трябва ли ми зимен кош

  • 1 194
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 294


   мога да кажа, че до 5-6 месечна възраст върши перфектна работа - носиш си детето навсякъде с него, дори там спокойно си спи и денем и нощем, и можеш да отложиш купуването на креватче с половин година. Спи си там и направо със се коша го вземаш и слагаш в количката без да го будиш и си го разнасяш където си искаш,  и на места където с количка не може да влезеш просто си го вземаш като чанта, а то си нанка - голяма сгода - винаги си е до теб в която и стая да си. Проблемът е наистина, че се ползва кратко време. Ама пък от друга страна не е кой знае колко скъп така че ако можеш да си го позволиш бих ти го препоръчала горещо. Освен това се ползва и зиме и лете специално това което имам предвид - не знам що му викат зимен кош - то си просто малко легло
Точно така Peace
Количката ми  е с такъв кош, който се прикрепя към летния и реално погледнато имам две колички.Модела е Венеция+ на Чиполино.Можеш да го погледнаш тук:
http://www.chipolino.com/catalog.php?lang=bg&category=109&type=1
Много съм доволна от нея.

# 16
  • Мнения: 492
По-добре вземи направо комбинирана, но с напълно легнало положение на коша.

# 17
  • Мнения: 5 362
Според мен не ти трябва. даже може да минеш само с една по стабилна и хубава лятна, но задължително лягаща до долу и едно топло чувалче за нея.
И аз така те съветвам. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
Да, трябва ти! Моето бебче се роди през май, но повярвай ми, страшно удобство е новороденото не просто да е в най- легналото положение, а да е в количка с т.нар. зимен кош - с портбебе и предпазваща вятър и студ. Все пак докато порастнете ще има доста хладни, влажни и студени дни, в които ще излизате. Наистина за самото бебче е някакси по - обезопасено и удобно, ние "стартирахме" с комбинираната количка на ТСМ, която е с отделен кош за новородено + портбебе и покривало за вятър и дъжд. Няма съмнение, че на бебчо му беше супер в нея - отвсякъде беше като в кошница.  Laughing След 3 месеца я сменихме с Чико, пак комбинирана, но малко по - лека, с напълно легнало положение, чувалче, вс. екстри, за които те съветват, че ще са ти достатъчни. Да ти кажа правичката - за по - голямо бебенце е перфектна, но не мога да си представя да возя новородено вътре, все пак колкото и да е легнало положението, не ми се вижда достатъчно безопасно, без коша, бебокът сякаш се "губи" вътре, няма как да го вържеш с коланите и ми се струва, че ще се изсипе.  Thinking
Затова и лично за себе си запазих първата количка - ако някога се реша на второ, независимо кога ще се роди, ще ми е абсолютно необходима.
С две думи - смело ЗА коша! Peace Wink Heart Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 480
И аз съм ЗА коша. Детето ми е родено през октомври и го ползвахме докато започна да седи. Тогава минахме на летния вариант (като на Slyncho количката)

# 20
  • Мнения: 817
Абсолютно достатъчно ти е да имаш комбинирана количка, но и с отделен кош за новородено ако желаеш, такава си вземи. И двете си имат предимства и недостатъци. А и към комбинираните колички също се предлага портбебе, което е много по удобно за носене на бебето от цял кош.

# 21
  • Мнения: 155
Според мен не ти трябва. даже може да минеш само с една по стабилна и хубава лятна, но задължително лягаща до долу и едно топло чувалче за нея.
  Peace
[/quote

напълно подкрепям!

# 22
  • Мнения: 27 524
Не, комбинирана е идеална и напълно достатъчна  Peace

# 23
Аз също раждах март и мисля, че не ти трябва. Достатъчна ти е комбинирана количка. Леко раждане!

# 24
  • Мнения: 7 474
Изобщо не ти трябва  Stop

Общи условия

Активация на акаунт