Ех, Канада- бъдещи и настоящи Родители/ част 11/!

  • 14 930
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 919
Шеметна, нормално е да си чувстваш гърдите празни вечерно време, нормално е Марти да иска да виси по повече време тогава. Това не означава, че нямаш достатъчно мляко! Млякото се произвежда в момента на сучене, не се складира. Сигурно знаеш ама аз пак да кажа... Wink
Аз не бих имала притеснения да будя беба да суче, още повече че те даже не се събуждат напълно, а нощното хранене е не само полезно за лактацията ти, но и необходимо за бебчето. Това че той не се буди сам ми говори само едно, че млякото му е пре достатъчно. Бих те посъветвала да пробваш да му намалиш лека полека добавката.
Според мен е по-добре да го будиш да суче нощем отколкото да ставаш да цедиш, първо че е страшно досадно и неможеш да си починеш и второ от бебето по добра помпа няма.

Крисимам, мерси за координатите на травел агента и аз му писах.

# 46
  • Мнения: 319
Да, Kalida, ще присъства на раждането Hug Даже иска с камера да снима, ама няма да му дам Naughty Виж за снимки може, да снима колкото иска Peace

# 47
  • Мнения: 398
Момичета,

малката се опитва да си облече ботуш на главата и се сърди, че не става. Също така вчера седя в един кашон и много си играе с куклата. Каза и първата съзнателна дума след мама и тата, и това беше бебе. Да видим дали няма знак в това.  Sunglasses

Знам, че  България еър не са толкова лоши до Европа,но знае ли човек на каъв полет ще попадне. Поздрави на всички

# 48
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Калида, аз и Дени си отиваме на 16 май (живот и здраве Praynig). Сунай ще си дойде в началото на август. Simple Smile. Връщаме се на 31 август.   Което ме подсеща да ви питам - дайде идеи за подаръци на роднини, приятели, познати, непознати.... Laughing

# 49
  • Canada
  • Мнения: 231
Здравейте!
Много се радвам на големия бременен отбор тук  Simple Smile честито на всички!
Аз не пиша, но редовно чета. Поздравления за Каролина и Калида за наблюдателността - трогната съм!
Днес бях при моята ОБ /в 12-та г.с. съм/, чух сърцето на бебчо, което ме направи много щастлива!  Grinning  Grinning  Grinning
До сега всичко е наред - и изследвания, и състоянието ми като цяло.
Докторката ми даде три вида витамини да пробвам и да избера в последствие какви да си закупя - PregVit, Centrum Materna и Neo-Tinic. Някакви препоръки?

# 50
  • Canada
  • Мнения: 277
Здравейте момичета,

Чета и не мога да повярвам, толкова много бременелки.

Да им е честито, лека и безпроблемна бременност и от мен!  bouquet
Хваща ме страх да не е заразно.... Wink

Днес бях при моята ОБ /в 12-та г.с. съм/, чух сърцето на бебчо, което ме направи много щастлива!  Grinning  Grinning  Grinning
И аз  след като 4ух тупкането на сърцето на Бебка, две седмици след това се усмихвах щедро на вси4ки по улицата, даже се улавях 4е се смея с глас, толкова бях щастлива !
 Тъкмо щях да ви питам за травел агент, явно сезонът на билетите  е запо4нал и ще се възползвам от дадените ве4е координати. Благодаря !
Лека седмица,моми4ета!

# 51
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Момичета, можете ли да ми дадете координати на счетоводител? Да си оправим таксите за миналата година вече. Мерси. Hug

# 52
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 771
Здравейте момичета,
преди около седмица пристигнах в Канада, и искам да се присъединя към вапия отбор.

Пътувах през Лондон и нямах никакв проблем, Приятно останах изненадана от обслужването в Хемус , а и от бързината и вежливостта на персонала на новия терминал.Билета си го купих от една агенция във Варна, ако искате имам ICQ-то на едно от момичетата там и мога да го дам

