кои са любимите ви книги на стивън кинг?

  • 6 281
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 161
обожавам стивън кинг Joy.всяка негова книга,която ми е попадала,съм препрочела десетки пъти.но има и доста,за които дори не съм и чувала newsm78,затова разчитам на вас.и дано успея да ги намеря в книжарниците baby_neutral.а иначе съм силно впечатлена от:
"то","сияние","живата факла".


пс:може и да е имало подобна тема,но търсачката за пореден път отказва да работи #Cussing out,доста е изнервящо

# 1
  • Мнения: 2 270
аз харесвам -мъртва зона/може би защото ми беше първата негова книга ,която прочетох.Гробище за дом любимци ме беше потресла/големият ми син беше на годините на героя/Мъглата също много ми хареса.Сиянието,талисманът/класика/.Общо взето всички ,които съм чела са ме впечатлили по някакъв начин

# 2
  • Мнения: 1 416
"То" ми е любимата книга на Стивън Кинг. Защото е история за приятелството и силата. Мечтаех да съм част от "Клуба на неудачниците" и се чувствах много свързана със седмината герои на "То"...
Велика детска книга!  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 25 589
Също и "Изкуплението Шоушенк", "Зеленият път", "Дългата разходка"...

# 4
  • Мнения: 655
"Мъртвата зона" и "Живата факла". И при двете, след като ги прочетох,имаше нощи когато не съм спала от страх. Embarassed newsm43

# 5
  • Мнения: 3 098
"Мъртвата зона".
Препро4итала съм я хиляди пъти.

# 6
  • Мнения: 14 486
мъртва зона
тайна градина, таен прозорец - не съм съвсем сигурна в заглавието, наскоро джони деп игра във филма по тази книга. докато я четох наистина можех да изперкам
гробището за домашни любимци ми беше адски гнусна и противна
преди го четях сега вече няма да ми издържат нервите

# 7
  • София
  • Мнения: 630
Любим автор ми е. 
"Гробище за домашни любимци" ме е впечатлила най-много. След това "То".  И "Сейлъм'с  Лот", разбира се.Има и една поредица Особени сезони - много е добра. В момента чета последната част на Тъмната кула (като цяло съм със смесени чувства; някои части ми харесват, други не толкова).
Книгата, която прочетох най-трудно (много депресираща и ужасяваща) е "Играта на Джералд".
Тук има негова библиография Wink

# 8
  • Мнения: 660
"Сияние" ми е любимата. Мисля, че тя беше първата книга на Кинг, която прочетох. Иначе - "Изкуплението Шоушенк" и "Зеленият път" са 2 от любимите ми филми. Книгите не съм чела  Embarassed Но ще поправя това в скоро време, обещавам!  Naughty

# 9
  • Мнения: 6 472
На времето много четях Стивън Кинг, но после нещо престанах да съм му такъв фен. Фаворит ми остана Мъртвата зона.

# 10
  • Мнения: 1 258
"Мизъри" си остана най-впечатляващата за мен книга.Като се има предвид,че въобще и не съм зачитала по-ужасяващите.Дълги години не бях чела нищо,докато миналата година не го преоткрих със "За писането"-автобиографична,публицистична и много по-истинска.

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 17:15 от Trislon

# 11
  • Мнения: 6 315
"То", "Мъртва зона", "Очите на дракона" и др.

# 12
  • Мнения: 1 063
Чак любими ... харесвам няколко разказа (трябва да погледна в книгата за заглавията), "То".
И разбира се "За писането", която май ще влезе към любими книги от този автор. Препоръчах я на преподавали по литература!

# 13
  • Мнения: 46 508
"Мизъри"  newsm48

# 14
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
И аз съм голям фен на Стивън Кинг. И на мен страшно ми хареса "МИЗЪРИ"  , но и другите му ми са много интересни . Чета ги на един дъх

# 15
  • София
  • Мнения: 7 789
"Мизъри"  Peace - книгата, от която ми се стичаха капки от страх по краката, а и бях по-мъничка.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 060
И аз много харесвам "Мъртвата зона" ," Живата факла", "Дългата разходка"... като по-малка четяx доста от тези с ужасите - "Tо", "Гробище за домашни любимци" и така нататък. И някои разкази много са ме разтърсвали, да кажем "Жената в стаята", "Камионите" и по-лекички като "Ягодова пролет" и други, на които вече не помня имената... Embarassed
"Зеленият път" наистина е много въздействаща книга, но я прочетох веднъж и за втори път не събирам сили Confused

