Въпрос за калция

  • 1 462
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Вземахте ли допълнително калций докато бяхте бременни(под допълнително имам предвид извън този калций, който се съдържа във витамините за бременни falvit)?
Как се отрази бременността на зъбите ви?

Питам ви, защото,  съдържанието на калциий във витамините за бременни ми се струва недостатъчно, като се има предвид, че трябва калций за изграждането на цялата костна система на бебето. Замислих се дали да не пия допълнително калций ( например Калмацин, това е комбинация от калций магнезий и цинк), но не съм го обсъждала с лекар все още, затова се допитвам до вас.

# 1
  • Мнения: 5 790
Не. Аз лично не съм взимала нищо, дори и витамини за бременни. А доколкото знам, предозирането с калций е доста вредно. Задължително се консултирай с лекар.

# 2
  • Мнения: 5 362
Не. Аз лично не съм взимала нищо, дори и витамини за бременни. А доколкото знам, предозирането с калций е доста вредно. Задължително се консултирай с лекар.
И аз така.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
До четвърти месец единствено пиех фолиева к-на и това е. Не съм пила допълнително нищо, включително и витамини за бременни. Зъбите ми не пострадаха от това.   

# 4
  • София
  • Мнения: 1 056
По-добре според мен е да хапваш всеки ден кисело, прясно мляко, сирене, кашкавал.
Организмът усвоява по-голямо количество калций от тези продукти отколкото изкуствените добавки.
Дори и само по едно кисело мляко на ден ще ти е достатъчно за да си набавиш достатъчно калций, че да няма отражение върху зъби, костите ти и т.н.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз не съм пила допълнително калций или други витамини освен фолиева киселина.Обичам мляко и гледах често да го ям.

# 6
  • Мнения: 640
Освен, че постоянно се тъпча с млечни продукти, взимам калций на Идеос. Но все пак аз имам проблем с калция много преди да забременея.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
Взимам от два дни добавка на Калций с Вит.Д, за по добра усвояемост. Мислех да разчитам само на храната, ядях много млечни, но не стана само с това. Не взимам други витамини.

# 8
  • Мнения: 1 043
Не съм пила никакви витамини,наблягах главно на зеленчуците и плодовете,както и на млечните продукти.Най-добре се консултирай лично с твоя гинеколог и зъболекар Peace

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не съм пила допълнително калций. Пиех само Матерна от време на време, ядях много пресни плодове, зеленчуци и млечни продукти.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 919
Са, трябва да е точно дозиран, в противен случай пречи.
Отлага се където нетрябва, т.н калцификати или калцифициране...
За бременни е точно дозиран и е в по-ниски дози.
Преди да решиш да увеличиш дозата - консултирай се с лекар.
Освен това за правилното му усвояване трябват и определени кол-ва др. минерали- фосфор, магнезий и т.н иначе нище не става.

# 11
  • Варна морето
  • Мнения: 103
не мисля,че е необходимо  Laughing

# 12
  • Мнения: 3 456
Не съм пила допълнително калций. Пиех само Матерна от време на време, ядях много пресни плодове, зеленчуци и млечни продукти.
И аз така !  bouquet

# 13
  • Мнения: 8 505
Допълнително не съм пила.ако приемаш достатъчно мляко и млечни продукти,в организма ти няма да има недостиг на калций.
Ако все пак решиш да пиеш,задължително се консълтирай с лекарят си преди това.

# 14
  • Шумен
  • Мнения: 67
Пих допълнително Калций Фосфо Ц, но си отдавна си имам проблем с калция.

Общи условия

Активация на акаунт