Ех, Канада- бъдещи и настоящи Родители/ част 11/!

  • 14 920
  • 287
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 959
С огромно желание отварям таз нова темичка, защото вярвам че ще я изпълним с още повече хубави новини- за бебета, за реализирани мечти, пътувания, нови жилища!

Лека и безпроблемна бременност на всички бременлийки: Пчеличка, Дензълчето, Далала, Щастливчето, Силви, Кивито, Росист!

Кроко, Гери, казвайте сега за Кубинският трип- сложихте ли хепатитна ваксина, колко ви излезе удоволствието, как понесаха Мая и Ивонката смяната на климата?
Каролинка, значи сега Вие с татито започвате да гледате за билети, но Ти имаш опит с промоционалните цени от миналата година.
Снежи, успешно пренасяне!
Писанката, приятни емоции Ти желая сред красивата снежна квебешка природа!
СилвияАлексис, виж колко хубави бебешки вести докара с твоето питане за други бебочета! Алексис тръгна ли на градинка?
Гаргамелчо, казана дума- хвърлен камък, не се приемат отмятания, и условности. И при заспала Викторийка и при будна ще чакаме скоро вест!
Век, успешно училище! А колко са Ти голями дечицата?
Крисимам, а Ти кърмиш ли още Криската? Ходихте ли отново до Суйс Шалет, или то ще е за почивните дни удоволствие?
Краси, давай продължението на красивият картинков разказ, моля!
Дотче, какво решихте за столчето, ново ли ще купувате или ще си използвате от каката?
Нади, как сте с Дени?
Чочка, Мимчето, Йонка, Мама Десиславка, МИНЕрВА, поздрави и за Вас от снежна АБ.
Шеметно невероятната Мама на Марти, а слагахте ли вече някаква ваксина на бебока?
Холи, Ерик как е във Френското уч- ще?
Мамамашка, къде се загубихте с Филип? Намерили си покана за Майчето?
Ниара, поздрави и за вас с Алекс в далечно Ватерлоо.
Дивианка, оправи ли се пръста?
Дидката, оправихте ли вече компютъра? А Ноотбука за кой ще остане, за Теб или Мирото?
Миленката, как сте с малчуганите, още ли обичат да ходят в Макдоналд'с?
Хезитанче, спорна нова година, Ти от отдавна не си ни навестявала?

Хубав следобяд ви желая!

А ето и старата темичка !

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 00:34 от Kalida

# 1
  • Мнения: 85
Добър следобед слънчеви момичета,

Да знаете че спирам с писането  Laughing да не ме прихване и мене  Laughing, или то май нередовните писателки не ги хваща Laughing Каквато е лудница при нас с едно представям си с две Laughing
Едно голямо ЧЕСТИТО на всички мами за хубавите новини, с които заливат форума Heart Eyes
Гаргамелчо, страхотна торта, ще ми се и аз да можех да ги въртя такива красоти. Да ви е жива и здрава Виктория!!!
Пчеличка, като говорим за произшествия в 4ия месец бях сама в къщи и........ хладилника реши, че трябва да избухва...... стана пожар едва се спасих у комшиите, за да не се надишам с отровни газове.....голям стрес изживях и бях много притеснена за бебчо.....слава Богу всичко беше наред, ама може би за това е толкоз ревлив сега Laughing Да допълня, че произшествието беше в София.
Калида, нашата баба се отказа да идва защото получи хубаво предложение за работа..... тя е младичка баба Laughing Laughing, а ние тъкмо с мъжа ми се бяхме замечтали как си поооочииивааамеееее...... Laughing
Мамите-Кубинки, да покажат загара Heart Eyes
Крисимами, и ние си имаме такива мероприятия тук като вашия Къмюнити център, при нас е Фемили плейс Laughing обаче Филип си играе и забавлява само ако може да ме вижда, ако отида за кафе в съседната стая, надава вой, въобще страда много ама много от " страх от изоставяне"  #Crazy
Дензъл, как сте вие с бебчо, радвам се че бремеността ти е лека!
Момичета, отдавна се каня да ви питам има ли вегетарианци сред вас?
 Топъл ден ви желая  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета, Да ви отговоря от предишната тема. Имах кървене и личната лекарка след преглед ме изпрати по спешност в болницата (една от детските болници в Монреал, имат и гинекологично отделение). Аз всъщност в началото на кървенето не знаех че съм бременна, мислех че ми е дошло Embarassed Чак на автория ден се усъмних че кървенето е съмнително малко, че преди това имах малко закъснение, направих си тест, веднага при личната лекарка, тя ме изпрати в болницата и така. В болницата в никакъв случай не мога да кажа че не са ми обърнали внимание, но лекарства наистина не ми дадоха Thinking Правиха ми гинекологични прегледи, кръвни хормонални изследвания, накрая ми казаха да отида на следващия ден на ехограф. И ми спря от само себе си. Разбрах че в цяла Америка не давали лекарства в подобни случаи, защото се смятало че няма смисъл. Първо малко се озадачих, но пък в края на краищата кървенето наистина ми спря от само себе си и ми беше спестено излишно пиене на лекарства. Колкото и да ме убеждават че едно лекарство е безвредно при бременност, все пак в първите 3 месеца... предпочитам да не взимам нищо.
Приятна вечер на всички  bouquet

