Какво ви дразни у чужденците в България

  • 4 238
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 521
Много се дразня от китайци...

И аз...Всичко друго мога да преглътна - секнене, кихане като слон в балон, шляпането и какафонията, но китайците с атолкова безумно нагли, че и бизонски нерви да имаш ще ти ги скъсат Twisted Evil.

# 46
  • Мнения: 3 211
аз се сетих за нещо, дето не ме дразни, ами по-скоро ме изумява- баба-германка, на около 76 години топлес  Sick
Ами такава, българка Shocked за мен е още по-гадно
чужденци, живеещи в България не ме дразнят, понякога ме дразнят туристите по улиците, ама вече много малко неща ми правят впечатление

# 47
  • Мнения: 804
Нищо не ме дразни! Работя пряко и с българи и с чужденци. Те са хора като нас - търсят начин да живеят по-добре и са го намерили тук.
Дразнят ме руснаците, които и след 100 години не си променят акцента.
За другите разлика не правя - до човек е.
А българи, които след три години миене на чинии в Европата  говорят с акцент, не те ли дразнят.
Нормално е да говориш чужд език с някакъв акцент, ако това не ти е основна професия.

# 48
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 При някои чужденци ме дразни това, че като дойдат в България и очакват едва ли не да им се кланяме.А ние като отидем в техните държави ни имат за същества от третия свят.

# 49
  • Мнения: 2 401
Изобщо не ме дразнят чужденците, напротив много са ми интересни и много ме обогатява контакта с тях. 

# 50
  • Мнения: 2 891
Ами такава, българка Shocked за мен е още по-гадно


Че какво им е различното, предполагам не висят по различен начин?

# 51
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Израснала съм сред чужденци - хич не ми правят впечатление, нито ме дразнят с нещо.
Като капак и мъж чужденец се взех.

# 52
  • Мнения: 1 541
Дразни е силно казано, но мога да кажа че не ми е приятно от високомерното отношение и откровенното презрение, което държат да демонстрират тук англичани, американци и по- рядко немци, като повечето от тези "височайши" особи са доста ниско в класите в собствените си държави, но тук в Замунда са велики  Twisted Evil Но до голяма степен това се дължи на самите нас, които първата ни работа щом отидем в чужбина е да започнем дългият разказ за "мизерната ни, отвратителна и тн" държавичка, която е тооолкова далеч от тяхната великолепна страна. Живяла съм в чужбина и съм била и от двете страни на оградата и от личен опит цитирам горното (чувала съм го от не един и двама "нашенци"). Да, при тях нещата са доста по- уредени от тук, но и там ги има хилядите бюрократични и социални пречки, които да те изкарват извън нерви. Странно е да смятат, че като дойдат тук и ще бъдат царе и ще им се кланят до земята- просто трябва да живеят по нашите правила, както и ние самите. А това, че често нарушават правилата и си позволяват това или онова- ами никой не ги спира! Хората са казали- не е луд, този който яде баницата , а този, който му я дава. Отношението към жените ни е такова, каквото масата жени провокират, за най- голямо съжаление, защото и до ден днешен повечето българки като чуят "чужденец" и им омекват краката  Close "Европата" още е исконна мечта за булшинството тук и хората от там се считат за по- специални, как очакваме да не се държат като такива тогава?
В общи линии изводът е, че ние самите си моделираме поведението им- тук даваме всичкода се прави и само мърморим под нос кое не ни харесвало, а когато ние отидем в чужбина сме като овчици навън, а в къщи ги плюем и обясняваме какви са глупави и незнам си какви....Бай Ганьовци и туй то  Twisted Evil То май излизи, че българите ме дразнят накрая  Rolling Eyes Mr. Green

Както повечето вече са казали- дразнят ме отделни човешки поведенчески модели, а не хора от определени държави  Peace Ние имаме какво да научим от тях и те от нас.....няма как да не намираме различни неща от поведението си за странни, тъй като цялата ни история, култура и бит са толкова различни, но нали това е интересното в живота  Grinning

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Не просто ме дразни, а ИКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО МЕ ДРАЗНИ, че нито един чужденец, идвайки на почивка в България не си е направил и най-малкото усилие да научи поне нещо на български...очакват ние да говорим всичките им езици и да ги обслужваме като царе...
миналото лято работих целия сезон на Златни пясъци...един не видях, който да прояви някакво желание да каже нещо на български...да пита...да се научи...направо ме вбесява това...също ме дразни, че ако не говориш добре немски германците правят такива физиономий сякаш си длъжен да им знаеш противния език...
ми идваш в България, ми научи някакви изречения поне...най-елементарното научи на български как е Златни пясъци... Peace

# 54
  • Мнения: 2 401
Не просто ме дразни, а ИКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО МЕ ДРАЗНИ, че нито един чужденец, идвайки на почивка в България не си е направил и най-малкото усилие да научи поне нещо на български...очакват ние да говорим всичките им езици и да ги обслужваме като царе...
миналото лято работих целия сезон на Златни пясъци...един не видях, който да прояви някакво желание да каже нещо на български...да пита...да се научи...направо ме вбесява това...също ме дразни, че ако не говориш добре немски германците правят такива физиономий сякаш си длъжен да им знаеш противния език...
ми идваш в България, ми научи някакви изречения поне...най-елементарното научи на български как е Златни пясъци... Peace

Явно си изключително раздразнена, макар, че не разбирам раздразнението ти.