# 17
  • Мнения: 660
Аз пак да се включа... да си призная започвала съм да чета "ТО" сигурно 5 пъти, гледала съм го до някъде може би пак толкова. И не мога и не мога да събера смелост я дочета до края  Embarassed Embarassed Embarassed Страшен страх!!! Такива неща почвам да сънувам....  Confused Confused И сега на 27 пак не събирам сили да я почна, а и има кой да ме пази нощем   Thinking

Чудех се дали и на вас се случва, макар, че като гледам май - не!  Laughing Laughing Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 1 230
Ехххх, Стивън Кинг!!! Скоро подредих всичките негови книги, които имаме. И двамата с мъжа ми сме негови фенове. Свърших последната издадена книга "Клетката".  В момента препрочитам Мизъри, но бавно върви, защото нямам много време: бебе+форум=малко време. Почти всички съм ги препрочитала. Поредицата "Тъмната кула" ми е фаворит. В нея има препратки към много от неговите книги. Много символи има.  А пък тях по колко пъти съм ги чела не помня вече, защото томовете излизаха през няколко години и за да съм в час с действието с огромно удоволствие си четях отново и отново. От разказите най-силно впечетление и най-много ме разтърсва вътрешно "Лонгониерите". Изгуби ми се някъде "Сърца в Атлантида" и ми е мъчно за нея. Ще си я купя отново.
Няма друг писател за мен с по-голямо въображение и талант от Стивън Кинг.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 230
Аз пак да се включа... да си призная започвала съм да чета "ТО" сигурно 5 пъти, гледала съм го до някъде може би пак толкова. И не мога и не мога да събера смелост я дочета до края  Embarassed Embarassed Embarassed Страшен страх!!! Такива неща почвам да сънувам....  Confused Confused И сега на 27 пак не събирам сили да я почна, а и има кой да ме пази нощем   Thinking

Чудех се дали и на вас се случва, макар, че като гледам май - не!  Laughing Laughing Laughing
Хаха, ами случвало ми се е, с по-старите му книги, по-страшните. когато стигнех до страшно място, затварях книгата и я оставях някъде, отивах да правя нещо, но не можех нищо да свърша докато не разбера, какво става по-натътък и след 10 мин се връщах обратно, къде с повече смелост и къде с любопитство и отново отварях.

# 20
  • София
  • Мнения: 630


Не са "ужасите", това което ме разтърсва в книгите му. Много надълбоко се рови този човек ( добре, че пише Laughing).

# 21
  • Мнения: 161
отговорите ви са супер Peace,много ви благодаря.ориентирахте ме към кои книги да се насоча занапред.и между другото "ОБОЖАВАМ ДА МЕ Е СТРАХ" Joy

# 22
  • Мнения: 337


Не са "ужасите", това което ме разтърсва в книгите му. Много надълбоко се рови този човек ( добре, че пише Laughing).

Подкрепям с две ръце, това го определя най-точно. Peace
Друг любим негов роман ми е "Неизживени спомени"

# 23
  • Мнения: 1 546
"Мизъри", "Мъртвата зона", "Живата факла", "Дългата разходка". Предпочитам по-психологическите му книги май... "То","Томи чукалата" тия малко фантасмагорски ми се струват, но пак съм ги чела на един дъх...Абе, готин е Стивън. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 6 950
"Гробище за домашни любимци" и "Мъртвата зона" ,а и "Кери". Останалите също са страхотни   bowuu

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Кинг е любимият ми автор. Най-много харесвам "Сиянието".Гледали ли сте филма на Кубрик по тази книга? Страшен е- с Джак Никълсън в главната роля. Много харесвам и "Роуз Мадър" (подходяща за някои дами във форума). Не ви ли прави впечатление обаче, че откакто катастрофира книгите му загубиха доста от чара си? Аз съм "верен читател" и продължавам да го чета, но лично мое мнение е, че "Клетка" е бледо подобие на "Сблъсък".

# 26
  • Мнения: 4 406
"Кери" беше първата, която прочетох и си остава фаворит

# 27
  • Мнения: 2 677
"Зеленият път" и "То" са ми фаворити! Екранизацията на "Зеленият път" също е невероятна! Препоръчвам филма на всеки, който не го гледал!  Peace
"Дългата разходка" също е много добра, но доста трудна за четене.

# 28
  • Мнения: 2 386
To. Кратко и ясно  Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 4 493
Почти всички негови книги обожавам, всяка една от тях има собствена философия и всяка една от тях си има своето очарование.
Нямам любима книга - в определени моменти обичам да препрочитам една в друг момент - друга, това е .............
Не мога да се откажа от "Мизъри", "Четири след полунощ", "Дългата разходка", "Кери", "Зеленият път", "Гробище за домашни любимци" и т.н.  Wink

# 30
  • Мнения: 6
"Дългата разходка", ощо взето тези които е написал под псевдонима Ричард Бакман

# 31
  • Мнения: 2 309
Зеления път, Сблъсък, Сияние - най-любими, бъркат ти в душичката много, велик психолог е Кинг, толкова му е ясна човешката природа. Бях чела някъде, че всичките му книги са страхове от детството и нощни кошмари,слагайки ги на хартия се отървава от тях. Гледала съм и биографичен филм, трагедията е че прогресивно ослепява.