# 3
Като чета писанията на пчеличка й се възхищавам! Има голям напредък в отношенията й с хората. Във форума на  BGCANADA.COM беше заядлива, а сега станала мила , мила, чак да не й се надява човек! Но такъв е живота! След два - три "житейски шамара" нещата си идват на място!

# 4
  • Мнения: 319
ttt41, не знам защо съм оставила впечатление у теб, че съм била заядлива ooooh! Винаги съм се опитвала да помагам на хората, имащи нужда от съвет. Но съгласи се, че има хора, пишещи там, които дразнаят не само мен, а и всички останали. При това от почти година и половина може би, не съм писала кой знае колко. Омръзна ми хора на които съм помагала, да ми се качват после на главата (защото си мислят, че щом познават лично модератора, значи всичко им е позволено). Досега публично съм се дъвкала с 2-3 човека, айде максимум 5, не помня, като после с ЛС-я сме се изяснявали. При това съм модератор, който трябваше да си изпълнява функцийте, а не само да гледа безучастно, как форума се превръща в бойно поле #Cussing out Не знам коя си, и защо влизаш като гост тук. Може би си от засегнатите? А може би истинския ти ник ми говори прекалено много? Няма значение.
И последно да ти кажа, че никога не съм имала проблеми в отношенията си с хората, най-малко с тези от форума. Напротив, чрез него намерих много приятели, толкова много, колкото никога не съм имала Hug А относно житейските шамари си в голяма грешка Crazy Ако имаш нещо друго да ми казваш, ми пиши ЛС, не занимавай хората тук с bgcanada, те си имат други грижи baby_neutral

# 5
  • Мнения: 7 430
Дидката, оправихте ли вече компютъра? А Ноотбука за кой ще остане, за Теб или Мирото?


Да, да....и бюро новичко си купихме Wink
А лаптопа най-много да остане за мен или да го продадем, че то тук няма много време да седим пред РС-то Wink

Искам да честитя на всички бременлийки - бъдете здрави и се глезете повече на мъжете си  Mr. Green

Моите приятелки от Монреал съвсем се изгубиха newsm78

# 6
  • Мнения: 109
Ех, ето ме и мен на новата тема.
И внимавайте с новата зараза, която е плъзнала из тукашния форум.
Аз мисля да взема всички мерки и да не и се поддавам.  Wink
С големи, отгледани вече деца, предпочитам само чуждите бебета да мачкам  Mr. Green Mr. Green ако може.
Калида, мойте вече са отраснали  - големия ще бъде студент тази година, така че времето на памперсите е отдавна забравено.
И все пак на всички мамчета, които не зарадваха с тези хубави новини - леко бременеене и страхотни бебоци след някой и друг месец.
 Laughing Laughing

# 7
  • Мнения: 327
Здравейте момичета,

Вчера не съм влизала в любимиия форум и хоп - нова тема. Ама какво става? Наистина върлува някаква зараза ... пак имаме бременна мама. Кивито честито! Ех, че храбри мами имало в нашето скромно общесто. Браво момичета!