# 55
  • Мнения: 1 794
Нищо не ме дразни.
Имаме много приятели чужденци.
Не зависи от родното място, а от човека.
И ако има нещо да ме дразни у някого, то няма връзка с националността.

# 56
  • Мнения: 1 866
Чак пък акцентът не ме дразни. Аз дори и след 5 г. висше образование в чужбина + 4г работа там по специалността, в тамошна фирма, пак си имам акцент. Никой не съм дразнила. Лошото е, че когато не съм искала да ми чуят акцента, са го чували, а когато съм искала на всяка цена да разберат, че съм чужденка (защото понякога това е по-удобно Wink), тогава не са схващали.  ooooh!

Мен ме дразнят французите като дойдат в България и започнат да търсят кусури. Аз лично не съм си позволявала да го правя на тяхна територия, а съм имала доста поводи за това. Не може да дойдеш на гости на някого, той да се тръшка да те посреща и да ти угажда и да му изтърсиш някакъв гаден коментар за страната му. Иска се малко дипломатичност и съобразяване, както и възпитание. И въобще французите имат едно такова поведение на колонизатори в чужбина. Ужасно се дразня от това и ми се е налагало даже да им го казвам в очите. Хубавото при тях е, че ако се осмелиш да ги настъпиш, бързо се кротват. Иначе и мъжът ми е французин, но и той признава това което казах по-горе.

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 12:57 от lala

# 57
  • Варна
  • Мнения: 3 415
 минзухар, дразни ме, защото го смятам за неуважение...но това е темата май, нали... newsm78
сега се сетих, че ме дразни и сутрин, когато отивах на работа покрай хотелите беше пълно с изхвърлени празни шишета и флаери и какво ли още не...дразни ме, защото си мислят, че тука като дойдат могат всичко...

# 58
  • Мнения: 732
Не просто ме дразни, а ИКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО МЕ ДРАЗНИ, че нито един чужденец, идвайки на почивка в България не си е направил и най-малкото усилие да научи поне нещо на български...очакват ние да говорим всичките им езици и да ги обслужваме като царе...
миналото лято работих целия сезон на Златни пясъци...един не видях, който да прояви някакво желание да каже нещо на български...да пита...да се научи...направо ме вбесява това...също ме дразни, че ако не говориш добре немски германците правят такива физиономий сякаш си длъжен да им знаеш противния език...
ми идваш в България, ми научи някакви изречения поне...най-елементарното научи на български как е Златни пясъци... Peace

Шефа ми е англичанин. От 4-5 години по няколко пъти в месеца е в България и единственото, което знае на български е "Сметката, мола" и "Мърси", разбирайте Мерси (Благодаря е много сложно за него) Joy Joy hahaha

Иначе ме дразни безкрайната им тарикатщина и тъпота  Mr. Green, а и стиснатост също. Последния път шефа се чудеше на сметка 31.40 лв, 0.60 лв бакшиш ли да остави или 1.60 Joy Joy hahaha

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 5 913
аз също имам приятели чужденци и също съм работила с чужденци, но едва ли в тази тема се има предвид точно бизнес и приятелските отношения  newsm78 съмнявам се някой дошъл да прави тук бизнес с теб да се държи високомерно или топлес или...

мен лично ме дразнят туристите. Дразнят ме пияните необуздани тинейджъри, дразни ме повръщащото и мърляво пияно девойче, дразнят ме шумните тълпи от баби и дядовци, които преминават от всякъде като хуни /да им се чудиш откъде толкова енергия на тази възраст/ Дразня се като ги видя накацали по бански на заведения за хранене /и то не такива по плажната ивица/ Дразня се че ходят на шопинг веднага след плаж, потни, полепени с пясък и дърпат дрехите като че са вехти парцали.
Дразнят ме разни филипинци слезли от кораба да се позабавляват, който са изключително любезни и усмихнати малки човечета, НО вечно смърдящи на чесън, които дори когато най - добронамерено рeшат да ми направят комплимент навират дребните си личица в моето. Нарушават ми личното пространство и дори да не се бяха така ароматизирали пак щеше да ме дразни  Tired

но все пак ги приемам като необходимо зло

Общи условия

Активация на акаунт