# 32
  • Мнения: 1 063
Зеления път, Сблъсък, Сияние - най-любими, бъркат ти в душичката много, велик психолог е Кинг, толкова му е ясна човешката природа.
О, да, много добър психолог!Особено "Дългата разходка".

# 33
  • Мнения: 35
На мен любимата ми негова книга е "Дългата разходка", а разказ - "Моето хубаво пони".

Ето две простички разсъждения от разказа: Simple Smile

"Но ти трябва да запомниш, че времето не може да е твое; ти принадлежиш на времето. То си тече с еднаква скорост всяка секунда на всеки ден. То пет пари не дава за теб, но това няма значение"

"Защото да имаш пони и да си го яхаш, е по-хубаво, отколкото въобще да си нямаш пони, независимо колко променливо може да бъде сърцето му!"

Старата дева Стивън има какво да каже, спор няма. Повечето от нас за съжаление, покрай децата и другите грижи, вече нямаме секунда свободно време да четем Sad

# 34
  • Мнения: 186
Ще добавя "Торба с кости".
Друга, която страшно много харесвам е  "Needful Things". За съжаление не мога да се сетя за точния превод на зглавието на български.

# 35
  • Мнения: 2 161
Мъртвата зона,Сейлъмс Лот и Тъмната половина.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Ще добавя "Торба с кости".
Друга, която страшно много харесвам е  "Needful Things". За съжаление не мога да се сетя за точния превод на зглавието на български.
О, да "Торба с кости" е страхотна, а за другата -заглавието с което я издадоха е "Неизживени спомени"

# 37
  • София
  • Мнения: 44 084
най-любима ми е  ГНЯВ, после ДЪЛГАТА РАЗХОДКА и 4 СЛЕД ПОЛОНОЩ

# 38
  • Мнения: 8 769
Един от най-големите фенове на Стивън Кинг съм!  newsm20 Обожавам го този писател, невероятен психолог, и толкова, ама толкова близо до мен (а може би и до повечето хора и до тяхната психика)! А хумора му е просто убийствен, имало е места на които съм се попикавала от смях!
Не знам кои книги и разкази са ми най-любими....просто съм прочела почти всичко издадено тук, с малки изключения (и то от новите му неща, поради залисията с деца/работа/битовизми досадни..)
Последно прочетох в оригинал "Chattering teeth"  и " Desperation" (последната не знам дали я има преведена). В оригинал е просто неземен! А в Desperation е направил много интересна трактовка за справедливостта, любовта и възмездието. Много философия е вмъкнал.
Усещам в много житейски моменти как си спомням откъси от неговите неща: Ланголиерите, Сиянието, То, Гробище за домашни любимци, Дългата разходка (потресающа!), Кери, Живата факла и Мъртвата зона (те май са първите които излязоха на бг пазар), Тъмната половина, Салът, уф...не мога да изброя всички, пък и не ги помня наизуст, толкова са много.
Добре, че ме върнахте в прекрасни спомени с тази тема, във времето , когато безгрижно си четях книгите му. Да взема пак да попрочета нещичко от него се замислям. smile3529

# 39
  • Мнения: X
Стивън Кинг е един от любимите ми писатели. Мисля, че съм чела почти всичко негово издадено и неиздадено набългарски без "Тъмната кула", но ще се захвана и с нея.
Горещо препоръчвам "реалните" му книги, т.е. тези, които разказват истории, които действиетлно могат да се случат. Любима ми е "Долорес Клейборн" - апропо няма нищо общо с филма, който е пълна боза. Също "Дългата разходка", "Особени сезони" (а от тях "Добрият ученик" - настръхват ми косите, когато я чета), "Играта на Джералд".
От приказните му истории незабравима е "Очита на дракона" - толкова е хубава, става за четене и на деца. Сигурна съм, че като порасне малко дъщеря ми много ще я хареса и смятам да й я чета.
За класика като "Зеленият път" и "Мъртвата зона" няма какво да говорим.

Сега съм в процес на търсене на две други негови книги, които не знам дали са издадени на български, но може и на английски - едната е "Момичето, което обичаше Том Гордън", а другата "Дневникът на Елън Римбауър".

Стивън Кинг понякога ми бръква в душата и безпогрешно облича в думи това, което чувствам.

Общи условия

Активация на акаунт