Калида, какво да разказвам още за ваканцията? Цената за една седмица ол инклузив варира от 1600 САД до 2500-3000 САД за двама възрастни и бебе. Някои хотели не взимат пари за деца до 12-13 години, а при други не е така. Пред очите ми е само красивият океан, така че за нищо друго не се сещам да пиша. 

# 8
  • Мнения: 88
Здравейте мили мамини сладурки Hug Hug
писах писах и всичко ми се скри и аз незнам къде #2gunfire
Първо да поздравя всички бременни майчета и да им пожелая приятна и безпроблемна бременност Hug Hug HugБРАВО мами хапвайте си за двама, а защо не и за трима Wink
Дот честито ти рожбичка много целувки от нас  bouquet
Калида как сте с Даничка при нас в Монтреал е снежно и студеничко, типично за сезона.Много поздрави и целувки от нас Hug
Дидка при вас в БГ е пролет и вие се скъсвате от разходки Heart Eyesмного цунки на твоите сладурчета Hug
Момичета вече направих резервация за  жаканцията ни в БГ. Joy JoyЖивот и здраве ще пътуваме през април и ше стоим цяло лято Joy Joy
Запланували сме там да празнуваме на Дими 2 му рожден ден Heart Eyes Heart Eyes
Сега отивам , че Дими ме задърпа Winkстига ми толкова на компа Stop
Поздрави и целувки на всички мами и техните малки съкровища  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 417
Добро утро мили дами!  Flutter

Как сте в този съботен ден?

Честито на Кивито! Тази година ще бъде бебешка. Сигурно всичките сте поизтеглили бебешки новогодишни късмети Mr. Green.... аз бях миналата година  Crazy

mamamasha, ние сме добре. Вие как сте? пооздравяхте ли? На няколко пъти се опитах да пратя ЛС, но кутията ти е пълна. Дори се опитах образец за покана, но не би.

Pisanka, залагания няма още, но сред роднините започва гадаене и предпочитания. Досега мнозинството предполага момче, аз съм от неутралната гвардия, таткото пък си мисли, че е момиче. Ще разбреме Simple Smile


Хайде аз ще се връщам на работа! Simple Smile На всички пожелавам слънчев, независимо от времето на вън, ден!   bouquet

# 10
  • Мнения: 42
Здравейте мили мами!

На настоящите мами пожелавам много здрави и щастливи деца, на бъдещите мами (като мен) - леко и безпроблемна бремнност, леко раждане и разбира се  здрави и прекрасни бебета!

Аз съм новачка в този форум, както и в Канада. На нас дядо Коледа ни донесе прекрасна вест и очакваме едно такова вързопче радост да ни сполети в края на август/началото на септември (първа бременност). Ние сме от 6 месеца в Торонто и аз все още не познавам здравната система тук, така че ще съм ви много благодарна ако ме насочите какво да правя/ да не правя и как точно протича наблюдението на една бременност.
Имам личен лекар, бяха ми направени кръвни изследвания, а тази седмица видяхме и малкото бебоче на видеозон, но все още нямам назначена дата за преглед от гинеколког. Това малко ме притеснява и се опитвам да намеря подходящ.
Какви изследвания се правят тук? Кога? За какво да внимавам?

Благодаря ви много предварително!
И до скоро!

