Вярно ли е,че когато започнем да захранваме...

  • 616
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
 ,трябва да започнем и даването на вода.Ние досега не сме пили ,но започнахме с оризовата каша вече.А всички ми казват ,че е време да дам и вода.А как я предлегате -със захар или без?Опасявам се ,че без захар няма да я пие?А и шишето -никога не сме пили нещо от шише .Само веднъж преди 4 месеца ,защото пиех лекарства и се наложи за две хранения да дам AM ,но беше много отдавна.Вие как я давате - с лъжичка не знам дали става? newsm78

# 1
  • Мнения: 153
според мен трябва да даваш водичка,особенно като почнеш кашите,поне при нас е така,но пък ние я пием от доста време и след каша или пюре той се я търси/сигурно ожаднява newsm78/,а щом за вас е нещо непознато и откасва биберон,давай с лъжичка,а ако не ти се занимава провбай с чаша с накрайник/аз ползвам на Avent/.по добре не подслаждай водата,той ако е жаден и така ще я пие/аз от време на време си експериментирам Mr. Green и във водата му добавям и слаб чай-пр. от шипка,че съдържа страшно много вит.С и др.Но пък всички деца са различни,някои и не близват водичка,но ти си предлагай  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 181
Хубаво е да предлагаш, но имай предвид, че голяма част от кърмените бебета не искат вода.
Моето например му предложих на 6 месеца, а пропи реално преди месец Wink
В никакъв случай не я давай със захар, няма никакъв смисъл, а е и вредно за зъбите.
Едно време са давали вода със захра само на новородените ужа за да им мине по-лесно жълтеницата.
А иначе за предлагането - най-добре да е с шише или чаша с мек анкрайник, защото за твърд е още малък Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
Дай му шише с вода да си играе. Синът ми си чеше зъбетата с биберона (кога ли е виждал милия бибирон де), но понякога се излъгва и да пийне.

# 4
  • Мнения: 3 760
Щом сте започнали захранването, започни да предлагаш вода. Ако иска - ще пие, ако не - не  Laughing Естествено, че няма да слагаш захар. Захарта е меко казано вредна!
Опитай да предлагаш с чашка или лъжичка.
Моето момиченце пропи чак в 10-ти месец. С лъжичка (но една две). В последствие се научи да пие от биберон-шише (не пожела да пие от чаша или аз не успях да я науча...)

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
Как така вода със захар?Ти със захар ли я пиеш?Не е редно да свиква да пие подобна вода.И да,хубаво е да му даваш да пие водичка,след като си започнала със захранването.Предлагай му след всеки прием на твърда храна.Можеш да му предлагаш и с лъжичка първоначално.

# 6
  • Мнения: 277
А ако кърмя бебето на поискване и му давам да су4е след като е яло пюре, има ли нужда от вода? Защото аз от близо половин месец запо4нах с пюретата , а преди това с безмле4на оризова каша, но вода не съм давала. newsm78

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 823
А ако кърмя бебето на поискване и му давам да су4е след като е яло пюре, има ли нужда от вода? Защото аз от близо половин месец запо4нах с пюретата , а преди това с безмле4на оризова каша, но вода не съм давала. newsm78
Хубаво е да предлагаш вода,макар,че началното мляко или т.нар. предно мляко е по-воднисто и донякъде замества водата и утолява евентуална жажда.Въпреки това,моят съвет е да предлагаш и вода.

# 8
  • Мнения: 277
 svetlana79  bouquet мерси за бързия отговор и съвета!

# 9
  • Мнения: 3 205
Моят опит - тъй каро реших, че няма сми да го уча тепърва на биберон, започнах да предлагам директно от чашка (капак на авентско шише, много са удобни). Пие по няколко глътки от седмия месец, с голямо удоволствие именно заради чашата. Ако предложа по друг начин, ми отказва.

# 10
  • Мнения: 9 481
Предлагай му вода /без захар/ ако иска ще пие. Нашият син е захранен на 7мес, а вода пропи едва на 11. Не искаше от шише с накрайник и му давам от шише с биберон. Обаче сега пък не ще от въпросното шише сок-свикнал е от там да тече само вода.. newsm78 а бе бебешка му работа Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 688
Тъй като и ние ядем каша от една седмица, използвам темата да попитам и аз. Първо давам каша, после кърмя. Кога да предлагам вода, след кърмене не ми се вярва да поиска? Може би между храненията, ама изобщо нямам навик да давам. А и ние си се кърмим на два часа горе-долу.
Но това, което забелязах, е че започна да хълца по-често, откакто яде. Аз винаги й давам вода, когато хълца, защото съм забелязала, че й помага. Може би наистина има вече нужда от вода  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт