Мили мами, а вие какво бихте направили?

  • 3 219
  • 53
  •   2
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Колкото и да си "мека", появи ли се детето, ще видиш колко бързо ще се научиш да отказваш и да не се съобразяваш с прищевките на околните. В крайна сметка на първо място за всяка майка е детето й. Говоря така от личен опит. Преди да родя много отстъпвах и си казвах: Е, няма нищо, случва се. Ела сега да ме видиш Twisted Evil. Ръся огън и жупел, когато някой не се съобрази с това, че съм с малко дете (примерно чакам някъде и някой ме пререди). Всичко с времето си. Изобщо не се съобразявай със съседите. Преди всичко ти и детето!

# 31
  • Мнения: 683
Напълно те разбирам. И аз съм една "мека Мария". Не мога да отказвам. като ме помолят и се чувствам длъжна да се съглася. А да не казвам ако не се стигне до молене и е направо натрапване /както при теб/.
Ами няма вариант. Трябва да им кажеш накак си направо, че вече не е удобно... Най-много да се разсърдят и да спрат да ти досаждат. Не, че това е добур вариант, ама няма как. Ти и бебето сте най-важни!!! Naughty
Колкото и да си "мека", появи ли се детето, ще видиш колко бързо ще се научиш да отказваш и да не се съобразяваш с прищевките на околните. В крайна сметка на първо място за всяка майка е детето й. Говоря така от личен опит. Преди да родя много отстъпвах и си казвах: Е, няма нищо, случва се. Ела сега да ме видиш Twisted Evil. Ръся огън и жупел, когато някой не се съобрази с това, че съм с малко дете (примерно чакам някъде и някой ме пререди). Всичко с времето си. Изобщо не се съобразявай със съседите. Преди всичко ти и детето!
Така е.  Peace

# 32
  • Мнения: 528
АЗ бих обяснила на уж "лубезните ти съседи" че аз съм  preggo и ако случайно е забравила трябва една бременна да си почива повечко.Също така че съпругът ти става рано и не може да си легне към 12 часа защото на другия ден няма да е адекватен или нещо от сорта,но със сигорност ще им кажа в прав текс че съм бременна и също така и вие си имате живот и че не си й детегледачка.Ами това мисля аз

# 33
  • Мнения: 2 757
Аз пък изобщо не виждам защо трябва да съм тактична с нетактични съседи. Бих им казала директно, че нямам възможност и повече няма кво да се обяснявам - едва ли ще разберат от обяснения щом като виждат че си бременна и пак ти се натрапват. То па да го хване човек страх от съседите му. Едно е да помогнеш с нещо, което не ти пречи, а друго - да се лишаваш самата ти от жизнено важни неща за да живее комшията.  Аз в 3ти клас съм си седяла сама в къщи. То верно, че не е правилно, ама пък не помня да съм имала проблеми с това. Е... бях със сестра ми де... Но все пак....  Като е раждала деца да си им бере грижата. Еднократно да гледаш детето разбирам, ама редовно да ти го влачи....  Naughty

# 34
  • Мнения: 1 382
Егати нахалството, не бих им цепи басма, накарай ги да се засрамят, толкова ли няма кой да им гледа детето, а тормозят бременна в 9 месец Sad И леко раждане Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 1 252
Явно съседите ти са от нахалните. Намерили си безплатна детегледачка #Cussing out Говори с тях и им кажи директно, че е време да си намерят детегледачка или да си гледат сами детето. Не е твоя работа да им гледаш сина. Скоро живот и здраве ще си имаш бебе, което ще изпълва ежедневието ти.

# 36
  • Мнения: 6 461
Ако е много наложително веднъж ,два пъти ,защо да не помогне човек.
Но когато стане система тогава е много неприятно.
Винаги можеш да откажеш без дори да ти е неудобно,понеже е голяма отговорност да гледаш чуждо дете.Дет се казва белите стават от раз.
В твоето положение е абсурдно това да бъде ежедневие,защото ти сега имаш нужда от почивка.Когато ти се роди бебчето ,ще имаш страшно много ангажименти ,но не и почивка.
А за родителите на детето-Какво търси това дете по  това време у вас ,а не си е в леглото Sick...... newsm78(горкото детенце).

