Вашето мнение за тези уреди

  • 17 399
  • 119
  •   1
Отговори
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Какво ще кажете за уредите, на които съм се спряла. Двоумя се за мелачката, фурната и аспиратора. За плота съм сигурна, че ще е този:
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=702654&cat=67&f=3669

За мелачката се двоумя между тези двете :
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=706503&cat=31&f=4734

и
http://kuhniata.com/

За фурната много искам тази, но дали пък не може да се замени с друга марка, но задължително с пиролитично почистване да е:
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=707013&cat=67&f=3703

Някой има ли термосонда-полезна функция ли  е наистина или спокойно може и без нея.

И накрая аспиратора, кой ли да избера ? От марката Таурус имам доста неща и съм доволна.
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=718019&cat=14&f=3672

http://www.gerry-asp.com/

http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=6497&cat … ort=2a&page=2

По принцип харесвам този, но нямам място за него, а и парите са множко :
http://www.electron.bg/product_info.php?manufacturers_id=&pr … categories_id=106

Някъде бях видяла калкулатор, който изчислява мощността на аспиратора, според кубатурата. Да знаете къде е .Помещението ми е 17 кв, дали 550-600 е достатъчно или малко ?
Очаквам мненията ви, изтеглила съм парите и не мога да реша какво да взема- да не сгреша. newsm78

И за цвета на кухнята се двоумя. Синьо или жълто- в комбинация , но повече клоня към жълто,пералнята и миялната ми са бели и мисля, че с жълтото ще е по-добре. Ето така например :
http://show.7ya.ru/private-showphoto.aspx?RubrID=108125&PhotoID=1368989

http://show.7ya.ru/private-showphoto.aspx?RubrID=108125&PhotoID=1368988

http://show.7ya.ru/private-showphoto.aspx?RubrID=108125&PhotoID=1368985

Офф, ама че съм нерешителна. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 893
Мелачка-тази, която е по-мощна. Аспиратор- също, но най добре Faber.
Синият цвят в кухня на мен лично ми е твърде агресивен. Аз бих избрала жълто или друг светъл цвят.

# 2
  • Мнения: 3 640
Здравей, Джемма!
Мненията, които ще дам по-долу са базирани само на безбройните ми обиколки по магазините и безкрайните ми разговори с консултанти и сравняване на характеристики на уреди от сайтове на производители и в крайна сметка, на окончателно направения от мен избор. Не мога да твърдя, че информацията, която ти давам е най-достоверната, защото не е изпробвана все още на практика - кухнята ми ще бъде монтирана след 1 месец, но се надявам да ти бъда полезна.
За тези мелачки не мога да кажа нищо конкретно. Моята е на Faber от средните. Като я купувахме, консултантката каза, че малката е твърде слаба, а най-голямата пък е прекалено мощна за домашна употреба и затова се спряхме на средния клас.
Когато избирах фурна, се бях спряла на съвсем други марки, но мой добър познат, който е консултант в голяма верига за ел. уреди тотално ме разубеди и в крайна сметка си купих АEG с термосонда по негова препоръка. Според него това е марката, на която може да се има най-голямо доверие за уредите от този клас. Термосондата ти гарантира, че месото (или сладкиша, или нещо друго) е достатъчно изпечено и отвътре. Така няма риск нещо да не доизпечеш както трябва. Особено за сладкишите е важно да не се отваря често вратата на фурната, за да проверяваш с клечка за зъби или шиш дали са се опекли, защото при всяко отваряне, температурата се променя и може да ти спадне тестото.
Плотът ми също е AEG, като единствената разлика (която, обаче за мен е доста съществена) между него и Gorenje  е, че AEG се самоизключва, ако нещо изкипи.
За аспираторите събрах доста мнения и всички бяха категорични - Faber. Затова и си взех такъв. Помещението ти е малко и от по-мощен аспиратор няма нужда. На наши приятели кухнята е горе-долу 17 m2 + хол, който е свирзан с кухнята с арка и е още около 20 m2. Te са с аспиратор Faber с мощност 550 m3/h и се налага да отварят прозорците, когато гo пускат, защото въздухът в помещението не достига и аспираторът засмуква и връща в стаята дима от камината, която е между хола и кухнята.

Изборът на основен цвят е доста лично решение, но от двата аз бих избрала жълтия.

Това е от мен. Дано не съм те отегчила много и дано съм помогнала поне малко. Успех! И ти пожелавам да готвиш с много настроение в новата си кухня!   bouquet

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всичко е много хубаво, само ако може да избягваш марката Таурус Wink

Кухнята в жълто твоята ли е?