# 11
  • Мнения: 42
 и разбира се  приемам препоръки за добри obstetricians!

# 12
  • Мнения: 2 959
Привети, Канадски Момичета!

Дюнн, добре дошла сред нас и честита Ти хубава бебешка вест! лека и безпроблемна бременност Ти желая! Като гледам май с Щастливчето сте горе долу само с 1-2 седмици разлика, предполагам ще имате доста сходни емоции. А колкото до въпросите Ти, скоро ще се включат Торонтските Мами и ще Ти дадат най- компетентни съвети, че то Канада е една ама по различните провинции здравните неща май не се припокриват. Погали от нас с даничка, коремчето, моля и по често сред нас, нали?!
Кроко, благодаря за инф- ята, кажи сега някакви ваксини слагахте ли си на възрастните и на бебочетата?
Щастливче, а в работата каза ли им? Шефовете как приеха новината? И почивай повече, и наблягай на цитрусите, появиха ли се вече киселините и бременните болежки?
Дензълче, а Ти имаш ли някакви предпочитания към някакви храни или по скоро храни които преди си хапвала с желание а сега не?
Мамамаша, а като Майчето не успя да дойде, няма ли Вие да стигнете до БГ скоро? А колкото до вегетарианци, има, да не би и Ти да си от тях?
Мимката, поздравления за хубавата очертаваща се лятна ваканция. А Марчелката април ли свършва училището?
...новата зараза,...Аз мисля да взема всички мерки и да не и се поддавам...
Век-че, не се уповавай на това какво мислиш. Заразата, особено по мрежата е много устойчива, да знаеш! Ти сега с тез големи деца сигурно съвсем други грижи си имаш на главата. Къде учи студета, на какъв профил е заложил, икономиката или инженерна специалност или може би нещо съвсем друго?
Дидка, много Ти е хубав новият подпис- хубав е Сливен, но още по- красиви са Момичетата от там, излъчване, лично присъствие и чар имат, да знаеш!
Пчелице, а на колко често ходиш на прегледи? Започнали вече ежеседмичните срещи с обстетришъна? А според диетолога, каква е най- добрата закуска за бременна жена?
Холка, къде се губиш? Всичко ли е наред при Вас, здрави ли сте, че тук непрекъснато за някакви вируси и флута говорят?
Гостенчето- ТТТ41, добре дошло сред нас, явно и Ти си канадче, заповядай не само като посетител, има място за всички ни.

Хубава съботна вечер Ви желая!

# 13
  • Мнения: 919
Dunn, добре дошла Grinning Лека бременност и на теб Heart Eyes
И сега какво, аз големи думи изприказвах май, освен да ходя да редактирам Joy

Дюн, кажи къде сте в Торонто, аз съм доволна от моя ОБ, но мисля следващият път след година-две-три, да съм с мидуайф, те обръщат много повече внимание и се занимават с теб, моят доктор го виждах точно за по минутка две и никога нищо не ми казваше Rolling Eyes
Ето от тук можеш да си намериш доктор. За мидуайф незнам как става, но можеш да питаш гп-то си.
Нормално има ултрасаунд в 12 и 19 седмица, през останалото време само слушат с доплер и мерят корема...

трябва да изчезвам, че мойта щерка е съборила една купа сушени кайси и ги нахапва едно по едно и размазва по пода Crazy

# 14
  • Мнения: 319
Kalida, следващия ми преглед е след 4 седмици, а след това започват на 2, не всяка седмица. А според диетоложката трябва да ям много сереали и хляб, без значение по кое време на деня. Каза ми, че трябва да ям от 2 до 4 филии хляб на ден Crazy  Ама тя милата си няма на идея, че ако ям по толкова, досега да съм минала стоте кила ooooh! За щастие засега съм само +11 Peace До 100 има още доста Joy

П.С. Това с бебетата е заразно (за тези, които не искат, да се пазят ако могат) Днес една приятелка от Монреал ми се обади да ми се похвали, че и тя чака бебче baby_neutral А познавам още няколко монреалки, които по форуми не пишат, но пък и те чакат бебета (и то все момиченца). Даже едната чака две момиченца baby_neutral baby_neutral

Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 04:48 от p4eli4ka

Общи условия

Активация на акаунт