# 37
  • Мнения: 2 498
На твое място директно ще им кажа в очите, но по по-тактичен начин....

# 38
  • Мнения: X
Намери сили и им го кажи директно...и дано да разберат от дума...а на теб леко раждане и възстановяване Praynig.....

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 443
Ееееее,баси комшиите!Ама и твоите хора си ги бива-как може възрастни хора,пък да не помислят за теб и да не те защитят!?!Взел го дядото и се разболял  #Crazy Какво има толкова-отказваш като на малоумна и като на тъпа дива селянка-щото тая май е такава,ако трябва-повишаваш тон и това е  Mr. Green Какво му е сложното тука,не виждам.Ако ще се притесняваш какво ще си помислят после за тебе и как ще те одумват във входа -ми да го поеме някой друг.Повярвай ми,по-добре да нямаш такива "близки"-само ядове с тях ще береш.Аз във къщи нежелани гости не пускам.Някои хора наистина са оперирани от чувство за "такт".Такива навлеци-далеч от къщата  Naughty Ми тя мъж няма ли си тая,ми баща или майка,тъст,тъща.Да й го гледат те.И въобще тя да си му търси колая.Утре като се роди твойто,ще идва ли да ти помага и да те отменя  #Cussing out

# 40
  • Burgas
  • Мнения: 92
Миличка, моя съвет е да им обясниш спокойно , че не можеш повече да си бавачка, (да е веднъж, а то всяка вечер).  ShockedИмаш и ти работа, а и здравето е на първо място! Ако все още не си родила, кажи им ,че ти трябва спокойствие , а и ако почнеш да раждаш не е удобно да травмираш детето. Според мен 10 годишно може и само да си стои в къщи. Аз на 7 години съм била оставяна сама, и нищо не е ставало, а вече 10 е голямо, те на тази възраст гаджета имат, а сами не могат. newsm78 А когато бебето дойде  съм съгласна с мнението на една от майките, да използваш суеверието" чужди хора не" Успех! Peace

# 41
  • Мнения: 166
Направо съм възмутена от тези хора! А ти, с какъв акъл се ангажираш така? Преди и аз бях от меките, но чак пък толкова... непонятно ми е. Виж какво измислих аз. Ако те притеснява нещо и по някакви причини не искаш да си разваляш отношението с тези хора /направо не знам каква може да ти е причината #Crazy/, прехвърли топката на съпруга си. Мъжете много не се впечатляват от съседски драми, така че нека той им го каже - естествено не съвсем грубо, но абсолютно категорично: ти ще раждаш след 10 дни, така че нека от сега да помислят за някакъв друг вариант - казва го съвсем чистосърдечно, мислейки за тяхното "добро" Mr. Green
Оф, дано да стане, с такива досадници трудно се постига нещо. Но в никакъв случай не продължавай с "услугата", моля те  #Cussing out
Бъди жива и здрава, пожелавам ти леко раждане и едно прекрасно детенце, което само да радва своята добра маминка! Hug

# 42
  • Мнения: 700
Не виждам защо изобщо трябва да лъжеш, та ти си си у дома и можеш да разполагаш с вреето си както искаш, но ако ти трябва извинение: Бременна съм  съм уморена, предпочитам да си намерите друг човек, който да се грижи за детето ви.
Виж ако имате друга уговорка - ако ти плащат или те компемсират по друг начин, трябва да им да дадеш време да си намерят друг човек, но пак им кажи.
Има доста несъобразителни хора, бъди пряма

# 43
  • Мнения: 420
 Grinning Ясно е, че ако не им кажеш, те сами няма да се сетят или се сещат, но си траят, защото така им изнася.
 А тази история може да продължи с години...
Ако толкова се притесняваш, да им го кажеш, давай с техните камъни по тяхната глава - започни да ги молиш да ти гледат детето или за дребни, но неприятно ангажиращи услуги. Ще видиш как сами ще се покрият, за да не им досаждаш.
И не ти трябват близки отношения с такива хора!

# 44
  • Мнения: 459
И аз съм мека мария и може би 2-3 пъти щях да гледам детето, но до там. Обясняваш им, че нямаш възможност да им помагаш вече и така.

Общи условия

Активация на акаунт