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Sun,  bouquet много ти благодаря ! Изобщо не си ме отегчила, напротив затвърди ми мнението и отхвърли колебанието ми за фурната- АЕГ ще е, с термосонда. Laughing Не съм много склонна да я сменя за друга, по-добре нещо друго да е по-евтино. АЕГ не видях двойка плот, затова на Горене се спрях. Четворка ми е много, определено. А кухнята ще е жълта, днес следобяд стигнахме с мъжа ми до този консенсус- жълто. Laughing Тези дни ще отидем до Варна за уредите.РАзкажи ми още малко за кухнята си, направо мира нямам тези дни. И ние ще я поръяваме другата седмица. Така, че след месец- месец и нещо ще си покажем новите кухнички. Grinning

Шани, благодаря и на теб. Таурус отпада. Прахосмукачката и микровълновата са ми Таурус, доволна съм. Но те не са скъпи уреди все пак- ако се развалят, ще ги сменим. Кухнята в жълто просто ми хареса като модел , взех я от интернет, дадох я за пример. Сегашната ми кухня е такава. Много си я харесвах преди, но е морално остаряла вече :
 http://show.7ya.ru/private.aspx?RubrID=62923

Ами като виждате помещението и вземете предвид жълтата кухня, какъв цвят стени ще ми препоръчате?

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 21:53 от Джемма

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ами резеда, както е на фотоса... или наситена охра? Това мисля, че ще си пасва. Ама Джемма, мен ако питаш, трябва да позволиш на око на професионалист да надникне и да ти даде съвет.

Дали да не драснеш едно ЛС на Жана/bg paint/... все пак тя си е художник, ще има усет към комбинирането на цветовете.

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
АМи исках да чуя и вашето мнение. А иначе и проекта за кухнята съм си измислила, но все пак той ще е само ориентир- професионалистите ще си кажат думата. Мерси още веднъж.  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 640
И аз не мога да спра да мисля и премислям новата си кухня. Луднах да търся информация и да подреждам най различни варианти. #Crazy
С удоволствие ще ти разкажа още.
Съдомиялната и хладилникът ще се избират и купуват на "второ четене", че не стига бюджетът засега. Money
Мивката и смесителят ми са гранитни от серията Metalteck на Faber с цвят титан (плотът също ще е титан и затова избрах конкретно този цвят). Мивката е с голямо и малко корито и с отцедник, а смесителят е с изтеглящ се душ.
Самата кухня ще е бордо и избелен дъб. Моето помещение също е малко и се постарахме с проектанта на фирмата-изпълнител да съберем максимално функционални неща на малка площ - в общи линии дизайнът и основните идеи са си мои, той само понамести нещата и предложи вариантите за механизмите на чекмеджетата и шкафовете. Като механизми ще има "амортисьори" (не знам точно как се казват) на всички отварящи се части, чекмеджетата ще се прибират плавно, също и вратите на шкафовете. Горните шкафове, които са хоризонтално отварящи се, ще се повдигат от механизъм, който отваря догоре шкафа (не знам дали го обясних добре - не са 2 отделни вратички, макар, че външно така изглеждат, а се отварят едновременно като хармоника). До фурната ще има един механизъм за бутилки. Май това е в общи линии. Ако се сетя още нещо, ще пиша.
Сега обмислям вариантите за цветовете на стените, пуснала съм и темичка тук и събрах доста свежи идеи, за което благодаря на всички, които се включиха.
За жълта кухня бих ти препоръчала следните цветове: резеда, праскова, синьо, лавандула. И тъй като помещението е малко, по-добре е да са светли тонове. Нямам търпение да си покажем кухните. Дано всичко върви гладко и в кратки срокове.

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
А колко ще ти излезе кухнята с механизмите, мивката и батерията, без уреди ? И колко метра е- на мен не са ми дали още окончателна цена и затова не съм поръчала още, но е въпрос на дни.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят съвет е да не си купуваш аспиратора"Фабер-Брио"!Аз го имам в моята кухня и въобще не съм доволна!Първо-ако си го разглеждала-отпред са лампите,а отзад филтрите от което каквото и да сложа на предните котлони половината пара идва към кухнята!Викахме ги от сервиза-дойдоха хората,разглобиха го целия,сглобиха го и пак така си дърпа/просто физически не може явно по друг начин/.Язък,че се изхвърлихме с толкова пари-на свекървата"Едеса"за стотина лева смуче като за световно!!! Mr. Green

