Мамчета помогнете ни !!!

  • 1 131
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Малката ми дъщеря е с фебрилен гърч  Sad.Не бива да допускам температурата да надвиши 38.5 тъй като има опасност гърча да се повтори .От вчера е с температура , която не се повлиява от НИЩО , дори и от течен аналгин  ooooh!.В 2 часа извиках Бърза помощ , безсилна да се справя с проблема. Надявайки се да ми помогнат с нещо , педиатърката вдигна ръце и ми каза : - Ами такъв е грипа ...Трябвало да бъда благодарна , че не вдигала 40 гр .Температурата не се повлиявала от никое от температуропонижаващи лекарства. Единственото което я успокояваше за 15, 20 мин.бяха хладните бани и оцетени чорапки. Изписа ни Клацит , но каза да не се надяваме да повлияе , тъй като вирусното заболяване не се лекувало с антибиотик.  newsm78.Каза ми да се подготвя психически , че ще вдига от 3 до 5 дни. Момичета , отчаяна съм , незнам какво да правя и как да действам за напред. Мисля , че само мами преживяла такова чудо могат да се поставят на моето место и да ме разберат  ooooh!Вярвах в медицината , но като видях с очите си , че течен Аналгин не свали температура , не чак толкова висока , съм в ШОК .

# 1
  • ново
  • Мнения: 5 888
Викуна, щом температурата не се повлиява от лекарства, увивай детето в мокър чаршаф /намокрен с вода и оцет/, проветрявай стаята непрекъснато и давай много течности.
Нашата лекарка в такива случаи ме съветва да давам компот от малини, чай от шипки.
В темата "Баба каза така" имаше съвет за сваляне на висока Т за се намажат крачката на детето с разбит белтък, но при нас това не помогна преди време Sad
Бързо оздравяване ви желая  bouquet

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 234
Да наистина сегашният грип, който върлува не се повлиява от нищо... температурата се поддържа висока... а бе някакъв ужас е. Защо не пробваш да облееш детенце със студена вода, но не много... колкото то иска. Братовчедка ми така и смъкваха високата температура.  

# 3
  • Мнения: 468
Бях в същото положения преди близо 3 седмици. При неповлияване на високата Т се включва система със Серум Глюкозе и се наблюдава детенце. Нас ни държаха 6 часа в Бърза помощ, на 3 пъти започваше гърч, но не знам как ни се размина тежък такъв. За информация - беше около 8 часа с 40.5 - 41 градуса и не падна под тези стойности от НИЩО /парацетамол, нурофен, аналгин, фенобарбитал, диазепам, системата/. Компресите май най помогнаха, но след като минаха въпросните 8 часа.

# 4
  • Мнения: 468
И изрично ни забраниха хладен душ и овиване с чаршаф - опасност от шок и още нещо си, само кърпи на чело, китки, глезени, слабини. Става дума за много висока Т обаче, при по - малко повишена и аз съм правила обливания с по - хладка вода.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 234
Збравих да ти кажа, че трябва много течности да пие, най-хубаво е да се дава по 1-2 ч.л. глюкоза през 2-3 часа не е много приятна на вкус, но няма как...

# 6
  • Мнения: 1 883
Защо не пробваш да облееш детенце със студена вода, но не много... колкото то иска.  
Правя го , но ефекта му е за 10 мин сваля до 38,2  ooooh!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 234
Защо не пробваш да облееш детенце със студена вода, но не много... колкото то иска.  
Правя го , но ефекта му е за 10 мин сваля до 38,2  ooooh!

Ако температурата е висока, трябва да се наливаш с топли чайове, най-вече с липов цвят, тъй като той предизвиква потене, а ако е много висока - трябва да се взимат и бързи хладки душове, които да я отнемат, за да не вземат да умират клетките. Оцетените чорапи при вирусен причинител и стритият чесън на ходилата при настинка са други по-неприятни средства.
Ето това намерих по този въпрос, надявам се съм ви била от полза.

# 8
  • Мнения: 119
здравей!зная 2 начина за сваляне на висока температура,но не зная дали са подходящи за детенце!първият е-смесва се малко течен аналгин с йод и се мажат табанчетата,като преди това е добре да се сложи нещо мазничко за основа,защото йода гори!вторият е- сок от морков с кисело мляко,това вече е за хапване!и пак да подчертая йод и аналгин е само за мазане!!!!прецени доколко са подходящи за възрастта ви !!!желая ви бързо оздравяване!

# 9
  • Мнения: 1 883
Ето това намерих по този въпрос, надявам се съм ви била от полза.
Благодаря , съветите са много ценни   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 035
и моята щерка тази сутрин,в 5ч беше с 40градуса Т.  #Crazy
влязох във форума да потърся лек за високата Т,и видях всичко което са написали по-горе мамите.... Rolling Eyes
немога да ти препоръчам нищо ново,но ще ти кажа как свалих  Т на дъщеря ми.
първо дадох 5мл Нурофен,след 15мин една свещичка Ефералган(синия),след още 20мин оцетени кърпи4ки на ръцете и на 4елото и накрая,след 1ч с висока Т я изкъпах с хладка вода,но не мокрих коси4ката,4е ме беше страх да не се разболее още повече.
след 10мин вече беше с 37,3 и заспа спокойна.
сутринта,към 11ч...когато се събуди нямаше и помен,4е е болна....беше си веселка и нямаше Т.
дано тази вечер се разминем и вие и ние и да не се засичаме тук,търсейки някакъв лек.  Praynig Heart Eyes

# 11
  • Burgas
  • Мнения: 92
И ние бяхме по същия начин . Този грип се оказа  много тежък, не само температура, а и повръщане. Cry Както "tedka" пише и ние така свалихме температурата плюс малко течен аналгин( но той е в краен случай). Давай  повече течности  на детето, за да не се обезводни. Компот от малини и дренки също. Дано всичко при вас е наред и бързо оздравяване .  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт