леко раждане и да разказваш после!  bouquet
Благодаря за успокоението HugДано само да не тръгне през нощта, че ще трябва да събуждаме и да водим с нас дъщеря ни и тати трябва да я пази в болницата вместо да е до мен на самото раждане. Ще разказвам разбира се. Само всичко да мине добре. Днес цял ден ме стяга корем ниско долу - също при  менструални болки. Толкова ме е страх, че пак ще родя нормално. Уповавам се на мисълта, че поне този път ще има епидурална упойка (ако не отида с повече от необходимото разкритие).

Общи условия

Активация на акаунт