# 10
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
и аз да се вкюча в темата!!!Джемма,според мен също е по подходяща жълтата кухня.Стените мисля,че праскова ще е добре....А уредите ,които си избрала са.......супер HugПонеже и мен ме тресе треска за кухня,уредите които си купиха са:фурна Самсунг,хладилник Шолтес,миялна/ти знаеш/Аристон,микровълнова Самсунг,и абсорбатор Еуролукс.Мисля си даже,че май твоята майка си е взела абсорбатора на Еуролукс newsm78Моят е с мощност800м3.Помещението ми е около 35-40м2Мисля че е достатъчно.Ако е твоята майка с абсорбатора,кажи доволна ли е ,че парите на са малко ThinkingУспех при поръчката,и дръж ни в течение,че и аз се пека на такъв огън
Сега имам един въп;рос към Sun,виждам,че си от Русе,и да те питам,коя фирма ти прави кухнята?Вчера бях в Русе,и нали искам МДФ лак,намерих тел.на фирма и тръгнах към Русе.1-во,че обикаляхме около 2 часа докато я намерим и постоянно им звунях по тел.за инфо къде съм и как да стигна до тях,и им казах за какво идвам....Най накрая ги открих крайно изнервена/понеже имах и спътник дразнител разбирай мъжа ми,коъто не спря да мърмори,че видиш ли в Силистра нямало фирми за мен ,била съм с големи претенциии т.н.и т.н./и така като стигнах влизам в офиса и казвам тата и така,а те амиии,ние 2 месеца няма да работим,че ще местим завода  ShockedВярвайте ми направо като излязох ,и се разревах от безсилие.В русе разбрах правели само 2 фирми лак,и едната е тази а другата просто ако кажех на мъжа ми да ходим и нея да търсим,сигурно полиция щеше да ни разтървава hahahaИ варианта е:като минахме през Интериор 46.Дадох им размери да ми правят цена,и да видим.Иначе преди 2 месеца пак в Русе една фирма ,от която си взехме абсорбатор hahaha ,не ми се търси се га гаранцията /намира се срещу бившето 1001 стоки/ми дадоха цена 2300лв.за кухня 2,70м.без механизмите.Толкова ме е яд че няма да е лак,а толкова искам..... CryВсе пак кухня не се прави всеки ден,но.....И затова искам да те питам твоята коя фирма ще я прави?Имаш ли едни такива ленти от инокс които обкантват плота, и долу под шкафчетата?
ИЗВИНЯВАМ,се на всички,че така си излях мислите и ви занимавам,но вярвайте ми направо съм луднала по ремонта.Вече нерви не ми останаха,че и 2 деца и те своето си искат,и направо съм на ръба на нервна криза.МЕРСИ, че ме изслушахте Hug Hug Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Не се ядосвай за лака!И аз имах голям зор да е лак и го получих-ела да видиш сега-петна,пръсти,бърсане постоянно и робуване на кухнята!!!!Щом имаш и две деца.....Моето е бебе още,но и мъжо ми стига!!!! #2gunfire

# 12
  • Мнения: 648
   Мога да дам мнение за плота- нашият е същия и съм много доволна Peace Фурната ни е на AEG, но друг модел, прецених, че дори да е с термосонда, едва ли ше я ползвам Crazy Мисълта ми е, че и за фурната си на прав път Peace
Кухнята ни е  жълта, стените са цвят ванилия и много добре се съчетават с кухнята, обичам свежи цветове, които носят спокойствие и ведрина Flutter
После да пуснеш снимки Hug

# 13
  • Мнения: 1 893
Джемма, ако в новата ти кухня печката е на същото място като в старата, непременно си вземи мощен аспиратор. Прозорецът е далече, а ти доколкото помня си майсторка в кухнята. Така че не гледай само кубатурата.

# 14
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Благодаря на всички. Печката няма да е на същото място. Фурната ще е на по-високо ниво, на мястото на бярплота, а плота ще е до вратата, над нея е комина и там ще се включи абсорбатора. Сега е изведен през стената навън.

Nadejdica, ванилията ми допада. Готова боя ли е или си я оцветявахте- ако е готова кой е номера и коя фирма ?Mожеш ли да покажеш снимки ?

danidji, напълно те разбирам, защото и аз докато убедя моя мъж, че ни трябва нова кухня, човекът каза- е , нали имаме кухня. За него е все тая каква е. Ама аз победих все пак. bowuu И аз исках лак отначало, но се отказах, корпусът  ПДЧ, а вратичките искам МДФ. За аспиратора- на майка не дърпа много добре, не знам колко е мощността точно , но явно не е много мощен. Но пък тя честно казано има и друга кухничка в мазата (в къща живее) и по-миризливи продукти ги готви там. От фирмата им го сложиха, която им прави кухнята. Аз обаче искам да си избера предварително всичко,защото техните предложения ги знам- и фурни само Нарди и Аристон предлагат. Много са ти дали 2300. Shocked На мен фирмата , която прави на майка кухнята ми дадоха 1600 цена за кухня 1.58/ 2.60. Но миялната ми не е за вграждане и там само плота смятата, под него ще влезе машината. Фирмата е от Добрич.

Колкото до предните котлони и парата- моят плот ще е двойка, но ще е разположен на обратно, не по общоприетия начин, т.е и двата котлона ще са под аспиратора. Като на едната жълта кухня от снимката.



Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 10:05 от Джемма

Общи условия

Активация на акаунт