Плащате ли на педиатъра за домашно посещение?

  • 1 720
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 182
Здравейте, мили мами, бебето ми е на месец и педиатърката му идва на домашни посещеиня заради многото болни пред кабинета й. Вече е идвала някалко пъти и не знам дали е редно да й заплащам тези посещения. Вие как постъпвате? Благодаря ви.   

# 1
  • Мнения: 592
Лично аз заплащам дом.посещения на педиатърката,когато си я избирах едно от условията ми беше да прави дом.посещения(естествено срещу заплащане).Аз лично съм доволна от това защото много рядко ми се налага да ходя в мизерната и гадна поликлиника.

# 2
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
нашто педи не взима пари за дом.посещение, пред два дни като идва й предложих, но не! предпочитам да взимаше, вместо да ми е едва ли не съвестно, че съм я разходила до вкъщи и да трябва детето да е наистина болно че да се навие да се довлече!затова пък си ползвам улугите на един друг доктор, малко множко ми взима, но му имам пълно доверие!

# 3
  • Мнения: 182
Благодаря, момичета! А по колко пари давате при посещение?

# 4
  • Мнения: 793
Не плащам  Rolling Eyes  до сега е идвала два пъти и консултации по ГСМ-то ми е давала  Crazy ама ако нещо ме притеснява ще дойде и то без пари Peace

# 5
  • Мнения: 166
Ами веднъж миналата година платих,защото я извикахме извън работно време.Мисля че тогава ни взе 10лв,но не съм сигурна.Иначе не знам.Но според мен не би трябвало да взима,ако посещението е в графика и.

# 6
  • Мнения: 999
Аз не плащам, но и не ми се е налагало да идва много пъти. Това и е едно от задълженията  .

# 7
  • Мнения: 1 382
Би трябвало да не се плаща, без значение работното време Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 159
да сега не съм я викала, поликлиниката е до нас, а и тя ни приема събота когато няма никой на етажа
предполагам че ако я викна ще трябва да и платя

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Плащам!
На втория въпрос: моята си има тарифа: 20 лв. (не е участъковата само, че)

# 10
  • Мнения: 35 961
не, това й влиза в задълженията

# 11
  • Мнения: 118
не, това й влиза в задълженията
така е

# 12
  • Мнения: 5 362
Никога не сме плащали.

това й влиза в задълженията
Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 978
Аз плащам по 25лв. Посещеният по домовете се извършват в извън официалното работно време и е нормално да бъдат заплатени

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
нищо не плащаме

# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Моята не ходи по домашни посещения Mr. Green

# 16
  • Мнения: 338
Твърдо не-питала съм я дали и дължа нещо, но тя никога не ми е взимала пари, а не винаги е идвала в часовете, отредени за дом. посещения

# 17
  • Мнения: 2 274
За 8 години ми се е налагало 2-3 пъти да я викам, но никога не съм плащала! Само първият път я питах дали и дължа нещо, а тя кажа, че това и било част от работата!

# 18
  • Мнения: 174
Плащам..
Моята си има тарифа 10 лв

# 19
  • Мнения: 4 621
Да, заплащам домашните посещения. За мен това е нормално Peace

# 20
  • Мнения: 11 003
Плащам..
Моята си има тарифа 10 лв

Тарифата на повечето е толкова. Според мен е нормално да си платиш, ако го извикаш посред нощ или в почивен ден.

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Викали сме я само няколко пъти-питали сме дали дължим нещо...,не ни е взела пари до сега. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 1 043
Нашият педиатър си има график,в който са включени и домашни посещение.Те са извършват в неговото работно време и тогава не плащам.Но ако го извикам и дойде в извън работно време,бих му платила Peace

# 23
  • Мнения: 1 877
Не ,не плащам.Но избягвам да я викам в къщи,че и без това няма кола жената...

# 24
  • Мнения: 2 197
Да, разбира се. И за мен си е абсолютно нормално. Идвала е няколко пъти, винаги при нужда. Съботните и неделните посещения са по-скъпи - към 15 лв. излизат. През седмицата - 10 лв. Нямам нищо против да плащам, защото определено не мисля, че домашните посещения са задължения на лекаря, особено ако става въпрос за извънработно време.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 90
Аз също плащам. В началото тя "не искаше", но аз предпочитам да и давам, за да знам, че като и се обдя, ще направи всичко възможно да се освободи и да дойде. Е, веднъж мина само да ми покаже как се залепя лепенка на пъпчето /3 минути/, тогава нищо не и платих, но и бяхме на път. Иначе тарифата ми е 10 лв. Така мога да я викам и за по-дребни проблеми, ако се наложи и мога да я рапитвам, колкото си искам.

# 26
  • Мнения: 2 677
Досега не съм плащала, но и не ми се е налагало де. Извиках я само след като ни изписаха. Тогава жената нищо не ми е искала.

# 27
  • Мнения: 3 069
До сега не ми се е налагало но ако имам нужда хем ще и платя хем ще накарам мъжа ми да я докара и върне обратно.Причината е, че ние сме в кв.Изток а поликлиниката ни  е в Надежда.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Идвала е 2 пъти и пари не е искала  Peace

# 29
  • Мнения: 7 418
Всъщност,колко често трябва да идва педиатърката,според задължението й?Веднъж на месец,всяка седмица,на повикване или?
    Имате ли идея?Нали здравната каса би трябвало да поема "задължителен" брой посещения?
    Иначе,аз платих първия път 5 лева(по своя инициатива),но засега нещо не можем да се уговорим за втория път......

# 30
  • Canada
  • Мнения: 649
Да, и аз плащам на нашата педиатърка по 5 лева на посещение. Така се бяхме разбрали в началото - за разходи за бензин. Разбира се понякога й даваме повече. Така не се притесняваме и ние да я викаме в празнични дни или когато ида било.

# 31
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Не тя няколко пъти е идвала в къщи докато Меги беше по малка и мисля че това и влиза в задълженията,защото има часове за дом.посещения.Според мен не е редно да се плаща!!!

# 32
  • Мнения: 2 897
Плащам,да.

# 33
  • Мнения: 592
Аз също плащам по 10 лв.,викам я всеки път когато се налага и жената винаги идва,било то сутрин,вечер или почивен ден.Аз съм много доволна от това,защото не ми де налага да вися с болното си дете пред кабинета и.Сега се пазаря и за консултациите на малката(имам си кантар),но тя предпочита да са в поликлиниката

# 34
  • Мнения: 2 498
Плащам....

Общи условия

Активация на акаунт