Музика за раждане?

  • 1 719
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако си от хората, които обичат и почти неперкъснато слушат музика, тогава може наистина да е една чудесна част от раждането. Аз не съм от този тип - по време на раждането се дразнех от прекъсвания и натрапчиви звуци, които ми нарушават вглъбената концентрация. Сега като се замисля, може би естествени природни звуци не биха ми пречили - особено такива на вълни например, които са ритмични и ненатрапчиви.
Може би най-разумно ще е да избереш музиката, когато раждането започне - тогава ще знаеш най-добре какво подхожда на настроението и потребностите ти в момента. Ако пък смяташ да ползваш техники за релаксация, те обикновено вървят с някаква музика и може тя да е това, което е нужно, защото ще ти е позната и ще ти помогне да се настроиш подходящо за предстоящото Grinning

# 16
  • Мнения: 503
аз съм ЗА музиката по време на раждане,бяха ми пуснали радио 1,но инче Скорпионс или шАДЕ

# 17
  • Мнения: 7 418
  Aз,пък,сама си пеех по време на контракциите.Доста ми помогна да се абстрахирам от болката.Раждах без упойка!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 249
Ще си направя компилация с това, което слушам сега докато си тренирам техниките за релаксация+това, което пускам на бебето -любима класика & разни природни завуци. Идеята е че, тялото е "тренирано" с нея и това помага механизмите за отпускане да се задействат автоматично .

Общи условия

Активация на акаунт