# 53
  • Мнения: 2 959
...чух сърцето на бебчо, което ме направи много щастлива!...
Росемонтиа, честито за хубавата емоция, дано еуфоричното Ти състояние се запази все така по време на бременността. А колкото до витамините, аз в началото пиех Матерна, но след това ги смених с други пренатални витамини. Назначиха ли ти вече дата за видеозон?
Титина, добре дошла сред нас, съседке! Вече в Калгари си имаме Теб и Холи! Как Ти се струва града, намерихте ли добра квартира вече?
Шеметче, радвай се че Марти не се буди през нощта, защото това може да е само моментно състояние. Успяваш ли да се наспиваш? Бабата вече посвикна ли?
Йонка, и вие ли планирате ходене до БГ?
Пчелице, а ти приготвили багажа за болницата?
...първата съзнателна дума след мама и тата, и това беше бебе. Да видим дали няма знак в това...
Пупонка, и съмнение няма. Не бяха случайни тез питания за разлики м/у децата, но ще чакаме да кажеш какво сте решили с Татито за най- благоприятна възрастова разлика.
Надюшко, честита Ти осигурена БГ ваканция. Щастливци сте с Дени 3месеца в БГ.
Гаргамелчо, а ти докъде стигна със захранването на Викторийка, даде ли й вече прясно мляко, яйце, кисело мляко, мед?

# 54
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 771
Благодаря Kalida.
Как ми се струва града ли, ами различен е, от тези поне в Европа.За квартира няма проблем, съпруга ми има къща тук и ми отне около седмица да си подредя нещата както са ми удобни и на мен.
Странно ми е само това , че хората тук пазаруват като за последно.Интересно ми е успяват ли да го изядат все пак

# 55
  • Мнения: 2 959
...Странно ми е само това , че хората тук пазаруват като за последно.Интересно ми е успяват ли да го изядат все пак...
Titina, с това ще свикнеш- пълните торби и многото храни които се изхвърлят, а как намираш времето, хванали студовете преди седмица? Ти за първи път ли идваш в АБ?

# 56
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 771
 а как намираш времето, хванали студовете преди седмица? Ти за първи път ли идваш в АБ?
[/quote]

За пръв път съм тук в АБ да, а студове не хванах.
Надявам се наистина да свикна тук, роблема е че се чувствам много самотна, но това е напълно разбираемо.
Като започна работа юе  друго, но поне за сега, както казвам проучвам района и града

# 57
  • Мнения: 85

Здравейте момичета,
 Отбора става все по-голям Laughing А  аз всяка нощ сънувам, че съм бременна Laughing
Калида, а защо трябва да пие непременно прясно, пробвала ли си да и даваш кисело разредено с вода, аз така смятам да направя, знам че прясното мляко е тежко за децата Heart Eyes
Момичета, съжалявам че се връщам отново на тема ваксини, но днес за пореден път отложих две, приемам линкове с полезна информация, ако са ви подръка  bouquet
Спокойна нощ!

# 58
  • Мнения: 62
Здравейте мами, включвам се и аз във вашата темичка, макар и все още в България, но тъй като сме планували лятото да заминаваме за Калгари имам малко въпроси. В момента в София в Бенетон има 50% разпродажба и има много хубави детски якета и се чудя какво ще ме посъветвате: да купя ли на 3-год. ми дъщеричката яке за зимата от тук или на място в Канада? Въпросната дрешка струва 55лв, което е много добра цена за Бг. И още нещо, ако дипломата ми е преведена на френски, но се заселваме във федералната част, би ли било добре да я преведа и на английски? Смятам да запиша курсове в университет и да доучвам Management Accountant CMA. И найстина ли е толкова трудно да се намери квартира в Калгари?
Много благодаря предварително.
Лили

# 59
  • Мнения: 319
Rosemontia, на мен в началото ми предписаха PregVit. Купих си ги, цената беше 33$, хапчета за един месец. След това в Jean Coutu видях че има Матерна на Центрум, като опаковката с хапчета беше за малко повече от 3 месеца, а цената беше 17$ (бяха намалени малко). Съдържанието е почти същото и на двата вида витамини. Разликата, която аз открих, беше че PregVit са за сутрин и вечер (розови и сини хапчета, не много големи), докато Матерната са по 1 на ден, ама пък са големички. Сега пия витамини на Life за бременни (големи са колкото Матерната).
Калида, багажа ми още не е готов. Чакам тия дни да си купим пералня, че да приготвя всичко за бебка, и едновременно с това ще приготвям и за себе си. Пък и чакам да ми кажат от болницата какво трябва да нося за раждането, щели да ми дадат списък.

Общи условия

Активация на акаунт